2020-04-05   02:55:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset KVARKEN GAMES 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alisa Ponomareva  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:07.86  2:38.66  4:11.62    5:27.72   
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet    1:11.07  2:36.42  4:15.99    5:36.83   
Jenna Miettinen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:23.01  2:49.17  4:22.67    5:40.72   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:21.72  2:44.85  4:23.95    5:42.98   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    1:15.99  2:42.02  4:26.41    5:45.87   
Ina Pollari  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:17.95  2:51.68  4:29.41    5:50.62   
Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:20.25  2:51.34  4:33.24    5:54.88   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    1:24.98  2:59.32  4:40.89    5:57.07   
Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit    1:23.31  2:59.22  4:36.19    5:57.46   
10  Pinja Penttilä  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:22.91  3:01.96  4:38.36    5:58.48   
11  Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    1:19.34  3:04.18  4:41.03    6:00.22   
12  Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap    1:16.70  2:57.22  4:39.42    6:01.14   
13  Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit    1:28.88  3:02.63  4:41.93    6:01.50   
14  Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    1:19.35  2:51.98  4:39.57    6:03.45   
15  Auroora Tanninen  2001  Porin Pyrintö    1:26.92  3:05.81  4:45.76    6:03.80   
16  Olga Koskinen  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:26.67  3:03.33  4:49.72    6:12.80   
17  Emmi Laitinen  2001  Helsingin Uimarit    1:21.50  2:56.68  4:48.61    6:15.31   
18  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Työväen Uimarit    1:22.78  3:02.40  4:52.70    6:17.60   
19  Milla Lackman  1997  Oulun Lohet    1:21.45  3:11.71  4:58.70    6:26.14   
20  Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:37.57  3:18.04  5:03.28    6:31.41   
21  Katariina Kourula  2002  Kemin Uimaseura    1:37.38  3:26.62  5:11.38    6:37.72   
22  Silja Kanto  2000  Kemin Uimaseura    1:33.63  3:22.27  5:19.97    6:44.13   
23  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    1:38.06  3:31.67  5:23.12    6:56.28   
24  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    1:39.48  3:24.45  5:22.90    6:58.40   
Jade Huhtamaa  2002  Helsingin Uimarit            DNF   
Hanna Rantanen  2002  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Julia Kinnunen  2000  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Milka-Maria Rasinpää  2003  Seinäjoen Uimarit-58            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Matti Myllyaho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:03.91  2:19.52  3:40.01    4:44.50   
Lauri Hatunen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:03.73  2:22.63  3:49.18    4:58.46   
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    1:08.88  2:29.27  3:53.83    5:02.51   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    1:13.44  2:36.07  4:02.02    5:12.38   
Anton Kallio  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:06.59  2:29.16  4:05.34    5:13.21   
Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    1:08.79  2:37.74  4:09.31    5:19.35   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    1:05.94  2:32.30  4:06.55    5:20.02   
Aukusti Ylitervo  1999  Oulun Lohet    1:08.67  2:37.79  4:04.96    5:20.86   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:15.71  2:36.62  4:11.38    5:25.74   
10  Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    1:09.87  2:34.00  4:12.07    5:27.89   
11  Miikka Huotari  2000  Swimming Club Vuokatti    1:19.01  2:42.09  4:15.71    5:34.05   
12  Juho Kaikkonen  1999  Oulun Lohet    1:18.41  2:48.16  4:27.46    5:42.81   
13  Jani-Markus Sula  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:14.37  2:44.06  4:31.92    5:45.16   
14  Emil Hanski  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:17.05  2:39.74  4:25.75    5:46.84   
15  Eemeli Raninen  2001  Helsingin Uimarit    1:22.85  2:55.31  4:34.14    5:51.83   
16  Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    1:24.64  2:54.97  4:35.00    5:52.63   
17  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:20.48  2:51.54  4:29.58    5:53.41   
18  Taneli Juutinen  2000  Kemin Työväen Uimarit    1:18.27  2:45.82  4:36.77    5:58.14   
19  Kalle Karhunen  2001  Kemin Työväen Uimarit    1:32.85  3:13.18  4:57.68    6:24.13   
20  Aleksi Romsi  2002  Kemin Uimaseura    1:31.15  3:15.74  5:05.39    6:30.99   
21  Lauri Koskela  1999  Porin Pyrintö    1:24.56  4:22.28  6:11.27    6:59.47   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet            DNF   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Lauri Elomaa  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Riku Leino  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Mira Palovuori  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:05.78  2:16.78  3:28.15  4:40.33  9:28.73   
          5:52.07  7:04.53  8:17.23       
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit-58    1:05.38  2:16.86  3:28.86  4:42.08  9:31.38   
          5:55.31  7:08.78  8:22.40       
Wilma Andreasen  2000  Simmis Grani    1:10.04  2:25.53  3:41.13  4:56.59  9:50.44   
          6:11.64  7:25.97  8:39.61       
Ella-Noora Haanpää  1998  Rauman Uimaseura    1:07.70  2:22.27  3:37.10  4:51.70  9:51.99   
          6:07.08  7:22.41  8:38.32       
Iida-Maria Rantanen  1998  Uinti Tampere    1:10.69  2:28.82  3:44.85  5:01.12  9:56.69   
          6:15.44  7:29.35  8:43.26       
Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    1:08.25  2:23.51  3:39.24  4:55.87  9:57.43   
          6:12.09  7:29.02  8:46.23       
Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap    1:11.00  2:28.72  3:47.49  5:04.85  10:05.14   
          6:19.64  7:36.31  8:52.42       
Julia Sottinen  2000  Porin Uimaseura    1:09.90  2:27.98  3:45.62  5:04.38  10:15.63   
          6:22.47  7:41.09  8:59.05       
Henna Syrjälä  1999  Porin Uimaseura    1:09.46  2:26.19  3:43.83  5:02.58  10:17.64   
          6:22.47  7:41.63  9:01.02       
10  Anni Willman  2001  Oulun Lohet    1:11.54  2:29.17  3:47.70  5:06.63  10:19.81   
          6:25.97  7:45.08  9:03.36       
11  Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap    1:13.71  2:34.17  3:54.41  5:14.92  10:31.98   
          6:34.63  7:55.69  9:15.93       
12  Minttu-Marie Rasinpää  2001  Seinäjoen Uimarit-58    1:15.10  2:35.50  3:56.44  5:16.63  10:32.79   
          6:37.04  7:57.68  9:17.83       
13  Suvi Kurth  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:14.99  2:35.52  3:57.07  5:20.24  10:44.35   
          6:42.78  8:04.18  9:25.56       
14  Tara Korkiakoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:12.97  2:34.89  4:00.97  5:26.11  11:05.72   
          6:52.30  8:17.79  9:44.25       
15  Tiia Pudas  1999  Vieskan Uimarit    1:17.13  2:40.76  4:06.04  5:32.40  11:10.48   
          6:56.48  8:22.54  9:46.82       
16  Tytti Kuusela  2000  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:21.28  2:47.82  4:14.89  5:41.11  11:22.83   
          7:07.73  8:34.35  10:00.22       
17  Anna Rantanen  2001  Uinti Tampere    1:16.90  2:42.59  4:08.38  5:36.05  11:25.84   
          7:03.91  8:32.29  9:59.81       
18  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap    1:18.12  2:47.77  4:17.17  5:47.01  11:41.44   
          7:17.86  8:46.65  10:13.94       
19  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    1:23.29  2:57.06  4:31.57  6:05.09  12:13.24   
          7:37.70  9:11.05  10:43.51       
20  Siiri Haanpää  2001  Porin Pyrintö    1:24.18  2:59.07  4:33.94  6:10.30  12:36.26   
          7:47.61  9:25.10  11:02.96       
21  Viivi Kylkisalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:32.68  3:12.57  4:50.77  6:27.40  12:58.97   
          8:06.62  9:45.04  11:23.62       
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            DNF   
                     
Tytti Karjalainen  1998  Oulun Lohet            DNF   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eetu Piiroinen  1995  Simmis Grani    59.12  2:01.72  3:04.46  4:06.94  15:53.65   
          5:09.33  6:12.36  7:15.47  8:17.67     
          9:24.87  10:30.08  11:35.75  12:40.87     
          13:46.21  14:50.82         
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    1:03.20  2:11.03  3:19.69  4:29.53  17:31.88   
          5:40.40  6:51.53  8:03.11  9:15.43     
          10:27.46  11:38.62  12:50.80  14:01.96     
          15:13.48  16:23.92         
Juho Porkkala  2001  Seinäjoen Uimarit-58    1:05.89  2:16.73  3:29.39  4:42.06  18:11.57   
          5:54.19  7:08.20  8:21.57  9:35.22     
          10:49.79  12:04.40  13:18.29  14:32.51     
          15:46.37  16:59.76         
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura    1:06.29  2:18.70  3:32.29  4:46.56  18:26.75   
          6:01.33  7:16.79  8:31.36  9:46.68     
          11:02.14  12:17.14  13:32.12  14:47.01     
          16:01.38  17:15.50         
Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura    1:06.27  2:20.89  3:36.05  4:51.72  18:42.97   
          6:06.86  7:22.84  8:41.07  9:57.57     
          11:13.42  12:29.41  13:45.74  15:01.02     
          16:17.15  17:33.53         
Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:06.02  2:20.35  3:37.28  4:55.94  19:48.27   
          6:15.51  7:35.85  8:57.28  10:18.47     
          11:39.24  13:00.84  14:23.80  15:44.87     
          17:05.86  18:27.14         
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    1:12.13  2:31.44  3:51.24  5:11.01  19:51.02   
          6:31.13  7:50.50  9:11.11  10:30.74     
          11:51.20  13:11.43  14:31.83  15:52.05     
          17:12.43  18:33.56         
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    1:18.67  2:38.44  3:58.99  5:19.16  20:06.02   
          6:39.69  8:01.29  9:22.58  10:43.53     
          12:03.95  13:25.24  14:47.25  16:07.48     
          17:28.61  18:48.57         
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    1:14.35  2:34.91  3:57.04  5:19.40  20:15.83   
          6:41.98  8:03.73  9:25.39  10:47.13     
          12:08.80  13:30.47  14:52.93  16:15.52     
          17:37.18  18:58.52         
10  Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:14.37  2:40.92  4:06.23  5:30.81  20:47.46   
          6:52.60  8:14.79  9:37.51  10:59.93     
          12:22.98  13:46.94  15:10.54  16:34.18     
          17:58.31  19:23.17         
11  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap    1:18.25  2:47.09  4:17.73  5:49.38  22:29.08   
          7:20.88  8:51.15  10:21.71  11:53.35     
          13:24.06  14:54.52  16:26.71  17:57.53     
          19:28.32  21:00.79         
12  Martin Jylhä  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    1:19.73  2:51.88  4:25.40  5:59.98  23:17.90   
          7:35.01  9:10.41  10:46.49  12:21.44     
          13:56.42  15:32.90  17:05.62  18:41.17     
          20:15.31  21:47.43         
13  Ivar Nordman  2003  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    1:20.23  2:54.15  4:29.58  6:05.64  23:56.54   
          7:42.21  9:18.86  10:57.07  12:33.10     
          14:12.19  15:52.42  17:33.81  19:16.02     
          20:51.17  22:27.75         
Filip Orre Sandström  1999  Umeå Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
Sakari Levola  1996  Porin Pyrintö            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 5, 200m Sku T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    40.88  1:28.91  2:15.40    2:56.94   
Kanerva Kinnunen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    40.20  1:28.77  2:21.79    3:02.85   
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.40  1:28.95  2:24.14    3:05.89   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    42.40  1:32.36  2:25.28    3:07.06   
Emma Hakala  2004  Helsingin Uimarit    41.06  1:34.96  2:33.80    3:17.94   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    43.93  1:38.55  2:35.43    3:21.67   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.29  1:35.11  2:36.90    3:21.81   
Lilja Ukkola  2004  Oulun Uinti 1906    46.74  1:41.77  2:39.03    3:23.58   
Santra Nieminen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    48.52  1:43.30  2:38.21    3:24.46   
10  Viivi Kylkisalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.63  1:44.83  2:42.93    3:28.02   
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Oulun Uinti 1906    48.94  1:44.27  2:47.07    3:34.54   
12  Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    48.80  1:41.30  2:46.94    3:35.04   
13  Anniina Haarala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.10  1:46.55  2:50.09    3:36.16   
14  Emmi Ellonen  2005  Pihlava Työväen Urheilijat    49.41  1:43.94  2:49.38    3:36.87   
15  Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap    49.12  1:43.60  2:51.90    3:37.39   
16  Nita Tenho  2004  Pihlava Työväen Urheilijat    52.04  1:51.41  2:54.77    3:39.11   
Aamu Knuuttila  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
Meeri Yli-Äyhö  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Noora Kekola  2004  Seinäjoen Uimarit-58            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Sofia Ellonen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Vilja Peltokorpi  2004  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 5, 200m Sku T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Lahtinen  2003  Oulun Uinti 1906    30.97  1:15.07  2:00.00    2:38.04   
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.39  1:20.84  2:09.78    2:50.42   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    36.77  1:21.64  2:16.17    2:53.51   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Työväen Uimarit    34.03  1:22.75  2:16.68    2:56.32   
Heta Veikkola  2003  Lapuan Virkiä    38.77  1:23.27  2:16.44    2:58.07   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    40.72  1:27.38  2:19.54    2:58.61   
Eveliina Koivula  2003  Uinti Tampere    38.84  1:27.50  2:21.13    2:59.89   
Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura    39.37  1:24.49  2:19.49    3:00.51   
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    37.91  1:25.66  2:19.59    3:00.53   
10  Katariina Kourula  2002  Kemin Uimaseura    40.35  1:29.56  2:20.52    3:00.78   
11  Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.76  1:29.75  2:19.75    3:01.37   
12  Kiira Kangasniemi  2003  Lapuan Virkiä    35.65  1:23.09  2:18.07    3:03.72   
13  Oona Kuusivaara  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.76  1:30.89  2:22.55    3:04.72   
14  Ella Ekman  2003  Uinti Tampere    38.66  1:27.67  2:24.83    3:05.03   
15  Olivia Nurkkala  2002  Kokkolan Uimaseura    43.15  1:33.54  2:23.84    3:05.63   
16  Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    41.36  1:32.63  2:24.54    3:08.84   
17  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    41.31  1:33.46  2:29.08    3:10.46   
18  Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    42.47  1:33.66  2:28.79    3:10.65   
19  Lotta Isola  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    42.87  1:34.89  2:28.34    3:10.84   
20  Hanna Rantanen  2002  Kemin Uimaseura    44.36  1:36.21  2:30.83    3:11.25   
21  Viivi Koivisto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.37  1:30.86  2:26.68    3:11.52   
22  Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    40.16  1:29.72  2:28.85    3:11.55   
23  Emma Mustonen  2002  Lapuan Virkiä    45.86  1:35.54  2:29.89    3:12.50   
24  Malla Juutinen  2003  Oulun Lohet    43.43  1:33.14  2:28.19    3:12.71   
25  Venla Koskinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.77  1:31.40  2:30.77    3:12.81   
26  Essi Helle  2002  Helsingin Uimarit    42.11  1:34.27  2:28.36    3:13.12   
27  Emily Majors  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.24  1:33.63  2:30.46    3:13.45   
28  Maija Björkholm  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.83  1:33.39  2:31.06    3:15.52   
29  Wilma Elenius  2002  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    44.91  1:33.40  2:34.64    3:16.01   
30  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    42.87  1:33.05  2:31.51    3:16.13   
31  Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.42  1:35.77  2:33.49    3:16.40   
32  Tilda Selonen  2003  Helsingin Uimarit    39.75  1:31.49  2:30.49    3:16.80   
33  Vivian Halmelinna  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.92  1:32.08  2:30.40    3:17.93   
34  Saima Huovinen  2003  Helsingin Uimarit    40.06  1:34.69  2:35.04    3:18.12   
35  Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.09  1:31.82  2:31.93    3:18.43   
36  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    43.49  1:40.58  2:34.23    3:18.82   
37  Jessica Ingalsuo  2002  Kokkolan Uimaseura    46.19  1:38.56  2:37.73    3:19.85   
38  Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.62  1:38.61  2:37.38    3:21.92   
39  Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.55  1:34.15  2:39.11    3:22.84   
40  Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.46  1:41.67  2:40.43    3:23.63   
41  Iiris Jurmu  2003  Kempeleen Pyrintö    45.11  1:39.93  2:39.29    3:25.13   
42  Aino Jerohin  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.77  1:40.07  2:41.85    3:25.50   
43  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.71  1:38.15  2:42.41    3:26.13   
44  Senja Aho  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.77  1:42.39  2:43.59    3:30.22   
45  Ella Nore  2002  Pihlava Työväen Urheilijat    48.11  1:44.82  2:41.65    3:31.49   
46  Ninni Eriksson  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.76  1:44.76  2:44.38    3:32.64   
47  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap    46.45  1:38.99  2:44.72    3:33.02   
48  Clara-Sophie Scheib  2003  Oulun Uinti 1906    48.66  1:45.64  2:45.85    3:34.08   
49  Linnéa Nygård  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.24  1:48.77  2:48.00    3:36.87   
50  Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.72  1:42.33  2:46.14    3:37.92   
51  Heinä Tanskanen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.30  1:45.73  2:52.84    3:39.73   
52  Joanna Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.90  1:44.94  2:46.17    3:44.52   
53  Ella Jämsä  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.33  1:49.22  2:54.74    3:44.54   
54  Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    50.44  1:48.52  2:55.26    3:45.29   
55  Viona Mönttinen  2003  Oulun Lohet    52.99  1:53.65  3:02.42    3:51.17   
Areliina Manninen  2003  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Emma Jormanainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Janina Valkola  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Kiia Kinnunen  2003  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Selina Kavka  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Tara Korkiakoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 5, 200m Sku T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Milja Mielty  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.64  1:11.45  1:57.74    2:34.75   
Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    33.10  1:14.55  2:01.43    2:38.10   
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    34.39  1:14.70  2:03.78    2:39.20   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit    34.90  1:18.34  2:04.13    2:41.08   
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura    34.37  1:16.74  2:04.33    2:41.47   
Suvi Kurth  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    34.92  1:18.40  2:06.56    2:42.04   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit    35.86  1:19.31  2:06.14    2:43.24   
Emmiina Rautiainen  2000  Uinti Tampere    35.20  1:19.91  2:09.00    2:46.22   
Roosa Oja  2000  Uinti Tampere    34.70  1:18.77  2:09.39    2:49.99   
10  Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    37.11  1:21.12  2:14.11    2:52.04   
11  Annika Lepistö  2001  Porin Uimaseura    37.01  1:22.45  2:10.53    2:52.12   
12  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    38.98  1:26.38  2:14.79    2:52.40   
13  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    39.08  1:24.62  2:15.69    2:54.38   
14  Minka Halava  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.36  1:24.60  2:14.84    2:54.47   
15  Sini Tuominen  2000  Uinti Tampere    33.88  1:21.29  2:16.76    2:57.24   
16  Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat    37.18  1:21.90  2:16.05    2:57.68   
17  Emilia Söderlund  2001  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    40.86  1:30.14  2:21.61    3:03.15   
18  Ella Takalo  2000  Kempeleen Pyrintö    39.89  1:28.16  2:20.69    3:03.62   
19  Milla Kortetjärvi  2000  Oulun Uinti 1906    38.29  1:27.05  2:23.17    3:05.67   
20  Emma Latva  2001  Uinti Tampere    42.55  1:29.94  2:27.86    3:11.19   
21  Silja Kanto  2000  Kemin Uimaseura    40.38  1:34.05  2:31.96    3:11.38   
22  Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura    41.98  1:33.05  2:28.83    3:11.78   
23  Kastehelmi Sinisalo  2001  Uinti Tampere    39.06  1:30.03  2:32.35    3:15.02   
24  Julia Kinnunen  2000  Kemin Työväen Uimarit    45.47  1:40.69  2:36.89    3:17.69   
25  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    43.39  1:38.07  2:31.17    3:18.52   
26  Siiri Haanpää  2001  Porin Pyrintö    43.01  1:36.68  2:37.03    3:21.13   
27  Roosa Leinonen  2001  Kempeleen Pyrintö    43.49  1:37.19  2:36.70    3:21.65   
28  Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit-58    44.07  1:38.40  2:36.89    3:23.25   
29  Erika Yli-Yrjänäinen  2001  Kokkolan Uimaseura    48.02  1:43.96  2:40.37    3:27.21   
30  Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura    47.44  1:43.41  2:50.57    3:36.83   
31  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    48.93  1:50.91  2:51.10    3:43.63   
Ella Lumio  2000  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Fanni Kosunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Iris Halmelinna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kaisa Siukonen  2001  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
Pipsa Remes  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Ronja Vallenius  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Sofia Hermans  2000  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 200m Sku T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet    31.78  1:10.53  1:56.47    2:32.05   
Mira Palovuori  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.01  1:10.02  1:58.10    2:32.17   
Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap    30.30  1:11.16  2:01.47    2:36.21   
Ida-Maria Juntunen  1999  Kempeleen Pyrintö    33.67  1:14.81  2:02.59    2:38.20   
Jenna Miettinen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.20  1:15.35  2:01.88    2:38.64   
Miili Känsäkoski  1999  Oulun Uinti 1906    34.90  1:16.04  2:04.91    2:40.65   
Johanna Suova  1999  Uinti Tampere    35.19  1:17.68  2:04.77    2:41.96   
Henna Syrjälä  1999  Porin Uimaseura    33.29  1:14.02  2:04.27    2:42.18   
Carita Heikkala  1998  Oulun Lohet    34.05  1:16.29  2:03.60    2:42.48   
10  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura    34.81  1:17.33  2:05.31    2:42.71   
11  Niina Pelkonen  1997  Oulun Lohet    32.83  1:14.90  2:04.52    2:43.80   
12  Vilma Hämäläinen  1998  Seinäjoen Uimarit-58    34.40  1:16.49  2:08.14    2:47.46   
13  Nadja Åman  1996  Oulun Lohet    34.42  12:06.00  2:07.79    2:47.76   
14  Malla Huusko  1999  Oulun Uinti 1906    37.48  1:21.55  2:11.89    2:48.01   
15  Iida Vallenius  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.66  1:20.55  2:09.24    2:48.44   
16  Iida Laukka  1998  Kempeleen Pyrintö    38.57  1:22.54  2:09.63    2:50.39   
17  Tiia Pudas  1999  Vieskan Uimarit    38.14  1:21.66  2:10.94    2:50.63   
18  Satu-Lotta Pitko  1998  Kemin Uimaseura    38.28  1:24.60  2:11.08    2:51.34   
19  Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.48  1:19.81  2:14.70    2:51.94   
20  Elina Pulkkinen  1999  Oulun Uinti 1906    36.47  1:20.67  2:12.97    2:52.31   
21  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura    39.55  1:21.72  2:12.92    2:52.74   
22  Petra Thodin  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.26  1:21.37  2:16.88    2:57.14   
23  Marianne Lehvilä  1999  Simmis Grani    39.36  1:29.40  2:19.94    3:00.25   
24  Annika Mäenpää  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.83  1:33.72  2:28.15    3:09.00   
Elina Heino  1999  Simmis Grani            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit-58            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  16:03   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 6, 200m Sku P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.60  1:19.85  2:09.99    2:46.21   
Marcus Forsel  2003  Kankaanpään Uimarit    35.16  1:21.88  2:11.89    2:48.77   
Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.14  1:19.75  2:12.16    2:52.41   
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    38.65  1:27.06  2:15.55    2:54.39   
Tatu Hapuoja  2003  Uinti Tampere    39.41  1:24.06  2:17.82    2:56.54   
Santeri Herpola  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.71  1:20.84  2:20.60    2:59.58   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    42.66  1:32.32  2:26.95    3:05.71   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    43.01  1:38.26  2:31.54    3:15.03   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    46.12  1:36.07  2:34.00    3:15.54   
10  Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.43  1:35.33  2:33.61    3:16.97   
11  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    47.24  1:36.43  2:37.12    3:24.51   
12  Ville Ohlsson  2003  Umeå Simsällskap    46.99  1:40.73  2:40.41    3:28.46   
13  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    46.99  1:39.18  2:41.80    3:29.81   
14  Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap    46.52  1:45.42  2:51.06    3:43.86   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Roope Pesälä  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
 
Laji 6, 200m Sku P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Oskari Herpola  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.26  1:11.15  1:50.70    2:24.86   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    32.17  1:11.13  1:54.97    2:30.18   
Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö    34.12  1:15.28  2:01.22    2:37.99   
Tatu Hörkkö  2001  Uinti Tampere    31.02  1:14.07  2:03.38    2:41.12   
Hugo Enroth  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.42  1:15.73  2:04.60    2:43.52   
Ivar Malm  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.46  1:21.60  2:05.91    2:44.83   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    36.80  1:20.65  2:08.12    2:45.91   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    36.91  1:20.21  2:10.42    2:47.62   
Niklas Konttinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.93  1:20.35  2:13.69    2:51.10   
10  Riku Leino  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.22  1:28.61  2:14.82    2:57.01   
11  Eemeli Leinonen  2002  Uinti Tampere    35.08  1:21.54  2:19.77    2:58.16   
12  Tuomas Lehtovirta  2001  Helsingin Uimarit    40.04  1:26.75  2:20.12    2:58.48   
13  Toivo Haikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.13  1:24.53  2:19.98    2:58.55   
14  Pieti Raunio  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.55  1:27.01  2:20.71    3:00.54   
15  Kalle Karhunen  2001  Kemin Työväen Uimarit    41.17  1:31.71  2:22.17    3:00.82   
16  Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    36.70  1:25.49  2:18.45    3:02.00   
17  Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.17  1:32.13  2:24.19    3:02.62   
18  Leevi Korpinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.97  1:28.16  2:21.92    3:02.93   
19  Kalle Tankka  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.96  1:29.70  2:16.97    3:03.49   
20  Viktor Leinonen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.93  1:31.07  2:24.72    3:04.15   
21  Samu Petteri Kallio  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.61  1:28.84  2:25.09    3:05.67   
22  Mikael Nurmela  2002  Seinäjoen Uimarit-58    42.92  1:31.70  2:22.75    3:05.71   
23  Oskar Voiko  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.37  1:29.88  2:28.20    3:08.39   
24  Touko Luukkonen  2002  Helsingin Uimarit    44.49  1:33.76  2:31.57    3:12.89   
25  Niko Kuhna  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.89  1:35.39  2:31.45    3:13.60   
26  Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit    43.92  1:36.32  2:35.57    3:17.20   
27  Johan Gustafsson  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.47  1:38.07  2:33.28    3:18.22   
28  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    47.94  1:41.13  2:35.11    3:20.69   
29  Casper Loo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.32  1:39.71  2:41.45    3:26.87   
30  Elias Vainio  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.54  1:46.50  2:43.90    3:29.43   
31  Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.10  1:45.63  2:47.14    3:30.56   
32  Ville Kuusimäki  2002  Porin Uimaseura    44.78  1:45.44  2:45.82    3:30.87   
33  Miro Nurmela  2002  Seinäjoen Uimarit-58    55.01  1:52.30  2:58.83    3:46.49   
34  Atte Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.32  1:53.56  3:05.76    4:03.41   
Anton Pulkkis  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Carl-Eric Lindbäck  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Rasmus Kullas  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Riku Silvennoinen  2001  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Robin Söderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Sku P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    28.29  1:04.86  1:45.24    2:17.95   
Kasimir Kirjonen  2000  Uinti Tampere    30.88  1:12.20  1:54.36    2:28.14   
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura    31.50  1:12.91  1:55.15    2:28.52   
Kustaa Yli-Äyhö  2000  Simmis Grani    31.98  1:11.76  1:55.54    2:29.01   
Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura    29.75  1:08.98  1:56.28    2:29.31   
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.71  1:09.58  1:53.47    2:29.59   
Juho Laatikainen  1999  Swimming Club Vuokatti    31.84  1:10.35  1:57.64    2:29.69   
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    32.64  1:10.85  1:56.36    2:30.53   
Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit    31.69  1:11.75  1:57.87    2:31.61   
10  Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.09  1:12.86  1:59.33    2:34.38   
11  Taneli Juutinen  2000  Kemin Työväen Uimarit    31.92  1:13.24  2:04.39    2:38.85   
12  Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.20  1:16.86  2:02.49    2:40.34   
13  Viktor Thodin  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    34.05  1:15.80  2:05.02    2:42.12   
14  Arttu Heikkinen  2000  Uinti Tampere    32.90  1:18.11  2:06.22    2:44.30   
15  Eetu Nyrhinen  2000  Porin Uimaseura    35.41  1:23.30  2:08.18    2:45.30   
16  Miika Pänttönen  1999  Uinti Tampere    34.09  1:17.14  2:09.93    2:46.99   
17  Veikko Romppainen  2000  Oulun Uinti 1906    33.90  1:17.69  2:10.11    2:48.83   
18  Eino Niemelä  2000  Kemin Uimaseura    33.68  1:20.55  2:11.34    2:49.31   
19  Markus Hagström  2000  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.51  1:32.86  2:22.99    3:03.31   
20  Lauri Koskela  1999  Porin Pyrintö    35.25  1:29.32  2:19.86    3:03.83   
21  Arttu Kojonen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.06  1:38.36  2:30.70    3:09.89   
22  Miko Järviö  2000  Pihlava Työväen Urheilijat    42.50  1:31.68  2:28.35    3:10.18   
23  Martin Jylhä  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    41.59  1:30.91  2:30.90    3:10.80   
24  Antton Pörtfors  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.26  1:38.30  2:34.05    3:20.60   
Aleksi Viljas  2000  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 6, 200m Sku P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emil Martikainen  1997  Rauman Uimaseura    27.97  1:01.62  1:42.83    2:16.78   
Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.34  1:04.37  1:46.73    2:19.19   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura    28.80  1:06.37  1:49.67    2:23.09   
Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    30.68  1:11.96  1:54.38    2:26.18   
Toni Kapiainen  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.72  1:11.63  1:52.05    2:28.55   
Lassi Ruohonen  1998  Simmis Grani    31.74  1:10.39  1:53.43    2:29.18   
Aleksi Ekström  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.05  1:11.18  1:56.06    2:30.91   
Riku Raikio  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.37  1:10.45  1:57.26    2:31.21   
Severi Lieto  1998  Oulun Uinti 1906    30.36  1:11.85  1:58.27    2:32.76   
10  Joonatan Mustonen  1997  Lapuan Virkiä    32.04  1:17.96  2:03.08    2:40.70   
11  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap    42.25  1:34.06  2:26.67    3:09.34   
12  Tapio Siltari  1963  Kemin Uimaseura    38.60  1:27.21  2:27.96    3:14.41   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  16:03 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 7, 200m SU T13,15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Silvennoinen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.76  1:22.32  2:03.93    2:44.59   
Katariina Niemi  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.04  1:20.64  2:03.81    2:45.71   
Kaisla Kangas  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.78  1:22.28  2:05.51    2:47.76   
Ilona Juuri  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.48  1:22.50  2:06.74    2:48.62   
Reetta Kuusisto  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.61  1:23.00  2:06.51    2:49.67   
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    41.61  1:25.19  2:07.70    2:50.38   
Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    39.80  1:23.27  2:08.41    2:50.55   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    40.02  1:23.78  2:08.14    2:52.26   
Olga Koskinen  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    43.64  1:30.84  2:14.15    2:55.05   
10  Jade Huhtamaa  2002  Helsingin Uimarit    41.33  1:28.18  2:12.97    2:57.19   
11  Minna Ingi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.18  1:25.30  2:12.91    2:58.41   
12  Aino Heininen  2002  Pihlava Työväen Urheilijat    41.65  1:29.15  2:18.92    3:05.72   
13  Tara Korkiakoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.87  1:31.61  2:19.56    3:05.78   
14  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    45.00  1:35.06  2:24.74    3:12.98   
15  Sanna Pajula  2003  Kankaanpään Uimarit    46.04  1:37.65  2:31.61    3:23.50   
16  Nea Palomäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.69  1:43.97  2:39.76    3:33.08   
17  Tilde Sandin  2002  Umeå Simsällskap    50.40  1:48.56  2:47.87    3:41.14   
18  Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.90  1:47.75  2:50.21    3:51.00   
19  Nicole Malmsten  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.04  1:55.05  2:56.29    3:52.29   
20  Minttu Haapaniemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.26  1:58.26  3:02.19    4:02.54   
21  Linnea Svahn  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:01.75  2:07.14  3:15.58    4:17.07   
                     
 
Laji 7, 200m SU T13,15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    35.32  1:13.86  1:53.02    2:30.34   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    35.67  1:14.45  1:55.29    2:34.61   
Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.09  1:14.63  1:56.23    2:38.14   
Charlotta Edelman  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.47  1:16.94  1:58.13    2:39.07   
Roosa Rekola  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.67  1:16.95  1:57.84    2:40.01   
Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit    38.31  1:19.49  2:02.47    2:45.40   
Mari Hekkala  2000  Oulun Uinti 1906    37.94  1:20.93  2:03.84    2:45.71   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    38.24  1:21.62  2:04.88    2:47.12   
Inkeri Pöllänen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.35  1:19.74  2:04.81    2:49.67   
10  Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906    39.54  1:23.15  2:07.68    2:51.23   
11  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura    39.91  1:24.25  2:08.91    2:51.88   
12  Hilla Nieminen  2001  Uinti Tampere    40.68  1:23.85  2:07.76    2:52.97   
13  Fanny Pesonen  2000  Oulun Uinti 1906    39.76  1:24.29  2:10.54    2:53.95   
14  Moonica Pirhonen  2001  Oulun Uinti 1906    41.23  1:26.41  2:12.63    2:57.56   
15  Minttu-Marie Rasinpää  2001  Seinäjoen Uimarit-58    40.78  1:26.97  2:12.61    2:58.31   
16  Anna Rantanen  2001  Uinti Tampere    41.39  1:26.15  2:12.29    2:58.86   
17  Tytti Kuusela  2000  Uimaseura Kangasalan Kuohu    44.72  1:31.60  2:18.41    3:03.80   
18  Pinja Pihlajamäki  2000  Kankaanpään Uimarit    43.53  1:31.70  2:19.30    3:04.83   
19  Stina Roth  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.93  1:28.81  2:18.54    3:05.59   
20  Noora Kuhna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.27  1:31.82  2:21.36    3:06.34   
21  Anniina Kylkisalo  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.94  1:34.71  2:22.69    3:09.31   
22  Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.98  1:37.83  2:27.98    3:18.22   
23  Karolina Arola  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.86  1:36.77  2:31.84    3:21.04   
24  Julia Hietala  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.38  1:39.97  2:32.00    3:21.85   
25  Siiri Haanpää  2001  Porin Pyrintö    47.77  1:40.05  2:33.74    3:23.64   
Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            DNS   
                     
 
Laji 7, 200m SU T13,15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Milla Koivuluoma  1999  Seinäjoen Uimarit-58    34.60  1:12.71  1:52.93    2:31.91   
Ronja Nilsson  1993  Umeå Simsällskap    35.37  1:15.53  1:56.11    2:36.62   
Fanny Vuollet  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.59  1:18.43  2:00.32    2:41.89   
Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura    39.10  1:21.68  2:03.65    2:45.18   
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit-58    37.46  1:19.93  2:04.15    2:45.63   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    39.05  1:22.19  2:05.56    2:47.76   
Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap    40.80  1:24.13  2:07.23    2:48.65   
Senja Saarteinen  1999  Tampereen Työväen Uimarit    37.76  1:20.62  2:05.85    2:49.78   
Enni Määttä  1999  Uinti Tampere    41.49  1:26.37  2:11.45    2:52.70   
10  Katariina Hautala  1999  Seinäjoen Uimarit-58    43.62  1:32.17  2:23.32    3:11.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  16:42   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 8, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    34.76  1:14.42  1:54.94    2:32.12   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.70  1:15.71  1:55.65    2:35.19   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat    38.32  1:22.44  2:08.24    2:51.14   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    41.44  1:26.40  2:11.57    2:54.21   
Aatu Harju  2002  Helsingin Uimarit    39.77  1:24.61  2:11.13    2:56.93   
Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.08  1:29.60  2:16.37    3:02.83   
Aaro Kangasmaa  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.04  1:29.86  2:16.90    3:02.85   
Janne Juven  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.56  1:30.82  2:18.96    3:07.14   
Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap    50.32  1:43.72  2:36.16    3:29.17   
10  Henri Korpela  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.03  1:44.11  2:39.12    3:33.65   
11  Patrik Pihlajamäki  2002  Kankaanpään Uimarit    53.62  1:49.04  2:45.45    3:36.42   
12  Joni Kontu  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.07  1:48.33  2:48.62    3:43.10   
13  Simo Kangasmaa  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.28  1:49.46  3:46.19    3:46.19   
David Sundström  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  Seinäjoen Uimarit-58    34.83  1:12.78  1:50.98    2:28.26   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    35.43  1:13.99  1:53.09    2:30.36   
Jakob Sievers  2000  Uinti Tampere    35.28  1:14.57  1:53.65    2:31.18   
Niko Somila  1999  Simmis Grani    33.13  1:10.50  1:51.09    2:31.74   
Miikka Huotari  2000  Swimming Club Vuokatti    35.99  1:15.83  1:55.17    2:32.39   
Emil Hanski  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.65  1:13.63  1:53.57    2:32.80   
Niklas Uitto  2000  Uinti Tampere    34.61  1:12.93  1:52.97    2:33.26   
Jaakko Kokko  1999  Uinti Tampere    33.58  1:11.90  1:52.63    2:33.41   
Mika Palovuori  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.13  1:16.18  1:55.05    2:33.45   
10  Lauri Elomaa  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.90  1:15.49  1:55.17    2:34.67   
11  Jani-Markus Sula  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.38  1:17.82  1:59.22    2:41.39   
12  Filip Orre Sandström  1999  Umeå Simsällskap    38.53  1:21.13  2:04.27    2:46.88   
13  Aare Kiviranta  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.11  1:25.13  2:08.96    2:51.68   
14  Felix Ollus  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.42  1:28.49  2:17.18    3:08.19   
                     
 
Laji 8, 200m SU P14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Matti Myllyaho  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.74  1:07.50  1:42.99    2:17.06   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet    33.15  1:09.61  1:47.61    2:24.09   
Jussi Kause  1997  Porin Uimaseura    32.55  1:09.96  1:49.67    2:27.83   
Anton Kallio  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.75  1:12.98  1:51.88    2:29.59   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    36.80  1:15.37  1:54.33    2:33.90   
Joel Tarvainen  1998  Kokkolan Uimaseura    38.40  1:20.04  2:03.26    2:42.61   
Janne Hyttinen  1998  Lapuan Virkiä    39.34  1:22.97  2:08.48    2:53.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  16:42 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:07   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 9, 50m PU T-11, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.88   
Kanerva Kinnunen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            37.63   
Emma Hakala  2004  Helsingin Uimarit            37.99   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906            38.72   
Meeri Yli-Äyhö  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            41.20   
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura            42.51   
Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap            45.91   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            46.23   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Oulun Uinti 1906            46.65   
10  Sofia Ellonen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            46.72   
11  Pinja Kallio  2004  Kankaanpään Uimarit            46.86   
12  Nita Tenho  2004  Pihlava Työväen Urheilijat            47.08   
13  Emmi Ellonen  2005  Pihlava Työväen Urheilijat            47.20   
14  Siiri Tiilikka  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.72   
15  Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit            48.18   
16  Siiri Innanen  2004  Helsingin Uimarit            48.26   
17  Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura            49.07   
18  Viivi Kylkisalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.47   
19  Milla Hälikkä  2004  Helsingin Uimarit            49.55   
20  Anniina Haarala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.63   
21  Iiris Närhinen  2004  Helsingin Uimarit            50.80   
22  Riikka Viitasalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.82   
23  Ella Luoma  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.56   
24  Tara Ojanperä  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            56.01   
25  Aamu Kannosto  2005  Seinäjoen Uimarit-58            58.65   
26  Noora Kekola  2004  Seinäjoen Uimarit-58            59.51   
27  Veera Hautamäki  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:03.69   
Pinja Kinnunen  2004  Helsingin Uimarit            DNS   
Iida Leskinen  2004  Kokkolan Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Laura Sofia Oksakari  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:07 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:17   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 10, 50m PU P-12, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marcus Forsel  2003  Kankaanpään Uimarit            31.96   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.14   
Santeri Herpola  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.61   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            34.46   
Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu            35.86   
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu            36.60   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            40.16   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            40.36   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.39   
10  Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            40.66   
11  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit            41.19   
12  Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.89   
13  Filip Jåfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.48   
14  Tuukka Harju  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.26   
15  Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            44.60   
16  Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.94   
17  Eero Leino  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            45.86   
18  Ville Ohlsson  2003  Umeå Simsällskap            46.21   
19  Onni Haikonen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.52   
20  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            47.23   
21  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            47.30   
22  Veikka Ijäs  2004  Oulun Lohet            47.43   
23  Tatu Kunttila  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.75   
24  Emil Saha  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.97   
25  David Sundström  2003  Umeå Simsällskap            52.72   
26  Emil Evander  2004  Umeå Simsällskap            53.62   
27  Linus Vuollet  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            54.49   
28  Unai Izarra  2003  Umeå Simsällskap            57.34   
29  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            57.91   
30  Matias Ylipelkonen  2003  Seinäjoen Uimarit-58            1:01.87   
31  Eeli Hanka  2003  Seinäjoen Uimarit-58            1:02.03   
Elmeri Aho  2004  Seinäjoen Uimarit-58            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Juuso Asunmaa  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Samuel Salminen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:17 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:28   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 11, 50m PU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tessa Nurminen  1994  Eura Swimming Team            27.84   
Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap            29.11   
Emmi Kilpinen  2000  Uinti Tampere            30.85   
Ella-Noora Haanpää  1998  Rauman Uimaseura            30.94   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö            31.06   
Ida Palenius  1996  Eura Swimming Team            31.13   
Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö            31.59   
Petra Thodin  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.66   
Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit-58            31.79   
10  Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.08   
11  Iida-Maria Rantanen  1998  Uinti Tampere            32.12   
12  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura            32.16   
13  Henna Syrjälä  1999  Porin Uimaseura            32.18   
14  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.19   
15  Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap            32.23   
16  Nelli Toivonen  2000  Uinti Tampere            32.36   
17  Netta Nyberg  2001  Uinti Tampere            32.63   
18  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Työväen Uimarit            32.75   
19  Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.92   
20  Ida-Maria Juntunen  1999  Kempeleen Pyrintö            32.99   
21  Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit            33.38   
22  Emmi Masti  1999  Uinti Tampere            33.63   
23  Emmiina Rautiainen  2000  Uinti Tampere            33.68   
24  Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap            34.30   
25  Katariina Räsänen  1999  Oulun Uinti 1906            34.70   
25  Veera Heikkinen  2001  Helsingin Uimarit            34.70   
27  Milla Lackman  1997  Oulun Lohet            35.30   
28  Annika Lepistö  2001  Porin Uimaseura            35.78   
29  Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            36.06   
30  Milla Kortetjärvi  2000  Oulun Uinti 1906            36.26   
31  Nora Ijäs  1999  Oulun Uinti 1906            36.36   
32  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            36.60   
33  Kastehelmi Sinisalo  2001  Uinti Tampere            36.61   
34  Amy Whyte Krenchel  2000  Umeå Simsällskap            36.78   
35  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            36.88   
36  Tiia Pudas  1999  Vieskan Uimarit            37.04   
37  Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906            37.14   
38  Ronja Vallenius  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.47   
39  Ella Takalo  2000  Kempeleen Pyrintö            37.51   
40  Ella-Maria Tiainen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.72   
41  Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            37.75   
42  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura            37.82   
43  Katariina Jyrälä  2000  Oulun Uinti 1906            37.89   
44  Pinja Pihlajamäki  2000  Kankaanpään Uimarit            38.95   
45  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit-58            39.00   
46  Tilda Selonen  2003  Helsingin Uimarit            39.20   
47  Katariina Hautala  1999  Seinäjoen Uimarit-58            39.51   
48  Saara Haapamäki  1998  Alavuden Urheilijat            39.60   
49  Miisa Kiviharju  2000  Seinäjoen Uimarit-58            39.76   
50  Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            39.78   
51  Miisa Mäkelä  2002  Helsingin Uimarit            39.89   
52  Roosa Leinonen  2001  Kempeleen Pyrintö            40.03   
53  Saima Huovinen  2003  Helsingin Uimarit            40.14   
54  Karolina Arola  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.31   
55  Ella Ohra-Aho  2003  Alavuden Urheilijat            40.43   
56  Anniina Kylkisalo  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.55   
57  Malla Juutinen  2003  Oulun Lohet            41.19   
58  Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            41.24   
59  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap            41.47   
60  Jessica Ingalsuo  2002  Kokkolan Uimaseura            42.45   
61  Julia Laine  2002  Helsingin Uimarit            42.87   
62  Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap            43.14   
63  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap            43.31   
64  Siiri Haanpää  2001  Porin Pyrintö            43.59   
65  Oona Ura  2004  Helsingin Uimarit            43.82   
66  Sarah Adeline Tepponen  2001  Helsingin Uimarit            43.89   
67  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            44.18   
68  Julia Hietala  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.31   
69  Iris Halmelinna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.09   
70  Ilona Arvilommi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.15   
Emilia Runnakko  1999  Alavuden Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Iiris Paasiviita  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Pipsa Remes  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:28 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:39   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 12, 50m PU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Toni Knuutila  1993  Eura Swimming Team            26.30   
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            26.48   
Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.77   
Lauri Hatunen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.99   
Samuli Korpi  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.56   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura            27.58   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            28.01   
Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.20   
Valtteri Väisänen  1999  Kankaanpään Uimarit            28.83   
10  Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura            29.00   
11  Robin Thodin  1995  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            29.01   
12  Severi Lieto  1998  Oulun Uinti 1906            29.03   
13  Aukusti Ylitervo  1999  Oulun Lohet            29.23   
14  Aleksi Ekström  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.27   
15  Riku Raikio  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.70   
16  Juho Kaikkonen  1999  Oulun Lohet            30.02   
17  Artturi Kaarlenkaski  1997  Uinti Tampere            30.26   
18  Mikko Suova  1997  Uinti Tampere            30.28   
19  Juho Porkkala  2001  Seinäjoen Uimarit-58            30.39   
20  Kosti Kaaresvirta  1999  Swimming Club Vuokatti            30.65   
21  Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906            30.97   
22  Jere Ojakippola  1999  Vieskan Uimarit            31.01   
23  Lauri Koskela  1999  Uinti Tampere            31.09   
24  Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö            31.98   
25  Olli Kapiainen  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.01   
26  Jere Kerttula  1999  Oulun Uinti 1906            32.28   
27  Altti Ekorre  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.29   
28  Elmeri Ekström  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.32   
29  Saku Mäki-Ikola  1998  Seinäjoen Uimarit-58            32.63   
30  Veikko Romppainen  2000  Oulun Uinti 1906            32.72   
31  Elmeri Helenius  2000  Uinti Tampere            32.97   
32  Viktor Thodin  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            33.28   
33  William Säfström  1998  Umeå Simsällskap            33.40   
34  Anton Ylihannu  2001  Oulun Uinti 1906            34.07   
35  Eemeli Leinonen  2002  Uinti Tampere            34.49   
36  Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö            36.88   
37  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap            37.18   
38  Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            37.29   
39  Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.85   
40  Aaro Kangasmaa  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.88   
41  Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            37.97   
42  Lukas Kalliokoski  2001  Oulun Uinti 1906            38.96   
43  Frans Bärlund  2001  Uinti Tampere            39.13   
44  Tuomas Lehtovirta  2001  Helsingin Uimarit            40.58   
45  Nico Neder  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.33   
46  Touko Luukkonen  2002  Helsingin Uimarit            44.19   
47  Aaro Lassila  2000  Alavuden Urheilijat            44.77   
48  Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            45.18   
49  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            47.99   
50  Oskari Ketonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.48   
51  Antti Ahola  2001  Lapuan Virkiä            49.91   
52  Aleksi Viljas  2000  Kempeleen Pyrintö            53.48   
Eemeli Raninen  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:39 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:30   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 13, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    41.59        1:28.46   
Kanerva Kinnunen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    44.77        1:35.14   
Santra Nieminen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    47.58        1:38.94   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    49.18        1:40.81   
Lilja Ukkola  2004  Oulun Uinti 1906    48.36        1:42.39   
Meeri Yli-Äyhö  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    50.31        1:44.60   
Oona Ura  2004  Helsingin Uimarit    51.15        1:47.86   
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura    49.92        1:50.64   
Sofia Ellonen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    52.37        1:50.69   
10  Viivi Kylkisalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.48        1:52.12   
11  Nita Tenho  2004  Pihlava Työväen Urheilijat    54.69        1:52.72   
12  Iiris Närhinen  2004  Helsingin Uimarit    54.30        1:53.10   
13  Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    55.74        1:56.31   
14  Milla Hälikkä  2004  Helsingin Uimarit    56.18        1:56.59   
15  Siiri Tiilikka  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.20        1:56.75   
16  Riikka Viitasalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.59        1:57.45   
17  Aamu Knuuttila  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.40        1:57.86   
18  Noora Kekola  2004  Seinäjoen Uimarit-58    56.13        1:58.07   
19  Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit    57.48        1:58.79   
20  Ella Ohlsson  2005  Umeå Simsällskap    55.34        1:59.45   
21  Pinja Kallio  2004  Kankaanpään Uimarit    57.16        1:59.53   
22  Siiri Innanen  2004  Helsingin Uimarit    57.14        2:01.32   
23  Anniina Haarala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.52        2:02.59   
24  Linnea Svahn  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.69        2:05.73   
25  Inger Isaksen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.85        2:06.01   
26  Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura    58.68        2:06.78   
27  Aamu Kannosto  2005  Seinäjoen Uimarit-58    1:01.09        2:07.83   
28  Elviira Kotkaniemi  2005  Seinäjoen Uimarit-58    1:04.49        2:12.00   
29  Sandra Trigell  2005  Umeå Simsällskap    1:04.09        2:12.21   
30  Vilja Peltokorpi  2004  Kempeleen Pyrintö    1:04.68        2:12.63   
31  Sanni Porkkala  2004  Seinäjoen Uimarit-58    1:02.18        2:13.48   
32  Iida-Isabella Pakka  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.47        2:13.70   
33  Emilia Sponseller  2005  Umeå Simsällskap    1:04.96        2:16.33   
34  Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura    1:03.39        2:19.88   
35  Anna Villför  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:07.03        2:21.63   
Pinja Kinnunen  2004  Helsingin Uimarit            DNS   
Iida Leskinen  2004  Kokkolan Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Lahtinen  2003  Oulun Uinti 1906    36.53        1:20.45   
Sini Silvennoinen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.84        1:23.13   
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.47        1:23.59   
Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    39.45        1:25.01   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    40.50        1:26.17   
Minna Ingi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.10        1:27.51   
Olivia Nurkkala  2002  Kokkolan Uimaseura    41.43        1:28.85   
Katariina Kourula  2002  Kemin Uimaseura    42.57        1:30.92   
Katariina Niemi  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.24        1:31.16   
10  Oona Kuusivaara  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.64        1:32.15   
11  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap    43.11        1:32.76   
12  Ella-Maria Tiainen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.90        1:32.94   
13  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    43.80        1:33.16   
14  Tara Korkiakoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.61        1:33.66   
15  Kaisla Kangas  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.71        1:33.86   
16  Emily Majors  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.68        1:34.06   
17  Emma Mustonen  2002  Lapuan Virkiä    43.89        1:34.42   
18  Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.08        1:34.82   
19  Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    45.86        1:35.13   
20  Eveliina Koivula  2003  Uinti Tampere    45.52        1:35.30   
21  Heta Veikkola  2003  Lapuan Virkiä    46.39        1:37.27   
22  Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura    45.48        1:37.70   
23  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    45.96        1:38.37   
24  Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    45.73        1:38.47   
25  Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    47.04        1:38.53   
26  Kiira Kangasniemi  2003  Lapuan Virkiä    45.41        1:38.61   
27  Hanna Rantanen  2002  Kemin Uimaseura    46.36        1:38.70   
28  Essi Helle  2002  Helsingin Uimarit    46.93        1:38.98   
29  Lotta Isola  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    46.90        1:39.48   
30  Areliina Manninen  2003  Uinti Tampere    47.50        1:39.65   
31  Miisa Mäkelä  2002  Helsingin Uimarit    47.89        1:40.25   
32  Venla Koskinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.51        1:40.61   
33  Sanna Rajamäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.48        1:41.24   
34  Iiris Jurmu  2003  Kempeleen Pyrintö    48.99        1:41.40   
35  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    48.07        1:41.85   
36  Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    47.82        1:42.28   
37  Kiia Kinnunen  2003  Uinti Tampere    49.39        1:43.48   
38  Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.17        1:44.27   
39  Ella Ohra-Aho  2003  Alavuden Urheilijat    48.94        1:44.52   
40  Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.64        1:44.64   
41  Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.19        1:44.69   
42  Viivi Koivisto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.28        1:45.02   
43  Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.41        1:45.06   
44  Janina Valkola  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.29        1:45.23   
45  Malla Juutinen  2003  Oulun Lohet    50.67        1:45.78   
46  Ninni Eriksson  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.77        1:46.20   
47  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    50.67        1:46.67   
48  Vivian Halmelinna  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.87        1:47.12   
49  Maija Björkholm  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.95        1:48.67   
50  Sanna Pajula  2003  Kankaanpään Uimarit    50.22        1:48.89   
51  Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.87        1:48.98   
52  Emma Jormanainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.85        1:49.72   
53  Clara-Sophie Scheib  2003  Oulun Uinti 1906    51.69        1:50.31   
54  Wilma Elenius  2002  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    51.11        1:50.37   
55  Joanna Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.51        1:50.71   
56  Linnéa Nygård  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.12        1:50.72   
57  Maria Rauhala  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    52.30        1:50.80   
58  Julia Laine  2002  Helsingin Uimarit    52.10        1:51.29   
59  Senja Aho  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.05        1:51.52   
60  Nicole Malmsten  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.03        1:53.22   
61  Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    53.88        1:53.88   
62  Milka-Maria Rasinpää  2003  Seinäjoen Uimarit-58    56.35        1:55.05   
63  Nea Palomäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.02        1:55.46   
64  Tilde Sandin  2002  Umeå Simsällskap    55.20        1:57.12   
65  Aino Jerohin  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    56.39        1:58.01   
66  Minttu Haapaniemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.86        1:59.43   
67  Selina Kavka  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.59        1:59.70   
68  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap    56.51        2:00.71   
69  Ella Jämsä  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.35        2:01.44   
70  Heinä Tanskanen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    57.11        2:02.00   
71  Viona Mönttinen  2003  Oulun Lohet    59.22        2:03.93   
72  Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.96        2:06.38   
Ella Nore  2002  Pihlava Työväen Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Peppi Hölsö  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit    37.76        1:21.04   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit    38.52        1:21.44   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    38.78        1:22.15   
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura    38.02        1:22.31   
Milja Mielty  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.61        1:22.39   
Ella Lumio  2000  Uinti Tampere    38.30        1:23.26   
Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura    39.21        1:23.39   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    40.03        1:23.58   
Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    38.98        1:23.96   
10  Saara Sojolin  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.53        1:24.35   
11  Charlotta Edelman  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.52        1:25.21   
12  Julia Sottinen  2000  Porin Uimaseura    39.99        1:25.36   
13  Auroora Tanninen  2001  Porin Pyrintö    41.16        1:25.57   
14  Petra Äkkinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.62        1:26.38   
15  Emilia Kinnunen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.70        1:26.45   
16  Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit    40.50        1:26.52   
17  Anni Rajaniemi  2000  Oulun Uinti 1906    41.02        1:27.01   
18  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    40.63        1:27.21   
19  Pinja Penttilä  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.08        1:27.43   
20  Roosa Oja  2000  Uinti Tampere    41.40        1:28.18   
21  Annika Lepistö  2001  Porin Uimaseura    41.55        1:28.58   
22  Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    41.51        1:29.03   
23  Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    41.70        1:29.20   
24  Julia Latva-Pirilä  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.64        1:29.88   
25  Minka Halava  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.39        1:30.91   
26  Inkeri Pöllänen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.61        1:31.18   
27  Minttu-Marie Rasinpää  2001  Seinäjoen Uimarit-58    43.84        1:32.95   
28  Emilia Söderlund  2001  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    44.43        1:33.11   
29  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    44.08        1:33.49   
30  Sofia Hermans  2000  Uinti Tampere    45.32        1:34.66   
31  Sarah Adeline Tepponen  2001  Helsingin Uimarit    44.81        1:34.87   
32  Kaisa Siukonen  2001  Uinti Tampere    45.66        1:35.03   
33  Anna Rantanen  2001  Uinti Tampere    45.23        1:35.56   
34  Noora Kuhna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.84        1:35.58   
35  Roosa Mykkänen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.05        1:36.11   
36  Miisa Kiviharju  2000  Seinäjoen Uimarit-58    44.77        1:36.48   
37  Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat    44.93        1:37.15   
38  Ronja Vallenius  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.07        1:37.80   
39  Pauliina Haarala  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.99        1:39.10   
40  Amy Whyte Krenchel  2000  Umeå Simsällskap    46.38        1:39.32   
41  Julia Kinnunen  2000  Kemin Työväen Uimarit    47.06        1:39.34   
42  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    46.50        1:39.54   
43  Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.83        1:41.27   
44  Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura    49.29        1:41.70   
45  Enna Hanka  2000  Seinäjoen Uimarit-58    47.33        1:43.18   
46  Emma Latva  2001  Uinti Tampere    49.50        1:44.18   
47  Stina Roth  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.20        1:45.09   
48  Erika Yli-Yrjänäinen  2001  Kokkolan Uimaseura    50.10        1:45.38   
49  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    49.76        1:47.24   
50  Anniina Kylkisalo  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.68        1:50.63   
51  Fanni Kosunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.52        1:51.03   
52  Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura    55.96        1:59.02   
53  Lotta Kurunsaari  2000  Lapuan Virkiä    58.45        2:06.30   
54  Pauliina Mielty  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.32        2:10.88   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap            DNF   
Laura Vierikko  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 13, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Alisa Ponomareva  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.73        1:15.76   
Saara Palo  1996  Seinäjoen Uimarit-58    37.27        1:19.77   
Nadja Åman  1996  Oulun Lohet    37.71        1:20.93   
Jenna Miettinen  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.17        1:21.87   
Alexandra Pihlajamäki  1998  Kokkolan Uimaseura    38.99        1:22.31   
Tytti Karjalainen  1998  Oulun Lohet    38.47        1:23.25   
Fanny Vuollet  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.65        1:23.76   
Milla Koivuluoma  1999  Seinäjoen Uimarit-58    39.83        1:24.69   
Iida Laukka  1998  Kempeleen Pyrintö    40.08        1:24.89   
10  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura    39.56        1:25.28   
11  Satu-Lotta Pitko  1998  Kemin Uimaseura    40.05        1:25.39   
12  Malla Huusko  1999  Oulun Uinti 1906    39.81        1:26.49   
13  Iida Vallenius  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.22        1:29.04   
14  Ida-Maria Juntunen  1999  Kempeleen Pyrintö    42.38        1:30.19   
15  Elina Pulkkinen  1999  Oulun Uinti 1906    42.36        1:31.10   
16  Vilma Hämäläinen  1998  Seinäjoen Uimarit-58    42.03        1:31.24   
17  Emmi Masti  1999  Uinti Tampere    43.74        1:31.36   
18  Annika Mäenpää  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.69        1:39.31   
19  Katariina Hautala  1999  Seinäjoen Uimarit-58    47.43        1:42.78   
20  Jessica Korpela  1996  Kauhajoen Karhu    52.12        1:50.16   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:30 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:16   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    42.84        1:29.12   
Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    43.35        1:30.96   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.89        1:31.35   
Marcus Forsel  2003  Kankaanpään Uimarit    43.01        1:32.14   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    47.31        1:39.09   
Tatu Hapuoja  2003  Uinti Tampere    47.50        1:40.59   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    48.65        1:41.55   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    47.93        1:42.49   
Ivar Nordman  2003  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    48.15        1:43.64   
10  Tuukka Harju  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.00        1:44.03   
11  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    48.49        1:45.37   
12  Sebastian Gabrielsson  2003  Umeå Simsällskap    50.17        1:45.55   
13  Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.40        1:45.99   
14  Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.91        1:48.01   
15  Emil Saha  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.93        1:50.06   
16  Ville Ohlsson  2003  Umeå Simsällskap    52.40        1:50.79   
17  Tatu Kunttila  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    55.26        1:53.72   
18  Oliver Cobian  2003  Umeå Simsällskap    53.32        1:54.51   
19  Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap    54.45        1:54.87   
20  Juho Törmä  2005  Pihlava Työväen Urheilijat    54.40        1:55.89   
21  Lucas Lydman  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.15        1:57.28   
22  Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    57.42        1:59.34   
23  Roope Pesälä  2003  Kempeleen Pyrintö    56.35        2:00.63   
24  Emil Evander  2004  Umeå Simsällskap    59.35        2:00.79   
25  Onni Haikonen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.49        2:02.04   
26  David Sundström  2003  Umeå Simsällskap    59.65        2:03.29   
27  Joose Lehtonen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.64        2:03.60   
28  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap    1:01.07        2:05.32   
29  Eeli Hanka  2003  Seinäjoen Uimarit-58    1:00.93        2:10.05   
30  Simo Kangasmaa  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.93        2:11.38   
31  Samuel Salminen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:01.98        2:11.62   
32  Lassi Tenho  2005  Pihlava Työväen Urheilijat    1:02.94        2:14.26   
33  Linus Andersson  2003  Umeå Simsällskap    1:01.89        2:14.34   
34  Pietari Puutio  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.93        2:14.94   
35  Arttu Niemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.70        2:15.17   
36  Simon Mangare  2003  Umeå Simsällskap    1:02.45        2:18.00   
Aaro Puutio  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Unai Izarra  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    35.10        1:14.46   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    38.27        1:20.93   
Ivar Malm  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.26        1:22.15   
Riku Leino  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.36        1:22.28   
Eemeli Raninen  2001  Helsingin Uimarit    39.49        1:24.36   
Tatu Hörkkö  2001  Uinti Tampere    40.34        1:26.59   
Hugo Enroth  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.65        1:27.06   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    41.09        1:27.55   
Aaro Kangasmaa  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.17        1:28.17   
10  Kalle Tankka  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.70        1:28.69   
11  Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    41.95        1:29.05   
12  Mikael Nurmela  2002  Seinäjoen Uimarit-58    43.20        1:30.04   
13  Kalle Karhunen  2001  Kemin Työväen Uimarit    43.83        1:32.74   
14  Frans Bärlund  2001  Uinti Tampere    43.79        1:34.44   
15  Leevi Korpinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.03        1:34.72   
16  Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.66        1:35.59   
17  Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    45.24        1:36.10   
18  Robin Söderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.05        1:36.29   
19  Pieti Raunio  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    46.66        1:37.66   
20  Aleksi Romsi  2002  Kemin Uimaseura    45.88        1:38.15   
21  Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.62        1:38.45   
22  Viktor Leinonen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.58        1:38.52   
23  Oskar Voiko  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.36        1:38.80   
24  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    46.40        1:39.02   
25  Arttu Seppänen  2002  Pihlava Työväen Urheilijat    46.06        1:39.17   
26  Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat    45.76        1:39.33   
27  Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap    46.98        1:40.56   
28  Toivo Haikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.67        1:40.93   
29  Niko Kuhna  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.64        1:41.41   
30  Niklas Konttinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.45        1:42.06   
31  Rasmus Kullas  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.06        1:42.42   
32  Riku Silvennoinen  2001  Kempeleen Pyrintö    49.71        1:42.96   
33  Ville Kuusimäki  2002  Porin Uimaseura    48.42        1:43.18   
34  Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat    46.95        1:43.42   
35  Nico Neder  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.53        1:43.94   
36  Johan Gustafsson  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.77        1:45.20   
37  Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap    51.68        1:48.27   
38  Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.02        1:48.29   
39  Elias Vainio  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.13        1:48.81   
40  Carl-Eric Lindbäck  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.32        1:51.37   
41  Henri Korpela  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.03        1:52.44   
42  Ahti Alavillamo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.33        1:55.44   
43  Antti Ahola  2001  Lapuan Virkiä    54.47        1:55.53   
44  Miro Nurmela  2002  Seinäjoen Uimarit-58    56.42        1:56.02   
45  Anton Pulkkis  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.97        1:57.55   
46  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap    56.59        1:59.91   
47  Oliver Thorén  2002  Umeå Simsällskap    1:06.65        2:27.36   
Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    33.46        1:12.77   
Kasimir Kirjonen  2000  Uinti Tampere    35.66        1:15.67   
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura    35.31        1:16.41   
Miikka Huotari  2000  Swimming Club Vuokatti    36.93        1:18.04   
Kosti Kaaresvirta  1999  Swimming Club Vuokatti    36.67        1:18.58   
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.46        1:20.23   
Jakob Sievers  2000  Uinti Tampere    38.79        1:21.30   
Mikko Luopajärvi  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.85        1:21.54   
Arttu Heikkinen  2000  Uinti Tampere    39.11        1:22.40   
10  Eetu Nyrhinen  2000  Porin Uimaseura    38.67        1:22.42   
11  Lauri Koskela  1999  Uinti Tampere    39.56        1:23.24   
12  Valtteri Väisänen  1999  Kankaanpään Uimarit    37.42        1:23.46   
13  Niklas Uitto  2000  Uinti Tampere    39.19        1:23.62   
14  Valtteri Lausala  1999  Simmis Grani    37.72        1:24.12   
15  Juho Laatikainen  1999  Swimming Club Vuokatti    40.19        1:24.18   
16  Aare Kiviranta  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.89        1:25.05   
17  Elmeri Helenius  2000  Uinti Tampere    41.90        1:27.83   
18  Matias Blomfelt  2000  Helsingin Uimarit    41.04        1:27.97   
19  Lauri Koskela  1999  Porin Pyrintö    40.87        1:28.58   
20  Taneli Juutinen  2000  Kemin Työväen Uimarit    41.26        1:29.15   
21  Markus Hagström  2000  Uimaseura Kangasalan Kuohu    42.28        1:29.69   
22  Miika Pänttönen  1999  Uinti Tampere    43.27        1:31.49   
23  Eino Niemelä  2000  Kemin Uimaseura    43.95        1:34.79   
24  Aaro Lassila  2000  Alavuden Urheilijat    46.78        1:40.60   
25  Antton Pörtfors  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.50        1:40.75   
26  Miko Järviö  2000  Pihlava Työväen Urheilijat    49.30        1:46.09   
Arttu Kojonen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Samuli Lahti  1995  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.50        1:07.85   
Jakob Nordman  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.38        1:08.18   
Emil Martikainen  1997  Rauman Uimaseura    33.44        1:13.36   
Aake Nyrhinen  1997  Uinti Tampere    34.73        1:14.76   
Santeri Leppälä  1998  Kemin Uimaseura    35.12        1:16.03   
Teemu Hartikainen  1993  Kemin Uimaseura    34.59        1:16.18   
Olli Kapiainen  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.66        1:18.70   
Lassi Ruohonen  1998  Simmis Grani    37.36        1:19.72   
Joonatan Mustonen  1997  Lapuan Virkiä    36.89        1:20.11   
10  Janne Hyttinen  1998  Lapuan Virkiä    41.53        1:28.52   
11  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap    42.78        1:31.46   
12  Tapio Siltari  1963  Kemin Uimaseura    43.61        1:34.67   
Saku Mäki-Ikola  1998  Seinäjoen Uimarit-58            DNS   
Joel Tarvainen  1998  Kokkolan Uimaseura            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:16 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:37   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 15, 50m SU T-10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906            44.69   
Inger Isaksen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.91   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Oulun Uinti 1906            46.61   
Emmi Ellonen  2005  Pihlava Työväen Urheilijat            46.68   
Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit            47.04   
Laura Sofia Oksakari  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.05   
Nea Sainio  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.22   
Emilia Sponseller  2005  Umeå Simsällskap            50.47   
Ella Ohlsson  2005  Umeå Simsällskap            53.41   
10  Emma Vanhala  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.89   
11  Tara Ojanperä  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            54.74   
12  Veera Hautamäki  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            55.06   
13  Aamu Kannosto  2005  Seinäjoen Uimarit-58            55.30   
14  Kristiina Edinger  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            56.19   
15  Sandra Trigell  2005  Umeå Simsällskap            57.37   
16  Elviira Kotkaniemi  2005  Seinäjoen Uimarit-58            59.43   
17  Karoliina Salmi  2006  Pihlava Työväen Urheilijat            59.65   
18  Elin Thodin  2005  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            1:00.46   
19  Albertiina Kotkaniemi  2008  Seinäjoen Uimarit-58            1:01.04   
20  Emilia Katajamäki  2007  Lapuan Virkiä            1:02.26   
21  Ellinoora Katajamäki  2006  Lapuan Virkiä            1:02.99   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:37 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 16, 50m SU P-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            42.27   
Veikka Ijäs  2004  Oulun Lohet            43.67   
Filip Jåfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.47   
Lucas Lydman  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.55   
Eero Leino  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            46.16   
Elmeri Aho  2004  Seinäjoen Uimarit-58            46.83   
Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            46.89   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            46.91   
Juuso Asunmaa  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.61   
10  Juho Törmä  2005  Pihlava Työväen Urheilijat            50.65   
11  Linus Vuollet  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.98   
12  Emil Evander  2004  Umeå Simsällskap            51.57   
13  Matias Pikkala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            52.55   
14  Nuutti Nissilä  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.70   
15  Ilari Hatunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            54.08   
16  Lassi Tenho  2005  Pihlava Työväen Urheilijat            54.28   
17  Paavo Juutinen  2005  Oulun Lohet            54.30   
18  Adrian Kaslin  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            55.79   
19  Eskil Halmelinna  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:07.50   
20  Rasmus Kekola  2006  Seinäjoen Uimarit-58            1:12.21   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:57   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 17, 50m SU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet            32.16   
Ronja Nilsson  1993  Umeå Simsällskap            32.82   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö            33.37   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap            33.44   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            33.61   
Roosa Rekola  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.82   
Vilma Hämäläinen  1998  Seinäjoen Uimarit-58            34.03   
Mari Hekkala  2000  Oulun Uinti 1906            34.50   
Johanna Suova  1999  Uinti Tampere            34.52   
10  Netta Nyberg  2001  Uinti Tampere            34.60   
11  Charlotta Edelman  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.75   
12  Salla Jokio  1998  Vieskan Uimarit            35.12   
13  Olivia Viitala  2000  Kokkolan Uimaseura            35.17   
14  Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.20   
15  Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap            35.30   
16  Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö            35.39   
17  Inkeri Pöllänen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.99   
18  Laura Känsäkangas  1999  Kokkolan Uimaseura            36.29   
19  Senja Saarteinen  1999  Tampereen Työväen Uimarit            36.40   
20  Katariina Niemi  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.42   
21  Reetta Kuusisto  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.01   
22  Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906            37.12   
23  Pinja Pihlajamäki  2000  Kankaanpään Uimarit            37.18   
24  Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            37.49   
25  Moonica Pirhonen  2001  Oulun Uinti 1906            37.53   
26  Emmiina Rautiainen  2000  Uinti Tampere            37.62   
27  Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906            37.88   
28  Aino Heininen  2002  Pihlava Työväen Urheilijat            38.12   
29  Sini Tuominen  2000  Uinti Tampere            38.31   
30  Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            38.73   
30  Tiia Pudas  1999  Vieskan Uimarit            38.73   
32  Roosa Mykkänen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.83   
33  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            39.00   
34  Iida Laukka  1998  Kempeleen Pyrintö            39.36   
35  Stina Roth  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.82   
36  Noora Kuhna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.95   
37  Tytti Kuusela  2000  Uimaseura Kangasalan Kuohu            40.03   
38  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            40.30   
39  Emilia Söderlund  2001  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            40.53   
40  Katariina Räsänen  1999  Oulun Uinti 1906            41.00   
41  Annika Mäenpää  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            41.19   
42  Suvi Kannosto  1999  Seinäjoen Uimarit-58            41.34   
43  Katariina Hautala  1999  Seinäjoen Uimarit-58            41.68   
44  Miisa Kiviharju  2000  Seinäjoen Uimarit-58            41.77   
45  Emma Mustonen  2002  Lapuan Virkiä            41.81   
46  Pauliina Haarala  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            41.87   
47  Emilia Runnakko  1999  Alavuden Urheilijat            41.90   
48  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            42.03   
49  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            42.08   
50  Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap            42.24   
51  Karolina Arola  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.54   
52  Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.12   
53  Julia Hietala  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.94   
54  Jessica Ingalsuo  2002  Kokkolan Uimaseura            44.56   
55  Iiris Jurmu  2003  Kempeleen Pyrintö            44.83   
56  Sanna Pajula  2003  Kankaanpään Uimarit            45.41   
57  Pipsa Remes  2001  Kemin Työväen Uimarit            46.36   
58  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            46.64   
59  Fanni Kosunen  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.78   
60  Lea Edvardsson  2003  Umeå Simsällskap            48.15   
61  Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap            48.17   
62  Iris Halmelinna  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.29   
63  Pinja Kallio  2004  Kankaanpään Uimarit            48.59   
64  Tilde Sandin  2002  Umeå Simsällskap            48.74   
65  Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura            49.40   
66  Sofia Runnakko  2002  Alavuden Urheilijat            50.59   
67  Jessica Korpela  1996  Kauhajoen Karhu            50.88   
68  Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            51.99   
69  Vilja Peltokorpi  2004  Kempeleen Pyrintö            53.47   
70  Lotta Kurunsaari  2000  Lapuan Virkiä            53.67   
71  Ilona Arvilommi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.97   
72  Iida Leskinen  2004  Kokkolan Uimaseura            57.49   
73  Salla Lehtimäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:01.46   
74  Ella Luoma  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:01.83   
75  Sanni Porkkala  2004  Seinäjoen Uimarit-58            1:03.62   
76  Nelli Rapo  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:04.86   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:57 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:09   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 18, 50m SU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Toni Knuutila  1993  Eura Swimming Team            29.62   
Alex Nygård  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.27   
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura            30.30   
Samuli Korpi  1997  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.38   
Jussi Kause  1997  Porin Uimaseura            30.65   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet            30.98   
Aaron Joki  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.17   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet            31.44   
Jaakko Kokko  1999  Uinti Tampere            32.29   
10  Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906            32.99   
11  Miikka Huotari  2000  Swimming Club Vuokatti            33.22   
12  Toni Kapiainen  1996  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.38   
13  Joel Tarvainen  1998  Kokkolan Uimaseura            33.58   
14  Robin Thodin  1995  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            33.60   
15  Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906            33.70   
16  Juho Porkkala  2001  Seinäjoen Uimarit-58            34.00   
17  Tatu Hörkkö  2001  Uinti Tampere            34.09   
18  Viktor Thodin  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            35.12   
19  Filip Orre Sandström  1999  Umeå Simsällskap            36.17   
20  Miikka Willman  1998  Oulun Lohet            36.86   
21  Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906            37.52   
22  Felix Ollus  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.66   
23  Tapio Siltari  1963  Kemin Uimaseura            38.03   
24  Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.49   
25  Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö            39.84   
26  Lukas Kalliokoski  2001  Oulun Uinti 1906            41.19   
27  Janne Juven  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.76   
28  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            41.78   
29  Martin Jylhä  2000  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            42.03   
30  Kalle Karhunen  2001  Kemin Työväen Uimarit            42.07   
31  Arttu Seppänen  2002  Pihlava Työväen Urheilijat            42.08   
32  Frans Bärlund  2001  Uinti Tampere            42.20   
33  Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            43.55   
34  Antti Ahola  2001  Lapuan Virkiä            44.27   
35  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            44.51   
36  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            44.54   
37  Ville Ohlsson  2003  Umeå Simsällskap            45.47   
38  Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.71   
39  Arttu Kojonen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.84   
40  Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            46.13   
41  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            46.27   
42  Patrik Pihlajamäki  2002  Kankaanpään Uimarit            46.50   
43  Johan Gustafsson  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.58   
44  Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.59   
45  Anton Pulkkis  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.18   
46  Roope Pesälä  2003  Kempeleen Pyrintö            48.64   
47  David Sundström  2003  Umeå Simsällskap            50.84   
48  Sebastian Gabrielsson  2003  Umeå Simsällskap            52.32   
49  Aleksi Viljas  2000  Kempeleen Pyrintö            52.37   
50  Riku Silvennoinen  2001  Kempeleen Pyrintö            53.01   
51  Simon Mangare  2003  Umeå Simsällskap            54.29   
52  Aaro Puutio  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.32   
53  Oliver Cobian  2003  Umeå Simsällskap            57.69   
54  Oliver Thorén  2002  Umeå Simsällskap            59.15   
55  Linus Andersson  2003  Umeå Simsällskap            1:00.77   
56  Unai Izarra  2003  Umeå Simsällskap            1:01.08   
Eero Reinikka  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:09 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  20:38   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 19, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Lahtinen  2003  Oulun Uinti 1906    31.44        1:08.28   
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.80        1:17.85   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    36.15        1:20.29   
Eveliina Koivula  2003  Uinti Tampere    39.09        1:24.26   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    37.67        1:24.78   
Kiira Kangasniemi  2003  Lapuan Virkiä    35.66        1:25.03   
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    38.88        1:25.04   
Heta Veikkola  2003  Lapuan Virkiä    38.52        1:25.71   
Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura    38.06        1:27.29   
10  Lotta Isola  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.74        1:31.65   
11  Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    40.79        1:32.30   
12  Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    43.18        1:32.65   
13  Kiia Kinnunen  2003  Uinti Tampere    42.31        1:32.99   
14  Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.77        1:35.64   
15  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    43.44        1:36.88   
16  Maija Björkholm  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.24        1:37.07   
17  Areliina Manninen  2003  Uinti Tampere    43.97        1:38.08   
18  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    43.82        1:39.21   
19  Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.79        1:43.59   
20  Malla Juutinen  2003  Oulun Lohet    47.40        1:46.78   
21  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap    47.62        1:46.94   
22  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.07        1:48.88   
23  Ella Jämsä  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.63        1:50.34   
24  Aino Jerohin  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.72        1:50.80   
25  Ninni Eriksson  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.41        1:53.03   
26  Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap    50.22        1:55.87   
Ella Ekman  2003  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Janina Valkola  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 19, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ina Pollari  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.80        1:12.12   
Suvi Kurth  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    34.67        1:15.69   
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    35.35        1:16.85   
Sini Silvennoinen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.88        1:17.05   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Työväen Uimarit    35.88        1:17.18   
Pinja Penttilä  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu    36.26        1:17.95   
Emmi Laitinen  2001  Helsingin Uimarit    36.12        1:19.60   
Olga Koskinen  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.62        1:19.89   
Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    36.15        1:20.77   
10  Hilla Nieminen  2001  Uinti Tampere    36.08        1:21.59   
11  Minka Halava  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.69        1:22.97   
12  Auroora Tanninen  2001  Porin Pyrintö    38.48        1:23.85   
13  Reetta Kuusisto  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.63        1:26.10   
14  Annika Lepistö  2001  Porin Uimaseura    38.20        1:26.25   
14  Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit    36.93        1:26.25   
16  Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    40.18        1:26.61   
17  Jade Huhtamaa  2002  Helsingin Uimarit    38.50        1:27.22   
18  Ilona Juuri  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.34        1:27.51   
19  Veera Heikkinen  2001  Helsingin Uimarit    37.22        1:28.06   
20  Kastehelmi Sinisalo  2001  Uinti Tampere    38.74        1:28.08   
21  Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap    39.75        1:28.46   
22  Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura    41.87        1:32.06   
23  Viivi Koivisto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.86        1:32.22   
24  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    43.53        1:32.86   
25  Roosa Leinonen  2001  Kempeleen Pyrintö    41.76        1:33.51   
26  Emma Latva  2001  Uinti Tampere    41.43        1:38.10   
27  Vivian Halmelinna  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.84        1:38.41   
28  Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.59        1:38.74   
29  Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.44        1:51.96   
30  Linnéa Nygård  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.17        1:55.68   
31  Joanna Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.55        1:56.43   
Senja Aho  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 19, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tessa Nurminen  1994  Eura Swimming Team    29.20        1:03.55   
Alisa Ponomareva  1991  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.56        1:05.77   
Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap    30.66        1:08.03   
Ella-Noora Haanpää  1998  Rauman Uimaseura    31.56        1:08.48   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    32.70        1:10.77   
Niina Pelkonen  1997  Oulun Lohet    32.47        1:11.50   
Iida-Maria Rantanen  1998  Uinti Tampere    33.55        1:12.29   
Henna Syrjälä  1999  Porin Uimaseura    32.77        1:12.34   
Elviira Tanninen  1999  Porin Pyrintö    33.50        1:12.70   
Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    34.00        1:12.70   
11  Ida-Maria Juntunen  1999  Kempeleen Pyrintö    34.05        1:12.89   
12  Petra Thodin  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.50        1:13.34   
13  Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.36        1:13.57   
14  Karoliina Pulkkinen  1998  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.88        1:14.37   
15  Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    34.50        1:14.40   
16  Wilma Andreasen  2000  Simmis Grani    34.41        1:14.71   
17  Nelli Toivonen  2000  Uinti Tampere    33.90        1:14.91   
18  Annika Falk  1999  Seinäjoen Uimarit-58    34.60        1:14.92   
19  Fanny Pesonen  2000  Oulun Uinti 1906    34.58        1:15.74   
20  Emmi Kilpinen  2000  Uinti Tampere    33.95        1:16.55   
21  Julia Sottinen  2000  Porin Uimaseura    34.14        1:16.56   
22  Milla Lackman  1997  Oulun Lohet    35.55        1:16.97   
23  Miili Känsäkoski  1999  Oulun Uinti 1906    34.50        1:17.38   
24  Enni Määttä  1999  Uinti Tampere    33.86        1:17.57   
25  Roosa Oja  2000  Uinti Tampere    35.15        1:18.21   
26  Nadja Åman  1996  Oulun Lohet    35.10        1:18.67   
27  Tytti Karjalainen  1998  Oulun Lohet    34.87        1:19.42   
28  Emmi Masti  1999  Uinti Tampere    34.44        1:19.61   
29  Saara Palo  1996  Seinäjoen Uimarit-58    37.44        1:21.92   
30  Laura Vierikko  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.50        1:22.32   
31  Marianne Lehvilä  1999  Simmis Grani    38.80        1:23.37   
32  Sofia Hermans  2000  Uinti Tampere    37.56        1:23.43   
33  Ella Takalo  2000  Kempeleen Pyrintö    40.08        1:27.76   
34  Silja Kanto  2000  Kemin Uimaseura    40.02        1:29.57   
35  Elina Heino  1999  Simmis Grani    46.92        1:39.49   
36  Julia Kinnunen  2000  Kemin Työväen Uimarit    46.43        1:42.60   
Nora Ijäs  1999  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
Sini Tuominen  2000  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  20:38 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KVARKEN GAMES    Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  22:04   
  Järjestäjä  vaasan Uimaseura- vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 20, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat