2019-08-22   04:42:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christie Prøhl  1998    454  34.01  1:15.04  2:04.22    2:40.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Betina K. Pedersen  1994    453  34.35  1:16.06  2:04.49    2:40.39   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    619  31.04  1:07.54  1:49.70    2:24.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Johanne Skovgaard Terp  1999    506  33.70  1:13.24  1:57.82    2:34.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Anette Poulsen  1999    445  35.57  1:15.15  2:03.32    2:41.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anna Mathiasen  2000    418  38.40  1:17.70  2:06.18    2:44.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emma L. U. Jensen  2000    383  38.15  1:23.45  2:10.53    2:49.58   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Maya Nautrup Pedersen  1999    372  37.05  1:19.14  2:11.45    2:51.25   
  IHF Svømning                   
                     
Sofie Rahbek Hansen  2000    308  36.39  1:19.69  2:18.43    3:02.24   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Camilla Aagaard  2000    287  40.70  1:30.13  2:24.63    3:06.72   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Line Tinggaard  2000    265  42.56  1:30.59  2:27.80    3:11.61   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Camilla Hein Saugmann  1999              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Caroline Jürgensen  2000              DNS   
  Auning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Christensen  2002    474  33.33  1:12.79  2:00.61    2:38.01   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    365  37.57  1:20.97  2:12.46    2:52.29   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Freja Larsen  2001    338  39.27  1:21.43  2:16.28    2:56.75   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Maiken Hougaard  2002    310  43.46  1:30.96  2:21.02    3:01.85   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Cecilie Gregersen  2002    304  38.00  1:22.04  2:21.69    3:03.18   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Signe Storm Rasmussen  2001    280  41.80  1:31.44  2:25.07    3:08.17   
  Lyseng IF                   
                     
Clara Tolderlund  2002    276  41.26  1:28.55  2:27.37    3:09.12   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Astrid Crone Jespersen  2002    259  42.29  1:30.15  2:27.04    3:13.07   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Sofia Ingeberg  2002    257  39.83  1:28.58  2:27.97    3:13.67   
  Odder Svømmeklub                   
                     
10  Clara Mortensen  2001    254  43.00  1:30.90  2:30.16    3:14.30   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Julia Harpøth  2002    252  44.13  1:34.70  2:32.54    3:14.86   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Josefine Mikkelsen  2002    229  48.87  1:40.29  2:34.94    3:21.27   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
13  Katrine Krogh Jensen  2002    207  48.47  1:44.11  2:38.39    3:28.17   
  Auning Svømmeklub                   
                     
14  Iben Maj Laursen  2002    137  1:02.80  2:06.16  3:05.91    3:58.69   
  IHF Svømning                   
                     
Carla Jensen  2002              DNS   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Iben K. Zachariassen  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Thea Linneberg Bæk  2002              DSQ  En hånd vend. 125m 
  IHF Svømning                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    411  33.87  1:16.24  2:07.08    2:45.63   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    320  40.44  1:23.19  2:22.18    3:00.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Mia Borgensgaard  2003    311  40.96  1:26.29  2:21.51    3:01.83   
  TST Svømning                   
                     
Laura Fogh  2003    303  40.94  1:31.66  2:19.84    3:03.23   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Sia Aagaard  2004    270  44.22  1:32.41  2:27.90    3:10.52   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Laura Marie Dige  2004    243  44.02  1:33.60  2:30.64    3:17.33   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003    232  49.58  1:40.28  2:34.09    3:20.25   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    225  48.65  1:39.78  2:36.22    3:22.50   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    215  50.05  1:42.30  2:37.80    3:25.35   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Sørensen  2003    214  51.31  1:45.79  2:39.17    3:25.74   
  Lyseng IF                   
                     
11  Frida Lind  2004    210  47.19  1:40.90  2:41.14    3:27.16   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
12  Maja Cordtz  2003    207  44.94  1:39.24  2:37.89    3:28.21   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Sara Mette Kvitzau  2003    201  49.25  1:42.33  2:42.88    3:30.13   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
14  Marlene Reitan  2003    157  49.38  1:45.78  2:55.88    3:48.15   
  TST Svømning                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Line Lyskjær  2003              DSQ  Ej forts. bev 75m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Trekær Klausen  2003              DSQ  Ej fortsat bev. 75 m 
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark