2019-11-12   04:12:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Jørgensen  1996    536  28.81        1:00.24   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Frederik M. Mortensen  1996    523  29.69        1:00.73   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oskar Jørgensen  1998    518  30.09        1:00.90   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Oliver Degn  1996    510  30.16        1:01.24   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Emil Houlborg  1998    395  31.84        1:06.69   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christoffer Beck  1996    389  32.48        1:07.02   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emil Poulsen  1997    332  34.47        1:10.64   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Anders Ballisager Hansen  1998    159  45.00        1:30.16   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Oxenvad  1999    476  30.80        1:02.64   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Thomas Frederiksen  2000    470  31.10        1:02.92   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Victor Kristensen  1999    434  31.31        1:04.62   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Anton Borg Hjort  2000    416  31.25        1:05.53   
  Lyseng IF                   
                     
Emil Knudsen  1999    387  32.25        1:07.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Oliver Østergaard Hansen  2000    341  33.99        1:09.99   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000    292  34.94        1:13.76   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andreas Thanild Schøler  2000    205  39.06        1:22.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jacob Petersen  2000    153  44.79        1:31.47   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    409  31.77        1:05.91   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Mathias Pedersen  2002    371  32.78        1:08.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    367  32.95        1:08.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    352  33.89        1:09.29   
  Lyseng IF                   
                     
Benjamin Peruchon  2001    321  34.29        1:11.45   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Johan Nielsen  2001    313  34.91        1:12.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001    295  35.57        1:13.46   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001    289  35.94        1:13.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Alfred Tang Dixen  2002    283  36.63        1:14.54   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Thor G. Nedergaard  2002    276  37.00        1:15.13   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Wilfred Hove Lasthein  2002    250  37.75        1:17.59   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Alexander Korsager Elkjær  2001    221  39.92        1:20.94   
  Lyseng IF                   
                     
13  Mads L. Skov Sørensen  2001    213  40.17        1:21.88   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
14  Nicholas Bundgaard  2002    211  40.47        1:22.11   
  Odder Svømmeklub                   
                     
15  Jacob Lund  2001    197  41.46        1:24.00   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
16  Johan Bendixen Nissen  2002    194  40.77        1:24.54   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Germansen  2002    181  41.76        1:26.44   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
18  Yang Li  2002    163  43.84        1:29.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Jeppe Dall  2002    160  43.94        1:30.13   
  Odder Svømmeklub                   
                     
20  Jari Vendler Madsen  2002    154  43.95        1:31.17   
  Lyseng IF                   
                     
21  Jeppe Ballisager Hansen  2001    97  51.26        1:46.41   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2001              DSQ  ej forts. bev25+75 
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Johnsen  2003    200  39.85        1:23.68   
  Odder Svømmeklub                   
                     
August Ancker  2003    186  42.04        1:25.59   
  Lyseng IF                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003    164  43.09        1:29.27   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Jacob Emil Jeppesen  2003    164  44.44        1:29.28   
  Lyseng IF                   
                     
Jakob Riisgaard  2003    163  42.72        1:29.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Asger Mathiasen  2004    155  43.81        1:30.98   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    129  46.66        1:36.74   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Lukas Hedegaard  2004    128  46.48        1:37.02   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Daniel Østerballe  2003    120  48.25        1:39.01   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Anders Elsborg  2003    104  50.51        1:44.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Viktor Nørrevang  2003    95  52.42        1:47.07   
  Odder Svømmeklub                   
                     
12  Emil Kjeldsen  2004    85  53.83        1:50.93   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Bertram Emil Nedergaard  2004    73  57.23        1:56.67   
  AIA-Tranbjerg                   
                     
14  Valdemar Degn  2004    63  59.28        2:02.63   
  Odder Svømmeklub                   
                     
15  Patrick Alexander Haahr  2003    55  2:09.06        2:08.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Frej Liltorp  2004    42  1:07.79        2:20.01   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Johan Rickers  2004              DNS   
  Lyseng IF                   
                     
Silas D. Kosior  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Gustav Kjeldsen  2004              DSQ  to armtag på mave 25 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Fethter  2004              DSQ  ej fortsat bev.25+75 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lucas Rosenborg  2004              DSQ  ej forts. bev. 
  Lyseng IF                   
                     
Magnus Weidemann  2004              DSQ  udsvøm på mave 50m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Simon Gram Jensen  2003              DSQ  indslag på mave 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Simon Kruse Holm  2004              DSQ  ej forts. bev. 50m 
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fogh  2005    161  44.35        1:29.82   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    147  45.49        1:32.73   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Kristian Kjær  2005    117  48.97        1:39.84   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Gustav Hoxer  2005    101  49.98        1:44.79   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Bertram D. Pedersen  2005    57  1:00.37        2:06.77   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark