2019-12-15   19:48:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 50m Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/6 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)

Resultat Gren 2 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM - JDM (50m) 2015    Utskriftsdatum  07 juni 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  21:46   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:06.08  2:18.51  3:31.77  4:44.82  9:35.21   
          5:58.12  7:11.34  8:23.88       
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:07.11  2:19.56  3:33.49  4:47.50  9:47.38   
          6:02.54  7:17.65  8:33.36       
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    1:10.65  2:25.63  3:41.33  4:56.80  9:56.33   
          6:13.05  7:28.50  8:43.34       
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    1:09.50  2:25.46  3:42.01  4:58.08  9:58.59   
          6:14.68  7:31.16  8:46.08       
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.48  2:25.31  3:41.52  4:59.04  10:09.99   
          6:17.19  7:36.27  8:54.88       
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:10.67  2:28.08  3:46.96  5:06.02  10:18.18   
          6:26.10  7:45.93  9:04.86       
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.12  2:29.47  3:47.72  5:06.40  10:18.33   
          6:25.48  7:45.40  9:04.53       
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    2:02.75  2:26.97  3:45.77  6:11.61  10:25.65   
          7:46.07  10:25.65         
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    1:11.46  2:29.65  3:49.47  5:09.60  10:29.03   
          6:29.71  7:50.99  9:11.64       
10  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:11.23  2:30.35  3:50.42  5:10.94  10:36.76   
          6:32.65  7:55.57  9:17.71       
11  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:13.06  2:32.27  3:53.64  5:15.70  10:45.60   
          6:38.97  8:01.52  9:24.63       
12  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:14.98  2:38.02  4:01.61  5:26.07  11:03.12   
          6:51.27  8:17.52  9:42.92       
13  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.54  2:39.28  4:04.06  5:28.36  11:03.24   
          6:53.58  8:17.58  9:41.65       
14  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:14.29  2:36.98  4:00.90  5:25.38  11:04.10   
          6:50.58  8:15.84  9:40.89       
15  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    1:56.61  4:47.09  7:39.75  10:28.23  11:07.72   
                     
16  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    53.32  1:40.12  2:44.31  4:44.49  11:22.73   
          5:43.09  6:44.58  7:29.07       
17  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:19.45  2:46.83  4:15.02  5:43.89  11:34.04   
          7:12.69  8:40.49  10:08.92       
18  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:23.35  2:55.19  4:29.61  6:01.51  11:59.91   
          7:33.89  9:05.11  10:33.95       
19  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    1:18.25  6:43.30  12:04.63    12:04.63   
                     
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 juni 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner