Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 21:12 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 597 | 27.29 | 57.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 511 | 28.12 | 1:00.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 458 | 28.79 | 1:02.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 374 | 31.51 | 1:07.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 355 | 31.69 | 1:08.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 152 | 41.07 | 1:30.65 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | 457 | 29.24 | 1:02.91 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | 428 | 30.87 | 1:04.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 392 | 16.84 | 1:06.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 389 | 31.13 | 1:06.37 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Thomas Frederiksen | 2000 | 370 | 31.57 | 1:07.48 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | 363 | 31.26 | 1:07.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 362 | 31.48 | 1:08.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Christiansen | 1999 | 360 | 30.51 | 1:08.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Alnor | 2000 | 359 | 31.53 | 1:08.17 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 354 | 31.34 | 1:08.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 316 | 33.01 | 1:11.16 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Friborg | 2000 | 264 | 33.32 | 1:15.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 232 | 16.13 | 1:18.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 192 | 39.64 | 1:23.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | William Bech Hindborg | 2000 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 393 | 30.76 | 1:06.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 317 | 33.56 | 1:11.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 255 | 35.43 | 1:16.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 252 | 35.74 | 1:16.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 250 | 35.44 | 1:16.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Benjamin Peruchon | 2001 | 237 | 36.01 | 1:18.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 220 | 36.65 | 1:20.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 202 | 38.52 | 1:22.51 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Iversen | 2002 | 198 | 38.57 | 1:23.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asbjørn Guldager | 2002 | 190 | 38.77 | 1:24.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 185 | 39.76 | 1:25.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 170 | 39.47 | 1:27.42 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Lund | 2001 | 165 | 40.83 | 1:28.38 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Holm Skovby | 2001 | 156 | 40.48 | 1:30.00 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 155 | 42.35 | 1:30.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 151 | 40.43 | 1:30.95 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 151 | 39.92 | 1:31.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yang Li | 2002 | 149 | 41.71 | 1:31.40 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 88 | 49.87 | 1:48.73 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | 82 | 46.51 | 1:51.32 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Hansen | 2001 | 80 | 50.01 | 1:52.39 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 178 | 40.36 | 1:26.04 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | 173 | 38.11 | 1:26.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 167 | 41.12 | 1:28.01 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | William Sloth | 2003 | 157 | 41.30 | 1:29.69 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Nicklas Bager | 2003 | 152 | 40.70 | 1:30.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 133 | 42.72 | 1:34.91 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 127 | 41.93 | 1:36.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Roderick | 2003 | 91 | 48.53 | 1:47.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Rosenborg | 2004 | 79 | 50.87 | 1:52.95 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Ciano Kristensen | 2004 | 77 | 50.15 | 1:53.71 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Tobias Nielsen | 2004 | 58 | 53.81 | 2:05.24 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DSQ | Asynk armtag 26m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 21:12 |