2020-04-07   19:36:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Caroline af Ugglas KnatteSim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            18.29   
Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            20.27   
Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            21.74   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            22.30   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            23.09   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            23.72   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            24.70   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            25.05   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            26.32   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            19.37   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            19.66   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            20.29   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            20.52   
Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            20.66   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            20.86   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            20.88   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            20.89   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            21.38   
10  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            21.77   
11  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            22.01   
12  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            22.14   
13  Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            22.79   
14  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            22.83   
15  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            23.22   
16  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            23.85   
17  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            24.19   
18  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            25.08   
19  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            25.32   
20  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            25.78   
21  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            25.82   
22  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            26.12   
23  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            26.31   
Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            23.86   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            20.49   
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            20.63   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            24.70   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            25.24   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            16.87   
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            17.75   
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            23.74   
Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            26.36   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            27.16   
Noel Björklund  2005  Ösmo Simsällskap            27.76   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            DSQ   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            DSQ   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            24.58   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            25.79   
Felicia Steger  2007  Upplands-Bro Simsällskap            25.97   
Ella Ritari  2007  Ösmo Simsällskap            26.17   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            26.78   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            29.53   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            21.49   
Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            21.87   
Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            22.97   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            23.00   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            24.21   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            24.41   
Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            24.71   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            25.05   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            25.51   
10  Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            26.25   
11  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            26.63   
12  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            26.77   
13  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            27.39   
14  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            27.81   
15  Tea Erngren  2006  Ösmo Simsällskap            28.40   
16  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            29.27   
17  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            29.72   
18  Sara Frentz  2006  Upplands-Bro Simsällskap            30.37   
Emilie Eriksson  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            20.22   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            21.01   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            21.27   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            21.99   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            22.08   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            22.19   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            22.44   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            22.45   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            22.62   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            22.62   
11  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            22.71   
12  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            22.81   
13  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            22.93   
14  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            23.25   
15  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            23.34   
16  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            23.56   
17  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            23.78   
18  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            24.02   
19  Eva Forslund  2005  Väsby Simsällskap            24.15   
20  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            24.37   
20  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            24.37   
22  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            24.53   
23  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            24.79   
24  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            25.19   
25  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            25.37   
26  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            25.38   
27  Emma Carlsson  2005  Åkersberga Simsällskap            25.96   
28  Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.56   
29  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            26.69   
30  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            26.74   
31  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            26.81   
32  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            27.78   
33  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            28.11   
34  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            29.67   
35  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap            38.87   
Ebba Alphonse  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            23.44   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            24.67   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            25.27   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            29.60   
Arvid Holback  2008  Upplands-Bro Simsällskap            40.94   
Elias Labiad  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            21.44   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            23.17   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            23.98   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            24.08   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            24.98   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            25.44   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            26.58   
Simon Sannes  2006  Upplands-Bro Simsällskap            30.71   
Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            33.49   
Frank Karlsson Allstedt  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Jakob Stenbom  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            18.74   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            20.62   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            20.78   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            22.03   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            22.48   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            22.88   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            23.01   
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            23.36   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            23.68   
10  Noel Björklund  2005  Ösmo Simsällskap            23.94   
11  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            24.80   
12  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            25.98   
13  Edvin Karlström  2005  Spårvägen Simförening            26.56   
14  Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            27.84   
15  Gustav Alexandrow  2005  Upplands-Bro Simsällskap            30.30   
16  Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            34.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Ritari  2007  Ösmo Simsällskap            27.07   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            30.89   
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            31.97   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            36.76   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            21.91   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            23.43   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            24.71   
Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            25.25   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            25.76   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            26.90   
Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            27.59   
Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            28.10   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            28.96   
10  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            30.23   
11  Alva Santesson  2006  Väsby Simsällskap            30.79   
12  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            30.80   
13  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            30.92   
14  Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            33.47   
15  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            35.54   
Emilie Eriksson  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evangelia Vlachou  2005  Solna Sundbyberg SS 04            22.77   
Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            23.24   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            23.39   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            23.60   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            23.88   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            24.06   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            24.15   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            24.64   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            24.75   
10  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            24.97   
11  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            25.07   
12  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            25.19   
13  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            25.24   
14  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            25.32   
15  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            25.38   
16  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            25.47   
17  Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            25.58   
18  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            26.13   
19  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            26.60   
20  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            26.75   
21  Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.90   
22  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            27.06   
23  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            27.52   
24  Eva Forslund  2005  Väsby Simsällskap            28.05   
25  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            28.16   
26  Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            28.19   
27  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            28.74   
28  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            29.22   
29  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            31.31   
30  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap            48.93   
Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Emma Carlsson  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tuva Öhmar  2005  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            26.24   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            35.01   
Elias Labiad  2007  Solna Sundbyberg SS 04            37.43   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            39.31   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            23.49   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            24.66   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            26.00   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            26.07   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            27.98   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            34.94   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            36.51   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            20.64   
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            21.47   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            23.97   
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            24.66   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            25.20   
Noel Björklund  2005  Ösmo Simsällskap            27.15   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            27.31   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            28.01   
Edvin Karlström  2005  Spårvägen Simförening            30.47   
10  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            31.43   
11  Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            31.94   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Ritari  2007  Ösmo Simsällskap            22.39   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            23.80   
Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            25.85   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            27.26   
Felicia Steger  2007  Upplands-Bro Simsällskap            28.93   
Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            29.85   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            39.19   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            17.30   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            18.37   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            19.07   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            19.11   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            19.15   
Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            19.89   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            19.95   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            20.23   
Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            20.44   
10  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            20.45   
11  Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            22.48   
12  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            23.51   
13  Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            24.40   
14  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            24.50   
15  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            24.62   
16  Tea Erngren  2006  Ösmo Simsällskap            26.06   
17  Alva Santesson  2006  Väsby Simsällskap            30.35   
18  Sara Frentz  2006  Upplands-Bro Simsällskap            30.56   
19  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            36.15   
20  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            38.92   
21  Sarah El Achkar  2006  Upplands-Bro Simsällskap            39.63   
Emilie Eriksson  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            17.70   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            17.71   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            17.75   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            17.77   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            18.17   
Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            18.25   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            18.42   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            18.63   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            18.69   
10  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            18.76   
11  Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            18.94   
12  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            19.00   
13  Evangelia Vlachou  2005  Solna Sundbyberg SS 04            19.25   
14  Tuva Öhmar  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.28   
15  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            19.49   
16  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.59   
17  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            19.62   
18  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            19.99   
19  Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            20.00   
20  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            20.29   
21  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            20.38   
22  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            20.44   
23  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            20.53   
24  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            20.75   
25  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            20.79   
26  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            20.80   
27  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            21.00   
28  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            21.03   
29  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            21.17   
29  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            21.17   
31  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            21.84   
32  Emma Carlsson  2005  Åkersberga Simsällskap            22.69   
33  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            23.11   
34  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            23.55   
35  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            23.84   
36  Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            24.66   
37  Ester Jogfors  2005  Upplands-Bro Simsällskap            46.64   
Ebba Alphonse  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            20.63   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            21.12   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            22.76   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            24.54   
Arvid Holback  2008  Upplands-Bro Simsällskap            39.44   
Elias Labiad  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Solna Sundbyberg SS 04            18.11   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            18.66   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            19.04   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            20.27   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            20.62   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            21.17   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            21.18   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            25.28   
Jakob Stenbom  2006  Väsby Simsällskap            28.72   
10  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            29.20   
Frank Karlsson Allstedt  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Simon Sannes  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            14.86   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            15.60   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            18.18   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            18.92   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            19.08   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim            19.58   
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            19.98   
Noel Björklund  2005  Ösmo Simsällskap            20.34   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim            20.62   
10  Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            21.32   
11  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            22.21   
12  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            24.41   
13  Edvin Karlström  2005  Spårvägen Simförening            25.62   
14  Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            34.89   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Gustav Alexandrow  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 9, 4X50m Frisim Damer 10åoy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Spårvägen Damer [2005]  2005  Spårvägen Simförening            2:38.66   
  Wilma Eld  2005      18.89  40.02      40.02   
  Alma Thunberg  2005      19.30  41.31      1:21.33   
  Veronica Olsson  2005      18.68  39.04      2:00.37   
  Alexandra Alkas Alias  2006      17.42  38.29      2:38.66   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  2005  Väsby Simsällskap            2:50.80   
  Lovisa Jardelid  2005      20.32  41.78      41.78   
  Felicia Brännbäck  2006      19.68  42.28      1:24.06   
  Alice Lindgren  2005      21.61  44.32      2:08.38   
  Signe Lundh  2005      20.10  42.42      2:50.80   
                     
Lindesberg Damer [2005]  2005  Lindesbergs Simsällskap            2:57.41   
  Lina Hjerpe  2005      21.82  46.77      46.77   
  Lilly Tuominiemi  2005      20.81  45.10      1:31.87   
  Tuva Öhmar  2005      21.81  44.67      2:16.54   
  Nea Nilsson  2005      18.82  40.87      2:57.41   
                     
SS04 Damer [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            3:00.93   
  Angnes Lundmark  2006      21.35  47.73      47.73   
  Alice Velden  2005      19.06  43.64      1:31.37   
  Isidora Mitrovic  2005      19.35  50.94      2:22.31   
  Emma Montelius  2005      13.75  38.62      3:00.93   
                     
Spårvägen Damer Lag 2  2005  Spårvägen Simförening            3:01.70   
  Alina Färm  2005      22.55  46.27      46.27   
  Lola Hjort Mowitz  2006      21.10  45.54      1:31.81   
  Alva Hellenius  2006      21.13  49.42      2:21.23   
  Wilma Groth  2005      17.27  40.47      3:01.70   
                     
Spårvägen Damer Lag 3  2005  Spårvägen Simförening            3:09.83   
  Jennifer Geaney  2005      20.93  47.17      47.17   
  Ella Holmberg  2006      20.92  48.03      1:35.20   
  Isabelle Karlsson  2006      21.94  48.75      2:23.95   
  Elicia Allard  2005      21.19  45.88      3:09.83   
                     
Väsby SS Flickor Lag 2  2005  Väsby Simsällskap            3:19.88   
  Ida Johansson  2006      23.90  51.83      51.83   
  Niyousha Rahimi  2005      23.22  50.28      1:42.11   
  Hanna Sköld  2005      24.76  51.14      2:33.25   
  Milla Wahlund  2006      21.96  46.63      3:19.88   
                     
Upplands-B Damer [2005]  2005  Upplands-Bro Simsällskap            3:21.85   
  Ingrid Lindqvist  2005      19.78  41.24      41.24   
  Linnea Malm  2005      21.82  46.91      1:28.15   
  Saga Norrbrand  2005      26.34  1:01.08      2:29.23   
  Molly Sandberg  2006      23.26  52.62      3:21.85   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 10, 4X50m Frisim Herrar 10åoy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Spårvägen Herrar [2005]  2005  Spårvägen Simförening            2:44.45   
  Alan Eriksson  2005      21.03  43.51      43.51   
  Milles Karlsson Karlström  2005      18.71  40.56      1:24.07   
  David Holmberg  2005      20.06  44.34      2:08.41   
  Daner Tapia  2005      16.74  36.04      2:44.45   
                     
Väsby SS Pojkar Lag 1  2005  Väsby Simsällskap            3:00.73   
  Eddie Peng  2007      22.05  45.02      45.02   
  Casper Rengart  2006      20.62  43.06      1:28.08   
  Viktor Jeppsson  2005      22.46  46.87      2:14.95   
  Brandon Kellokoski  2005      21.51  45.78      3:00.73   
                     
Spårvägen Herrar Lag 2  2005  Spårvägen Simförening            3:02.88   
  Anton Jöngren  2006      22.67  46.31      46.31   
  Adrian Hellberg  2005      21.77  46.89      1:33.20   
  Viktor Bagelius  2006      20.71  44.66      2:17.86   
  Liam Lehtonen Hebert  2006      21.88  45.02      3:02.88   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer 9åoy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SK Ena Damer [2006]  2006  Simklubben Ena            5:11.19   
  Tindra Bärgård  2006      24.80  55.85      55.85   
  Sanna Randerstedt  2006      39.61  1:33.11      2:28.96   
  Linnea Bergqvist  2006      32.70  1:19.17      3:48.13   
  Elna Zetterberg  2007      39.44  1:23.06      5:11.19   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 12, 4X50m Frisim Herrar 9åoy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Upplands-B Herrar [2006]  2006  Upplands-Bro Simsällskap            3:52.82   
  Lucas Sjöborg  2006      28.02  1:02.31      1:02.31   
  Albert Sjögren  2007      27.34  58.22      2:00.53   
  Viktor Holback  2007      28.41  59.53      3:00.06   
  Filip Bjällås  2007      22.08  52.76      3:52.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  14:45   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    17.66        39.40   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    18.15        40.36   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    18.02        40.83   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    20.02        44.62   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    20.49        45.20   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    19.94        46.79   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap    21.10        48.21   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.46        51.38   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    23.49        52.85   
10  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    22.65        53.80   
11  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    22.55        54.80   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    16.23        35.84   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    17.89        39.78   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.80        40.42   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap    18.91        40.64   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    18.92        41.31   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.78        43.05   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.54        45.77   
Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.53        46.05   
Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    22.56        48.74   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.13        50.17   
Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    18.15        40.45   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    19.01        42.22   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.98        43.00   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    20.31        44.03   
Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap    20.42        44.47   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.10        46.88   
Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    20.38        46.89   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            DNS   
Alice Wretman  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  14:45 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  14:52   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    19.89        46.00   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    23.07        53.33   
Casper Holmberg  2004  Spårvägen Simförening    25.17        55.41   
Viktor Ritari  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    16.23        34.86   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    18.28        39.91   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    18.73        40.64   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    18.07        40.68   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.27        41.11   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    19.14        42.19   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    19.71        45.02   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    19.40        45.36   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.00        45.78   
10  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.13        47.18   
11  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    21.81        50.11   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.70        50.71   
Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    16.46        35.23   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.45        41.65   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    21.78        49.34   
Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  14:52 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.23        39.25   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    20.22        39.86   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    20.37        40.27   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    18.84        40.41   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    21.31        42.45   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    21.12        43.11   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    21.81        43.14   
Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening    23.77        47.38   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    24.12        49.10   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    24.34        49.33   
11  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            49.71   
12  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    23.40        49.83   
13  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    24.18        50.55   
14  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    26.02        53.13   
15  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    25.91        54.80   
16  Smilla Ervenius  2004  Upplands-Bro Simsällskap    25.41        55.02   
17  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    28.35        56.87   
Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    19.64        39.28   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    20.27        39.65   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.64        41.80   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.70        43.90   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.79        44.29   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    21.06        44.71   
Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    22.29        45.70   
Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    23.44        46.33   
Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    22.80        46.58   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.48        46.63   
11  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    23.55        46.78   
12  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    24.31        46.79   
13  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    22.10        47.51   
14  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.91        48.86   
15  Jessica Österberg Lahti  2003  Väsby Simsällskap    24.78        49.11   
16  Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.31        50.22   
17  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    25.72        51.41   
18  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    28.51        55.66   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    20.16        42.31   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    21.62        43.18   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    21.86        43.62   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    22.77        43.65   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    21.66        44.19   
Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap    22.14        44.31   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    23.44        45.37   
Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    23.13        45.69   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.77        46.30   
10  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    22.38        46.41   
11  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    23.66        46.78   
12  Amelie Sundström  2002  Väsby Simsällskap    23.49        47.57   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            DNS   
Alice Wretman  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    24.33        47.66   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    25.47        50.83   
Casper Holmberg  2004  Spårvägen Simförening    25.28        52.24   
Andreas Holland  2004  Solna Sundbyberg SS 04    24.69        52.25   
Lucas Sjögren  2004  Upplands-Bro Simsällskap    27.03        54.40   
Christoffer Lindahl  2004  Spårvägen Simförening    28.10        57.97   
Viktor Ritari  2004  Ösmo Simsällskap    30.31        1:05.42   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    18.56        37.08   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    21.43        41.99   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    20.89        42.71   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.05        43.39   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    22.66        43.77   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.77        43.92   
Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    22.80        44.21   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    22.00        44.25   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    21.44        45.03   
10  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.87        45.25   
11  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.87        46.34   
12  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    24.26        46.80   
13  Calle Törn  2003  Spårvägen Simförening    24.52        49.98   
14  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    25.22        50.49   
15  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    24.24        51.25   
16  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    24.87        53.59   
17  Edvard Sandelin  2003  Danderyds Sim    27.23        54.21   
18  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    26.84        1:00.17   
Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DNS   
Oliver Kimland  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.81        38.11   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    20.92        41.85   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    21.53        42.49   
Kevin Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    21.70        42.52   
Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap    21.94        43.84   
Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    22.12        44.20   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    25.01        49.66   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    22.73        53.21   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim    23.46        50.50   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim    27.92        52.59   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim    27.20        58.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap    21.71        46.59   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    21.21        46.62   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap    22.02        47.32   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    21.21        47.80   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    22.78        48.63   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.13        49.71   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    24.14        49.81   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    24.14        49.86   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    23.65        50.21   
10  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    23.80        50.28   
11  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    23.29        50.77   
12  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    23.83        51.13   
13  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening    23.88        51.77   
14  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    24.06        51.86   
15  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    25.58        54.18   
16  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    28.47        56.94   
17  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    28.44        58.93   
18  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    28.34        59.43   
19  Smilla Ervenius  2004  Upplands-Bro Simsällskap    25.94        1:00.43   
Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    20.55        42.94   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.85        44.44   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    22.23        46.43   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.59        46.55   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    21.70        46.98   
Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    21.95        47.06   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.87        48.59   
Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    22.22        48.65   
Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    24.28        50.53   
10  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    24.46        51.39   
11  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    22.83        51.88   
12  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    24.11        52.33   
13  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    23.67        52.74   
14  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    26.12        53.25   
15  Jessica Österberg Lahti  2003  Väsby Simsällskap    25.50        55.39   
16  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    34.80        1:10.29   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    20.59        44.90   
Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.78        45.13   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    20.59        45.53   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    21.04        46.05   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.73        46.59   
Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.46        46.79   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    21.68        46.92   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    47.78        47.11   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    21.65        47.71   
10  Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    21.90        47.78   
11  Amelie Sundström  2002  Väsby Simsällskap    23.16        49.05   
12  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap    22.73        49.17   
13  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    22.57        49.21   
14  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    24.33        53.85   
15  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    24.20        54.24   
16  Alice Wretman  2002  Upplands-Bro Simsällskap    30.00        1:02.30   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap    27.18        57.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  20:07   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    22.44        50.95   
Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    25.72        56.77   
Isac Tullberg  2004  Åkersberga Simsällskap    26.12        57.19   
Casper Holmberg  2004  Spårvägen Simförening    25.80        58.48   
Viktor Ritari  2004  Ösmo Simsällskap    31.25        1:12.98   
Lucas Sjögren  2004  Upplands-Bro Simsällskap    37.61        1:19.14   
Andreas Holland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Christoffer Lindahl  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    19.65        42.81   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    20.50        45.05   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.56        45.27   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    21.37        45.47   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    22.28        47.42   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    22.29        48.25   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    23.50        49.45   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    23.64        50.34   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.62        50.37   
10  Edvard Sandelin  2003  Danderyds Sim    21.72        50.50   
11  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    24.45        51.09   
12  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    23.40        52.35   
13  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    22.58        52.46   
14  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    24.67        53.01   
15  Calle Törn  2003  Spårvägen Simförening    26.72        56.19   
16  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    26.81        1:01.48   
17  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    30.10        1:02.66   
18  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    28.90        1:02.93   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DNS   
Oliver Kimland  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    19.74        41.51   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.76        44.76   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    22.84        47.16   
Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    22.97        48.34   
Rickard Rydell  2002  Väsby Simsällskap    22.32        48.47   
Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap    23.39        49.83   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    24.51        53.62   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    26.97        56.09   
Kevin Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    27.08        58.43   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim    25.89        54.77   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim    25.76        55.25   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim    28.86        1:02.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  20:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    16.78        33.93   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    16.80        34.27   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    17.13        35.06   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    17.13        35.41   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    17.72        36.55   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap    18.02        37.30   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    18.49        37.55   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    17.63        38.31   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    19.58        40.64   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    20.47        40.98   
11  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening    19.97        41.23   
12  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    20.85        41.28   
13  Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap    19.50        42.09   
14  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    20.47        42.65   
15  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    20.76        43.50   
16  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    20.96        44.44   
17  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    20.07        45.84   
18  Smilla Ervenius  2004  Upplands-Bro Simsällskap    23.88        51.36   
Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap    16.25        32.88   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    16.07        32.90   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    17.11        35.29   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    18.54        36.66   
Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.31        36.68   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.03        36.83   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.40        37.05   
Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.78        37.97   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    17.90        38.88   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.49        39.15   
11  Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap    17.64        39.84   
12  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    20.39        40.05   
13  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    19.01        40.48   
14  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    19.76        40.70   
15  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.09        41.12   
16  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    20.15        41.36   
17  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    20.09        41.56   
18  Jessica Österberg Lahti  2003  Väsby Simsällskap    21.97        43.09   
19  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    20.15        43.13   
20  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.70        43.40   
21  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    24.51        47.66   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    17.05        34.86   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    17.57        36.16   
Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.35        36.67   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    17.73        36.82   
Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap    18.04        37.00   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    18.05        37.12   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    19.24        37.41   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    17.82        38.35   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.14        38.42   
10  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    19.20        38.73   
11  Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    19.25        39.57   
12  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.97        40.44   
13  Amelie Sundström  2002  Väsby Simsällskap    20.23        41.32   
14  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    22.71        47.50   
15  Alice Wretman  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.44        48.43   
16  Mea Nyberg Ronkainen  2002  Väsby Simsällskap    24.39        54.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Casper Holmberg  2004  Spårvägen Simförening    18.69        40.17   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    19.72        41.10   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    21.41        44.17   
Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap    20.73        46.63   
Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    21.84        46.97   
Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap    24.00        48.37   
Lucas Sjögren  2004  Upplands-Bro Simsällskap    24.18        48.93   
Viktor Ritari  2004  Ösmo Simsällskap    22.67        49.06   
Isac Tullberg  2004  Åkersberga Simsällskap    22.44        49.25   
10  Christoffer Lindahl  2004  Spårvägen Simförening    24.93        49.33   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Andreas Holland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    15.05        30.64   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    17.36        35.46   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    17.46        35.51   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    17.77        36.14   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.60        36.35   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.78        37.35   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    18.43        37.68   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    18.44        37.78   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.84        37.87   
10  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    17.93        38.24   
11  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.56        38.81   
12  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    17.96        39.65   
13  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap    20.13        39.67   
14  Calle Törn  2003  Spårvägen Simförening    18.91        41.09   
15  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    19.70        41.74   
16  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    18.86        42.51   
17  Edvard Sandelin  2003  Danderyds Sim    23.34        47.09   
18  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap    23.98        50.55   
Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DNS   
Oliver Kimland  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    15.75        32.18   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    15.81        33.11   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    17.11        36.20   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    18.12        36.79   
Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap    19.01        38.74   
Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    19.19        39.54   
Kevin Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    19.32        42.97   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    21.16        43.27   
Gustaf Matton  2002  Väsby Simsällskap    21.54        47.74   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim    21.31        44.52   
Christoffer Pankl  2005  Danderyds Sim    23.20        45.04   
Jonas Tunell  2005  Danderyds Sim    21.84        48.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 13åoy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Upplands-B Damer [2002]  2002  Upplands-Bro Simsällskap            2:26.56   
  Camilla Renström  2002      16.38  34.88      34.88   
  Naomi Sterling  2002      18.13  37.47      1:12.35   
  Alice Wretman  2002      16.11  37.42      1:49.77   
  Helena Renström  2002      17.51  36.79      2:26.56   
                     
SS04 Damer [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:31.92   
  Elvira Montes  2004      17.41  35.97      35.97   
  Amanda Nevall  2002      17.66  36.82      1:12.79   
  Emilia Long  2004      18.98  39.27      1:52.06   
  Maja Berngrim  2003      19.16  39.86      2:31.92   
                     
Ösmo SS Damer 1  2002  Ösmo Simsällskap            2:36.12   
  Alice Hartell  2002      17.47  36.99      36.99   
  Fiona Karlsson  2004      20.27  43.66      1:20.65   
  Linn Claesson  2002      17.94  38.60      1:59.25   
  Veronika Hiram  2004      16.94  36.87      2:36.12   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 13åoy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SS04 Herrar [2002]  2002  Solna Sundbyberg SS 04            2:26.93   
  Oskar Fridsell  2003      17.19  35.34      35.34   
  Zakarias Labiad  2003      17.10  35.91      1:11.25   
  Marcus Larsson  2003      16.97  37.65      1:48.90   
  Tim Carlberg  2003      17.81  38.03      2:26.93   
                     
Åkersberga Herrar [2003]  2003  Åkersberga Simsällskap            2:58.36   
  Elias Kling  2003      21.86  45.49      45.49   
  Sebastian Hosokawa  2002      20.13  42.94      1:28.43   
  Johannes Jansson  2004      21.15  43.95      2:12.38   
  Jesper Sandström  2003      20.82  45.98      2:58.36   
                     
Danderyd Herrar [2002]  2002  Danderyds Sim            2:59.67   
  Edvard Sandelin  2003      23.09  47.31      47.31   
  Christoffer Pankl  2005      21.31  42.73      1:30.04   
  Jonas Tunell  2005      22.37  48.72      2:18.76   
  Karl Lennartsson  2005      20.95  40.91      2:59.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Damer 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Spårvägen Damer [2004]  2004  Spårvägen Simförening            2:18.03   
  Veronica Lythell  2003      17.07  35.60      35.60   
  Belize Vaamonde  2004      16.08  34.38      1:09.98   
  Malin Kullman  2004      16.78  35.07      1:45.05   
  Cornelia Lythell  2003      15.81  32.98      2:18.03   
                     
Ubss Damer 2003  2003  Upplands-Bro Simsällskap            2:27.22   
  Selma Åström  2003      17.85  36.22      36.22   
  Jennifer Sjöborg  2003      17.67  37.11      1:13.33   
  Tuva Kjellström  2003      17.83  37.57      1:50.90   
  Filippa Kristoffersson  2003      17.83  36.32      2:27.22   
                     
Spårvägen Damer Lag 2  2004  Spårvägen Simförening            2:30.81   
  Johanna Bagelius  2004      18.45  37.89      37.89   
  Elvira Weid  2003      18.52  38.80      1:16.69   
  Emilia Wullrich  2003      17.12  35.44      1:52.13   
  Sophie Sundqvist  2003      19.12  38.68      2:30.81   
                     
Lindesberg Damer [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:31.66   
  Alice Nordén  2003      17.92  39.00      39.00   
  Ebba Nilsson  2003      19.14  40.03      1:19.03   
  Elin Eriksson  2004      19.01  40.09      1:59.12   
  Elise Tegin  2004      15.74  32.54      2:31.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Spårvägen Herrar [2003]  2003  Spårvägen Simförening            2:23.10   
  Jesper Holmström  2003      17.34  35.26      35.26   
  Gustav Annas  2003      17.86  36.68      1:11.94   
  Linus Öberg  2003      16.67  35.36      1:47.30   
  Aron Alexanderson  2003      16.69  35.80      2:23.10   
                     
Ösmo SS Herrar [2003]  2003  Ösmo Simsällskap            2:37.66   
  Liam Björklund  2003      16.67  34.70      34.70   
  Noel Björklund  2005      20.70  44.97      1:19.67   
  Viktor Ritari  2004      22.57  47.89      2:07.56   
  Mattias Kvist  2003      14.39  30.10      2:37.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner