2019-07-18   07:11:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  17 april 2015   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:58   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  17 april 2015         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2015 
Sponsor: Glaseksperten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Berg  2004    184          44.02   
  Stavanger Svømme Club                   
Astrid Hassing  2004    152          46.90   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Kristine Vestergaard  2005    88          56.17   
  Brønderslev SK08                   
Josefine Høgh  2005    78          58.65   
  Svømmeklubben S 68                   
Agnes Bryne Narvestad  2004              DSQ  Tyvstart 
  Stavanger Svømme Club                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Glaseksperten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maren Heimsfter  2002    466          32.32   
  Lillesand IL                   
Emma Stecher  2003    442          32.91   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    370          34.89   
  Brønderslev SK08                   
Viktoria Røyland  2002    362          35.17   
  Stavanger Svømme Club                   
Amalije Kristensen  2002    308          37.11   
  Brønderslev SK08                   
Annie Musholm  2002    302          37.35   
  Farsund Svømmeklubb                   
Elisabeth Sølvkjær  2002    296          37.59   
  Thisted Svømmeklub                   
Lise Lindemann-Larsen  2002    292          37.75  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub                   
Ingrid Røyland  2002    289          37.90   
  Stavanger Svømme Club                   
10  Julie Hansen  2002    276          38.47   
  Farsund Svømmeklubb                   
11  Maibritt Christensen  2003    238          40.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
12  Camilla Tommerup Sørensen  2003    234          40.68   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
13  Cecilie V Jensen  2002    222          41.35   
  Svømmeklubben S 68                   
14  Kari Lærdal  2003    222          41.36   
  Stavanger Svømme Club                   
15  Malin Frøiland Pettersen  2003    216          41.72   
  Stavanger Svømme Club                   
16  Aud Sofie Danielsen  2002    214          41.87   
  Stavanger Svømme Club                   
17  Erle Marie Aartun van der  2002    211          42.05   
  Stavanger Svømme Club                   
18  Ida Rom Weikert  2002    204          42.58   
  Brønderslev SK08                   
19  Catherina Juul Jensen  2003    201          42.75   
  Horsens Svømmeklub                   
20  Andreas Wågbø  2003    196          43.15   
  Farsund Svømmeklubb                   
21  Zarah Heden Mortensen  2002    193          43.33   
  Svømmeklubben S 68                   
22  Josefine T.k Pedersen  2002    151          47.04   
  Skagen Svømmeklub                   
23  Mathea Slettevold  2003    135          48.85   
  Stavanger Svømme Club                   
24  Sofie M. Christensen  2002    128          49.71   
  Svømmeklubben Søhesten                   
25  Karen Pedersen  2002    122          50.50   
  Svømmeklubben Søhesten                   
26  Victoria Bjerre  2003    122          50.51   
  Aabybro Idrætsforening                   
27  Nanna Bak  2002    86          56.79   
  Svømmeklubben S 68                   
28  Mette Brandt Pedersen  2003    79          58.35   
  Svømmeklubben S 68                   
Maiken Kjærsgaard  2002              DSQ  Ej samt. berø. i mål 
  Svømmeklubben S 68                   
Thea L. Bæk Vinther  2002              DSQ  Tyvstart 
  IHF Svømning                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Glaseksperten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnéa Lundborg  2000    613          29.51   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Katrine Bukh Villesen  2000    563          30.36   
  Thisted Svømmeklub                   
Lisa Rijkhoff  2001    551          30.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
Nikoline Østerberg  2000    530          30.96   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Signe Villumsen  2001    524          31.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Josefine Due Christensen  2001    479          32.04   
  Horsens Svømmeklub                   
Vera Fossdal-Uleberg  2001    463          32.40   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Jennifer Thorius Bek  2000    461          32.44   
  Horsens Svømmeklub                   
Tova Olsson  2001    454          32.61   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
10  Rebecca Haahr Pallesen  2000    441          32.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Ella Christensen Blanch  2000    439          32.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Line Johannsen  2001    433          33.13   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
13  Maja Meinert  2001    431          33.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Sille Ibsen  2001    425          33.34   
  Horsens Svømmeklub                   
15  Signe Rosendal  2000    415          33.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
16  Hedvig Wathne  2001    393          34.21   
  Stavanger Svømme Club                   
17  Line Sloth Holm  2001    387          34.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
18  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    379          34.64   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
19  Signe Christensen  2001    377          34.70   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Lærke Juul Nielsen  2000    354          35.41   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
21  Celine Abrahamsen  2001    354          35.42   
  Stavanger Svømme Club                   
22  Nete Lund Madsen  2001    337          36.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
23  Maria Kornum  2001    336          36.03   
  Svømmeklubben Søhesten                   
24  Marie Kæseler Nielsen  2000    330          36.26   
  Thisted Svømmeklub                   
25  Marie Brandt Pedersen  2000    320          36.63   
  Svømmeklubben S 68                   
26  Lisa Torgersen  2001    314          36.85   
  Stavanger Svømme Club                   
27  Mathilde Hvass Olesen  2001    313          36.89   
  Lyseng IF                   
28  Camilla D. Hansen  2000    298          37.52   
  Svømmeklubben S 68                   
29  Anine B. Mariegaard  2001    229          40.92   
  Skagen Svømmeklub                   
30  Hedvig Opheim  2000    213          41.92   
  Lillesand IL                   
31  Kathrine Kristiansen  2001    212          42.01   
  Lillesand IL                   
32  Astrid Yde  2000    210          42.15   
  Svømmeklubben S 68                   
33  Kathrine Steffensen  2001    192          43.45   
  Svømmeklubben S 68                   
Katrine Jørgensen  2000              DNS   
  Lyseng IF                   
Tonje Omland  2000              DNS   
  Flekkefjord Svømmeklubb                   
Yasmina Kristensen  2000              DNS   
  Lyseng IF                   
Andrea Zanchetta  2000              DSQ  Tyvstart 
  Aabybro Idrætsforening                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: Glaseksperten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Rasmussen  1996    594          29.81   
  Svømmeklubben S 68                   
Tiril Fredrikke Rist Jens  1994    581          30.03   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Alice Lindhé  1999    573          30.17   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Sofie Rasmussen  1999    503          31.52   
  Svømmeklubben S 68                   
Maren Øie  1997    499          31.59   
  Stavanger Svømme Club                   
Malene Tørnkvist  1998    496          31.67   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Sara Stoebner  1998    493          31.72   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Anne Tollerup  1998    463          32.39   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Johanne Rist Jensen  1999    460          32.47   
  Lillesand IL                   
10  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    459          32.48   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
11  Kesia Fodnestøl  1999    456          32.55   
  Flekkefjord Svømmeklubb                   
12  Rebecca Sundtjønn  1998    449          32.73   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
13  Tessa Francisca Janssen  1999    442          32.91   
  Stavanger Svømme Club                   
14  Lenette Nielsen  1997    440          32.95   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
15  Rebekka R. Andersen  1996    432          33.14   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Tina Kleven  1998    432          33.16   
  Flekkefjord Svømmeklubb                   
17  Anette Damsgaard  1996    426          33.31   
  Horsens Svømmeklub                   
18  Johanne Krogh Lund  1995    368          34.98   
  Horsens Svømmeklub                   
19  Kathrine Holteberg  1998    364          35.09   
  Farsund Svømmeklubb                   
20  Helena Rasmussen  1998    364          35.10   
  Herning Svømmeklub                   
21  Caroline Beck  1998    359          35.27   
  Viborg Svømme Klub                   
22  Josephine Frede Bundgaard  1997    358          35.29   
  Lyseng IF                   
23  June Reilo Mørch  1998    314          36.86   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
24  Laura Ragnarsdottir  1998    262          39.14   
  Svømmeklubben S 68                   
25  Marie Juhl Jensen  1996    258          39.36   
  Lyseng IF                   
26  Maria Andreasen  1994    218          41.60   
  Svømmeklubben Søhesten                   
27  Emilie Cathrin Haddeland  1999    208          42.29   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
28  Emma Sofie Bull-Gjertsen  1997    187          43.83   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  17 april 2015 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark