2020-04-09   20:21:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ENA-cupen 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.35        1:24.50   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    40.13        1:26.02   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.04        1:26.73   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    40.46        1:29.69   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    43.00        1:29.77   
Alvida Forsman  2004  Köpings Simsällskap    45.58        1:32.43   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.14        1:34.50   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    45.48        1:34.64   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    47.70        1:36.78   
10  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    50.39        1:47.02   
11  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    51.75        1:47.65   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    50.00        1:47.84   
13  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    52.32        1:48.19   
14  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    58.57        1:51.83   
15  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    59.86        1:55.56   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.30        1:15.47   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    36.54        1:16.41   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.58        1:17.36   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    40.07        1:23.38   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    40.86        1:25.09   
Stella Donning  2002  IF Åland    39.52        1:25.86   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    38.62        1:28.48   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.24        1:28.58   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    43.76        1:32.01   
10  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.01        1:34.23   
11  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    45.70        1:34.37   
12  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    43.59        1:35.04   
13  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    47.31        1:35.59   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    43.80        1:35.90   
15  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    45.95        1:37.79   
16  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    44.89        1:38.87   
17  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    51.38        1:41.40   
18  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    49.38        1:42.16   
19  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    49.69        1:42.43   
Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner