2020-10-28   23:39:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Västerås Meet 2015    Utskriftsdatum  25 april 2015   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 april 2015         
 
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.55  2:11.57  3:21.86    4:29.48   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:11.67  2:29.05  3:45.97    5:01.51   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    1:10.61  2:27.76  3:45.58    5:04.13   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:11.73  2:31.09  3:50.68    5:09.74   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    1:13.40  2:34.39  3:56.92    5:14.82   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    1:13.31  2:34.10  3:56.09    5:16.71   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:16.18  2:41.33  4:04.74    5:26.35   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    1:17.47  2:42.25  4:06.22    5:26.37   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    1:22.87  2:53.02  4:23.72    5:48.08   
10  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:23.99  2:53.87  4:25.73    5:49.26   
11  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    1:19.98  2:52.39  4:27.14    5:56.52   
12  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    1:28.35  3:02.67  4:38.24    6:10.22   
13  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    1:26.61  3:01.58  4:38.91    6:15.29   
14  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:33.01  3:12.52  4:51.68    6:28.58   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:04.42  2:12.09  3:20.20    4:27.86   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    1:05.40  2:16.13  3:26.92    4:33.53   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:06.27  2:18.76  3:32.58    4:43.98   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    1:07.81  2:21.11  3:34.49    4:45.76   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.86  2:28.02  3:41.56    4:54.17   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    1:11.24  2:27.74  3:45.96    5:01.40   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    1:11.28  2:32.19  3:52.81    5:10.20   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    1:13.24  2:34.03  3:55.33    5:15.02   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:15.22  2:37.51  4:02.03    5:20.15   
10  Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    1:15.25  2:36.81  4:00.11    5:22.00   
11  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.43  2:37.46  4:03.59    5:25.19   
12  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.15  2:42.53  4:07.98    5:25.89   
13  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:21.54  2:51.16  4:18.79    5:42.29   
14  Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    1:25.36  2:57.85  4:33.02    6:02.74   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    59.57  2:03.30  3:06.80    4:08.79   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    59.93  2:04.13  3:08.56    4:11.73   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    59.92  2:04.93  3:15.04    4:24.54   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:00.92  2:09.30  3:18.20    4:26.18   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    1:05.46  2:14.65  3:23.98    4:32.35   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:04.68  2:15.35  3:26.51    4:34.31   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:03.86  2:15.67  3:27.47    4:37.76   
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    1:05.58  2:16.48  3:28.26    4:38.38   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:05.53  2:16.97  3:29.15    4:39.13   
10  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    1:05.81  2:19.66  3:34.16    4:45.60   
11  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    1:07.93  2:21.07  3:34.53    4:47.99   
12  Dennis Bädicker  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    1:09.01  2:24.44  3:40.77    4:51.47   
13  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.76  2:30.44  3:51.42    5:11.35   
14  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:09.64  2:29.14  3:50.93    5:13.44   
15  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    1:12.90  2:38.50  4:06.33    5:30.55   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    1:00.58  2:09.32  3:21.59    4:31.68   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:02.24  2:11.95  3:22.47    4:32.47   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:02.26  2:12.00  3:22.94    4:32.95   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb    1:07.51  2:20.99  3:33.90    4:46.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 april 2015 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner