Results for Vårsimiaden distrikt, Södertörn
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.25 | 1:13.77 | |||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.71 | 1:15.11 | |||||
3 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.83 | 1:16.04 | |||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | 1:16.11 | |||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.64 | 1:18.14 | |||||
6 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.19 | 1:18.50 | |||||
7 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.46 | 1:18.83 | |||||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.57 | 1:19.24 | |||||
9 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.13 | 1:20.63 | |||||
10 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 39.64 | 1:21.45 | |||||
11 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 39.29 | 1:21.46 | |||||
12 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.04 | 1:22.59 | |||||
12 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.95 | 1:22.59 | |||||
14 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.08 | 1:23.38 | |||||
15 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 41.73 | 1:24.83 | |||||
16 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.86 | 1:25.90 | |||||
17 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.81 | 1:26.26 | |||||
18 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.34 | 1:27.50 | |||||
19 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:27.80 | |||||
20 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.93 | 1:28.41 | |||||
21 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.16 | 1:29.14 | |||||
22 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 44.34 | 1:29.29 | |||||
23 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 43.39 | 1:29.99 | |||||
24 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.73 | 1:30.70 | |||||
25 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.41 | 1:31.99 | |||||
26 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 43.89 | 1:32.76 | |||||
27 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.01 | 1:35.88 | |||||
28 | Ella Lundwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.97 | 1:36.96 | |||||
29 | Stina Järnek | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.97 | 1:38.26 | |||||
30 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.08 | 1:40.04 | |||||
31 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.01 | 1:41.34 | |||||
32 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.14 | 1:41.95 | |||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.24 | 1:10.62 | |||||
2 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.47 | 1:13.65 | |||||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.39 | 1:15.14 | |||||
4 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.61 | 1:15.56 | |||||
5 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.70 | 1:16.41 | |||||
6 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:18.25 | |||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.09 | 1:20.23 | |||||
8 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 39.33 | 1:21.16 | |||||
9 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.17 | 1:21.68 | |||||
10 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.45 | 1:22.28 | |||||
11 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | 1:22.54 | |||||
12 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 1:23.93 | 1:23.93 | |||||
13 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.67 | 1:25.10 | |||||
14 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.95 | 1:32.85 | |||||
15 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.72 | 1:35.36 | |||||
16 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.21 | 1:36.30 | |||||
17 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.04 | 1:37.05 | |||||
18 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 54.56 | 1:53.88 | |||||
- | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.28 | 1:07.92 | 1:46.97 | 2:25.84 | |||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.59 | 1:12.54 | 1:51.27 | 2:30.56 | |||
3 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.60 | 1:15.42 | 1:57.86 | 2:36.47 | |||
4 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.76 | 1:15.88 | 1:58.01 | 2:36.90 | |||
5 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | 1:15.36 | 1:57.23 | 2:37.04 | |||
6 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.98 | 1:16.43 | 1:57.90 | 2:38.33 | |||
7 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.78 | 1:17.15 | 2:00.15 | 2:39.88 | |||
8 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.80 | 1:17.94 | 2:00.99 | 2:40.72 | |||
9 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.09 | 1:18.44 | 2:02.03 | 2:42.06 | |||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.22 | 1:18.70 | 2:02.72 | 2:45.23 | |||
11 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.14 | 1:18.22 | 2:02.75 | 2:46.47 | |||
12 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.30 | 1:21.56 | 2:07.12 | 2:48.33 | |||
13 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.24 | 1:21.23 | 2:06.30 | 2:48.37 | |||
14 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.98 | 1:19.78 | 2:06.04 | 2:50.40 | |||
15 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.57 | 1:24.92 | 2:10.16 | 2:54.06 | |||
16 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.26 | 1:21.65 | 2:09.35 | 2:54.79 | |||
17 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 38.81 | 1:23.81 | 2:10.78 | 2:56.55 | |||
18 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.97 | 1:24.73 | 2:12.13 | 2:56.98 | |||
19 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.54 | 1:21.60 | 2:10.75 | 2:58.18 | |||
20 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:22.72 | 2:10.47 | 2:58.32 | |||
21 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.39 | 1:25.49 | 2:14.06 | 2:59.70 | |||
22 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.24 | 1:27.68 | 2:15.98 | 3:02.47 | |||
23 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:30.69 | 2:19.15 | 3:05.20 | |||
24 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.89 | 1:35.27 | 2:24.38 | 3:11.12 | |||
25 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.96 | 1:32.45 | 2:24.87 | 3:11.81 | |||
26 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 42.94 | 1:34.11 | 2:26.19 | 3:13.11 | |||
27 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 38.91 | 1:23.60 | 2:08.21 | 3:14.27 | |||
28 | Clara Lidén | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.80 | 1:35.05 | 2:26.22 | 3:17.89 | |||
29 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.12 | 1:30.45 | 2:24.78 | 3:18.49 | |||
30 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 44.71 | 1:35.64 | 2:28.88 | 3:21.82 | |||
31 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.57 | 1:40.47 | 2:36.45 | 3:27.29 | |||
32 | Lina Henriksson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.82 | 1:39.98 | 2:39.43 | 3:34.40 | |||
33 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 44.53 | 1:39.46 | 2:38.17 | 3:34.72 | |||
34 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.99 | 1:40.71 | 2:40.24 | 3:36.82 | |||
35 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.32 | 1:48.69 | 2:51.69 | 3:49.10 | |||
- | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.17 | 1:06.03 | 1:42.21 | 2:17.41 | |||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.99 | 1:10.52 | 1:48.48 | 2:26.93 | |||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.29 | 1:13.09 | 1:54.01 | 2:33.26 | |||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:14.28 | 1:55.49 | 2:35.07 | |||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.85 | 1:13.78 | 1:55.17 | 2:35.51 | |||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.81 | 1:14.16 | 1:55.56 | 2:36.40 | |||
7 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.04 | 1:13.80 | 1:55.96 | 2:37.80 | |||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.70 | 1:15.72 | 1:58.97 | 2:39.87 | |||
9 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.79 | 1:25.06 | 2:12.38 | 2:56.01 | |||
10 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.11 | 1:25.10 | 2:11.59 | 2:56.17 | |||
11 | Viktor Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | 39.89 | 1:25.41 | 2:13.81 | 3:01.07 | |||
12 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.49 | 1:28.01 | 2:15.97 | 3:02.00 | |||
13 | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.77 | 1:26.97 | 2:16.06 | 3:02.79 | |||
14 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:30.94 | 2:22.87 | 3:13.01 | |||
15 | Ludvig Johansson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.71 | 1:35.96 | 2:28.29 | 3:19.23 | |||
16 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.63 | 1:29.00 | 2:24.37 | 3:22.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.09 | 1:15.40 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.72 | 1:17.50 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.11 | 1:20.64 | |||||
4 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.27 | 1:23.58 | |||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.93 | 1:28.03 | |||||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.77 | 1:28.04 | |||||
7 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.57 | 1:28.20 | |||||
8 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.11 | 1:28.62 | |||||
9 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 41.01 | 1:28.92 | |||||
10 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.22 | 1:29.77 | |||||
11 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:31.59 | |||||
12 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.92 | 1:32.61 | |||||
13 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.83 | 1:32.88 | |||||
14 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 46.01 | 1:34.41 | |||||
15 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.77 | 1:35.83 | |||||
16 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.90 | 1:36.19 | |||||
17 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 45.24 | 1:36.35 | |||||
18 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.48 | 1:37.42 | |||||
19 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 43.99 | 1:39.04 | |||||
20 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.87 | 1:39.59 | |||||
21 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 46.28 | 1:41.44 | |||||
22 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.45 | 1:42.61 | |||||
23 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.75 | 1:43.48 | |||||
24 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 47.97 | 1:45.09 | |||||
25 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 50.20 | 1:45.31 | |||||
26 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 48.83 | 1:46.64 | |||||
27 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 50.54 | 1:47.48 | |||||
28 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 51.22 | 1:47.75 | |||||
29 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 52.05 | 1:48.08 | |||||
30 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 48.64 | 1:48.67 | |||||
31 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.38 | 1:49.00 | |||||
32 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.89 | 1:50.54 | |||||
33 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 54.84 | 1:51.31 | |||||
34 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 51.88 | 1:51.65 | |||||
35 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 50.85 | 1:53.23 | |||||
36 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 57.32 | 1:54.25 | |||||
37 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 56.05 | 1:54.54 | |||||
38 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 56.67 | 1:54.82 | |||||
- | Ebba Norrlin | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Judi Abdelkareem | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: PROFINA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.86 | 1:21.58 | |||||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.09 | 1:21.66 | |||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.77 | 1:26.18 | |||||
4 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 42.65 | 1:30.27 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.14 | 1:30.43 | |||||
6 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | 1:33.70 | |||||
7 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.26 | 1:35.03 | |||||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.08 | 1:37.85 | |||||
9 | Oscar Engström | 2004 | Tyresö Simsällskap | 52.28 | 1:51.49 | |||||
- | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Lidström | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.66 | 1:03.03 | |||||
2 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.80 | 1:03.39 | |||||
3 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.51 | 1:05.35 | |||||
4 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.54 | 1:07.53 | |||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.05 | 1:08.08 | |||||
6 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.11 | 1:08.24 | |||||
7 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.12 | 1:08.99 | |||||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.39 | 1:09.12 | |||||
9 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.40 | 1:10.18 | |||||
10 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.63 | 1:10.27 | |||||
11 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.20 | 1:10.56 | |||||
12 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.39 | 1:11.15 | |||||
13 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:11.18 | |||||
14 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 33.83 | 1:11.20 | |||||
15 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 34.77 | 1:11.74 | |||||
16 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.74 | 1:11.96 | |||||
17 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 35.55 | 1:14.41 | |||||
18 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.20 | 1:14.50 | |||||
19 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.04 | 1:15.36 | |||||
20 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.98 | 1:15.64 | |||||
21 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.01 | 1:16.63 | |||||
22 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 36.90 | 1:18.29 | |||||
23 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.51 | 1:18.70 | |||||
24 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.01 | 1:19.46 | |||||
25 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.16 | 1:20.48 | |||||
26 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.67 | 1:22.08 | |||||
27 | Stina Järnek | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.87 | 1:25.37 | |||||
28 | Tove Asplund | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.74 | 1:25.48 | |||||
29 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 40.39 | 1:26.26 | |||||
30 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.23 | 1:26.70 | |||||
31 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.20 | 1:28.38 | |||||
32 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.52 | 1:29.05 | |||||
33 | Ella Lundwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.94 | 1:30.75 | |||||
34 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.00 | 1:37.72 | |||||
- | Emily Sjönell | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.54 | 59.46 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 29.46 | 1:01.70 | |||||
3 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.97 | 1:05.98 | |||||
4 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.27 | 1:06.34 | |||||
5 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.60 | 1:07.00 | |||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.68 | 1:07.41 | |||||
7 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.52 | 1:07.68 | |||||
8 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:08.23 | |||||
9 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.83 | 1:09.72 | |||||
10 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.16 | 1:11.77 | |||||
11 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.57 | 1:11.84 | |||||
12 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.48 | 1:12.51 | |||||
13 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.74 | 1:13.13 | |||||
14 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 34.42 | 1:15.14 | |||||
15 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:20.95 | |||||
16 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.24 | 1:23.78 | |||||
17 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.98 | 1:24.02 | |||||
18 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.09 | 1:24.11 | |||||
19 | Malcolm Kettisen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.01 | 1:25.95 | |||||
20 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.46 | 1:42.50 | |||||
- | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.55 | 1:21.92 | |||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.47 | 1:24.58 | |||||
3 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.75 | 1:27.16 | |||||
4 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.13 | 1:28.69 | |||||
5 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.50 | 1:30.49 | |||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 43.93 | 1:31.99 | |||||
7 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.20 | 1:35.53 | |||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.07 | 1:35.66 | |||||
9 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.25 | 1:36.24 | |||||
10 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.06 | 1:36.92 | |||||
11 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 46.84 | 1:37.13 | |||||
12 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.60 | 1:37.60 | |||||
13 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.98 | 1:38.02 | |||||
14 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.43 | 1:39.01 | |||||
15 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.65 | 1:39.19 | |||||
16 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.10 | 1:40.45 | |||||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.19 | 1:41.08 | |||||
18 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 47.21 | 1:41.31 | |||||
19 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.74 | 1:42.00 | |||||
20 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.92 | 1:42.59 | |||||
20 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.70 | 1:42.59 | |||||
22 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.91 | 1:44.28 | |||||
23 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.68 | 1:44.40 | |||||
23 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.14 | 1:44.40 | |||||
25 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 48.67 | 1:44.58 | |||||
26 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.02 | 1:44.71 | |||||
27 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 48.45 | 1:44.95 | |||||
28 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 50.16 | 1:45.31 | |||||
29 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 49.15 | 1:45.65 | |||||
30 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 51.31 | 1:47.14 | |||||
31 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 51.35 | 1:47.66 | |||||
32 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 50.34 | 1:48.29 | |||||
33 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 51.33 | 1:48.34 | |||||
34 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.08 | 1:49.03 | |||||
35 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.65 | 1:49.30 | |||||
36 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 54.06 | 1:50.76 | |||||
37 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 52.39 | 1:53.52 | |||||
38 | Lina Henriksson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.74 | 1:54.24 | |||||
39 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.60 | 1:54.60 | |||||
40 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 53.74 | 1:55.94 | |||||
41 | Emma Norrback | 2003 | Södertörns Simsällskap | 55.30 | 2:00.21 | |||||
42 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 57.28 | 2:01.43 | |||||
43 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 58.41 | 2:05.82 | |||||
44 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 59.14 | 2:08.43 | |||||
45 | Stella Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:02.33 | 2:12.31 | |||||
- | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Lidén | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.88 | 1:23.50 | |||||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.83 | 1:28.94 | |||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 45.53 | 1:35.30 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.86 | 1:35.39 | |||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.49 | 1:37.19 | |||||
6 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 47.46 | 1:39.50 | |||||
7 | Viktor Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | 47.51 | 1:41.18 | |||||
8 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.07 | 1:44.78 | |||||
9 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 50.10 | 1:46.25 | |||||
10 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.23 | 1:47.10 | |||||
11 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 50.61 | 1:48.51 | |||||
12 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.42 | 1:48.92 | |||||
13 | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.87 | 1:55.12 | |||||
14 | Ludvig Johansson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 56.73 | 1:58.11 | |||||
15 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 57.32 | 2:01.89 | |||||
- | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.34 | 1:16.94 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 38.76 | 1:18.37 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.00 | 1:22.62 | |||||
4 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.41 | 1:24.15 | |||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.85 | 1:25.19 | |||||
6 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.88 | 1:25.91 | |||||
7 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.85 | 1:29.16 | |||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.64 | 1:30.12 | |||||
9 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 44.79 | 1:31.65 | |||||
10 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.95 | 1:31.78 | |||||
11 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.72 | 1:32.40 | |||||
12 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.66 | 1:36.27 | |||||
13 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 48.29 | 1:36.73 | |||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 46.33 | 1:37.52 | |||||
15 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 46.70 | 1:37.81 | |||||
16 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.82 | 1:38.65 | |||||
17 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.07 | 1:40.95 | |||||
18 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 50.23 | 1:41.63 | |||||
19 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 50.35 | 1:42.54 | |||||
20 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 50.75 | 1:43.24 | |||||
21 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.37 | 1:45.62 | |||||
22 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.46 | 1:46.33 | |||||
23 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 50.97 | 1:48.95 | |||||
24 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 52.36 | 1:49.34 | |||||
25 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.18 | 1:50.90 | |||||
26 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 53.29 | 1:51.71 | |||||
27 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 53.29 | 1:51.96 | |||||
28 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 56.87 | 1:52.33 | |||||
29 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 54.34 | 1:52.49 | |||||
30 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 54.43 | 1:53.13 | |||||
31 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 56.08 | 1:55.59 | |||||
32 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 57.78 | 1:55.74 | |||||
33 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 56.90 | 1:56.57 | |||||
34 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 54.57 | 1:56.59 | |||||
35 | Judi Abdelkareem | 2004 | Södertörns Simsällskap | 55.94 | 1:57.42 | |||||
36 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:00.32 | 1:59.63 | |||||
37 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 58.55 | 2:03.00 | |||||
38 | Ebba Norrlin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 59.41 | 2:03.66 | |||||
- | Frida Lindberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.55 | 1:25.21 | |||||
2 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.84 | 1:31.00 | |||||
3 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 45.72 | 1:33.87 | |||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.24 | 1:35.10 | |||||
5 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.85 | 1:37.34 | |||||
6 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.51 | 1:37.51 | |||||
7 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 51.05 | 1:46.16 | |||||
8 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 55.97 | 1:53.02 | |||||
9 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 55.56 | 1:53.13 | |||||
10 | Adam Halldin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 57.88 | 1:59.37 | |||||
11 | Simon Lidström | 2004 | Järfälla Simsällskap | 59.34 | 2:03.36 | |||||
- | Oscar Engström | 2004 | Tyresö Simsällskap | DNF | ||||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 4:59.00 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 38.80 | 1:19.46 | 1:19.46 | ||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 38.03 | 1:22.48 | 2:41.94 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 32.21 | 1:13.49 | 3:55.43 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 30.39 | 1:03.57 | 4:59.00 | ||||||
2 | Järfälla Damer Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:05.57 | ||||||
Lilly Lundgren | 2002 | 36.75 | 1:15.57 | 1:15.57 | ||||||
Ella Arrhén Andersson | 2002 | 37.99 | 1:21.29 | 2:36.86 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 36.59 | 1:21.08 | 3:57.94 | ||||||
Emma Hansson | 2002 | 32.10 | 1:07.63 | 5:05.57 | ||||||
3 | Södertörn Damer Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 5:08.26 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 37.18 | 1:15.89 | 1:15.89 | ||||||
Isabell Barrios | 2002 | 37.79 | 1:22.23 | 2:38.12 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 36.42 | 1:22.99 | 4:01.11 | ||||||
Saliha Colic | 2003 | 31.20 | 1:07.15 | 5:08.26 | ||||||
4 | Järfälla Damer Lag 2 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:22.21 | ||||||
Amanda Lindqvist | 2002 | 40.26 | 1:22.44 | 1:22.44 | ||||||
Louise Larsson | 2002 | 39.40 | 1:24.24 | 2:46.68 | ||||||
Sara Hertegren | 2002 | 36.75 | 1:24.18 | 4:10.86 | ||||||
Sara Strand | 2002 | 33.32 | 1:11.35 | 5:22.21 | ||||||
5 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 5:22.60 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 39.46 | 1:23.09 | 1:23.09 | ||||||
Erica Sundholm | 2002 | 40.06 | 1:26.67 | 2:49.76 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 37.36 | 1:21.74 | 4:11.50 | ||||||
Anna Tiselius | 2002 | 33.82 | 1:11.10 | 5:22.60 | ||||||
6 | Södertälje Damer Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 5:42.67 | ||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 40.45 | 1:22.57 | 1:22.57 | ||||||
Evelina Porling | 2002 | 45.27 | 1:36.50 | 2:59.07 | ||||||
Lisa Vinger | 2003 | 40.25 | 1:29.47 | 4:28.54 | ||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 34.66 | 1:14.13 | 5:42.67 | ||||||
7 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 5:45.69 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 43.55 | 1:28.85 | 1:28.85 | ||||||
Alva Hagström | 2003 | 44.18 | 1:34.36 | 3:03.21 | ||||||
Embla Wihk | 2002 | 40.24 | 1:25.90 | 4:29.11 | ||||||
Esther Martinsson | 2002 | 36.92 | 1:16.58 | 5:45.69 | ||||||
8 | Järfälla Damer Lag 3 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:47.64 | ||||||
Naomi Tesfai | 2003 | 42.28 | 1:27.63 | 1:27.63 | ||||||
Moa Arvehed | 2003 | 41.81 | 1:31.08 | 2:58.71 | ||||||
Linnea Zetterlund | 2003 | 42.10 | 1:36.10 | 4:34.81 | ||||||
Felicia Granberg | 2002 | 34.15 | 1:12.83 | 5:47.64 | ||||||
9 | Järfälla Damer Lag 4 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:57.52 | ||||||
Johanna Elmquist | 2003 | 41.70 | 1:26.84 | 1:26.84 | ||||||
Josefine Iwarson | 2003 | 43.29 | 1:32.52 | 2:59.36 | ||||||
Josefin Andersson | 2003 | 42.14 | 1:41.33 | 4:40.69 | ||||||
Therese Moberg | 2003 | 36.06 | 1:16.83 | 5:57.52 | ||||||
10 | SK Neptun Damer Lag3 | 2002 | Simklubben Neptun | 6:13.66 | ||||||
Vendela Hillström | 2003 | 44.72 | 1:28.48 | 1:28.48 | ||||||
Isabell Brodd | 2003 | 47.95 | 1:40.39 | 3:08.87 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 46.69 | 1:44.49 | 4:53.36 | ||||||
Ella Wahlman | 2003 | 38.84 | 1:20.30 | 6:13.66 | ||||||
- | Södertälje Damer Lag 3 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | |||||||||
Vendela Lundqvist | 2002 | |||||||||
Felicia Moureau | 2003 | |||||||||
Alma Hellstrandh | 2003 | DNS | ||||||||
- | Järfälla Damer Lag 5 | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Damer Lag4 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:29.88 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 40.96 | 1:19.28 | |||||||
Yulia Riffo Hagberg | 2002 | 38.90 | 1:58.18 | |||||||
Emma Osterman | 2002 | 31.70 | 2:29.88 | |||||||
2 | Tyresö SS Damer [2002] | 2002 | Tyresö Simsällskap | 2:45.28 | ||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Sofia Björkman | 2002 | 42.86 | 1:26.20 | |||||||
Tilda Sandberg | 2002 | 45.78 | 2:11.98 | |||||||
Emma Stråhle | 2002 | 33.30 | 2:45.28 | |||||||
3 | Södertörn Damer Lag 2 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:46.10 | ||||||
Tove Asplund | 2002 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Tindra Norling | 2003 | 42.09 | 1:28.98 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 40.71 | 2:09.69 | |||||||
Alice Persson | 2003 | 36.41 | 2:46.10 | |||||||
- | Södertälje Damer Lag 4 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 15, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: MASTERSGRUPPEN SÖDERTÖRN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla Herrar Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:03.58 | ||||||
Simon Fröde | 2003 | 33.93 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Arian Parsa | 2002 | 41.84 | 1:30.94 | 2:41.60 | ||||||
Rasmus Hanson | 2003 | 35.92 | 1:17.64 | 3:59.24 | ||||||
Markus Larsson | 2002 | 30.59 | 1:04.34 | 5:03.58 | ||||||
2 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 5:37.02 | ||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 45.19 | 1:32.56 | 1:32.56 | ||||||
Erik Lööw | 2003 | 42.44 | 1:30.67 | 3:03.23 | ||||||
Theo Oerther | 2003 | 38.07 | 1:21.38 | 4:24.61 | ||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 34.40 | 1:12.41 | 5:37.02 | ||||||
- | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tyresö SS Herrar [2002] | 2002 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Killar Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:11.92 | ||||||
Photsawa Phootepkhum | 2002 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Robin Wallengren | 2002 | 37.84 | 1:11.54 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 31.23 | 1:42.77 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 29.15 | 2:11.92 | |||||||
2 | Södertörn Killar Lag 2 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:24.34 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Alexander Kilander | 2003 | 46.81 | 1:20.86 | |||||||
Kevin Cheng | 2002 | 33.84 | 1:54.70 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 29.64 | 2:24.34 | |||||||
- | Ösmo SS Herrar [2003] | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: PUMPHUSET |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | 1:19.85 | |||||
2 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.22 | 1:21.77 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.27 | 1:23.73 | |||||
4 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.89 | 1:24.13 | |||||
5 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.17 | 1:25.61 | |||||
6 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 39.91 | 1:26.49 | |||||
7 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.82 | 1:26.53 | |||||
8 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.34 | 1:28.03 | |||||
9 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.06 | 1:29.71 | |||||
10 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.66 | 1:31.88 | |||||
11 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.06 | 1:32.75 | |||||
12 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.44 | 1:33.22 | |||||
13 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 44.25 | 1:34.25 | |||||
14 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.01 | 1:35.07 | |||||
15 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.08 | 1:35.10 | |||||
16 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.18 | 1:35.96 | |||||
17 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.98 | 1:36.53 | |||||
18 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.66 | 1:38.47 | |||||
19 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.19 | 1:39.04 | |||||
20 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.54 | 1:39.57 | |||||
21 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.18 | 1:40.79 | |||||
22 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 48.27 | 1:41.32 | |||||
23 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 47.62 | 1:41.39 | |||||
24 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.93 | 1:43.03 | |||||
25 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 49.04 | 1:43.22 | |||||
26 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.81 | 1:44.77 | |||||
27 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 50.21 | 1:45.49 | |||||
28 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.86 | 1:45.78 | |||||
29 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 49.73 | 1:48.25 | |||||
30 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.85 | 1:50.91 | |||||
31 | Ella Lundwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 53.60 | 1:55.12 | |||||
32 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 58.48 | 2:06.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.40 | 1:17.63 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 39.49 | 1:23.30 | |||||
3 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.58 | 1:23.77 | |||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.65 | 1:28.45 | |||||
5 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.87 | 1:28.61 | |||||
5 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:28.61 | |||||
7 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.07 | 1:29.99 | |||||
8 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.87 | 1:31.65 | |||||
9 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 43.52 | 1:33.66 | |||||
10 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.60 | 1:41.08 | |||||
11 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.16 | 1:41.83 | |||||
12 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.19 | 1:47.99 | |||||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 52.61 | 1:53.80 | |||||
- | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.12 | ||||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.36 | ||||||
3 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.68 | ||||||
4 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.09 | ||||||
5 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.96 | ||||||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.04 | ||||||
7 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.44 | ||||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 40.25 | ||||||
9 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.60 | ||||||
10 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.07 | ||||||
11 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.44 | ||||||
12 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.50 | ||||||
13 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 43.60 | ||||||
14 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 44.61 | ||||||
15 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 45.56 | ||||||
16 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 46.16 | ||||||
17 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 47.47 | ||||||
18 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.91 | ||||||
19 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.41 | ||||||
20 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.57 | ||||||
21 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 54.23 | ||||||
22 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 55.05 | ||||||
23 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 57.86 | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: INTEGRERA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.47 | ||||||
2 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.52 | ||||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.69 | ||||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.23 | ||||||
5 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 42.36 | ||||||
6 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.37 | ||||||
7 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.73 | ||||||
- | Fabian Lansenius | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.01 | ||||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.50 | ||||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.55 | ||||||
4 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 46.17 | ||||||
5 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 46.29 | ||||||
6 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 46.60 | ||||||
7 | Emma Eckerdal | 2005 | Södertörns Simsällskap | 47.58 | ||||||
8 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 47.90 | ||||||
9 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.98 | ||||||
10 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 48.14 | ||||||
11 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.24 | ||||||
12 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 48.39 | ||||||
13 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.82 | ||||||
14 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.89 | ||||||
15 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 49.16 | ||||||
16 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 49.47 | ||||||
17 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 49.98 | ||||||
18 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.40 | ||||||
19 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.46 | ||||||
20 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.97 | ||||||
21 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.20 | ||||||
22 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.62 | ||||||
23 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 51.75 | ||||||
24 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 51.94 | ||||||
25 | Lea Svanborg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.06 | ||||||
26 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.09 | ||||||
27 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 53.58 | ||||||
28 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.74 | ||||||
29 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 54.14 | ||||||
30 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 54.39 | ||||||
31 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.70 | ||||||
32 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.93 | ||||||
33 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 55.02 | ||||||
34 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.63 | ||||||
35 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.77 | ||||||
36 | Lina Elhajji | 2005 | Järfälla Simsällskap | 56.16 | ||||||
37 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 56.31 | ||||||
38 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 57.03 | ||||||
39 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 57.42 | ||||||
40 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 57.83 | ||||||
41 | Matilda Eklund | 2006 | Järfälla Simsällskap | 58.05 | ||||||
42 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.68 | ||||||
43 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.67 | ||||||
44 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:01.20 | ||||||
45 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:02.81 | ||||||
46 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.29 | ||||||
- | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jasmin Darchini | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 39.87 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 39.95 | ||||||
3 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.97 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 44.92 | ||||||
6 | Hugo Berngarn | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 46.82 | ||||||
8 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 47.36 | ||||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 48.74 | ||||||
10 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.27 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 50.92 | ||||||
12 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.31 | ||||||
13 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.68 | ||||||
14 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.38 | ||||||
15 | Sebastian Sundman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.25 | ||||||
16 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.31 | ||||||
17 | William Erneholm | 2006 | Järfälla Simsällskap | 56.50 | ||||||
18 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 57.34 | ||||||
19 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 59.04 | ||||||
20 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:02.53 | ||||||
- | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Johan Elmquist | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marc Julius Augsten | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.66 | 1:09.11 | |||||
2 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.47 | 1:09.28 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | 1:12.13 | |||||
4 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.23 | 1:12.58 | |||||
5 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.17 | 1:18.64 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.48 | 1:19.12 | |||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 38.33 | 1:19.76 | |||||
8 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.71 | 1:19.97 | |||||
9 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.36 | 1:20.95 | |||||
10 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.36 | 1:24.81 | |||||
11 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.68 | 1:24.92 | |||||
12 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.64 | 1:25.24 | |||||
13 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.01 | 1:25.40 | |||||
14 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.47 | 1:26.39 | |||||
15 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 42.51 | 1:27.87 | |||||
16 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 41.74 | 1:29.33 | |||||
17 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.59 | 1:31.32 | |||||
18 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.41 | 1:31.77 | |||||
19 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.52 | 1:32.73 | |||||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 45.04 | 1:34.24 | |||||
21 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 43.69 | 1:34.51 | |||||
22 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 44.69 | 1:34.87 | |||||
23 | Frida Lindberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.04 | 1:35.79 | |||||
24 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.84 | 1:37.45 | |||||
25 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 46.56 | 1:38.63 | |||||
26 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 46.47 | 1:38.74 | |||||
27 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 46.41 | 1:39.67 | |||||
28 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 48.06 | 1:39.86 | |||||
29 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.56 | 1:39.93 | |||||
30 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.62 | 1:39.95 | |||||
31 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.07 | 1:39.99 | |||||
32 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.00 | 1:41.23 | |||||
33 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 47.81 | 1:42.13 | |||||
34 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 46.43 | 1:43.09 | |||||
35 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 47.96 | 1:43.86 | |||||
36 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.35 | 1:44.42 | |||||
37 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 49.44 | 1:44.74 | |||||
38 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.56 | 1:44.95 | |||||
39 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 50.49 | 1:45.92 | |||||
40 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:48.04 | |||||
41 | Judi Abdelkareem | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.51 | 1:49.72 | |||||
42 | Ebba Norrlin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 56.25 | 1:57.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | 1:13.52 | |||||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.02 | 1:14.59 | |||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.67 | 1:19.05 | |||||
4 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.12 | 1:20.11 | |||||
5 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.99 | 1:21.31 | |||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.42 | 1:21.93 | |||||
7 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.72 | 1:23.15 | |||||
8 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.99 | 1:23.20 | |||||
9 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.04 | 1:28.47 | |||||
10 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.29 | 1:28.79 | |||||
11 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.74 | 1:28.88 | |||||
12 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.00 | 1:33.38 | |||||
13 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.98 | 1:34.17 | |||||
14 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.56 | 1:36.67 | |||||
15 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.52 | 1:36.75 | |||||
16 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.21 | 1:38.03 | |||||
17 | Oscar Engström | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.43 | 1:40.82 | |||||
18 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.77 | 1:42.03 | |||||
19 | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.41 | 1:49.01 | |||||
20 | Simon Lidström | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.53 | 1:49.83 | |||||
21 | Adam Halldin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 51.71 | 1:51.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: PUMPHUSET |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:07.38 | 2:19.42 | 3:33.07 | 4:45.36 | |||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:07.37 | 2:21.61 | 3:38.55 | 4:51.08 | |||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:09.70 | 2:25.41 | 3:41.23 | 4:53.52 | |||
4 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:14.36 | 2:35.28 | 3:55.91 | 5:13.12 | |||
5 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:15.36 | 2:35.80 | 3:56.93 | 5:17.48 | |||
6 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:15.78 | 2:36.79 | 3:56.91 | 5:17.94 | |||
7 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:14.82 | 2:36.29 | 3:57.85 | 5:19.85 | |||
8 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:15.29 | 2:36.43 | 4:00.05 | 5:24.93 | |||
9 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 1:15.28 | 2:38.21 | 4:02.64 | 5:25.09 | |||
10 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:19.99 | 2:44.64 | 4:09.74 | 5:31.83 | |||
11 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:17.54 | 2:46.07 | 4:13.26 | 5:36.46 | |||
12 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:17.07 | 2:45.72 | 4:13.83 | 5:40.84 | |||
13 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:20.23 | 2:47.93 | 4:15.78 | 5:42.16 | |||
14 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 1:19.53 | 2:49.68 | 4:20.97 | 5:43.64 | |||
15 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 1:22.66 | 2:53.01 | 4:22.09 | 5:44.02 | |||
16 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:23.21 | 2:52.20 | 4:20.55 | 5:46.98 | |||
17 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:21.35 | 2:52.33 | 4:23.46 | 5:47.76 | |||
18 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 1:26.78 | 2:58.86 | 4:31.82 | 5:55.70 | |||
19 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:22.14 | 2:52.05 | 4:25.47 | 5:57.07 | |||
20 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:23.94 | 2:56.65 | 4:31.27 | 6:01.38 | |||
21 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 1:26.96 | 3:04.69 | 4:41.81 | 6:16.24 | |||
22 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:28.07 | 3:06.48 | 4:44.95 | 6:19.39 | |||
23 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:30.71 | 3:09.18 | 4:49.10 | 6:23.30 | |||
24 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:27.66 | 3:07.16 | 4:48.58 | 6:25.81 | |||
25 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 1:33.00 | 3:23.86 | 5:14.63 | 7:00.03 | |||
26 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:47.68 | 3:46.70 | 5:46.85 | 7:37.27 | |||
27 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:56.35 | 4:02.68 | 6:12.48 | 8:11.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:03.93 | 2:13.74 | 3:23.94 | 4:32.59 | |||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:10.78 | 2:26.66 | 3:42.36 | 4:56.55 | |||
3 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:09.85 | 2:26.37 | 3:44.45 | 5:00.35 | |||
4 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 1:13.60 | 2:33.93 | 3:56.75 | 5:12.30 | |||
5 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:14.92 | 2:35.00 | 3:57.87 | 5:18.09 | |||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:16.46 | 2:39.50 | 4:03.30 | 5:24.68 | |||
7 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:15.72 | 2:39.62 | 4:04.99 | 5:29.95 | |||
8 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:18.21 | 2:47.02 | 4:18.32 | 5:45.24 | |||
9 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:21.47 | 2:52.59 | 4:24.36 | 5:54.70 | |||
10 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 1:21.80 | 2:54.14 | 4:27.45 | 5:58.74 | |||
11 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:27.21 | 3:02.96 | 4:38.08 | 6:08.64 | |||
12 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:29.46 | 3:09.80 | 4:52.30 | 6:32.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer Lag 1 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:13.74 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Olivia Barrios | 2004 | 36.28 | 1:07.63 | |||||||
Emma Parmander Haglund | 2004 | 33.79 | 1:41.42 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 32.32 | 2:13.74 | |||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:22.89 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 39.05 | 1:14.91 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 31.18 | 1:46.09 | |||||||
Filippa Folcker | 2005 | 36.80 | 2:22.89 | |||||||
3 | Södertörn Damer Lag 2 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:30.80 | ||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 39.19 | 1:16.59 | |||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 38.07 | 1:54.66 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 36.14 | 2:30.80 | |||||||
4 | Järfälla Damer Y Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:33.30 | ||||||
Louise Hertegren | 2004 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 38.30 | 1:13.62 | |||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 38.66 | 1:52.28 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 41.02 | 2:33.30 | |||||||
5 | Järfälla Damer Y Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:45.43 | ||||||
Emma Söderberg | 2004 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Sofia Hansen | 2004 | 39.16 | 1:18.26 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 43.71 | 2:01.97 | |||||||
Olivia Halfar | 2005 | 43.46 | 2:45.43 | |||||||
6 | Tyresö SS Damer [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | 2:48.21 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | 44.90 | 1:20.07 | |||||||
Hanna Rybring | 2004 | 44.10 | 2:04.17 | |||||||
Hanna Fürst | 2004 | 44.04 | 2:48.21 | |||||||
7 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:51.20 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Sigrid Priks | 2004 | 45.54 | 1:26.15 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 40.85 | 2:07.00 | |||||||
Clara Velasco Ullenhag | 2004 | 44.20 | 2:51.20 | |||||||
8 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:51.90 | ||||||
Caroline Friberg | 2004 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Sandra Llorca | 2004 | 44.32 | 1:25.97 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 42.77 | 2:08.74 | |||||||
Clara Unden | 2004 | 43.16 | 2:51.90 | |||||||
9 | Södertörn Damer Lag 3 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:54.72 | ||||||
Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Emma Eckerdal | 2005 | 46.13 | 1:26.64 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 39.90 | 2:06.54 | |||||||
Judi Abdelkareem | 2004 | 48.18 | 2:54.72 | |||||||
10 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:55.61 | ||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 52.94 | 52.94 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 40.54 | 1:33.48 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 44.16 | 2:17.64 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 37.97 | 2:55.61 | |||||||
11 | Södertälje Damer Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:57.37 | ||||||
Olivia Lindgren | 2004 | 46.06 | 46.06 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 35.90 | 1:21.96 | |||||||
Alice Englund | 2005 | 49.46 | 2:11.42 | |||||||
Moa Berg | 2006 | 45.95 | 2:57.37 | |||||||
12 | SK Neptun Damer Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:58.04 | ||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 43.65 | 1:29.55 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 43.90 | 2:13.45 | |||||||
Emelie Dahl | 2004 | 44.59 | 2:58.04 | |||||||
13 | Järfälla Damer Y Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:02.68 | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Frida Lindberg | 2004 | 42.64 | 1:27.74 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 46.57 | 2:14.31 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 48.37 | 3:02.68 | |||||||
14 | Järfälla Damer Y Lag 4 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:03.51 | ||||||
Hannah Kinane | 2006 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Matilda Eklund | 2006 | 48.36 | 1:28.65 | |||||||
Jasmin Darchini | 2006 | 48.82 | 2:17.47 | |||||||
Emelie Sidén | 2005 | 46.04 | 3:03.51 | |||||||
15 | SK Neptun Damer Lag 7 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:09.24 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 45.46 | 45.46 | |||||||
Anabelle Llorca | 2005 | 50.82 | 1:36.28 | |||||||
Mathilda Rosenberg | 2005 | 47.28 | 2:23.56 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 45.68 | 3:09.24 | |||||||
16 | Järfälla Damer Y Lag 5 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:10.17 | ||||||
Mira Wallin | 2006 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Hanna Iwarson | 2005 | 48.14 | 1:34.68 | |||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 48.39 | 2:23.07 | |||||||
Alma Augustsson Spets | 2004 | 47.10 | 3:10.17 | |||||||
17 | Järfälla Damer Y Lag 6 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:23.43 | ||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 48.96 | 48.96 | |||||||
Lina Elhajji | 2005 | 51.68 | 1:40.64 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 53.82 | 2:34.46 | |||||||
Ebba Norrlin | 2004 | 48.97 | 3:23.43 | |||||||
18 | Södertälje Damer Lag 2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 3:27.43 | ||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Angelina Zander | 2005 | 48.65 | 1:37.20 | |||||||
Aliette Hellberg | 2004 | 49.89 | 2:27.09 | |||||||
Cordelia Berg | 2005 | 1:00.34 | 3:27.43 | |||||||
19 | Järfälla Damer Y Lag 7 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:30.72 | ||||||
Linn Bergman | 2005 | 46.90 | 46.90 | |||||||
Lea Svanborg | 2006 | 53.28 | 1:40.18 | |||||||
Anna Löfgren | 2005 | 59.22 | 2:39.40 | |||||||
Rebecca Andersson | 2006 | 51.32 | 3:30.72 | |||||||
- | SK Neptun Damer Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar Lag 1 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:19.76 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 35.89 | 1:06.58 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 36.43 | 1:43.01 | |||||||
Victor Lindbom | 2004 | 36.75 | 2:19.76 | |||||||
2 | SK Neptun Herr Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:27.80 | ||||||
Morris Martin | 2004 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 38.91 | 1:14.21 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 35.29 | 1:49.50 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 38.30 | 2:27.80 | |||||||
3 | Järfälla Herrar Y Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:31.93 | ||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Nils Malmberg | 2004 | 37.35 | 1:11.20 | |||||||
Arvin Parsa | 2006 | 42.14 | 1:53.34 | |||||||
John Zetterqvist | 2004 | 38.59 | 2:31.93 | |||||||
4 | Södertörn Herrar Lag 2 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:35.57 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Hugo Berngarn | 2005 | 38.55 | 1:14.72 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 40.67 | 1:55.39 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 40.18 | 2:35.57 | |||||||
5 | SK Neptun Herr Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:41.46 | ||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 43.30 | 1:23.89 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 38.92 | 2:02.81 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 38.65 | 2:41.46 | |||||||
6 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:56.33 | ||||||
Lennon Köndell | 2004 | 44.44 | 44.44 | |||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 41.90 | 1:26.34 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 38.94 | 2:05.28 | |||||||
Simon Welin-Berger | 2006 | 51.05 | 2:56.33 | |||||||
7 | Järfälla Herrar Y Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:57.39 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Anton Lind | 2006 | 45.14 | 1:28.89 | |||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 45.66 | 2:14.55 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 42.84 | 2:57.39 | |||||||
8 | Järfälla Herrar Y Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:01.28 | ||||||
Johan Elmquist | 2005 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Leon Lesniewski | 2004 | 40.97 | 1:26.85 | |||||||
Noah Widmark | 2004 | 46.21 | 2:13.06 | |||||||
Axel Strand | 2006 | 48.22 | 3:01.28 | |||||||
9 | Järfälla Herrar Y Lag 4 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:12.40 | ||||||
William Erneholm | 2006 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Sebastian Sundman | 2006 | 49.78 | 1:39.67 | |||||||
Simon Lidström | 2004 | 44.27 | 2:23.94 | |||||||
Marc Julius Augsten | 2006 | 48.46 | 3:12.40 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:13.49 | 1:57.41 | 2:33.67 | |||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.99 | 1:16.19 | 2:04.19 | 2:39.87 | |||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.46 | 1:18.13 | 2:05.77 | 2:42.45 | |||
4 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.54 | 1:20.83 | 2:07.47 | 2:44.72 | |||
5 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.51 | 1:16.97 | 2:07.05 | 2:47.22 | |||
6 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.07 | 1:21.37 | 2:12.64 | 2:51.70 | |||
7 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.69 | 1:22.09 | 2:14.46 | 2:51.78 | |||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.24 | 1:23.98 | 2:13.59 | 2:53.23 | |||
9 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.13 | 1:19.87 | 2:14.48 | 2:54.38 | |||
10 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.81 | 1:24.28 | 2:14.65 | 2:56.13 | |||
11 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.37 | 1:27.50 | 2:19.08 | 2:59.20 | |||
12 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.18 | 1:25.01 | 2:19.51 | 3:00.68 | |||
13 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 38.78 | 1:23.24 | 2:20.55 | 3:00.77 | |||
14 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.57 | 1:24.96 | 2:21.32 | 3:03.48 | |||
15 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 40.03 | 1:28.92 | 2:27.13 | 3:05.90 | |||
16 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.83 | 1:28.81 | 2:22.50 | 3:06.94 | |||
17 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.65 | 1:30.88 | 2:22.35 | 3:07.97 | |||
18 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 44.13 | 1:31.87 | 2:27.29 | 3:11.49 | |||
19 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.18 | 1:32.33 | 2:31.76 | 3:18.14 | |||
20 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.54 | 1:37.63 | 2:31.62 | 3:18.52 | |||
21 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 47.00 | 1:38.95 | 2:39.17 | 3:27.61 | |||
22 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.29 | 1:43.42 | 2:43.26 | 3:29.85 | |||
23 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 47.33 | 1:43.50 | 2:47.74 | 3:35.31 | |||
24 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.17 | 1:47.29 | 2:49.86 | 3:38.67 | |||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | 1:10.63 | 1:56.96 | 2:31.71 | |||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.55 | 1:15.48 | 2:02.02 | 2:36.27 | |||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.48 | 1:18.15 | 2:02.74 | 2:43.64 | |||
4 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.71 | 1:17.62 | 2:09.12 | 2:45.20 | |||
5 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | 1:16.62 | 2:07.87 | 2:45.27 | |||
6 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:20.65 | 2:11.61 | 2:47.54 | |||
7 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.26 | 1:19.85 | 2:12.05 | 2:47.73 | |||
8 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.91 | 1:21.70 | 2:14.75 | 2:54.80 | |||
9 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 40.91 | 1:25.91 | 2:22.31 | 3:04.83 | |||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.56 | 1:23.57 | 2:21.11 | 3:05.16 | |||
11 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:24.49 | 2:21.50 | 3:05.38 | |||
12 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.53 | 1:29.52 | 2:28.24 | 3:10.41 | |||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.56 | 1:32.33 | 2:29.51 | 3:16.58 | |||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 52.38 | 1:45.26 | 2:43.54 | 3:32.19 | |||
- | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.57 | 1:04.97 | |||||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.52 | 1:05.22 | |||||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | 1:09.88 | |||||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:10.01 | |||||
5 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.05 | 1:11.42 | |||||
6 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.50 | 1:12.40 | |||||
7 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | 1:12.79 | |||||
8 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.42 | 1:12.85 | |||||
9 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.40 | 1:14.06 | |||||
10 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | 1:14.63 | |||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.19 | 1:15.28 | |||||
12 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.10 | 1:15.81 | |||||
13 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | 1:16.35 | |||||
14 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.87 | 1:16.63 | |||||
15 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.41 | 1:16.76 | |||||
16 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.65 | 1:16.92 | |||||
17 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.80 | 1:17.35 | |||||
18 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.42 | 1:17.93 | |||||
19 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.91 | 1:18.30 | |||||
20 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:18.42 | |||||
21 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.16 | 1:18.70 | |||||
22 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.36 | 1:19.81 | |||||
23 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.70 | 1:20.55 | |||||
24 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.50 | 1:20.62 | |||||
25 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.58 | 1:21.70 | |||||
26 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 22.11 | 1:21.81 | |||||
27 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.58 | 1:22.77 | |||||
28 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | 1:23.42 | |||||
29 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.16 | 1:24.08 | |||||
30 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.91 | 1:24.48 | |||||
31 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.71 | 1:25.58 | |||||
32 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.17 | 1:25.60 | |||||
33 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 42.22 | 1:27.39 | |||||
34 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 41.66 | 1:27.67 | |||||
35 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 41.16 | 1:27.68 | |||||
36 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.74 | 1:28.82 | |||||
37 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.47 | 1:31.32 | |||||
38 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:32.18 | |||||
39 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.17 | 1:32.49 | |||||
40 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.14 | 1:34.90 | |||||
41 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 44.27 | 1:37.06 | |||||
42 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.64 | 1:37.77 | |||||
43 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.42 | 1:38.24 | |||||
44 | Lina Henriksson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.71 | 1:39.36 | |||||
45 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.76 | 1:43.02 | |||||
46 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.67 | 1:46.29 | |||||
- | Cordelia Hjerpe | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNF | ||||||
- | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.45 | 1:01.77 | |||||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.58 | 1:05.13 | |||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.40 | 1:07.33 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.33 | 1:08.15 | |||||
5 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 32.27 | 1:09.09 | |||||
6 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.65 | 1:09.36 | |||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.45 | 1:12.81 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.08 | 1:14.61 | |||||
9 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.58 | 1:17.09 | |||||
10 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.10 | 1:18.36 | |||||
11 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.00 | 1:18.68 | |||||
12 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:21.69 | |||||
13 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.44 | 1:22.62 | |||||
14 | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.45 | 1:23.05 | |||||
15 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.39 | 1:24.80 | |||||
16 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.41 | 1:26.09 | |||||
17 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.85 | 1:26.71 | |||||
18 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 42.18 | 1:30.40 | |||||
- | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ATLETA REDOVISNING AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 17.53 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 17.90 | ||||||
3 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 18.56 | ||||||
4 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 18.68 | ||||||
5 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 19.56 | ||||||
6 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 19.90 | ||||||
7 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 20.25 | ||||||
8 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 20.59 | ||||||
9 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 20.61 | ||||||
10 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 20.79 | ||||||
11 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 21.59 | ||||||
12 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 21.92 | ||||||
13 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 22.24 | ||||||
14 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 22.29 | ||||||
15 | Emma Eckerdal | 2005 | Södertörns Simsällskap | 22.44 | ||||||
16 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 22.48 | ||||||
17 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 22.51 | ||||||
18 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 22.81 | TLB | |||||
19 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 22.81 | TLB | |||||
20 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 22.94 | ||||||
21 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 22.99 | ||||||
22 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 23.35 | ||||||
23 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 23.70 | ||||||
24 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 23.89 | TLB | |||||
25 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 23.89 | TLB | |||||
26 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 24.19 | ||||||
27 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 24.32 | ||||||
28 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 24.46 | ||||||
29 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 24.54 | ||||||
30 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.68 | ||||||
31 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 24.84 | ||||||
32 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 24.89 | ||||||
33 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 25.11 | ||||||
34 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 25.24 | ||||||
35 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 25.26 | ||||||
36 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 25.34 | ||||||
37 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 25.38 | ||||||
38 | Matilda Eklund | 2006 | Järfälla Simsällskap | 25.48 | ||||||
39 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 25.97 | ||||||
40 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 28.67 | ||||||
41 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 28.77 | ||||||
42 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 29.27 | ||||||
43 | Lea Svanborg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 29.97 | ||||||
- | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jasmin Darchini | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 16.63 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 17.31 | ||||||
3 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 18.57 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 19.49 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 20.08 | TLB | |||||
6 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 20.08 | TLB | |||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 20.51 | ||||||
8 | Hugo Berngarn | 2005 | Södertörns Simsällskap | 20.64 | ||||||
9 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 21.92 | ||||||
10 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 22.32 | ||||||
11 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 22.69 | ||||||
12 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 23.02 | ||||||
13 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 23.36 | ||||||
14 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 24.13 | ||||||
15 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 25.54 | ||||||
16 | Johan Elmquist | 2005 | Järfälla Simsällskap | 26.62 | ||||||
17 | William Erneholm | 2006 | Järfälla Simsällskap | 26.80 | ||||||
18 | Jonatan Anderson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 27.69 | ||||||
19 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 28.06 | ||||||
20 | Sebastian Sundman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | ||||||
- | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marc Julius Augsten | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ATLETA REDOVISNING AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.41 | 1:11.99 | |||||
2 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.96 | 1:15.01 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.48 | 1:15.88 | |||||
4 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.18 | 1:20.68 | |||||
5 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 37.56 | 1:20.83 | |||||
6 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.72 | 1:21.16 | |||||
7 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.30 | 1:23.43 | |||||
8 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | 1:24.74 | |||||
9 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.61 | 1:25.23 | |||||
10 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | 1:25.75 | |||||
11 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.93 | 1:26.96 | |||||
12 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | 1:28.24 | |||||
13 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 41.34 | 1:30.21 | |||||
14 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.74 | 1:30.44 | |||||
15 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.54 | 1:34.40 | |||||
16 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 47.58 | 1:34.65 | |||||
17 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.74 | 1:38.49 | |||||
18 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.33 | 1:49.84 | |||||
19 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 53.08 | 1:58.19 | |||||
- | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.04 | 1:09.68 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.04 | 1:13.17 | |||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.01 | 1:16.22 | |||||
4 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.68 | 1:18.09 | |||||
5 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.56 | 1:22.15 | |||||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.01 | 1:24.19 | |||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.81 | 1:24.27 | |||||
8 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.52 | 1:27.33 | |||||
9 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.12 | 1:28.54 | |||||
10 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.53 | 1:33.86 | |||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.46 | 1:15.74 | |||||
2 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | 1:21.23 | |||||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.23 | 1:21.47 | |||||
4 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.22 | 1:22.97 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.18 | 1:23.20 | |||||
5 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | 1:23.20 | |||||
7 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.63 | 1:25.06 | |||||
8 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.46 | 1:25.78 | |||||
9 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.03 | 1:26.93 | |||||
10 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.28 | 1:27.29 | |||||
11 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 43.36 | 1:27.52 | |||||
12 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.83 | 1:27.59 | |||||
13 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.53 | 1:29.16 | |||||
14 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.39 | 1:29.45 | |||||
15 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 44.32 | 1:29.50 | |||||
16 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.27 | 1:30.15 | |||||
17 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 43.52 | 1:30.78 | |||||
18 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.44 | 1:30.79 | |||||
19 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.14 | 1:30.85 | |||||
20 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.87 | 1:31.04 | |||||
21 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.58 | 1:32.42 | |||||
22 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.17 | 1:32.43 | |||||
23 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.07 | 1:32.60 | |||||
24 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 46.20 | 1:34.24 | |||||
25 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.67 | 1:34.61 | |||||
26 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.64 | 1:35.38 | |||||
27 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.88 | 1:35.39 | |||||
28 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 47.68 | 1:35.59 | |||||
29 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.72 | 1:36.16 | |||||
30 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.41 | 1:37.16 | |||||
31 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 48.96 | 1:37.50 | |||||
32 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.09 | 1:37.70 | |||||
33 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.68 | 1:39.29 | |||||
34 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 47.81 | 1:39.54 | |||||
35 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 49.66 | 1:40.42 | |||||
36 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.57 | 1:41.90 | |||||
37 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 50.25 | 1:44.31 | |||||
38 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.66 | 1:46.36 | |||||
39 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 54.00 | 1:49.77 | |||||
40 | Lina Henriksson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 53.22 | 1:49.83 | |||||
41 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 52.09 | 1:52.10 | |||||
42 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 56.51 | 1:53.37 | |||||
- | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.80 | 1:09.61 | |||||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.34 | 1:13.36 | |||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.58 | 1:17.47 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.89 | 1:18.28 | |||||
5 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.86 | 1:18.53 | |||||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.76 | 1:23.86 | |||||
7 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 40.31 | 1:23.99 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.66 | 1:27.12 | |||||
9 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 45.34 | 1:31.33 | |||||
10 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.44 | 1:31.88 | |||||
11 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.43 | 1:37.83 | |||||
12 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.29 | 1:38.96 | |||||
13 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.70 | 1:40.75 | |||||
- | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 36.69 | ||||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.73 | ||||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.58 | ||||||
4 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.36 | ||||||
5 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 38.80 | ||||||
6 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 39.26 | ||||||
7 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.39 | ||||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.23 | ||||||
9 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.67 | ||||||
10 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.09 | ||||||
11 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.55 | ||||||
12 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.67 | ||||||
13 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | ||||||
14 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.23 | ||||||
15 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.31 | ||||||
16 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.60 | ||||||
17 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.74 | ||||||
18 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 44.27 | ||||||
18 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 44.27 | ||||||
20 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.39 | ||||||
21 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.44 | ||||||
22 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.66 | ||||||
23 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 44.95 | ||||||
24 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.98 | ||||||
25 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.20 | ||||||
26 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 45.22 | ||||||
27 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.84 | ||||||
28 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.02 | ||||||
29 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.59 | ||||||
30 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.66 | ||||||
31 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 47.48 | ||||||
32 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 47.51 | ||||||
33 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.77 | ||||||
34 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.84 | ||||||
35 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 48.24 | ||||||
36 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.27 | ||||||
37 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 48.35 | ||||||
38 | Jasmin Darchini | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.63 | ||||||
39 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.99 | ||||||
40 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 49.02 | ||||||
41 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.00 | ||||||
42 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.01 | ||||||
43 | Matilda Eklund | 2006 | Järfälla Simsällskap | 50.39 | ||||||
44 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 50.47 | ||||||
45 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.50 | ||||||
46 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 50.72 | ||||||
47 | Lina Elhajji | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.76 | ||||||
48 | Lea Svanborg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 50.81 | ||||||
49 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 51.41 | ||||||
50 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.73 | ||||||
51 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.16 | ||||||
52 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 53.30 | ||||||
53 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.35 | ||||||
54 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 53.39 | ||||||
55 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.79 | ||||||
56 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 55.81 | ||||||
57 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.03 | ||||||
58 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:00.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: INTEGRERA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 33.16 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 34.45 | ||||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.34 | ||||||
4 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 38.92 | ||||||
5 | Hugo Berngarn | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.39 | ||||||
6 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 39.49 | ||||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.61 | ||||||
8 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 40.25 | ||||||
9 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.50 | ||||||
10 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.73 | ||||||
11 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.14 | ||||||
12 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.92 | ||||||
13 | Johan Elmquist | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.72 | ||||||
14 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.81 | ||||||
15 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 44.39 | ||||||
16 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 44.66 | ||||||
17 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.79 | ||||||
18 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.81 | ||||||
19 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 45.75 | ||||||
20 | Jonatan Anderson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.72 | ||||||
21 | Marc Julius Augsten | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.41 | ||||||
22 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.94 | ||||||
23 | Sebastian Sundman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.46 | ||||||
24 | William Erneholm | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.06 | ||||||
25 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.03 | ||||||
26 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.11 | ||||||
27 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.88 | ||||||
- | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 41, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 4:26.21 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 32.52 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 31.34 | 1:07.24 | 2:16.01 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 31.30 | 1:07.05 | 3:23.06 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 30.49 | 1:03.15 | 4:26.21 | ||||||
2 | Järfälla Damer Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 4:27.28 | ||||||
Ella Arrhén Andersson | 2002 | 30.65 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Emma Hansson | 2002 | 32.27 | 1:07.66 | 2:11.52 | ||||||
Amanda Lindqvist | 2002 | 32.66 | 1:09.09 | 3:20.61 | ||||||
Louise Larsson | 2002 | 31.52 | 1:06.67 | 4:27.28 | ||||||
3 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 4:44.14 | ||||||
Anna Tiselius | 2002 | 33.48 | 1:10.68 | 1:10.68 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 34.08 | 1:11.09 | 2:21.77 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 33.57 | 1:11.08 | 3:32.85 | ||||||
Erica Sundholm | 2002 | 34.25 | 1:11.29 | 4:44.14 | ||||||
4 | Järfälla Damer Lag 2 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 4:44.23 | ||||||
Sara Strand | 2002 | 33.24 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Lilly Lundgren | 2002 | 32.13 | 1:07.42 | 2:17.66 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 34.63 | 1:14.37 | 3:32.03 | ||||||
Linnea Zetterlund | 2003 | 34.87 | 1:12.20 | 4:44.23 | ||||||
5 | Järfälla Damer Lag 3 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 4:54.88 | ||||||
Sara Hertegren | 2002 | 34.82 | 1:12.39 | 1:12.39 | ||||||
Naomi Tesfai | 2003 | 34.73 | 1:13.92 | 2:26.31 | ||||||
Felicia Granberg | 2002 | 35.38 | 1:14.56 | 3:40.87 | ||||||
Moa Arvehed | 2003 | 34.59 | 1:14.01 | 4:54.88 | ||||||
6 | Södertörn Damer Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 4:57.27 | ||||||
Emma Osterman | 2002 | 33.41 | 1:11.35 | 1:11.35 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 35.99 | 1:15.65 | 2:27.00 | ||||||
Tindra Norling | 2003 | 34.58 | 1:14.37 | 3:41.37 | ||||||
Isabell Barrios | 2002 | 35.21 | 1:15.90 | 4:57.27 | ||||||
7 | Södertälje Damer Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 5:13.57 | ||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 36.85 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Evelina Porling | 2002 | 39.23 | 1:21.65 | 2:37.34 | ||||||
Lisa Vinger | 2003 | 38.27 | 1:21.68 | 3:59.02 | ||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 35.53 | 1:14.55 | 5:13.57 | ||||||
8 | Järfälla Damer Lag 4 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:14.09 | ||||||
Therese Moberg | 2003 | 38.06 | 1:19.16 | 1:19.16 | ||||||
Josefine Iwarson | 2003 | 36.31 | 1:16.72 | 2:35.88 | ||||||
Josefin Andersson | 2003 | 36.39 | 1:19.49 | 3:55.37 | ||||||
Ebba de Besche | 2003 | 38.81 | 1:18.72 | 5:14.09 | ||||||
9 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 5:20.40 | ||||||
Esther Martinsson | 2002 | 36.70 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Ella Wahlman | 2003 | 37.24 | 1:18.07 | 2:33.81 | ||||||
Jana Smeds | 2002 | 39.18 | 1:25.87 | 3:59.68 | ||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 38.26 | 1:20.72 | 5:20.40 | ||||||
10 | SK Neptun Damer Lag3 | 2002 | Simklubben Neptun | 5:26.28 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 37.58 | 1:18.66 | 1:18.66 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 37.32 | 1:18.93 | 2:37.59 | ||||||
Lova Gottberg | 2003 | 43.07 | 1:29.42 | 4:07.01 | ||||||
Vendela Hillström | 2003 | 38.16 | 1:19.27 | 5:26.28 | ||||||
11 | Järfälla Damer Lag 5 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:44.57 | ||||||
Johanna Elmquist | 2003 | 37.06 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Linnea Mattila | 2003 | 37.55 | 1:20.00 | 2:37.98 | ||||||
Thilde Brandt | 2003 | 39.78 | 1:27.64 | 4:05.62 | ||||||
Jessika Westberg | 2003 | 45.67 | 1:38.95 | 5:44.57 | ||||||
12 | SK Neptun Damer Lag4 | 2002 | Simklubben Neptun | 5:57.08 | ||||||
Lovisa Edman | 2003 | 36.96 | 1:17.96 | 1:17.96 | ||||||
Agnes Aulin | 2003 | 44.46 | 1:35.35 | 2:53.31 | ||||||
Isabell Brodd | 2003 | 43.21 | 1:34.62 | 4:27.93 | ||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 41.49 | 1:29.15 | 5:57.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 42, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:03.51 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Saliha Colic | 2003 | 30.11 | 1:00.67 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 31.19 | 1:31.86 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 31.65 | 2:03.51 | |||||||
2 | Tyresö SS Damer [2002] | 2002 | Tyresö Simsällskap | 2:22.11 | ||||||
Emma Stråhle | 2002 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Sofia Björkman | 2002 | 34.77 | 1:08.13 | |||||||
Amanda Vicente | 2003 | 37.03 | 1:45.16 | |||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 36.95 | 2:22.11 | |||||||
3 | Södertörn Damer Lag 2 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:29.10 | ||||||
Amanda Nilsson | 2002 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Gabriella Ehn | 2003 | 40.69 | 1:16.78 | |||||||
Alice Persson | 2003 | 37.85 | 1:54.63 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 34.47 | 2:29.10 | |||||||
- | Södertälje Damer Lag 4 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla Herrar Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 4:29.53 | ||||||
Markus Larsson | 2002 | 30.07 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Simon Fröde | 2003 | 30.70 | 1:05.53 | 2:08.31 | ||||||
Rasmus Hanson | 2003 | 32.29 | 1:07.33 | 3:15.64 | ||||||
Arian Parsa | 2002 | 33.41 | 1:13.89 | 4:29.53 | ||||||
2 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 4:39.25 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 34.12 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 32.34 | 1:08.73 | 2:19.95 | ||||||
Antonio Cinotti | 2002 | 34.24 | 1:14.80 | 3:34.75 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 30.34 | 1:04.50 | 4:39.25 | ||||||
3 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 4:57.71 | ||||||
Erik Lööw | 2003 | 32.95 | 1:08.84 | 1:08.84 | ||||||
Theo Oerther | 2003 | 35.01 | 1:15.41 | 2:24.25 | ||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 33.65 | 1:12.43 | 3:36.68 | ||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 38.86 | 1:21.03 | 4:57.71 | ||||||
4 | Järfälla Herrar Lag 2 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 5:26.43 | ||||||
Daniel Parsa | 2003 | 38.20 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Sid Lundgren | 2003 | 37.48 | 1:18.98 | 2:40.19 | ||||||
Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | 39.11 | 1:23.94 | 4:04.13 | ||||||
Oliver Ernholm | 2003 | 38.05 | 1:22.30 | 5:26.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Killar Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:56.16 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Elliot Nyström | 2002 | 27.89 | 57.10 | |||||||
Kevin Cheng | 2002 | 29.56 | 1:26.66 | |||||||
Robin Wallengren | 2002 | 29.50 | 1:56.16 | |||||||
2 | Södertörn Killar Lag 2 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:05.45 | ||||||
Photsawa Phootepkhum | 2002 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 30.84 | 1:01.51 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 29.57 | 1:31.08 | |||||||
Jakob Majta | 2003 | 34.37 | 2:05.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: PUMPHUSET |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.52 | 1:29.95 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.68 | 1:36.40 | |||||
3 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | 1:36.45 | |||||
4 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 44.55 | 1:36.83 | |||||
5 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.11 | 1:38.23 | |||||
6 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 46.69 | 1:39.29 | |||||
7 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 45.67 | 1:40.74 | |||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.34 | 1:41.91 | |||||
9 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 49.09 | 1:44.57 | |||||
10 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.36 | 1:45.99 | |||||
11 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.34 | 1:47.12 | |||||
11 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 53.05 | 1:47.12 | |||||
13 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.61 | 1:49.71 | |||||
14 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 55.13 | 1:53.53 | |||||
15 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 52.31 | 1:55.18 | |||||
16 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 54.94 | 1:55.56 | |||||
17 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 58.03 | 1:56.58 | |||||
18 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.73 | 1:56.92 | |||||
19 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 56.10 | 1:58.92 | |||||
20 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.94 | 2:00.09 | |||||
21 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 59.30 | 2:02.57 | |||||
22 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 59.93 | 2:07.80 | |||||
- | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jasmin Darchini | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lea Svanborg | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 40.38 | 1:27.90 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 41.22 | 1:28.72 | |||||
3 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.74 | 1:37.57 | |||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 45.81 | 1:39.35 | |||||
5 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.94 | 1:39.62 | |||||
6 | Hugo Berngarn | 2005 | Södertörns Simsällskap | 47.16 | 1:40.00 | |||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 46.87 | 1:40.06 | |||||
8 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:44.32 | |||||
9 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.20 | 1:44.41 | |||||
10 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 53.37 | 1:50.80 | |||||
11 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.99 | 1:51.92 | |||||
12 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 57.70 | 1:55.69 | |||||
13 | William Erneholm | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:04.65 | 2:09.07 | |||||
- | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Elmquist | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonatan Anderson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ATLETA REDOVISNING AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.31 | 1:12.94 | |||||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.64 | 1:21.38 | |||||
3 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.57 | 1:24.21 | |||||
4 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:24.51 | 1:24.51 | |||||
5 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.71 | 1:28.36 | |||||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 43.87 | 1:30.53 | |||||
7 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.97 | 1:33.50 | |||||
8 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.68 | 1:34.64 | |||||
9 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.09 | 1:37.51 | |||||
10 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.22 | 1:39.19 | |||||
11 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.90 | 1:39.89 | |||||
12 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.69 | 1:40.74 | |||||
13 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 46.80 | 1:48.75 | |||||
- | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.52 | ||||||
2 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.53 | ||||||
3 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.99 | ||||||
4 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.93 | ||||||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.32 | ||||||
6 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.46 | ||||||
7 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.81 | ||||||
8 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.90 | ||||||
9 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.62 | ||||||
10 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.28 | ||||||
11 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.39 | ||||||
12 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.64 | ||||||
13 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 44.90 | ||||||
14 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.70 | ||||||
15 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.75 | ||||||
- | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.06 | 1:14.32 | |||||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.15 | 1:15.74 | |||||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.43 | 1:20.16 | |||||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 39.63 | 1:26.80 | |||||
5 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.59 | 1:29.83 | |||||
6 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.13 | 1:33.43 | |||||
- | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.53 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.85 | ||||||
3 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.13 | ||||||
4 | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.35 | ||||||
5 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.06 | ||||||
- | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 51, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: INTEGRERA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.92 | 1:24.83 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.18 | 1:27.74 | |||||
3 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 41.58 | 1:28.61 | |||||
4 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.64 | 1:33.90 | |||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.83 | 1:34.76 | |||||
6 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.95 | 1:36.23 | |||||
7 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.71 | 1:36.82 | |||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.64 | 1:37.96 | |||||
9 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.06 | 1:40.03 | |||||
10 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 48.14 | 1:40.17 | |||||
11 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.22 | 1:44.21 | |||||
12 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.65 | 1:44.69 | |||||
13 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 48.67 | 1:45.54 | |||||
14 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:46.07 | |||||
15 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.49 | 1:47.62 | |||||
16 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 50.91 | 1:47.88 | |||||
17 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 48.64 | 1:48.01 | |||||
18 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 50.54 | 1:48.31 | |||||
19 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 53.08 | 1:49.58 | |||||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 52.39 | 1:49.87 | |||||
21 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 52.32 | 1:50.10 | |||||
22 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 52.31 | 1:50.44 | |||||
23 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.00 | 1:51.55 | |||||
24 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 54.30 | 1:52.08 | |||||
25 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 52.74 | 1:52.58 | |||||
26 | Frida Förborgen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 53.18 | 1:53.95 | |||||
27 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.74 | 1:54.26 | |||||
28 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 54.14 | 1:54.75 | |||||
29 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 55.32 | 1:54.90 | |||||
30 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 54.71 | 1:55.05 | |||||
31 | Filippa Sundberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 54.44 | 1:55.90 | |||||
32 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 54.47 | 1:56.11 | |||||
33 | Hanna Fürst | 2004 | Tyresö Simsällskap | 55.77 | 1:57.20 | |||||
34 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 56.78 | 2:04.14 | |||||
35 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 56.12 | 2:04.34 | |||||
36 | Judi Abdelkareem | 2004 | Södertörns Simsällskap | 59.52 | 2:05.96 | |||||
37 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:02.02 | 2:08.58 | |||||
38 | Ebba Norrlin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:02.26 | 2:08.93 | |||||
39 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 59.89 | 2:10.97 | |||||
- | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Lindberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 52, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:30.52 | |||||
2 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.44 | 1:31.06 | |||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.68 | 1:35.33 | |||||
4 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 47.75 | 1:41.56 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.28 | 1:45.40 | |||||
6 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:45.83 | |||||
7 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 52.23 | 1:50.82 | |||||
8 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 52.17 | 1:51.39 | |||||
9 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 51.77 | 1:52.64 | |||||
10 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.09 | 1:56.43 | |||||
11 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 56.38 | 2:00.22 | |||||
12 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 59.10 | 2:06.46 | |||||
13 | Oscar Engström | 2004 | Tyresö Simsällskap | 1:01.09 | 2:06.76 | |||||
14 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 59.90 | 2:07.22 | |||||
15 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:02.86 | 2:08.71 | |||||
16 | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:03.20 | 2:13.06 | |||||
17 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:02.61 | 2:15.04 | |||||
18 | Simon Lidström | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:06.04 | 2:23.08 | |||||
- | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.25 | ||||||
2 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 48.27 | ||||||
3 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 48.58 | ||||||
4 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 48.61 | ||||||
5 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 48.65 | ||||||
6 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.84 | ||||||
7 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 50.90 | ||||||
8 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 51.58 | ||||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 52.67 | ||||||
10 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 53.39 | ||||||
10 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.39 | ||||||
12 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 53.72 | ||||||
13 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.27 | ||||||
14 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 54.96 | ||||||
15 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 55.01 | ||||||
16 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 55.11 | ||||||
17 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 55.72 | ||||||
18 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 55.83 | ||||||
19 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.87 | ||||||
20 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 56.25 | ||||||
21 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 56.85 | ||||||
22 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 58.07 | ||||||
23 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.10 | ||||||
24 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 58.51 | ||||||
25 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 59.19 | ||||||
26 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 59.69 | ||||||
27 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 59.79 | ||||||
28 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 59.81 | ||||||
29 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.53 | ||||||
30 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:00.89 | ||||||
31 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:01.29 | ||||||
32 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:01.62 | ||||||
33 | Matilda Eklund | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:02.07 | ||||||
34 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 1:02.23 | ||||||
35 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.18 | ||||||
36 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.28 | ||||||
37 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:03.36 | ||||||
38 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.42 | ||||||
39 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:03.62 | ||||||
40 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.77 | ||||||
41 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:04.43 | ||||||
42 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 1:04.53 | ||||||
43 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:04.61 | ||||||
44 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:06.12 | ||||||
45 | Jasmin Darchini | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:06.52 | ||||||
46 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:09.17 | ||||||
47 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:09.51 | ||||||
48 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:11.91 | ||||||
- | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lea Svanborg | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Elhajji | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 46.73 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 46.97 | ||||||
3 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 49.70 | ||||||
4 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 50.18 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.22 | ||||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 50.73 | ||||||
7 | Hugo Berngarn | 2005 | Södertörns Simsällskap | 50.89 | ||||||
8 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 51.05 | ||||||
9 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.13 | ||||||
10 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 51.85 | ||||||
11 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 53.46 | ||||||
12 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 55.19 | ||||||
13 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 57.24 | ||||||
14 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 57.75 | ||||||
15 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 58.23 | ||||||
16 | Johan Elmquist | 2005 | Järfälla Simsällskap | 59.17 | ||||||
17 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 59.26 | ||||||
18 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 59.62 | ||||||
19 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:00.43 | ||||||
20 | Sebastian Sundman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:01.01 | ||||||
21 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:01.51 | ||||||
22 | William Erneholm | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:01.89 | ||||||
23 | Marc Julius Augsten | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:03.61 | ||||||
24 | Jonatan Anderson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:04.09 | ||||||
25 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:08.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.60 | 1:15.04 | 2:03.93 | 2:41.89 | |||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.34 | 1:18.88 | 2:04.86 | 2:43.11 | |||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.05 | 1:25.07 | 2:16.22 | 2:52.36 | |||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 37.77 | 1:23.38 | 2:15.26 | 2:52.43 | |||
5 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.27 | 1:23.63 | 2:18.50 | 3:00.04 | |||
6 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.51 | 1:23.35 | 2:19.05 | 3:00.83 | |||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.46 | 1:27.01 | 2:19.46 | 3:00.88 | |||
8 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.22 | 1:30.39 | 2:21.41 | 3:03.18 | |||
9 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.90 | 1:33.25 | 2:27.87 | 3:06.29 | |||
10 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 43.30 | 1:30.21 | 2:28.22 | 3:08.87 | |||
11 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 39.11 | 1:29.39 | 2:25.16 | 3:10.64 | |||
12 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.79 | 1:33.60 | 2:28.32 | 3:10.66 | |||
13 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.76 | 1:33.88 | 2:27.95 | 3:11.24 | |||
14 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.92 | 1:36.40 | 2:28.60 | 3:12.36 | |||
15 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 42.94 | 1:31.91 | 2:28.75 | 3:13.01 | |||
16 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.91 | 1:30.79 | 2:27.47 | 3:13.64 | |||
17 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.58 | 1:33.18 | 2:31.54 | 3:14.07 | |||
18 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.30 | 1:31.69 | 2:31.54 | 3:14.32 | |||
19 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.60 | 1:35.46 | 2:33.28 | 3:16.44 | |||
20 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.43 | 1:33.01 | 2:31.04 | 3:16.60 | |||
21 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.42 | 1:35.25 | 2:33.94 | 3:17.07 | |||
22 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.99 | 1:37.77 | 2:33.79 | 3:20.35 | |||
23 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 49.48 | 1:43.51 | 2:38.50 | 3:22.00 | |||
24 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.36 | 1:38.41 | 2:36.99 | 3:23.02 | |||
25 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.58 | 1:37.32 | 2:40.95 | 3:27.94 | |||
26 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.47 | 1:45.93 | 2:46.25 | 3:31.24 | |||
27 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 53.12 | 1:51.26 | 2:47.84 | 3:37.69 | |||
28 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 47.15 | 1:44.90 | 2:51.65 | 3:45.33 | |||
29 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 57.87 | 1:55.91 | 2:54.49 | 3:48.79 | |||
- | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Henriksson | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.67 | 1:12.82 | 1:59.77 | 2:34.85 | |||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.66 | 1:20.23 | 2:09.20 | 2:46.01 | |||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.81 | 1:21.86 | 2:14.56 | 2:51.90 | |||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.93 | 1:21.59 | 2:14.54 | 2:52.87 | |||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.73 | 1:19.28 | 2:12.46 | 2:54.13 | |||
6 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.26 | 1:20.80 | 2:20.62 | 2:59.51 | |||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.06 | 1:31.69 | 2:28.55 | 3:09.15 | |||
8 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 43.36 | 1:32.97 | 2:29.64 | 3:16.49 | |||
9 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 49.12 | 1:38.08 | 2:36.20 | 3:19.29 | |||
10 | Oliver Ernholm | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.07 | 1:41.17 | 2:40.20 | 3:24.93 | |||
- | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 57, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer Lag 1 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:30.53 | ||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Emma Parmander Haglund | 2004 | 42.98 | 1:21.77 | |||||||
Emelie Fast | 2004 | 33.36 | 1:55.13 | |||||||
Olivia Barrios | 2004 | 35.40 | 2:30.53 | |||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:42.94 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Filippa Folcker | 2005 | 48.71 | 1:33.53 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 33.29 | 2:06.82 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 36.12 | 2:42.94 | |||||||
3 | Järfälla Damer Y Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:46.54 | ||||||
Emma Söderberg | 2004 | 46.41 | 46.41 | |||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 47.09 | 1:33.50 | |||||||
Louise Hertegren | 2004 | 36.33 | 2:09.83 | |||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 36.71 | 2:46.54 | |||||||
4 | Södertörn Damer Lag 2 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:48.16 | ||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 47.75 | 1:30.60 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 39.42 | 2:10.02 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 38.14 | 2:48.16 | |||||||
5 | Ösmo SS Damer 2 [2004] | 2004 | Ösmo Simsällskap | 2:52.94 | ||||||
Tyra Marsten | 2004 | 48.73 | 48.73 | |||||||
Fiona Karlsson | 2004 | 49.81 | 1:38.54 | |||||||
Emma Gabell | 2004 | 38.00 | 2:16.54 | |||||||
Veronika Hiram | 2004 | 36.40 | 2:52.94 | |||||||
6 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:56.55 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 47.06 | 1:31.30 | |||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 45.81 | 2:17.11 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 39.44 | 2:56.55 | |||||||
7 | Södertälje Damer Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 3:02.53 | ||||||
Alice Englund | 2005 | 55.08 | 55.08 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 44.57 | 1:39.65 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 44.11 | 2:23.76 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 38.77 | 3:02.53 | |||||||
8 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:11.19 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 49.25 | 49.25 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 54.20 | 1:43.45 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 43.94 | 2:27.39 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 43.80 | 3:11.19 | |||||||
9 | SK Neptun Damer Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:18.63 | ||||||
Mathilda Rosenberg | 2005 | 50.79 | 50.79 | |||||||
Clara Velasco Ullenhag | 2004 | 51.11 | 1:41.90 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 55.08 | 2:36.98 | |||||||
Sigrid Priks | 2004 | 41.65 | 3:18.63 | |||||||
10 | Järfälla Damer Y Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 3:25.15 | ||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 51.67 | 51.67 | |||||||
Olivia Halfar | 2005 | 54.94 | 1:46.61 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 53.66 | 2:40.27 | |||||||
Hanna Iwarson | 2005 | 44.88 | 3:25.15 | |||||||
11 | SK Neptun Damer Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:27.10 | ||||||
Clara Unden | 2004 | 50.39 | 50.39 | |||||||
Sandra Llorca | 2004 | 52.88 | 1:43.27 | |||||||
Emelie Dahl | 2004 | 55.26 | 2:38.53 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 48.57 | 3:27.10 | |||||||
- | Järfälla Damer Y Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Mira Wallin | 2006 | 50.15 | 50.15 | |||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 51.24 | 1:41.39 | |||||||
- | SK Neptun Damer Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Caroline Friberg | 2004 | 48.09 | 48.09 | |||||||
- | SK Neptun Damer Lag 7 | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Felicia State | 2005 | 59.13 | 59.13 | |||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 54.15 | 1:53.28 | |||||||
- | Södertälje Damer Lag 2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyresö SS Damer [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 19 april 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 58, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar Lag 1 | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:32.79 | ||||||
Victor Lindbom | 2004 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 41.92 | 1:23.03 | |||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 33.94 | 1:56.97 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 35.82 | 2:32.79 | |||||||
2 | SK Neptun Herr Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:54.42 | ||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 49.92 | 1:33.14 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 41.59 | 2:14.73 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 39.69 | 2:54.42 | |||||||
3 | Järfälla Herrar Y Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:55.88 | ||||||
Nils Malmberg | 2004 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Marcus Hansson | 2005 | 51.68 | 1:36.13 | |||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 41.44 | 2:17.57 | |||||||
John Zetterqvist | 2004 | 38.31 | 2:55.88 | |||||||
4 | SK Neptun Herr Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 3:08.98 | ||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 50.86 | 50.86 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 50.57 | 1:41.43 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 48.24 | 2:29.67 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 39.31 | 3:08.98 | |||||||
- | Södertörn Herrar Lag 2 | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Lucas Vainio | 2004 | |||||||||
Hugo Berngarn | 2005 | |||||||||
Kevin Hellman | 2005 | |||||||||
Elliot Wennerström | 2005 | DNS | ||||||||
- | Järfälla Herrar Y Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Södertälje Herrar Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Lennon Köndell | 2004 | 51.21 | 51.21 | |||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 59.95 | 1:51.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 april 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 17:41 |