2019-11-16   02:04:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene G. Nedergaard  1999    534  1:09.27  2:22.91  3:36.79    4:49.01   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sarah Andersen  1999    491  1:10.52  2:26.58  3:42.60    4:57.23   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Laura Davidsen Nielsen  2000    490  1:13.00  2:28.34  3:43.23    4:57.44   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Cecilie Dalgas  2000    453  1:12.45  2:28.76  3:46.82    5:05.32   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Kirstine Thordahl Jensen  2000    417  1:16.42  2:36.41  3:54.44    5:13.78   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Melissa Furman  1999    404  1:10.93  2:32.07  3:55.20    5:17.09   
  Swim Team Djursland                   
                     
Emilie Spliid  2000    295  1:20.95  2:50.64  4:21.53    5:51.99   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Anna Kruse  2000    269  1:25.16  2:58.17  4:32.51    6:03.08   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Line Tinggaard  2000    256  1:25.65  3:00.53  4:37.75    6:08.87   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Ida Fink Baun  2000    252  1:22.83  2:59.87  4:37.81    6:10.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esther Flø  2001    519  1:09.15  2:23.54  3:38.29    4:51.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Bjerre Tange  2002    489  1:09.72  2:24.75  3:42.19    4:57.57   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002    455  1:12.82  2:30.36  3:48.57    5:04.89   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    453  1:13.53  2:31.98  3:50.16    5:05.15   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Liv Hingeberg  2001    419  1:15.33  2:35.89  3:56.21    5:13.30   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sigrid Lei Lamberg  2002    361  1:15.77  2:41.16  4:06.21    5:29.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Maja Fridberg Madsen  2002    351  1:18.17  2:42.05  4:07.82    5:32.21   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Lærke Als  2002    350  1:15.73  2:40.10  4:06.47    5:32.75   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Jasmin Jespersen  2002    343  1:20.35  2:44.93  4:10.59    5:34.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Emma Rasmussen  2002    334  1:20.24  2:45.29  4:11.28    5:37.76   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Emma L. S. Cameron  2001    289  1:23.96  2:54.22  4:24.77    5:54.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Lærke Bladtkramer  2001    280  1:20.59  2:51.81  4:25.22    5:58.28   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
13  Elisabeth Stoltenborg  2002    135  1:42.26  3:37.52  5:36.02    7:36.68   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Julia Harpøth  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Thea Linneberg Bæk  2002              DSQ  Tyvstart 
  IHF Svømning                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    432  1:13.94  2:33.96  3:53.41    5:10.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mia Borgensgaard  2003    331  1:18.14  2:43.89  4:12.72    5:38.85   
  TST Svømning                   
                     
Sarah Bundgaard  2003    287  1:23.05  2:53.96  4:26.00    5:55.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Camilla Kjær  2003    272  1:25.45  2:58.02  4:31.39    6:01.89   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    267  1:25.95  2:59.29  4:33.35    6:03.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emilie Egerup  2003    217  1:33.17  3:13.76  4:54.11    6:29.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sara Mette Kvitzau  2003    208  3:00.47  5:46.93      6:35.47   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Stine Bendixen Nissen  2004    205  1:30.40  3:12.77  4:54.54    6:37.55   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003    197  1:34.31  3:18.15  5:03.56    6:42.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Amalie Holst  2004    163  1:39.02  3:30.33  5:21.73    7:08.82   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Varming  2005    260  1:28.08  3:04.56  4:38.53    6:07.30   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark