2019-08-25   04:35:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Oxenvad  1997    621          59.77   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Ida Kristensen  1998    488          1:04.77   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christie Prøhl  1998    482          1:05.05   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mette Dyrhauge Winther  1998    435          1:07.31   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Clara Nautrup Pedersen  1998    388          1:09.90   
  IHF Svømning                   
                     
Ida Marie Nielsen  1995              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    579          1:01.17   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Cecilie Dalgas  2000    489          1:04.73   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Helene G. Nedergaard  1999    460          1:06.04   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Luna Ladefoged  2000    439          1:07.07   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Kirstine Thordahl Jensen  2000    436          1:07.23   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Kathrine Fog  2000    427          1:07.69   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Amalie Skov  1999    421          1:08.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Maya Nautrup Pedersen  1999    356          1:11.95   
  IHF Svømning                   
                     
Camilla Hein Saugmann  1999    348          1:12.52   
  Odder Svømmeklub                   
                     
10  Sofie Rahbek Hansen  2000    342          1:12.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Simone Sloth Østergaard  2000    333          1:13.57   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
12  Camilla Aagaard  2000    330          1:13.76   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
13  Rikke Svenstrup  1999    323          1:14.28   
  Auning Svømmeklub                   
                     
14  Yasmina Kristiensen  2000    323          1:14.33   
  Lyseng IF                   
                     
15  Line Tinggaard  2000    317          1:14.81   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
16  Anna Kruse  2000    288          1:17.18   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
17  Freja Plannthin Mogensen  1999    282          1:17.70   
  Auning Svømmeklub                   
                     
18  Ida Fink Baun  2000    265          1:19.33   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emma Dochedahl  2000              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esther Flø  2001    482          1:05.02   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sigrid Lei Lamberg  2002    477          1:05.24   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Liv Hingeberg  2001    432          1:07.46   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    428          1:07.64   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002    407          1:08.82   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    393          1:09.59   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Petersen  2001    382          1:10.28   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Sofie S. Vegener  2002    376          1:10.66   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Cecilie Væver  2002    353          1:12.11   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
10  Cecilie Gregersen  2002    341          1:13.01   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Jasmin Jespersen  2002    336          1:13.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Lærke Als  2002    329          1:13.86   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
13  Christine Rasmussen  2001    314          1:15.02   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
14  Clara Tolderlund  2002    290          1:17.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Signe Storm Rasmussen  2001    277          1:18.22   
  Lyseng IF                   
                     
16  Julia Harpøth  2002    275          1:18.37   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
17  Celeste Pind Therkildsen  2002    263          1:19.57   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
18  Astrid Crone Jespersen  2002    242          1:21.84   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Frida Jensen  2002    241          1:21.90   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
20  Thea Linneberg Bæk  2002    222          1:24.15   
  IHF Svømning                   
                     
21  Freja Hansen  2001    191          1:28.57   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
22  Emma Thinggaard  2002    166          1:32.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
23  Frida Riishøj Jensen  2002    158          1:34.33   
  Odder Svømmeklub                   
                     
24  Elisabeth Stoltenborg  2002    150          1:35.80   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
25  Iben Maj Laursen  2002    149          1:36.13   
  IHF Svømning                   
                     
26  Ida Sabroe  2002    117          1:44.28   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Iben K. Zachariassen  2002              DNF   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Borgensgaard  2003    346          1:12.60   
  TST Svømning                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    337          1:13.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Laura Fogh  2003    327          1:13.98   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Nele Schulze  2004    287          1:17.28   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Martha Bjerg  2004    286          1:17.41   
  Lyseng IF                   
                     
Emilie Egerup  2003    276          1:18.28   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Line Frederiksen  2003    273          1:18.62   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Katrine Mols  2003    269          1:19.00   
  Lyseng IF                   
                     
Sia Aagaard  2004    268          1:19.09   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Camilla Kjær  2003    245          1:21.41   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Laura Marie Dige  2004    243          1:21.64   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Kathrine Bech Nielsen  2004    234          1:22.74   
  Odder Svømmeklub                   
                     
13  Camilla Angaard Nielsen  2003    228          1:23.40   
  Odder Svømmeklub                   
                     
14  Sofie Trekær Klausen  2003    227          1:23.52   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
15  Anne Lundorff Larsen  2004    218          1:24.64   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    214          1:25.17   
  Odder Svømmeklub                   
                     
17  Sara Mette Kvitzau  2003    210          1:25.78   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
18  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    208          1:26.05   
  Odder Svømmeklub                   
                     
19  Maja Cordtz  2003    203          1:26.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Stine Bendixen Nissen  2004    199          1:27.25   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
21  Marlene Reitan  2003    194          1:28.06   
  TST Svømning                   
                     
22  Frida Lind  2004    182          1:29.96   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
23  Caroline Sørensen  2003    181          1:30.03   
  Lyseng IF                   
                     
24  Amalie Holst  2004    163          1:33.28   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
25  Emma Nonbye  2003    160          1:33.79   
  Odder Svømmeklub                   
                     
26  Angelina Nørgaard  2003    156          1:34.56   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
27  Sisse Ø. Press  2003    150          1:35.81   
  Odder Svømmeklub                   
                     
28  Julie Nyvang Jensen  2003    147          1:36.54   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
29  Cecilie Sørensen  2003    140          1:38.09   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
30  Cecilie Daugaard  2003    133          1:39.72   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
31  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    119          1:43.66   
  Odder Svømmeklub                   
                     
32  Kathrine Nonbye  2004    84          1:56.30   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Stamholdt  2005    190          1:28.60   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Laura G. Nedergaard  2005    171          1:31.83   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Ida Hovmark  2005    157          1:34.52   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mette Marie H. Petersen  2005    146          1:36.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Tilde Søe Bach  2005    131          1:40.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Kamilla Sørensen  2005    111          1:46.11   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Marie Isager  2005    90          1:53.76   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  14:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark