Resultater for Risösim 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 54.25 | ||||||
2 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.04 | ||||||
3 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 59.41 | ||||||
4 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
5 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:01.27 | ||||||
6 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:01.81 | ||||||
7 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:02.23 | ||||||
8 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 1:02.93 | ||||||
9 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 1:07.94 | ||||||
10 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:10.04 | ||||||
11 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:10.63 | ||||||
12 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:11.12 | ||||||
13 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 1:12.65 | ||||||
14 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:14.75 | ||||||
15 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.97 | ||||||
- | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Estelle Kretz | 2005 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.61 | ||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.81 | ||||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.38 | ||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.71 | ||||||
5 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.69 | ||||||
6 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.89 | ||||||
7 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.23 | ||||||
8 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.99 | ||||||
9 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.23 | ||||||
10 | Edit Fahlgren | 2004 | Sandviks Idrottsklubb | 52.55 | ||||||
11 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 53.08 | ||||||
12 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 53.94 | ||||||
13 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 55.34 | ||||||
14 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 57.04 | ||||||
15 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 57.11 | ||||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 57.53 | ||||||
17 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 57.67 | ||||||
18 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.72 | ||||||
19 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 59.09 | ||||||
20 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.91 | ||||||
21 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
22 | Dorsa Cheshmmishi | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:06.30 | ||||||
23 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:07.19 | ||||||
24 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:07.99 | ||||||
- | Wilma Öberg | 2004 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Edman | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.64 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.23 | ||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.28 | ||||||
4 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.34 | ||||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.64 | ||||||
6 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 41.93 | ||||||
7 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.45 | ||||||
8 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 43.09 | ||||||
9 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.67 | ||||||
10 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.75 | ||||||
11 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.81 | ||||||
12 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.24 | ||||||
13 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.86 | ||||||
14 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.32 | ||||||
15 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.79 | ||||||
16 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.96 | ||||||
17 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.07 | ||||||
17 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.07 | ||||||
19 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 47.35 | ||||||
20 | Ida Lindgren | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.37 | ||||||
21 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.72 | ||||||
22 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.05 | ||||||
23 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.18 | ||||||
24 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.75 | ||||||
25 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.11 | ||||||
26 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.12 | ||||||
27 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.43 | ||||||
28 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.51 | ||||||
29 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.05 | ||||||
30 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.90 | ||||||
31 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 52.09 | ||||||
32 | Tove Grahn | 2003 | Simklubben Ägir | 54.26 | ||||||
33 | Tilde Burholm | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 54.62 | ||||||
34 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.69 | ||||||
35 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 55.90 | ||||||
36 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 56.11 | ||||||
37 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 56.63 | ||||||
38 | Matilda Viklander | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 57.18 | ||||||
39 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 57.63 | ||||||
40 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 57.97 | ||||||
41 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 59.34 | ||||||
- | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.79 | ||||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.83 | ||||||
3 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 39.71 | ||||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.28 | ||||||
5 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.38 | ||||||
6 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 44.47 | ||||||
7 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.69 | ||||||
8 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.67 | ||||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.64 | ||||||
10 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.63 | ||||||
11 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.98 | ||||||
12 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.27 | ||||||
13 | Amanda Viklander | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 52.45 | ||||||
14 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 53.90 | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.58 | ||||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.02 | ||||||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.49 | ||||||
4 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.65 | ||||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.53 | ||||||
6 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 39.55 | ||||||
7 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 39.79 | ||||||
8 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.42 | ||||||
9 | Elin Wigren | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 42.30 | ||||||
10 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.80 | ||||||
11 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 46.73 | ||||||
12 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 53.07 | ||||||
13 | Emmelie Mellajärvi | 1996 | IF Rycket | 1:29.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 52.84 | ||||||
2 | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:03.08 | ||||||
3 | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:27.22 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.39 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.26 | ||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.77 | ||||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.10 | ||||||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.11 | ||||||
6 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.45 | ||||||
7 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.98 | ||||||
8 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.69 | ||||||
9 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.94 | ||||||
10 | Hugo Barnoin | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:04.71 | ||||||
- | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.41 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.90 | ||||||
3 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.26 | ||||||
4 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.36 | ||||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.04 | ||||||
6 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.54 | ||||||
7 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 43.26 | ||||||
8 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.80 | ||||||
9 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.42 | ||||||
10 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.57 | ||||||
11 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.62 | ||||||
12 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.02 | ||||||
13 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.23 | ||||||
14 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.55 | ||||||
15 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.02 | ||||||
16 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.48 | ||||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 48.00 | ||||||
18 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.61 | ||||||
19 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.07 | ||||||
20 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.76 | ||||||
21 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.02 | ||||||
22 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.83 | ||||||
23 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.97 | ||||||
24 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.77 | ||||||
25 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.92 | ||||||
26 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.20 | ||||||
27 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.65 | ||||||
- | Simon Widmark | 2002 | Kramfors-Alliansen | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 32.54 | ||||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.74 | ||||||
3 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 37.63 | ||||||
4 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.50 | ||||||
5 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.98 | ||||||
- | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 28.52 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.45 | ||||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.32 | ||||||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.76 | ||||||
5 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.77 | ||||||
6 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 36.81 | ||||||
7 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 3, 50m Frisim Damer ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 40.70 | ||||||
2 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 42.09 | ||||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.43 | ||||||
4 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.87 | ||||||
5 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.28 | ||||||
6 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.49 | ||||||
7 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 48.06 | ||||||
8 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 48.40 | ||||||
9 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 49.41 | ||||||
10 | Estelle Kretz | 2005 | Kramfors-Alliansen | 50.49 | ||||||
11 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 54.15 | ||||||
12 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 54.87 | ||||||
13 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
14 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:02.85 | ||||||
15 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:06.45 | ||||||
16 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:06.55 | ||||||
17 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:08.43 | ||||||
- | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.40 | ||||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.65 | ||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.95 | ||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.07 | ||||||
5 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.28 | ||||||
6 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 37.39 | ||||||
7 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 37.65 | ||||||
8 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.87 | ||||||
9 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 38.53 | ||||||
10 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.10 | ||||||
11 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 40.41 | ||||||
12 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.32 | ||||||
13 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.68 | ||||||
14 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.82 | ||||||
15 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.46 | ||||||
16 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.76 | ||||||
17 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.72 | ||||||
18 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 45.40 | ||||||
19 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.04 | ||||||
20 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.26 | ||||||
21 | Anna Edman | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.28 | ||||||
22 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 48.34 | ||||||
23 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.67 | ||||||
24 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.68 | ||||||
25 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.39 | ||||||
26 | Dorsa Cheshmmishi | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.22 | ||||||
27 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 55.50 | ||||||
28 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 58.58 | ||||||
29 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 59.60 | ||||||
- | Wilma Öberg | 2004 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Edit Fahlgren | 2004 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.42 | ||||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.74 | ||||||
3 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 31.29 | ||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.63 | ||||||
5 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 31.71 | ||||||
6 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 32.48 | ||||||
7 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.75 | ||||||
8 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.32 | ||||||
9 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.84 | ||||||
10 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.14 | ||||||
11 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.22 | ||||||
12 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 34.46 | ||||||
13 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 34.56 | ||||||
14 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.71 | ||||||
15 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.82 | ||||||
16 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.90 | ||||||
17 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 35.10 | ||||||
18 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 35.17 | ||||||
19 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.55 | ||||||
20 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.71 | ||||||
21 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.85 | ||||||
22 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.87 | ||||||
23 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.18 | ||||||
24 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 36.27 | ||||||
25 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.31 | ||||||
26 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.48 | ||||||
27 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.58 | ||||||
28 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.91 | ||||||
29 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 37.05 | ||||||
30 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.49 | ||||||
31 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 37.63 | ||||||
32 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 37.85 | ||||||
33 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.88 | ||||||
34 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.93 | ||||||
35 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.01 | ||||||
36 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.11 | ||||||
37 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 38.22 | ||||||
38 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 38.46 | ||||||
39 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.98 | ||||||
40 | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.58 | ||||||
41 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.22 | ||||||
42 | Ida Lindgren | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.35 | ||||||
43 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.62 | ||||||
44 | Tilde Burholm | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 44.02 | ||||||
45 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.71 | ||||||
46 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.27 | ||||||
47 | Matilda Viklander | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 52.36 | ||||||
- | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tove Grahn | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.13 | ||||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.73 | ||||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 30.99 | ||||||
4 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | ||||||
5 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.87 | ||||||
6 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.39 | ||||||
7 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 32.63 | ||||||
8 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.75 | ||||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.44 | ||||||
10 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.66 | ||||||
11 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.67 | ||||||
12 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.77 | ||||||
13 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 34.50 | ||||||
14 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.81 | ||||||
15 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.95 | ||||||
16 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.36 | ||||||
17 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.38 | ||||||
18 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 35.67 | ||||||
19 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.16 | ||||||
20 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.02 | ||||||
21 | Amanda Viklander | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 40.81 | ||||||
22 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.27 | ||||||
- | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 28.01 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 28.15 | ||||||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 28.61 | ||||||
4 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.21 | ||||||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.46 | ||||||
6 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.84 | ||||||
7 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.06 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 31.16 | ||||||
9 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 31.34 | ||||||
10 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.35 | ||||||
11 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.73 | ||||||
12 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.84 | ||||||
13 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 32.57 | ||||||
14 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.91 | ||||||
15 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.97 | ||||||
16 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.99 | ||||||
17 | Jennie Foander | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.04 | ||||||
18 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 33.18 | ||||||
19 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 33.99 | ||||||
20 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.06 | ||||||
21 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.53 | ||||||
22 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 37.41 | ||||||
23 | Elin Wigren | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 38.08 | ||||||
24 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.63 | ||||||
25 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 46.01 | ||||||
- | Maria Öström | 1973 | IF Rycket | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 46.39 | ||||||
2 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.60 | ||||||
3 | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | 52.83 | ||||||
4 | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:11.24 | ||||||
- | Rafal Tomiak | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.47 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.21 | ||||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 34.79 | ||||||
4 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.50 | ||||||
5 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 38.10 | ||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.93 | ||||||
7 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 39.00 | ||||||
8 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.26 | ||||||
10 | Hugo Barnoin | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.76 | ||||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.62 | ||||||
2 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 31.89 | ||||||
3 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.90 | ||||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.87 | ||||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.47 | ||||||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.73 | ||||||
7 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.27 | ||||||
8 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.55 | ||||||
9 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.72 | ||||||
10 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.76 | ||||||
11 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 36.79 | ||||||
12 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.12 | ||||||
13 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.36 | ||||||
14 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.04 | ||||||
15 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.50 | ||||||
16 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.51 | ||||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 39.99 | ||||||
18 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.78 | ||||||
19 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.90 | ||||||
20 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.79 | ||||||
21 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.85 | ||||||
22 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.88 | ||||||
23 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.27 | ||||||
- | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 25.78 | ||||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 28.15 | ||||||
3 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.37 | ||||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.49 | ||||||
5 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.54 | ||||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.60 | ||||||
7 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 28.82 | ||||||
8 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 30.06 | ||||||
9 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.46 | ||||||
10 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 31.13 | ||||||
11 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.54 | ||||||
12 | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 34.11 | ||||||
13 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.89 | ||||||
14 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.48 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.49 | ||||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 25.69 | ||||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 25.88 | ||||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 26.17 | ||||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 26.48 | ||||||
6 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 26.61 | ||||||
7 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 27.77 | ||||||
8 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.12 | ||||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.74 | ||||||
10 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 28.86 | ||||||
11 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 29.24 | ||||||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.29 | ||||||
13 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 30.45 | ||||||
14 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.72 | ||||||
15 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.07 | ||||||
16 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 32.30 | ||||||
17 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.54 | ||||||
18 | Martin Bargmark | 1990 | IF Rycket | 45.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 5, 400m Medley Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:39.69 | 3:32.88 | 5:21.77 | 6:52.48 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:09.60 | 2:37.70 | 4:12.18 | 5:23.92 | |||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:21.01 | 3:01.02 | 4:44.05 | 6:11.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: br Östlunds schakt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:17.33 | 2:45.86 | 4:27.33 | 5:46.79 | |||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: br Östlunds schakt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 1:05.64 | 2:22.07 | 3:45.32 | 4:50.53 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:07.64 | 2:24.45 | 3:48.67 | 4:50.93 | |||
3 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefteå Simklubb | 1:06.13 | 2:28.29 | 4:00.29 | 5:08.71 | |||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 1:12.29 | 2:41.95 | 4:14.59 | 5:31.71 | |||
5 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 1:28.85 | 3:21.46 | 5:23.05 | 6:50.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.88 | 1:24.29 | |||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.45 | 1:30.62 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.18 | 1:34.38 | |||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.86 | 1:34.63 | |||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 45.74 | 1:37.90 | |||||
6 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.35 | 1:39.06 | |||||
7 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:41.08 | 1:41.08 | |||||
8 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 1:42.61 | 1:42.61 | |||||
9 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.24 | 1:45.54 | |||||
10 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.65 | 1:45.59 | |||||
11 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 52.96 | 1:47.77 | |||||
12 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.30 | 1:48.69 | |||||
13 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.98 | 1:49.54 | |||||
14 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:52.37 | 1:52.37 | |||||
15 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 57.98 | 1:55.80 | |||||
16 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:55.94 | 1:55.94 | |||||
17 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 59.27 | 1:57.40 | |||||
18 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 57.82 | 1:58.53 | |||||
19 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.80 | 2:00.30 | |||||
20 | Tindra Westerlind | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.30 | 2:00.49 | |||||
21 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 2:01.55 | 2:01.55 | |||||
22 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 59.56 | 2:04.23 | |||||
23 | Dorsa Cheshmmishi | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:01.54 | 2:11.56 | |||||
24 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:14.66 | 2:34.83 | |||||
25 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:14.23 | 2:38.61 | |||||
26 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.11 | 2:39.99 | |||||
- | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:18.29 | |||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.00 | 1:19.14 | |||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.08 | 1:25.24 | |||||
4 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.19 | 1:25.46 | |||||
5 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.95 | 1:26.59 | |||||
6 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 42.18 | 1:27.71 | |||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.24 | 1:29.06 | |||||
8 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.30 | 1:30.19 | |||||
9 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.03 | 1:30.36 | |||||
10 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 1:31.62 | 1:31.62 | |||||
11 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.72 | 1:32.42 | |||||
11 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.46 | 1:32.42 | |||||
13 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.40 | 1:32.56 | |||||
14 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.51 | 1:32.70 | |||||
15 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.15 | 1:32.86 | |||||
16 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.48 | 1:36.17 | |||||
17 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 45.95 | 1:36.97 | |||||
18 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.22 | 1:38.83 | |||||
19 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.25 | 1:39.52 | |||||
20 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 48.06 | 1:40.09 | |||||
21 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.26 | 1:43.11 | |||||
22 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 51.72 | 1:46.51 | |||||
23 | Ida Lindgren | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:50.86 | 1:50.86 | |||||
24 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.79 | 1:51.05 | |||||
25 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:52.59 | 1:52.59 | |||||
26 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 55.04 | 1:52.68 | |||||
27 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 56.85 | 1:55.23 | |||||
28 | Tove Grahn | 2003 | Simklubben Ägir | 57.04 | 1:56.28 | |||||
29 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 56.13 | 1:57.36 | |||||
30 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:03.91 | 2:07.26 | |||||
- | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Burholm | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.54 | 1:10.52 | |||||
2 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.27 | 1:20.82 | |||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.58 | 1:22.30 | |||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.73 | 1:28.20 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.22 | 1:29.09 | |||||
6 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.86 | 1:29.20 | |||||
7 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 44.99 | 1:31.15 | |||||
8 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 1:36.90 | 1:36.90 | |||||
9 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.55 | 1:39.39 | |||||
10 | Amanda Viklander | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 48.96 | 1:43.16 | |||||
11 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.89 | 1:49.37 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.98 | 1:17.75 | |||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.12 | 1:17.92 | |||||
3 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 38.70 | 1:19.71 | |||||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.51 | 1:20.20 | |||||
5 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.36 | 1:22.96 | |||||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 41.18 | 1:25.97 | |||||
7 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 44.99 | 1:34.22 | |||||
8 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.38 | 1:35.14 | |||||
9 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 48.23 | 1:38.98 | |||||
- | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.85 | 1:36.61 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.19 | 1:40.18 | |||||
3 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.84 | 1:52.50 | |||||
4 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 56.14 | 2:00.10 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.53 | 2:00.34 | |||||
6 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.29 | 2:00.39 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:04.68 | 2:19.06 | |||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.86 | 1:29.17 | |||||
2 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.71 | 1:36.38 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.98 | 1:38.02 | |||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.09 | 1:41.48 | |||||
5 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:41.62 | 1:41.62 | |||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.59 | 1:45.94 | |||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 50.34 | 1:47.00 | |||||
8 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.96 | 1:48.01 | |||||
9 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.14 | 1:50.87 | |||||
10 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.23 | 1:51.14 | |||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.76 | 1:52.85 | |||||
12 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.27 | 1:55.07 | |||||
13 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.27 | 1:55.60 | |||||
14 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.34 | 1:56.17 | |||||
15 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.13 | 1:57.71 | |||||
16 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.73 | 2:00.67 | |||||
17 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.38 | 2:01.34 | |||||
18 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 58.12 | 2:01.72 | |||||
19 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 58.10 | 2:02.75 | |||||
20 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.02 | 2:03.51 | |||||
21 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:00.05 | 2:07.40 | |||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:00.91 | 2:13.34 | |||||
- | Simon Widmark | 2002 | Kramfors-Alliansen | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.41 | 1:18.34 | |||||
2 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 36.72 | 1:18.88 | |||||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.24 | 1:22.46 | |||||
4 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.63 | 1:29.32 | |||||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 44.41 | 1:35.93 | |||||
6 | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 46.42 | 1:41.24 | |||||
7 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.07 | 2:02.57 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.34 | 1:11.28 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 33.95 | 1:11.87 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 36.23 | 1:17.91 | |||||
4 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.65 | 1:21.58 | |||||
5 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.95 | 1:23.69 | |||||
6 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.17 | 1:24.53 | |||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 42.13 | 1:28.22 | |||||
8 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 41.19 | 1:29.04 | |||||
9 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.84 | 1:29.54 | |||||
10 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.52 | 1:31.94 | |||||
11 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.47 | 1:34.40 | |||||
12 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.25 | 1:35.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 9, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:15.50 | 2:38.29 | 4:01.50 | 5:25.96 | 10:58.75 | ||
6:49.77 | 8:14.39 | 9:38.39 | ||||||||
2 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:21.13 | 2:50.96 | 4:22.05 | 5:51.61 | 11:50.53 | ||
7:22.76 | 8:53.89 | 10:23.13 | ||||||||
3 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:55.66 | 5:57.01 | 8:57.11 | 11:09.09 | 11:50.69 | ||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 1:24.79 | 2:57.22 | 4:30.88 | 6:05.64 | 12:24.04 | ||
7:39.67 | 9:13.95 | 10:49.58 | ||||||||
5 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:30.76 | 3:09.44 | 4:46.41 | 6:24.40 | 12:46.95 | ||
8:02.55 | 9:39.04 | 11:15.04 | ||||||||
Gren 9, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:17.96 | 2:42.34 | 4:07.60 | 5:33.19 | 11:12.38 | ||
6:59.46 | 9:07.51 | 10:32.68 | ||||||||
2 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 1:20.15 | 2:47.46 | 4:14.80 | 5:42.89 | 11:25.14 | ||
7:10.33 | 8:37.23 | 10:03.06 | ||||||||
Gren 9, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.35 | 2:32.48 | 3:51.27 | 5:10.61 | 10:22.03 | ||
6:29.15 | 7:47.70 | 9:05.26 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 10, 1500m Frisim Herrar ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.43 | 2:47.08 | 4:14.05 | 5:42.22 | 21:27.45 | ||
7:10.06 | 8:36.63 | 10:04.20 | 11:41.92 | |||||||
14:24.69 | 17:59.54 | 19:25.13 | 20:47.36 | |||||||
Gren 10, 1500m Frisim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.66 | 2:17.82 | 3:32.74 | 4:47.70 | 18:20.51 | ||
6:01.76 | 7:16.70 | 8:32.31 | 9:48.87 | |||||||
11:00.89 | 12:15.69 | 13:30.54 | 17:46.78 | |||||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:09.54 | 2:26.16 | 3:44.04 | 5:00.92 | 19:06.76 | ||
6:19.05 | 7:36.98 | 8:54.84 | 10:11.91 | |||||||
11:28.88 | 12:46.38 | 14:02.83 | 17:52.10 | |||||||
19:06.76 | ||||||||||
Gren 10, 1500m Frisim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:03.57 | 2:12.44 | 3:22.28 | 4:32.44 | 17:40.62 | ||
5:43.03 | 6:53.65 | 8:04.26 | 9:13.04 | |||||||
10:29.24 | 11:43.27 | 13:33.10 | 14:44.73 | |||||||
17:40.62 | ||||||||||
2 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.54 | 2:14.71 | 3:26.80 | 4:40.40 | 18:20.01 | ||
5:54.85 | 7:46.89 | 9:01.05 | 10:51.16 | |||||||
13:20.91 | 17:44.12 | |||||||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:03.51 | 2:11.84 | 3:20.65 | 4:29.58 | 18:57.51 | ||
5:38.83 | 6:47.88 | 7:55.04 | 8:59.59 | |||||||
10:41.98 | 12:11.65 | 13:38.97 | 17:38.00 | |||||||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:11.77 | 2:28.79 | 3:46.15 | 5:04.12 | 19:28.26 | ||
6:21.94 | 7:39.24 | 8:57.24 | 10:15.78 | |||||||
11:34.05 | 12:52.52 | 14:10.99 | 17:29.54 | |||||||
18:49.37 | ||||||||||
- | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 08:38 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.94 | 1:37.94 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.90 | 1:39.49 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.58 | 1:41.53 | |||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.21 | 1:43.01 | |||||
5 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.67 | 1:45.95 | |||||
6 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.84 | 1:50.92 | |||||
7 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 53.04 | 1:51.31 | |||||
8 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.09 | 1:53.23 | |||||
9 | Edit Fahlgren | 2004 | Sandviks Idrottsklubb | 55.34 | 1:55.73 | |||||
10 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 54.32 | 1:56.51 | |||||
11 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.97 | 1:57.79 | |||||
12 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.05 | 1:58.94 | |||||
13 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 57.42 | 1:59.08 | |||||
14 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 58.08 | 2:01.07 | |||||
15 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 59.59 | 2:03.04 | |||||
16 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 58.77 | 2:04.23 | |||||
17 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.57 | 2:04.66 | |||||
18 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.81 | 2:04.69 | |||||
19 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 58.74 | 2:05.30 | |||||
20 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.70 | 2:11.29 | |||||
21 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.55 | 2:11.35 | |||||
22 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:03.33 | 2:11.82 | |||||
23 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.18 | 2:15.03 | |||||
24 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:11.55 | 2:33.09 | |||||
25 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:21.06 | 2:47.16 | |||||
26 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:20.42 | 2:47.19 | |||||
- | Dorsa Cheshmmishi | 2004 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Anna Edman | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.57 | 1:25.62 | |||||
2 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.70 | 1:31.72 | |||||
3 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.31 | 1:32.11 | |||||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.35 | 1:35.01 | |||||
5 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 43.32 | 1:35.34 | |||||
6 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 45.25 | 1:35.76 | |||||
7 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.55 | 1:36.68 | |||||
8 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.55 | 1:37.79 | |||||
9 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.44 | 1:37.88 | |||||
10 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 47.28 | 1:38.05 | |||||
11 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.85 | 1:38.19 | |||||
12 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.13 | 1:39.22 | |||||
13 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.03 | 1:40.06 | |||||
14 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.69 | 1:41.70 | |||||
15 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 47.89 | 1:42.06 | |||||
16 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.82 | 1:44.33 | |||||
17 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.02 | 1:44.94 | |||||
18 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.67 | 1:45.75 | |||||
19 | Ida Lindgren | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.58 | 1:45.85 | |||||
20 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.92 | 1:45.90 | |||||
21 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.83 | 1:46.85 | |||||
22 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.20 | 1:48.08 | |||||
23 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 52.62 | 1:49.54 | |||||
24 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.13 | 1:49.97 | |||||
25 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 53.38 | 1:51.36 | |||||
26 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.53 | 1:52.93 | |||||
27 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.09 | 1:55.19 | |||||
28 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.52 | 1:59.81 | |||||
29 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 55.09 | 2:00.49 | |||||
30 | Tove Grahn | 2003 | Simklubben Ägir | 58.21 | 2:01.75 | |||||
31 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 59.51 | 2:05.74 | |||||
32 | Tilde Burholm | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 57.48 | 2:06.38 | |||||
33 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 58.32 | 2:06.79 | |||||
34 | Matilda Viklander | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 1:00.54 | 2:07.50 | |||||
35 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:00.11 | 2:12.73 | |||||
36 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:05.04 | 2:12.91 | |||||
- | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.43 | 1:23.90 | |||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.88 | 1:27.93 | |||||
3 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 41.99 | 1:29.69 | |||||
4 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.43 | 1:34.84 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.03 | 1:34.98 | |||||
6 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.00 | 1:40.48 | |||||
7 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.03 | 1:52.98 | |||||
8 | Amanda Viklander | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 53.41 | 1:57.26 | |||||
9 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.96 | 2:02.82 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Nybergs Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.44 | 1:14.37 | |||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.35 | 1:20.72 | |||||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.80 | 1:22.52 | |||||
4 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.65 | 1:23.16 | |||||
5 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.88 | 1:30.70 | |||||
6 | Elin Wigren | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 44.29 | 1:35.57 | |||||
- | Emmelie Mellajärvi | 1996 | IF Rycket | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 08:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 29.38 | 1:00.88 | |||||
2 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.38 | 1:12.28 | |||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 34.52 | 1:13.04 | |||||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.40 | 1:17.21 | |||||
5 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 37.86 | 1:19.95 | |||||
6 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.87 | 1:28.07 | |||||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 41.10 | 1:29.39 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.01 | 1:13.52 | |||||
2 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 42.68 | 1:27.72 | |||||
3 | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 43.25 | 1:29.28 | |||||
4 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.57 | 1:37.85 | |||||
- | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.92 | 1:14.03 | |||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.96 | 1:22.07 | |||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.88 | 1:28.15 | |||||
4 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 43.98 | 1:31.56 | |||||
5 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.83 | 1:35.49 | |||||
6 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.39 | 1:35.70 | |||||
7 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.63 | 1:35.74 | |||||
8 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.63 | 1:36.83 | |||||
9 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:37.31 | 1:37.31 | |||||
10 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.80 | 1:41.31 | |||||
11 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.79 | 1:42.14 | |||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 49.85 | 1:42.67 | |||||
13 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.11 | 1:43.27 | |||||
14 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 50.09 | 1:45.23 | |||||
15 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.60 | 1:48.11 | |||||
16 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.84 | 1:48.22 | |||||
17 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.83 | 1:49.31 | |||||
18 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.43 | 1:53.71 | |||||
19 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.99 | 1:54.72 | |||||
20 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 56.91 | 1:57.69 | |||||
21 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 2:01.05 | 2:01.05 | |||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 59.10 | 2:04.78 | |||||
23 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:00.91 | 2:08.62 | |||||
- | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.30 | 1:34.28 | |||||
2 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.98 | 1:37.20 | |||||
3 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.12 | 1:42.39 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:44.37 | 1:44.37 | |||||
5 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.74 | 1:49.33 | |||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.70 | 1:49.79 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.12 | 1:51.88 | |||||
8 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 55.48 | 1:57.08 | |||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.77 | 1:22.04 | 2:06.17 | 2:45.71 | |||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 2:52.75 | 2:52.75 | |||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:27.48 | 3:03.60 | 3:03.60 | ||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.34 | 1:29.09 | 2:19.08 | 3:04.53 | |||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.68 | 1:29.01 | 2:18.16 | 3:04.98 | |||
6 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.58 | 1:32.32 | 2:23.16 | 3:11.93 | |||
7 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.03 | 1:40.94 | 2:33.64 | 3:24.74 | |||
8 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 47.24 | 1:43.38 | 2:40.98 | 3:31.48 | |||
9 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:47.59 | 3:33.12 | 3:33.12 | ||||
10 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 49.95 | 1:45.84 | 2:43.86 | 3:34.72 | |||
11 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 1:46.67 | 3:36.42 | 3:36.42 | ||||
12 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.02 | 1:46.06 | 2:44.91 | 3:36.59 | |||
13 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 49.11 | 1:47.95 | 2:45.73 | 3:36.60 | |||
14 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 59.22 | 2:09.58 | 3:17.74 | 4:23.16 | |||
15 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:00.30 | 2:11.66 | 3:22.88 | 4:31.26 | |||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.95 | 1:06.58 | 1:42.11 | 2:14.88 | |||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.32 | 1:11.62 | 1:51.82 | 2:30.28 | |||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.93 | 1:15.01 | 1:57.35 | 2:39.01 | |||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 35.62 | 1:16.18 | 1:58.13 | 2:39.65 | |||
5 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.19 | 1:20.90 | 2:03.42 | 2:42.80 | |||
6 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.38 | 1:18.27 | 2:03.29 | 2:46.75 | |||
7 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:19.59 | 2:04.75 | 2:47.05 | |||
8 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 38.99 | 1:22.90 | 2:05.97 | 2:48.30 | |||
9 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.65 | 1:21.89 | 2:06.26 | 2:48.82 | |||
10 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 36.88 | 1:19.90 | 2:05.45 | 2:49.17 | |||
11 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.41 | 1:21.53 | 2:05.73 | 2:50.55 | |||
12 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.65 | 1:22.79 | 2:08.35 | 2:51.41 | |||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.51 | 1:21.32 | 2:07.41 | 2:52.88 | |||
14 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.25 | 1:24.97 | 2:10.72 | 2:52.93 | |||
15 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.25 | 1:28.11 | 2:14.99 | 3:00.48 | |||
16 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.24 | 1:29.66 | 2:17.38 | 3:01.91 | |||
17 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.59 | 1:26.80 | 2:15.02 | 3:02.96 | |||
18 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 40.05 | 1:28.40 | 2:20.21 | 3:07.59 | |||
19 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:31.96 | 1:32.55 | 3:13.40 | 3:13.40 | |||
20 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.58 | 1:34.83 | 3:13.77 | 3:13.77 | |||
21 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 41.96 | 1:33.01 | 2:25.54 | 3:15.35 | |||
22 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.77 | 1:29.95 | 2:25.30 | 3:16.43 | |||
23 | Tove Grahn | 2003 | Simklubben Ägir | 48.35 | 1:45.91 | 2:44.43 | 3:33.35 | |||
24 | Elvira Ögren | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.69 | 1:49.09 | 2:48.55 | 3:39.83 | |||
25 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.49 | 1:50.39 | 2:53.07 | 3:50.06 | |||
- | Tilde Sandin | 2002 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.79 | 1:04.97 | 1:39.77 | 2:13.54 | |||
2 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.44 | 1:12.82 | 1:53.92 | 2:32.69 | |||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.91 | 1:12.80 | 1:54.37 | 2:34.31 | |||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.67 | 1:14.01 | 2:36.58 | 2:36.58 | |||
5 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.97 | 1:18.15 | 1:59.91 | 2:39.41 | |||
6 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.41 | 1:14.49 | 1:58.19 | 2:40.31 | |||
7 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.82 | 1:17.46 | 2:00.34 | 2:41.89 | |||
8 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 38.62 | 1:21.57 | 2:05.62 | 2:48.48 | |||
9 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 39.60 | 1:23.72 | 2:08.59 | 2:53.91 | |||
10 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.09 | 1:23.68 | 2:12.00 | 3:00.31 | |||
11 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.25 | 1:45.77 | 2:43.11 | 3:36.02 | |||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.48 | 1:07.47 | 1:43.59 | 2:20.20 | |||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.49 | 1:08.20 | 1:45.62 | 2:23.61 | |||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.62 | 1:08.96 | 1:47.57 | 2:26.87 | |||
4 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 33.82 | 1:12.03 | 1:52.01 | 2:31.21 | |||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.41 | 1:12.33 | 1:52.49 | 2:31.37 | |||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.73 | 1:13.51 | 1:54.53 | 2:35.68 | |||
7 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 36.16 | 1:19.10 | 2:02.59 | 2:44.89 | |||
8 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.10 | 1:17.55 | 2:02.13 | 2:46.32 | |||
9 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.70 | 1:23.23 | 2:09.52 | 2:52.64 | |||
10 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 35.86 | 1:20.35 | 2:08.13 | 2:54.45 | |||
11 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 1:29.99 | 3:06.07 | 3:06.07 | ||||
12 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.83 | 1:35.67 | 2:29.47 | 3:20.23 | |||
13 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 49.13 | 1:46.38 | 2:44.27 | 3:40.07 | |||
- | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 38.70 | 1:24.31 | 2:11.63 | 2:57.40 | |||
2 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.67 | 1:34.42 | 2:27.19 | 3:14.40 | |||
3 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.46 | 1:38.92 | 2:32.86 | 3:18.94 | |||
4 | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | 53.88 | 1:59.08 | 3:03.16 | 4:07.86 | |||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.60 | 1:09.88 | 1:49.35 | 2:26.05 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | 1:14.57 | 1:55.39 | 2:34.57 | |||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.30 | 1:18.66 | 2:02.18 | 2:42.10 | |||
4 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.95 | 1:23.04 | 2:06.19 | 2:42.84 | |||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.07 | 1:21.29 | 2:45.14 | 2:45.14 | |||
6 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.21 | 1:24.54 | 2:12.56 | 2:58.82 | |||
7 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.40 | 1:28.96 | 3:01.88 | 3:01.88 | |||
8 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.86 | 1:29.86 | 2:19.45 | 3:03.45 | |||
9 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 40.48 | 1:27.59 | 2:16.92 | 3:04.62 | |||
10 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.43 | 1:31.83 | 2:19.04 | 3:04.94 | |||
11 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.44 | 1:32.00 | 2:22.66 | 3:12.64 | |||
12 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:38.25 | 3:16.86 | 3:16.86 | ||||
13 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.58 | 1:33.37 | 3:18.18 | 3:18.18 | |||
14 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.37 | 1:37.43 | 2:33.42 | 3:20.20 | |||
15 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.94 | 1:38.72 | 2:34.55 | 3:28.00 | |||
16 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.98 | 1:51.81 | 2:55.21 | 3:51.13 | |||
- | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.03 | 1:04.77 | 1:41.99 | 2:17.84 | |||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.50 | 1:06.26 | 1:43.26 | 2:17.84 | |||
3 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.51 | 1:10.30 | 1:48.22 | 2:24.16 | |||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.47 | 1:12.21 | 1:49.44 | 2:25.34 | |||
5 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.38 | 1:08.44 | 1:48.00 | 2:25.43 | |||
6 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.17 | 1:10.89 | 1:49.30 | 2:26.04 | |||
7 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 34.52 | 1:13.65 | 1:54.18 | 2:33.77 | |||
8 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:14.78 | 2:35.35 | 2:35.35 | ||||
9 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 39.43 | 1:25.83 | 2:13.43 | 2:57.52 | |||
10 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.88 | 1:47.74 | 2:48.06 | 3:46.39 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: AGA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.57 | 59.80 | 1:30.44 | 2:01.18 | |||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 28.82 | 1:00.09 | 1:32.24 | 2:03.74 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.14 | 1:00.78 | 1:34.21 | 2:07.65 | |||
4 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.58 | 1:00.05 | 1:34.48 | 2:10.11 | |||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.26 | 1:02.78 | 1:37.58 | 2:12.42 | |||
6 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.70 | 1:02.88 | 1:37.49 | 2:13.12 | |||
7 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.62 | 1:03.33 | 1:38.40 | 2:13.14 | |||
8 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.16 | 1:10.47 | 1:48.04 | 2:22.73 | |||
9 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:09.14 | 2:23.59 | 2:23.59 | ||||
10 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 1:11.61 | 1:52.73 | 2:33.50 | 2:33.50 | |||
11 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.54 | 1:13.84 | 1:54.75 | 2:35.94 | |||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 36.16 | 1:19.29 | 2:04.54 | 2:46.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 15, 200m Medley Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.86 | 1:16.76 | 2:07.51 | 2:42.12 | |||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.96 | 1:20.64 | 2:09.68 | 2:48.68 | |||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.40 | 1:32.97 | 2:26.00 | 3:05.84 | |||
4 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:31.03 | 2:23.97 | 3:06.77 | 3:06.77 | |||
5 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.20 | 1:34.69 | 2:26.38 | 3:10.97 | |||
6 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.72 | 1:35.68 | 2:33.66 | 3:12.09 | |||
7 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.92 | 1:32.92 | 2:29.58 | 3:13.11 | |||
8 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.90 | 1:39.91 | 2:32.95 | 3:15.76 | |||
9 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 1:39.87 | 2:36.11 | 3:17.05 | 3:17.05 | |||
10 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.20 | 1:38.77 | 2:38.51 | 3:18.48 | |||
11 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 39.05 | 1:34.09 | 2:30.34 | 3:18.81 | |||
12 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.41 | 1:37.21 | 2:36.35 | 3:22.24 | |||
13 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.57 | 1:45.15 | 2:40.65 | 3:23.85 | |||
- | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.85 | 1:16.70 | 2:05.84 | 2:42.58 | |||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.61 | 1:25.01 | 2:14.67 | 2:54.51 | |||
3 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.31 | 1:26.85 | 2:19.88 | 3:02.81 | |||
4 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.44 | 1:31.19 | 2:25.13 | 3:05.14 | |||
5 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 41.96 | 1:33.85 | 2:24.78 | 3:06.00 | |||
6 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 1:33.32 | 2:27.93 | 3:09.19 | 3:09.19 | |||
7 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 43.91 | 1:35.50 | 2:37.91 | 3:23.39 | |||
8 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.28 | 1:38.08 | 2:39.14 | 3:24.87 | |||
9 | Linnea Evertsson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.23 | 1:44.01 | 2:41.91 | 3:25.35 | |||
10 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.39 | 1:50.27 | 2:56.09 | 3:44.01 | |||
- | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: arifiQ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.45 | 1:12.53 | 1:57.20 | 2:32.14 | |||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.09 | 1:22.51 | 2:09.74 | 2:47.92 | |||
3 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 35.14 | 1:22.12 | 2:13.08 | 2:51.97 | |||
4 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 34.78 | 1:18.88 | 2:12.94 | 2:53.75 | |||
5 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 38.96 | 1:23.42 | 2:16.41 | 2:59.01 | |||
6 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 42.42 | 1:29.56 | 2:26.28 | 3:10.14 | |||
7 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.65 | 1:50.50 | 2:51.07 | 3:41.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 16, 200m Medley Herrar ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.29 | 1:15.76 | 2:04.74 | 2:42.34 | |||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.56 | 1:18.69 | 2:11.52 | 2:49.61 | |||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.37 | 1:28.06 | 2:20.30 | 2:59.87 | |||
4 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.24 | 1:37.83 | 2:33.52 | 3:14.41 | |||
5 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.51 | 1:40.38 | 2:41.02 | 3:22.29 | |||
6 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 52.13 | 1:45.84 | 2:45.31 | 3:30.98 | |||
7 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.79 | 1:45.98 | 2:54.47 | 3:38.92 | |||
8 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.13 | 1:49.35 | 2:52.71 | 3:40.69 | |||
9 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.51 | 1:39.41 | 2:54.78 | 3:41.50 | |||
10 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 49.90 | 1:47.08 | 2:53.26 | 3:45.33 | |||
11 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.49 | 1:49.42 | 2:56.40 | 3:46.03 | |||
12 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.11 | 1:53.43 | 3:02.49 | 3:52.33 | |||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 200m Medley Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.37 | 1:12.49 | 1:57.29 | 2:34.00 | |||
2 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.80 | 1:22.15 | 2:07.43 | 2:42.06 | |||
3 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.42 | 1:20.45 | 2:11.92 | 2:52.71 | |||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 37.57 | 1:24.82 | 2:16.87 | 2:56.62 | |||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.82 | 1:30.78 | 2:20.81 | 2:58.25 | |||
Gren 16, 200m Medley Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bergvärme i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 28.47 | 1:02.13 | 1:42.66 | 2:14.08 | |||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 29.31 | 1:06.84 | 1:47.92 | 2:20.90 | |||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 29.94 | 1:13.74 | 1:53.53 | 2:26.89 | |||
4 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 34.75 | 1:18.18 | 2:06.64 | 2:42.43 | |||
5 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.47 | 1:18.47 | 2:06.57 | 2:43.11 | |||
6 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.95 | 1:26.49 | 2:15.48 | 2:55.67 | |||
7 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.85 | 1:31.95 | 2:27.14 | 3:09.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bygg & Renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.92 | 1:32.98 | 2:28.82 | 3:26.08 | |||
2 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.05 | 1:40.20 | 2:35.95 | 3:28.69 | |||
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bygg & Renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 45.19 | 1:37.19 | 2:31.98 | 3:23.76 | |||
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bygg & Renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.58 | 1:17.68 | 2:00.57 | 2:40.69 | |||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.38 | 1:19.98 | 2:05.82 | 2:53.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:51 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.22 | 1:24.85 | 2:13.46 | 3:04.38 | |||
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.92 | 1:10.04 | 1:54.22 | 2:42.06 | |||
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.56 | 1:12.42 | 1:53.69 | 2:34.30 | |||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.64 | 1:08.01 | 1:51.26 | 2:36.18 | |||
3 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.52 | 1:19.97 | 2:10.30 | 3:02.74 | |||
- | Gustav Lindström | 1998 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:51 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 19:14 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Bowlingen i Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:19.66 | ||||||
Gloria Muzito | 2002 | 30.02 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 30.03 | 1:03.77 | 2:06.05 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 32.02 | 1:06.97 | 3:13.02 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 31.77 | 1:06.64 | 4:19.66 | ||||||
2 | Umeå SS Damer Lag 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 4:25.54 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 30.30 | 1:04.32 | 1:04.32 | ||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 29.62 | 1:01.21 | 2:05.53 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 33.36 | 1:10.09 | 3:15.62 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 32.62 | 1:09.92 | 4:25.54 | ||||||
3 | Öass Dam 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 4:33.40 | ||||||
Elina Lehtinen | 2003 | 32.40 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 32.74 | 1:09.29 | 2:16.55 | ||||||
Linn Strömberg | 2002 | 31.93 | 1:07.47 | 3:24.02 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | 32.43 | 1:09.38 | 4:33.40 | ||||||
4 | Sundsvall Damer Lag 3 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:40.89 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 33.39 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Julia Danielsson | 2000 | 33.23 | 1:09.94 | 2:20.47 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 34.01 | 1:10.07 | 3:30.54 | ||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 32.35 | 1:10.35 | 4:40.89 | ||||||
5 | Njurunda Damer Lag 1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 4:51.20 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 31.92 | 1:08.60 | 1:08.60 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 34.09 | 1:12.89 | 2:21.49 | ||||||
Tilde Forslund | 2000 | 33.65 | 1:13.13 | 3:34.62 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 35.95 | 1:16.58 | 4:51.20 | ||||||
6 | Umeå SS Damer Lag 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 5:02.92 | ||||||
Lisa Drugge | 2001 | 34.85 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Isolde Svedjeland | 2002 | 35.58 | 1:16.60 | 2:30.10 | ||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 1:20.67 | 1:54.55 | 4:24.65 | ||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 38.27 | 38.27 | 5:02.92 | ||||||
7 | Kometerna Damer | 0 | KFUK-KFUM Kometerna | 5:07.37 | ||||||
Linnea Evertsson | 2001 | 38.70 | 1:20.48 | 1:20.48 | ||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 34.50 | 1:13.77 | 2:34.25 | ||||||
Kristin Larsson | 1999 | 1:16.37 | 1:52.08 | 4:26.33 | ||||||
Felicia Andersson | 2001 | 41.04 | 41.04 | 5:07.37 | ||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 4 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 5:09.28 | ||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 1:22.78 | 1:57.20 | 1:57.20 | ||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 39.21 | 1:16.02 | 3:13.22 | ||||||
Alice Öberg | 2003 | 42.59 | 1:18.02 | 4:31.24 | ||||||
Astrid Gustafsson | 2002 | 38.04 | 38.04 | 5:09.28 | ||||||
9 | Sundsvall Damer Lag 5 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 5:14.18 | ||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 36.02 | 1:53.81 | 1:53.81 | ||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 41.03 | 1:20.18 | 3:13.99 | ||||||
Ebba Worander | 2003 | 44.40 | 1:20.18 | 4:34.17 | ||||||
Melina Sundström | 2002 | 40.01 | 40.01 | 5:14.18 | ||||||
10 | Öass Dam 2 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 5:27.84 | ||||||
Ella Barnoin | 2002 | 36.67 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Karin Hallén | 2002 | 37.95 | 1:20.12 | 2:38.11 | ||||||
Agnes Lideskog | 2002 | 40.15 | 1:25.40 | 4:03.51 | ||||||
Sandra Nilsson | 2003 | 38.96 | 1:24.33 | 5:27.84 | ||||||
11 | Hudiksvall Damer 1 | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 5:29.02 | ||||||
Tyra Strömbom | 2004 | 38.34 | 1:23.21 | 1:23.21 | ||||||
Amanda Jonasson | 2004 | 38.82 | 1:23.30 | 2:46.51 | ||||||
Anna Papp | 2001 | 39.91 | 1:27.13 | 4:13.64 | ||||||
Jennie Foander | 1995 | 36.25 | 1:15.38 | 5:29.02 | ||||||
12 | Umeå SS Damer Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | 5:36.67 | ||||||
Nellie Luthman | 2002 | 39.16 | 1:23.88 | 1:23.88 | ||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 1:23.98 | 2:50.89 | 4:14.77 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 40.47 | 1:21.90 | 5:36.67 | ||||||
Hedda Ferm | 2002 | 5:36.67 | ||||||||
13 | Timrå SK Damer [2002] | 2002 | Timrå Simklubb | 5:40.83 | ||||||
Tindra Olavi | 2003 | 36.32 | 1:18.25 | 1:18.25 | ||||||
Cornelia Åström | 2002 | 38.80 | 2:03.86 | 3:22.11 | ||||||
Emelie Carlzén | 2003 | 46.95 | 1:29.90 | 4:52.01 | ||||||
Isabelle Åström | 2004 | 48.82 | 48.82 | 5:40.83 | ||||||
14 | Sandvik Damer | 0 | Sandviks Idrottsklubb | 6:05.17 | ||||||
Nellie Karppinen | 2002 | 41.16 | 1:31.39 | 1:31.39 | ||||||
Vilma Fagerström | 2005 | 44.47 | 1:37.20 | 3:08.59 | ||||||
Edit Fahlgren | 2004 | 42.84 | 1:34.58 | 4:43.17 | ||||||
Cecilia Östman | 2002 | 37.59 | 1:22.00 | 6:05.17 | ||||||
15 | Umeå SS Damer Lag 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 6:22.14 | ||||||
Linn Lidström | 2001 | 46.73 | 1:37.71 | 1:37.71 | ||||||
Tilde Sandin | 2002 | 1:30.21 | 2:14.04 | 3:51.75 | ||||||
Signe Grahn | 2002 | 54.20 | 1:39.80 | 5:31.55 | ||||||
Elvira Ögren | 2002 | 50.59 | 50.59 | 6:22.14 | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 30.02 | 1:01.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 19:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 19:28 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: br Östlunds schakt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skellefteå Herrar [1994] | 1994 | Skellefteå Simklubb | 3:44.99 | ||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 26.95 | 57.02 | 57.02 | ||||||
Gustav Lindström | 1998 | 58.64 | 1:24.75 | 2:21.77 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 28.14 | 54.41 | 3:16.18 | ||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 28.81 | 28.81 | 3:44.99 | ||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 4:09.34 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 27.34 | 57.51 | 57.51 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 28.03 | 59.25 | 1:56.76 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 34.72 | 1:11.94 | 3:08.70 | ||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 28.69 | 1:00.64 | 4:09.34 | ||||||
3 | Njurunda Herrar Lag1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 4:13.20 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 59.83 | 2:05.65 | 2:05.65 | ||||||
Emil Borgström | 1997 | 1:01.55 | 1:32.14 | 3:37.79 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 35.41 | ||||||||
Elias Engström | 2001 | 4:13.20 | 4:13.20 | |||||||
4 | Umeå SS Herrar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 4:15.22 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 28.12 | 58.53 | 58.53 | ||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 29.99 | 1:01.77 | 2:00.30 | ||||||
William Säfström | 1998 | 30.59 | 1:04.23 | 3:04.53 | ||||||
Peter Lundberg | 1991 | 33.46 | 1:10.69 | 4:15.22 | ||||||
5 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 4:17.67 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 29.47 | 1:01.13 | 1:01.13 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 29.83 | 1:03.58 | 2:04.71 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 33.15 | 1:09.54 | 3:14.25 | ||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 29.39 | 1:03.42 | 4:17.67 | ||||||
6 | Öass Herrar | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 4:36.21 | ||||||
Anton Boström | 2001 | 29.42 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 26.42 | 56.10 | 1:57.78 | ||||||
Karl Fällman | 2002 | 1:25.70 | 2:38.43 | 4:36.21 | ||||||
Klas Törmä | 1999 | 4:36.21 | ||||||||
7 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 4:40.82 | ||||||
Johan Ekengren | 2001 | 32.84 | 1:07.70 | 1:07.70 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 32.22 | 1:09.31 | 2:17.01 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 32.24 | 1:08.16 | 3:25.17 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 35.69 | 1:15.65 | 4:40.82 | ||||||
8 | Umeå SS Herrar Lag 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 5:00.22 | ||||||
Felix Luthman | 2004 | 37.08 | 1:19.24 | 1:19.24 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 33.30 | 1:11.97 | 2:31.21 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 1:11.96 | 2:29.01 | 5:00.22 | ||||||
Felix Bengs-Stattin | 2002 | 5:00.22 | ||||||||
9 | Umeå SS Herrar Lag 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 6:14.43 | ||||||
Iyas Kalash | 2004 | 44.65 | 1:32.65 | 1:32.65 | ||||||
Vincent Wall | 2004 | 46.84 | 1:37.45 | 3:10.10 | ||||||
Axel Andersson | 2004 | 43.64 | 2:14.64 | 5:24.74 | ||||||
David Sundström | 2003 | 49.69 | 49.69 | 6:14.43 | ||||||
- | Umeå SS Herrar Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Arvid Strömbro | 2002 | 38.46 | 1:21.18 | 1:21.18 | ||||||
Peter Sundström | 2002 | 40.73 | 2:53.84 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 4:17.95 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 19:28 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.72 | ||||||
2 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 51.26 | ||||||
3 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 52.02 | ||||||
4 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 53.31 | ||||||
5 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.18 | ||||||
6 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 57.03 | ||||||
7 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 58.45 | ||||||
8 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:00.27 | ||||||
9 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
10 | Estelle Kretz | 2005 | Kramfors-Alliansen | 1:03.86 | ||||||
11 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:10.08 | ||||||
12 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:10.62 | ||||||
13 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:16.18 | ||||||
- | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.85 | ||||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.87 | ||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.33 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.91 | ||||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 44.57 | ||||||
6 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 44.70 | ||||||
7 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.76 | ||||||
8 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.92 | ||||||
9 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 48.02 | ||||||
10 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.71 | ||||||
11 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.96 | ||||||
12 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.12 | ||||||
13 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 49.54 | ||||||
14 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.63 | ||||||
15 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.96 | ||||||
16 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.86 | ||||||
17 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.48 | ||||||
18 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 52.84 | ||||||
19 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 54.63 | ||||||
20 | Anna Edman | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.97 | ||||||
21 | Edit Fahlgren | 2004 | Sandviks Idrottsklubb | 54.98 | ||||||
22 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.97 | ||||||
23 | Tindra Westerlind | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.59 | ||||||
24 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 57.36 | ||||||
25 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 57.82 | ||||||
26 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:01.59 | ||||||
27 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:05.17 | ||||||
28 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:06.43 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.85 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.93 | ||||||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.26 | ||||||
4 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.37 | ||||||
5 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.50 | ||||||
6 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.96 | ||||||
7 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.03 | ||||||
8 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 42.09 | ||||||
9 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.12 | ||||||
10 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 42.18 | ||||||
11 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.30 | ||||||
12 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.41 | ||||||
13 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.60 | ||||||
14 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.75 | ||||||
15 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 43.54 | ||||||
16 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.56 | ||||||
17 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 43.57 | ||||||
18 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.73 | ||||||
19 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.16 | ||||||
20 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 44.30 | ||||||
21 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.37 | ||||||
22 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.41 | ||||||
23 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.83 | ||||||
24 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 45.86 | ||||||
25 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.31 | ||||||
26 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.91 | ||||||
27 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.94 | ||||||
28 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.84 | ||||||
29 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.56 | ||||||
30 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.00 | ||||||
31 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.23 | ||||||
32 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.27 | ||||||
33 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.36 | ||||||
34 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.57 | ||||||
35 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 52.80 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.60 | ||||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.79 | ||||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.92 | ||||||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.54 | ||||||
5 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.88 | ||||||
6 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.50 | ||||||
7 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.01 | ||||||
8 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 41.15 | ||||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.28 | ||||||
10 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.97 | ||||||
11 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.04 | ||||||
12 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.48 | ||||||
13 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 45.51 | ||||||
14 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.84 | ||||||
15 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.25 | ||||||
16 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.01 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bygger.nu |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.08 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.61 | ||||||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.08 | ||||||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.74 | ||||||
5 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.86 | ||||||
6 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 38.10 | ||||||
7 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.73 | ||||||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 40.33 | ||||||
9 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.03 | ||||||
10 | Jennie Foander | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.64 | ||||||
11 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.65 | ||||||
12 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 43.58 | ||||||
13 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.36 | ||||||
14 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:09.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Fyrfasen Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Widmark | 2006 | Kramfors-Alliansen | 53.11 | ||||||
2 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.89 | ||||||
3 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:01.55 | ||||||
4 | Felix de Santana | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:12.44 | ||||||
- | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rafal Tomiak | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: Fyrfasen Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.61 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.02 | ||||||
3 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.81 | ||||||
4 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.23 | ||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.61 | ||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.42 | ||||||
7 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 56.16 | ||||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:02.57 | ||||||
9 | Hugo Barnoin | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:09.48 | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Fyrfasen Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.43 | ||||||
2 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.95 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.83 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.42 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.63 | ||||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.51 | ||||||
7 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.20 | ||||||
8 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.73 | ||||||
9 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.76 | ||||||
10 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.77 | ||||||
11 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 52.08 | ||||||
12 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.28 | ||||||
13 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.67 | ||||||
14 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.74 | ||||||
15 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.00 | ||||||
16 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 54.23 | ||||||
17 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.66 | ||||||
18 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.86 | ||||||
19 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.80 | ||||||
20 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 56.25 | ||||||
21 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 56.55 | ||||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:01.78 | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Fyrfasen Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.24 | ||||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.90 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.26 | ||||||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 44.46 | ||||||
5 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 48.22 | ||||||
6 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.38 | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Fyrfasen Energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 32.20 | ||||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 32.66 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.16 | ||||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.23 | ||||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.24 | ||||||
6 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.43 | ||||||
7 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.80 | ||||||
8 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.86 | ||||||
9 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.95 | ||||||
10 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.29 | ||||||
11 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 41.12 | ||||||
12 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.36 | ||||||
13 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 42.59 | ||||||
14 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 50.22 | ||||||
2 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.81 | ||||||
3 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 58.56 | ||||||
- | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.61 | ||||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 39.35 | ||||||
3 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.69 | ||||||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.22 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.43 | ||||||
6 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.66 | ||||||
7 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.75 | ||||||
8 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.91 | ||||||
9 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 52.92 | ||||||
- | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.00 | ||||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.00 | ||||||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.98 | ||||||
4 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 35.00 | ||||||
5 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.66 | ||||||
6 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 36.45 | ||||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 38.04 | ||||||
8 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.04 | ||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.06 | ||||||
10 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.23 | ||||||
11 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.56 | ||||||
12 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.16 | ||||||
13 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.49 | ||||||
14 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.53 | ||||||
15 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.14 | ||||||
16 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.63 | ||||||
17 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.77 | ||||||
18 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.88 | ||||||
19 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.98 | ||||||
20 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.66 | ||||||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.83 | ||||||
22 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.57 | ||||||
23 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.09 | ||||||
24 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.94 | ||||||
25 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 48.00 | ||||||
- | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.00 | ||||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.51 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.05 | ||||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.52 | ||||||
5 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.87 | ||||||
6 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 37.08 | ||||||
7 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.30 | ||||||
8 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 37.48 | ||||||
9 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 38.21 | ||||||
10 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.75 | ||||||
11 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 41.41 | ||||||
12 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.54 | ||||||
13 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.92 | ||||||
14 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.25 | ||||||
15 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.84 | ||||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: ICA Kvantum Sollefteå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.77 | ||||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.77 | ||||||
3 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.09 | ||||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.68 | ||||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.85 | ||||||
6 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 34.04 | ||||||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.76 | ||||||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.08 | ||||||
9 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 35.64 | ||||||
10 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.46 | ||||||
11 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.48 | ||||||
- | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrr ABCDE, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Felix de Santana | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrr ABCDE, Finaler 11 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.06 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.13 | ||||||
3 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.59 | ||||||
4 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.14 | ||||||
5 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.58 | ||||||
6 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.09 | ||||||
- | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrr ABCDE, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 30.99 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.60 | ||||||
3 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 35.89 | ||||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.92 | ||||||
5 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.40 | ||||||
6 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.49 | ||||||
7 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.71 | ||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.38 | ||||||
9 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.71 | ||||||
10 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 46.48 | ||||||
11 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 54.10 | ||||||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.30 | ||||||
- | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrr ABCDE, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.44 | ||||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.66 | ||||||
3 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.00 | ||||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.47 | ||||||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 35.41 | ||||||
6 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.31 | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrr ABCDE, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: IVARS BIL |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | Simklubben Neptun | 24.56 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 26.50 | ||||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.82 | ||||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.55 | ||||||
5 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 28.41 | ||||||
6 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefteå Simklubb | 28.47 | ||||||
7 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.69 | ||||||
8 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.52 | ||||||
9 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.87 | ||||||
10 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 31.88 | ||||||
11 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.94 | ||||||
12 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.22 | ||||||
13 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 25, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.97 | 1:11.49 | |||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:18.48 | 1:18.48 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.95 | 1:18.76 | |||||
4 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.73 | 1:20.73 | |||||
5 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.04 | 1:21.33 | |||||
6 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.46 | 1:22.88 | |||||
7 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.01 | 1:23.63 | |||||
8 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.66 | 1:27.81 | |||||
9 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 42.30 | 1:30.50 | |||||
10 | Edit Fahlgren | 2004 | Sandviks Idrottsklubb | 42.30 | 1:32.80 | |||||
11 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.32 | 1:33.43 | |||||
12 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 45.30 | 1:33.49 | |||||
13 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.62 | 1:33.61 | |||||
14 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.56 | 1:33.62 | |||||
15 | Vilma Fagerström | 2005 | Sandviks Idrottsklubb | 45.92 | 1:34.12 | |||||
16 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:35.85 | 1:35.85 | |||||
17 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:37.90 | 1:37.90 | |||||
18 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 45.67 | 1:38.23 | |||||
19 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.86 | 1:38.32 | |||||
20 | Elin Jönsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.68 | 1:40.56 | |||||
21 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.55 | 1:41.51 | |||||
22 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.17 | 1:41.91 | |||||
23 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 49.63 | 1:43.56 | |||||
24 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 49.65 | 1:44.57 | |||||
25 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.27 | 1:44.81 | |||||
26 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.71 | 1:46.15 | |||||
27 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.23 | 1:46.28 | |||||
28 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 53.61 | 1:54.35 | |||||
29 | Tyra Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.39 | 1:55.69 | |||||
30 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 57.05 | 1:57.61 | |||||
31 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 2:05.16 | 2:05.16 | |||||
32 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.36 | 2:09.90 | |||||
33 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 2:21.62 | 2:21.62 | |||||
34 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:05.50 | 2:25.06 | |||||
35 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.73 | 2:27.50 | |||||
- | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.42 | 1:01.63 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.90 | 1:08.27 | |||||
3 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 32.92 | 1:09.25 | |||||
4 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.67 | 1:10.34 | |||||
5 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 33.51 | 1:11.15 | |||||
6 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.25 | 1:11.31 | |||||
7 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.15 | 1:15.05 | |||||
8 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.67 | 1:15.81 | |||||
9 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.24 | 1:16.60 | |||||
10 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.19 | 1:17.59 | |||||
11 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 36.64 | 1:17.64 | |||||
12 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.08 | 1:18.22 | |||||
13 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.51 | 1:18.44 | |||||
14 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 37.78 | 1:18.55 | |||||
15 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.21 | 1:18.72 | |||||
16 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 1:19.16 | 1:19.16 | |||||
17 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 37.14 | 1:19.64 | |||||
18 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.77 | 1:19.68 | |||||
19 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.08 | 1:20.20 | |||||
20 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.97 | 1:21.00 | |||||
21 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.63 | 1:21.73 | |||||
22 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.59 | 1:22.33 | |||||
23 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:22.49 | 1:22.49 | |||||
24 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.06 | 1:22.51 | |||||
25 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.13 | 1:23.64 | |||||
26 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.12 | 1:24.03 | |||||
27 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.84 | 1:24.09 | |||||
28 | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.60 | 1:24.71 | |||||
29 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.79 | 1:24.72 | |||||
30 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 38.61 | 1:24.95 | |||||
31 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 40.27 | 1:25.07 | |||||
32 | Nellie Karppinen | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.52 | 1:25.69 | |||||
33 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.98 | 1:25.77 | |||||
34 | Levina Elfström | 2003 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.94 | 1:27.27 | |||||
35 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.03 | 1:30.27 | |||||
36 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.18 | 1:34.60 | |||||
37 | Jonna Egelskog | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.83 | 1:59.90 | |||||
Gren 25, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.26 | 1:02.60 | |||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.41 | 1:05.51 | |||||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.56 | 1:10.52 | |||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.55 | 1:11.53 | |||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.99 | 1:11.56 | |||||
6 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.32 | 1:12.11 | |||||
7 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.00 | 1:12.95 | |||||
8 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 34.11 | 1:13.18 | |||||
9 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.94 | 1:13.92 | |||||
10 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.03 | 1:14.42 | |||||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.08 | 1:14.93 | |||||
12 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:16.01 | 1:16.01 | |||||
13 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 37.49 | 1:16.96 | |||||
14 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 36.63 | 1:17.94 | |||||
15 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.06 | 1:17.95 | |||||
16 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.33 | 1:19.61 | |||||
17 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.87 | 1:40.47 | |||||
Gren 25, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.01 | 1:01.73 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.02 | 1:01.75 | |||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.07 | 1:02.09 | |||||
4 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 30.78 | 1:05.52 | |||||
5 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.03 | 1:05.84 | |||||
6 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.10 | 1:06.05 | |||||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.26 | 1:06.97 | |||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 1:07.66 | 1:07.66 | |||||
9 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.05 | 1:07.88 | |||||
10 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.64 | 1:09.13 | |||||
11 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:09.90 | 1:09.90 | |||||
12 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 34.93 | 1:12.14 | |||||
13 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.80 | 1:17.12 | |||||
14 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 39.22 | 1:21.67 | |||||
15 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.85 | 1:31.56 | |||||
16 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 46.29 | 1:37.31 | |||||
17 | Maria Öström | 1973 | IF Rycket | 1:06.58 | 2:43.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybergs data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.54 | 1:19.28 | |||||
2 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.64 | 1:20.75 | |||||
3 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:27.57 | 1:27.57 | |||||
4 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.26 | 1:28.81 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.86 | 1:29.57 | |||||
6 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.12 | 1:39.28 | |||||
7 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.38 | 1:39.47 | |||||
8 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.60 | 1:43.65 | |||||
9 | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | 54.11 | 1:57.44 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybergs data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.13 | 1:05.67 | |||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.35 | 1:11.75 | |||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.74 | 1:11.84 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.99 | 1:12.07 | |||||
5 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 36.00 | 1:13.19 | |||||
6 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.88 | 1:15.88 | |||||
7 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.77 | 1:20.87 | |||||
8 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.01 | 1:22.24 | |||||
9 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 39.35 | 1:22.28 | |||||
10 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.31 | 1:24.52 | |||||
11 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.21 | 1:24.89 | |||||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.56 | 1:25.01 | |||||
13 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.87 | 1:25.70 | |||||
14 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.14 | 1:26.55 | |||||
15 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.16 | 1:27.39 | |||||
16 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 42.67 | 1:29.02 | |||||
17 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.34 | 1:29.98 | |||||
18 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.19 | 1:31.04 | |||||
19 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.93 | 1:31.82 | |||||
20 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.16 | 1:32.01 | |||||
21 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.33 | 1:35.88 | |||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.99 | 1:42.38 | |||||
23 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.53 | 1:42.78 | |||||
24 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.92 | 1:44.62 | |||||
25 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:46.74 | 1:46.74 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybergs data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.95 | 1:01.15 | |||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 29.85 | 1:02.17 | |||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.75 | 1:02.21 | |||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.50 | 1:03.69 | |||||
5 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.44 | 1:04.90 | |||||
6 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.54 | 1:06.06 | |||||
7 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 32.15 | 1:07.20 | |||||
8 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.39 | 1:07.78 | |||||
9 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 20.01 | 1:11.51 | |||||
10 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 37.36 | 1:18.56 | |||||
11 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.35 | 1:36.09 | |||||
- | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Nybergs data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | 26.33 | 54.35 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 27.19 | 56.11 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 26.75 | 56.32 | |||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.81 | 56.60 | |||||
5 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.29 | 57.20 | |||||
6 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 28.15 | 59.27 | |||||
7 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.41 | 59.93 | |||||
8 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.08 | 1:00.67 | |||||
9 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.09 | 1:01.92 | |||||
10 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.59 | 1:02.61 | |||||
11 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.10 | 1:04.62 | |||||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.09 | 1:04.93 | |||||
13 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.92 | 1:04.96 | |||||
14 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.89 | 1:09.68 | |||||
15 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 32.42 | 1:10.02 | |||||
16 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.45 | 1:11.35 | |||||
17 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 34.36 | 1:12.99 | |||||
- | Martin Bargmark | 1990 | IF Rycket | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.03 | 1:42.95 | 2:36.22 | 3:26.47 | |||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.55 | 1:40.00 | 2:35.51 | 3:26.75 | |||
3 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.94 | 1:44.28 | 2:40.58 | 3:33.06 | |||
4 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.04 | 1:51.72 | 2:51.40 | 3:50.17 | |||
5 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 54.30 | 1:52.81 | 2:49.82 | 3:51.67 | |||
6 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.72 | 1:52.73 | 2:55.70 | 3:56.42 | |||
7 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 56.21 | 1:56.62 | 2:57.60 | 3:56.92 | |||
8 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:02.11 | 2:12.19 | 3:21.44 | 4:28.01 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.63 | 1:26.27 | 2:14.05 | 3:01.75 | |||
2 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.71 | 1:36.37 | 2:29.38 | 3:21.28 | |||
3 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.33 | 1:37.59 | 2:30.84 | 3:23.01 | |||
4 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 48.55 | 1:42.00 | 2:36.06 | 3:28.90 | |||
5 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.44 | 1:43.58 | 2:37.84 | 3:29.83 | |||
6 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 47.51 | 1:40.54 | 2:35.59 | 3:32.54 | |||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.86 | 1:45.21 | 2:41.22 | 3:35.42 | |||
8 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.16 | 1:43.19 | 2:40.80 | 3:35.57 | |||
9 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.67 | 1:48.48 | 2:47.61 | 3:43.64 | |||
10 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.91 | 1:50.38 | 2:49.99 | 3:48.41 | |||
11 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.14 | 1:51.66 | 2:50.89 | 3:48.64 | |||
12 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:02.13 | 2:11.25 | 3:22.70 | 4:30.11 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.26 | 1:27.96 | 2:17.11 | 3:06.73 | |||
2 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.98 | 1:39.01 | 2:32.01 | 3:25.02 | |||
3 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.74 | 1:54.30 | 2:54.42 | 3:52.58 | |||
4 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.18 | 2:09.97 | 3:20.26 | 4:26.31 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Z- Skroten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.16 | 1:24.60 | 2:10.74 | 2:57.51 | |||
2 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.51 | 1:25.36 | 2:11.80 | 2:57.77 | |||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.01 | 1:27.39 | 2:18.23 | 3:07.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:43 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Print in Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.16 | 1:38.82 | 2:31.75 | 3:24.31 | |||
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Print in Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.87 | 1:29.76 | 2:19.39 | 3:08.16 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.06 | 1:35.52 | 2:26.85 | 3:18.55 | |||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.39 | 1:41.32 | 2:36.72 | 3:30.50 | |||
4 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.24 | 1:50.51 | 2:50.35 | 3:45.80 | |||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.33 | 1:53.70 | 2:51.42 | 3:47.58 | |||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.92 | 1:53.52 | 2:53.04 | 3:50.74 | |||
7 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.08 | 1:59.15 | 3:03.97 | 4:04.42 | |||
8 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.55 | 1:58.18 | 3:03.95 | 4:06.44 | |||
9 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.66 | 1:59.60 | 3:05.71 | 4:06.80 | |||
10 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.68 | 2:01.39 | 3:06.96 | 4:12.80 | |||
11 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 58.91 | 2:08.13 | 3:17.79 | 4:20.10 | |||
- | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Print in Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.71 | 1:19.18 | 2:03.62 | 2:47.68 | |||
2 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.60 | 1:24.32 | 2:14.34 | 3:04.19 | |||
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Print in Mind |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.63 | 1:15.68 | 1:54.90 | 2:35.29 | |||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 37.05 | 1:18.23 | 2:00.45 | 2:43.62 | |||
3 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.76 | 1:31.15 | 2:20.98 | 3:11.41 | |||
4 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 42.98 | 1:33.19 | 1:54.44 | 3:17.67 | |||
5 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 45.45 | 1:40.25 | 2:38.40 | 3:36.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:43 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 29, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Damer Lag 2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 9:28.33 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 1:04.90 | 2:15.70 | 2:15.70 | ||||||
Gloria Muzito | 2002 | 1:07.94 | 2:19.32 | 4:35.02 | ||||||
Joyce Muzito | 2001 | 1:09.07 | 2:25.26 | 7:00.28 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 1:11.36 | 2:28.05 | 9:28.33 | ||||||
2 | Umeå SS Damer Lag 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 9:44.57 | ||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 1:05.06 | 2:13.26 | 2:13.26 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 1:07.89 | 2:19.59 | 4:32.85 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 1:15.74 | 2:38.73 | 7:11.58 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 1:13.73 | 2:32.99 | 9:44.57 | ||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 9:53.53 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 1:06.31 | 2:20.38 | 2:20.38 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 1:10.43 | 2:26.22 | 4:46.60 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 1:14.15 | 3:08.08 | 7:54.68 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 1:17.82 | 1:58.85 | 9:53.53 | ||||||
4 | Sundsvall Damer Lag 3 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 10:52.27 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 1:16.04 | 2:36.95 | 2:36.95 | ||||||
Julia Danielsson | 2000 | 1:16.27 | 2:38.95 | 5:15.90 | ||||||
Melina Sundström | 2002 | 1:20.20 | 2:48.54 | 8:04.44 | ||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 1:19.88 | 2:47.83 | 10:52.27 | ||||||
5 | Umeå SS Damer Lag 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 11:13.68 | ||||||
Lisa Drugge | 2001 | 1:17.13 | 2:40.67 | 2:40.67 | ||||||
Isolde Svedjeland | 2002 | 1:20.60 | 2:50.52 | 5:31.19 | ||||||
Sara Bonnedahl | 2001 | 1:25.75 | 3:01.42 | 8:32.61 | ||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 1:18.29 | 2:41.07 | 11:13.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 13:10 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Fyrfasen energi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Skellefteå Herrar [1994] | 1994 | Skellefteå Simklubb | 8:28.26 | ||||||
Gustav Lindström | 1998 | 2:06.53 | 3:05.72 | 3:05.72 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 1:03.06 | 2:05.89 | 5:11.61 | ||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 1:08.79 | 2:09.59 | 7:21.20 | ||||||
Filip Svedberg | 1997 | 1:07.06 | 1:07.06 | 8:28.26 | ||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 9:00.68 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 1:03.85 | 2:13.14 | 2:13.14 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 1:01.45 | 2:09.68 | 4:22.82 | ||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 1:05.32 | 2:14.57 | 6:37.39 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 1:08.97 | 2:23.29 | 9:00.68 | ||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 9:12.67 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 1:04.71 | 2:12.30 | 2:12.30 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 1:03.01 | 2:13.70 | 4:26.00 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 1:08.66 | 2:22.99 | 6:48.99 | ||||||
Johan Ekengren | 2001 | 1:10.28 | 2:23.68 | 9:12.67 | ||||||
4 | Njurunda Herrar Lag1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 9:19.38 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 1:03.97 | 2:12.61 | 2:12.61 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 2:14.06 | 3:23.09 | 5:35.70 | ||||||
Emil Borgström | 1997 | 1:16.85 | 3:05.20 | 8:40.90 | ||||||
Elias Engström | 2001 | 38.48 | 9:19.38 | |||||||
5 | Umeå SS Herrar Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 9:39.97 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 1:00.91 | 2:07.37 | 2:07.37 | ||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 1:09.47 | 2:22.75 | 4:30.12 | ||||||
William Säfström | 1998 | 1:08.75 | 2:22.82 | 6:52.94 | ||||||
Peter Lundberg | 1991 | 1:19.30 | 2:47.03 | 9:39.97 | ||||||
6 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 10:23.69 | ||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 1:08.01 | 2:24.62 | 2:24.62 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 1:17.14 | 2:35.59 | 5:00.21 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 1:17.82 | 2:39.94 | 7:40.15 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 1:18.88 | 2:43.54 | 10:23.69 | ||||||
7 | Umeå SS Herrar Lag 2 | 0 | Umeå Simsällskap | 11:10.06 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 1:14.52 | 2:36.12 | 2:36.12 | ||||||
Pontus Wiklund | 1997 | 1:14.89 | 2:41.84 | 5:17.96 | ||||||
Felix Luthman | 2004 | 1:28.46 | 3:02.92 | 8:20.88 | ||||||
Felix Bengs-Stattin | 2002 | 1:20.86 | 2:49.18 | 11:10.06 | ||||||
8 | Umeå SS Herrar Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | 12:59.82 | ||||||
Arvid Strömbro | 2002 | 1:28.92 | 3:01.72 | 3:01.72 | ||||||
Axel Andersson | 2004 | 1:34.51 | 3:18.21 | 6:19.93 | ||||||
Linus Hallgren | 2003 | 1:33.62 | 3:10.73 | 9:30.66 | ||||||
Oskar Albinsson | 2003 | 1:41.53 | 3:29.16 | 12:59.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 13:10 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 31, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.35 | 1:21.02 | 2:03.42 | 2:45.02 | |||
2 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.94 | 1:29.56 | 2:17.69 | 3:04.62 | |||
3 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 44.95 | 1:33.68 | 2:21.38 | 3:07.82 | |||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.07 | 1:32.57 | 2:21.98 | 3:09.67 | |||
5 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 46.52 | 1:36.86 | 2:04.75 | 3:16.85 | |||
6 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.34 | 3:19.37 | 3:19.37 | ||||
7 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 52.96 | 1:47.19 | 2:42.02 | 3:34.14 | |||
8 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:47.97 | 2:44.62 | 3:40.22 | 3:40.22 | |||
- | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNF | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.41 | 1:22.45 | 2:08.29 | 2:53.22 | |||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.12 | 1:31.33 | 2:18.75 | 3:05.01 | |||
3 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 1:33.14 | 2:23.27 | 3:08.41 | 3:08.41 | |||
4 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.81 | 1:52.02 | 2:52.35 | 3:48.10 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 38.30 | 1:19.76 | 2:03.37 | 2:45.38 | |||
2 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefteå Simklubb | 1:21.77 | 2:06.06 | 2:50.15 | 2:50.15 | |||
3 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 42.13 | 1:27.88 | 2:15.53 | 3:02.16 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 32, 100m Fjärilsi Herra ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.81 | 1:36.78 | |||||
Gren 32, 100m Fjärilsi Herra ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.67 | 1:09.13 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.92 | 1:10.51 | |||||
3 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.83 | 1:33.77 | |||||
4 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.84 | 1:36.11 | |||||
5 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.44 | 1:40.63 | |||||
6 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.45 | 1:50.28 | |||||
Gren 32, 100m Fjärilsi Herra ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 30.21 | 1:04.79 | |||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.90 | 1:13.28 | |||||
3 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.28 | 1:14.18 | |||||
- | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Fjärilsi Herra ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefteå Simklubb | 28.95 | 1:02.56 | |||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 29.73 | 1:02.73 | |||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.17 | 1:06.84 | |||||
4 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 30.14 | 1:07.38 | |||||
5 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 30.69 | 1:08.56 | |||||
6 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.41 | 1:13.80 | |||||
7 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.38 | 1:15.29 | |||||
8 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 39.60 | 1:30.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.92 | 1:27.00 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 40.49 | 1:32.80 | |||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.32 | 1:44.24 | |||||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.42 | 1:46.06 | |||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.87 | 1:18.41 | |||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.11 | 1:18.95 | |||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.90 | 1:30.78 | |||||
4 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.73 | 1:31.08 | |||||
5 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.12 | 1:31.55 | |||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.92 | 1:32.91 | |||||
7 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.17 | 1:35.00 | |||||
8 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.95 | 1:36.45 | |||||
9 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 1:36.96 | 1:36.96 | |||||
10 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.16 | 1:49.70 | |||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.38 | 1:09.54 | |||||
2 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.57 | 1:30.60 | |||||
3 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.54 | 1:30.94 | |||||
4 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.47 | 1:36.15 | |||||
- | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Team Hedström |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.18 | 1:07.62 | |||||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.18 | 1:13.37 | |||||
3 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.86 | 1:15.54 | |||||
4 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.08 | 1:16.71 | |||||
5 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.14 | 1:20.91 | |||||
- | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lindströms Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 38.09 | 1:19.25 | 2:02.23 | 2:44.22 | |||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.51 | 1:24.34 | 2:08.34 | 2:50.35 | |||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.51 | 1:26.19 | 2:11.20 | 2:54.21 | |||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.77 | 1:29.75 | 2:16.42 | 3:00.90 | |||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:42.40 | 2:33.99 | 3:21.83 | 3:21.83 | |||
6 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.69 | 1:39.41 | 3:24.40 | 3:24.40 | |||
7 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.22 | 1:43.92 | 2:36.48 | 3:27.93 | |||
8 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 49.42 | 1:44.72 | 2:39.99 | 3:31.83 | |||
9 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.63 | 1:55.28 | 2:58.03 | 3:54.56 | |||
- | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Lindströms Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.97 | 1:20.51 | 2:03.79 | 2:45.34 | |||
2 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 49.70 | 1:43.11 | 2:36.54 | 3:25.50 | |||
- | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 36, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Lindströms Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 3:22.82 | 4:46.94 | 5:26.51 | ||||
2 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:20.66 | 2:48.49 | 4:14.63 | 5:38.72 | |||
3 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:22.44 | 2:51.66 | 4:21.11 | 5:47.39 | |||
4 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:26.78 | 3:00.52 | 4:31.45 | 5:54.03 | |||
5 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:24.56 | 2:58.51 | 4:31.72 | 6:00.20 | |||
6 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:24.45 | 2:56.70 | 4:32.47 | 6:02.93 | |||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:27.63 | 3:01.73 | 4:34.97 | 6:02.97 | |||
8 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:27.67 | 3:03.75 | 4:39.00 | 6:10.83 | |||
9 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:28.29 | 3:53.21 | 6:16.80 | ||||
- | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 36, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Lindströms Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 3:25.64 | 4:51.15 | 5:32.35 | ||||
2 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 3:26.83 | 4:55.43 | 5:38.68 | ||||
3 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 3:33.47 | 4:59.59 | 5:40.20 | ||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 3:37.64 | 5:07.87 | 5:50.67 | ||||
5 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:31.88 | 3:09.85 | 4:49.33 | 6:25.62 | |||
Gren 36, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Lindströms Åkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 3:29.62 | 4:38.53 | 4:38.53 | ||||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 3:10.12 | 4:28.44 | 5:06.62 | ||||
3 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefteå Simklubb | 3:13.83 | 4:36.05 | 5:16.23 | ||||
4 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:23.27 | 2:57.71 | 4:31.81 | 6:02.54 | |||
5 | Christina Norén Vosfeldt | 1966 | Härnösands Simsällskap | 1:27.66 | 3:12.83 | 4:59.28 | 6:43.21 | |||
6 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 3:54.36 | 7:54.22 | 7:54.22 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 37, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Winterqvist Bilservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.88 | 2:35.80 | 3:58.52 | 5:14.68 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.08 | 2:41.48 | 4:03.16 | 5:22.44 | |||
3 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:23.13 | 2:54.91 | 4:25.17 | 5:52.39 | |||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:33.05 | 3:11.05 | 4:49.57 | 6:21.02 | |||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:29.60 | 3:07.91 | 4:46.34 | 6:21.19 | |||
6 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:33.25 | 4:03.17 | 5:41.56 | 6:28.09 | |||
7 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:35.16 | 3:18.99 | 5:01.54 | 6:34.49 | |||
8 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:34.79 | 3:19.99 | 5:05.10 | 6:47.19 | |||
9 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:51.43 | 5:57.98 | 8:02.96 | 8:02.96 | |||
Gren 37, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Winterqvist Bilservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.70 | 2:18.80 | 3:31.60 | 4:42.32 | |||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:07.70 | 2:23.45 | 3:36.85 | 4:54.96 | |||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.47 | 2:28.54 | 3:46.62 | 5:01.82 | |||
Gren 37, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Winterqvist Bilservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:04.77 | 2:13.57 | 3:18.99 | 4:25.01 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:04.57 | 2:14.21 | 3:24.51 | 4:32.82 | |||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.36 | 2:14.56 | 3:25.41 | 4:33.43 | |||
4 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.74 | 2:22.02 | 3:36.96 | 4:51.20 | |||
5 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 1:13.75 | 2:33.39 | 3:50.44 | 5:05.74 | |||
6 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:15.04 | 3:15.07 | 4:35.48 | 5:13.45 | |||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 1:13.39 | 2:36.88 | 4:01.29 | 5:21.78 | |||
8 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 1:18.39 | 2:47.70 | 4:18.85 | 5:46.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 38, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Winterqvist Bilservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:33.74 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 34.12 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 34.13 | 1:14.36 | 2:26.51 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 1:35.80 | 2:07.23 | 4:33.74 | ||||||
Gloria Muzito | 2002 | 4:33.74 | ||||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:54.90 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 37.34 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 38.99 | 1:22.14 | 2:40.27 | ||||||
Joyce Muzito | 2001 | 32.08 | 1:10.26 | 3:50.53 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 30.76 | 1:04.37 | 4:54.90 | ||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 3 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 5:12.42 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 38.31 | 1:19.88 | 1:19.88 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 39.06 | 1:24.59 | 2:44.47 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 35.45 | 1:19.38 | 4:03.85 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 32.86 | 1:08.57 | 5:12.42 | ||||||
4 | Njurunda Damer Lag 1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 5:34.44 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 41.13 | 1:25.50 | 1:25.50 | ||||||
Tilde Forslund | 2000 | 44.73 | 1:36.46 | 3:01.96 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 37.58 | 1:21.44 | 4:23.40 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 32.97 | 1:11.04 | 5:34.44 | ||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 4 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 5:41.54 | ||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 43.92 | 1:30.60 | 1:30.60 | ||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 38.57 | 1:25.55 | 2:56.15 | ||||||
Melina Sundström | 2002 | 41.17 | 1:31.61 | 4:27.76 | ||||||
Astrid Gustafsson | 2002 | 1:13.78 | 1:13.78 | 5:41.54 | ||||||
6 | Sundsvall Damer Lag 5 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 6:06.51 | ||||||
Tilde Wiborg | 2003 | 45.46 | 1:33.82 | 1:33.82 | ||||||
Alice Öberg | 2003 | 44.64 | 1:35.15 | 3:08.97 | ||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 41.59 | 1:34.18 | 4:43.15 | ||||||
Emma Öberg | 2003 | 37.98 | 1:23.36 | 6:06.51 | ||||||
- | Sandvik Damer | 0 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:00 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 39, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Winterqvist Bilservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skellefteå Herrar [1994] | 1994 | Skellefteå Simklubb | 4:14.61 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 30.43 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 32.79 | 1:10.49 | 2:13.64 | ||||||
Gustav Lindström | 1998 | 29.15 | 1:02.95 | 3:16.59 | ||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 27.43 | 58.02 | 4:14.61 | ||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 4:43.83 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 34.86 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 35.99 | 1:17.62 | 2:28.43 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 35.26 | 1:14.72 | 3:43.15 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 28.97 | 1:00.68 | 4:43.83 | ||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 4:50.25 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 35.51 | 1:14.75 | 1:14.75 | ||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 39.01 | 1:22.23 | 2:36.98 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 30.05 | 1:06.05 | 3:43.03 | ||||||
Johan Ekengren | 2001 | 32.38 | 1:07.22 | 4:50.25 | ||||||
4 | Njurunda Herrar Lag1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 4:57.71 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 36.29 | 1:16.33 | 1:16.33 | ||||||
Elias Engström | 2001 | 37.63 | 1:25.52 | 2:41.85 | ||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 32.08 | 1:10.90 | 3:52.75 | ||||||
Filip Borgström | 2001 | 30.40 | 1:04.96 | 4:57.71 | ||||||
5 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 5:46.02 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 40.42 | 1:22.31 | 1:22.31 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 41.42 | 1:29.71 | 2:52.02 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 44.49 | 1:37.05 | 4:29.07 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 36.41 | 1:16.95 | 5:46.02 | ||||||
- | Njurunda Herrar [2002] | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 44.64 | 1:36.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |