2019-09-22   12:52:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Jørgensen  1998    591  28.36  58.59  1:28.06    1:58.40   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Frederik M. Mortensen  1996    558  28.03  58.78  1:29.76    2:00.63   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Dall  1997    540  27.90  59.38  1:31.12    2:01.98   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998    532  28.46  59.68  1:31.71    2:02.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Degn  1996    480  28.99  1:02.04  1:35.45    2:06.86   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Christoffer Beck  1996    458  29.73  1:02.37  1:35.78    2:08.85   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jonatan Balladone  1997    451  30.82  1:02.25  1:35.61    2:09.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mark Simonsen  1997    403  31.50  1:05.57  1:40.38    2:14.53   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mads Lillelund  1998    363  31.89  1:08.02  1:45.03    2:19.25   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Knage  1998              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Isdahl  1999    537  28.94  59.59  1:30.69    2:02.22   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    490  29.72  1:01.56  1:34.04    2:06.01   
  IHF Svømning                   
                     
Frederik Oxenvad  1999    482  29.47  1:01.64  1:34.53    2:06.70   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Christian Mangaard  1999    462  30.02  1:02.31  1:35.50    2:08.51   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mads Alnor  2000    436  30.24  1:03.06  1:37.32    2:10.98   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Thomas Frederiksen  2000    436  30.77  1:04.37  1:38.26    2:10.99   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000    431  30.14  1:03.52  1:37.94    2:11.49   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Thomas Christiansen  1999    425  31.36  1:03.37  1:38.10    2:12.12   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Oliver Østergaard Hansen  2000    362  31.79  1:07.03  1:43.79    2:19.40   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
10  Thorbjørn Eriksen  2000    337  31.31  1:07.56  1:45.43    2:22.66   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
11  Oliver Høyer  2000    321  31.58  1:08.21  1:46.86    2:25.00   
  Lyseng IF                   
                     
12  Anders Storgaard Nielsen  2000    274  35.19  1:14.12  1:54.50    2:32.96   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Anton Kirkegaard Olesen  2000    267  35.10  1:14.67  1:54.43    2:34.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
14  Andreas Thanild Schøler  2000    250  35.38  1:15.49  1:56.75    2:37.61   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Nielsen  2001    397  29.83  1:03.88  1:39.91    2:15.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Benjamin Peruchon  2001    388  31.49  1:06.05  1:42.57    2:16.20   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mathias Pedersen  2002    355  31.61  1:07.27  1:44.42    2:20.22   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001    327  31.14  1:06.45  1:45.23    2:24.10   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001    316  33.39  1:10.74  1:49.15    2:25.76   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    306  32.84  1:11.02  1:50.11    2:27.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Thor G. Nedergaard  2002    302  33.68  1:11.94  1:51.51    2:28.02   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    269  36.46  1:15.80  1:55.91    2:33.78   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Wilfred Hove Lasthein  2002    267  33.66  1:14.52  1:56.40    2:34.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Daniel Gallacher  2002    250  35.89  1:16.25  1:57.99    2:37.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
11  Vilhelm Damm Thorsell  2002    250  36.03  1:16.53  1:58.15    2:37.59   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Mads Iversen  2002    248  35.10  1:15.33  1:57.68    2:38.06   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
13  Alexander Korsager Elkjær  2001    244  36.91  1:18.01  2:00.70    2:38.83   
  Lyseng IF                   
                     
14  Martin Madsen  2001    229  38.19  1:20.26  2:02.58    2:42.34   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
15  Asbjørn Guldager  2002    205  36.96  1:19.96  2:04.88    2:48.46   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Yang Li  2002    201  40.26  1:26.23  2:09.23    2:49.59   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
17  Andreas Hansen  2001    155  40.61  1:27.26  2:15.90    3:04.69   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
18  Jeppe Ballisager Hansen  2001    135  44.80  1:36.34  2:27.74    3:13.62   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Stamholt  2003    274  34.95  1:13.94  1:54.06    2:32.95   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Alex Søndergaard  2003    264  34.30  1:13.90  1:55.54    2:34.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Frederik Venø Elling  2003    261  35.89  1:16.21  1:57.53    2:35.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Johnsen  2003    231  36.15  1:18.04  2:01.20    2:41.86   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003    229  37.87  1:20.86  2:03.92    2:42.22   
  Odder Svømmeklub                   
                     
William Sloth  2003    216  38.00  1:21.27  2:04.75    2:45.43   
  Lyseng IF                   
                     
Andreas Jørgensen  2003    216  38.04  1:20.91  2:05.54    2:45.61   
  Lyseng IF                   
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    209  38.24  1:20.79  2:05.73    2:47.33   
  Lyseng IF                   
                     
Nicklas Bager  2003    171  37.31  1:22.27  2:10.61    2:58.79   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Sander Møller Jürgensen  2004    165  39.48  1:25.76  2:13.78    3:01.07   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Gustav Hollenbach  2003    157  41.28  1:27.72  2:17.19    3:04.15   
  Odder Svømmeklub                   
                     
12  Ciano Kristensen  2004    134  42.91  1:33.39  2:26.57    3:13.75   
  Lyseng IF                   
                     
13  Tobias Nielsen  2004    133  1:36.48  2:27.87  3:14.39    3:14.39   
  Odder Svømmeklub                   
                     
14  Frej Liltorp  2004    78  52.22  1:52.54  2:54.22    3:52.35   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Julius Agerbo Modin  2003              DNS   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    177  41.18  1:27.16  2:14.20    2:56.71   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  10:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark