2019-07-18   06:59:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:11   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dyrhauge Winther  1998    534          35.49   
  Odder Svømmeklub                   
Laura Cebula  1997    520          35.80   
  Viborg Svømme Klub                   
Ane Emilie Nielsen  1996    450          37.56   
  Viborg Svømme Klub                   
Karoline Nielsen  1997    341          41.22   
  Svømmeklubben Nord                   
Christie Prøhl  1998    326          41.83   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma Lovring  1998    311          42.48   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    533          35.50   
  Viborg Svømme Klub                   
Kathrine Fog  2000    528          35.62   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma L. U. Jensen  2000    378          39.82   
  Auning Svømmeklub                   
Louise Sørensen  2000    349          40.87   
  Thisted Svømmeklub                   
Kirstine Thordahl Jensen  2000    347          40.96   
  Odder Svømmeklub                   
Anna Kruse  2000    306          42.70   
  Haderslev Svømme Klub                   
Camilla Aagaard  2000    295          43.24   
  Svømmeklubben Nord                   
Yasmina Kristiensen  2000    273          44.35   
  Lyseng IF                   
Emma Dochedahl  2000    271          44.48   
  Skanderborg Svømmeklub                   
10  Ida Fink Baun  2000    248          45.82   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Simone Sloth Østergaard  2000    192          49.85   
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esther Flø  2001    440          37.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mathilde Hvass Olesen  2001    392          39.33   
  Lyseng IF                   
Christine Rasmussen  2001    364          40.31   
  Haderslev Svømme Klub                   
Maja Fridberg Madsen  2002    338          41.31   
  Odder Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    333          41.55   
  Svømmeklubben Nord                   
Maiken Hougaard  2002    328          41.75   
  Auning Svømmeklub                   
Laura Buur Rasmussen  2001    310          42.53   
  Odder Svømmeklub                   
Josefine Mikkelsen  2002    291          43.44   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Carla Jensen  2002    278          44.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
10  Celeste Pind Therkildsen  2002    271          44.46   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Astrid Crone Jespersen  2002    260          45.08   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
12  Lærke Als  2002    251          45.64   
  Svømmeklubben Nord                   
13  Katrine Krogh Jensen  2002    242          46.21   
  Auning Svømmeklub                   
14  Therese Mardal  2002    231          46.88   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Sofie Bruun Boye  2001    229          47.05   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Julia Harpøth  2002    224          47.41   
  Brædstrup Svømmeklub                   
17  Iben K. Zachariassen  2002    212          48.23   
  Brædstrup Svømmeklub                   
18  Thea Linneberg Bæk  2002    198          49.35   
  IHF Svømning                   
19  Iben Maj Laursen  2002    172          51.71   
  IHF Svømning                   
20  Emma Christensen  2002    167          52.27   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Rosa Sigel Thomsen  2002    147          54.52   
  Odder Svømmeklub                   
22  Katja Holm Nielsen  2001    138          55.72   
  Odder Svømmeklub                   
23  Ida Sabroe  2002    132          56.54   
  Odder Svømmeklub                   
24  Frida Riishøj Jensen  2002    128          57.06   
  Odder Svømmeklub                   
Cecilie Væver  2002              DNS   
  Svømmeklubben Nord                   
Lykke Munk  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Elisabeth Stoltenborg  2002              DSQ  Asynk ben 25m 
  Skanderborg Svømmeklub                   
Emma Thinggaard  2002              DSQ  crawl ved start 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Fogh  2003    362          40.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Amalie Kanstrup  2003    321          42.02   
  Viborg Svømme Klub                   
Rebecca E. Jakobsen  2003    312          42.43   
  Viborg Svømme Klub                   
Anne Katrine Ryhammer  2003    300          42.98   
  Lyseng IF                   
Caroline Sørensen  2003    296          43.19   
  Lyseng IF                   
Emma Varrisboel  2003    289          43.54   
  Lyseng IF                   
Cecilie Lauridsen  2003    238          46.42   
  Odder Svømmeklub                   
Ida Hovmark  2005    226          47.23   
  Thisted Svømmeklub                   
Katrine Mols  2003    224          47.36   
  Lyseng IF                   
10  Sarah Bundgaard  2003    216          47.97   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Agnes Bojsen Jensen  2004    215          48.02   
  Lyseng IF                   
12  Alberte Hedevang Petersen  2003    207          48.62   
  Haderslev Svømme Klub                   
13  Fiona Hansen Hobolth  2003    206          48.70   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Kathrine Bech Nielsen  2004    199          49.26   
  Odder Svømmeklub                   
15  Camilla Angaard Nielsen  2003    190          50.09   
  Odder Svømmeklub                   
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    189          50.16   
  Odder Svømmeklub                   
17  Sarah Larsen  2004    187          50.34   
  Lyseng IF                   
18  Selma Lindberg  2003    177          51.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
19  Sofie Trekær Klausen  2003    173          51.60   
  Brædstrup Svømmeklub                   
20  Frida Saks Justesen  2004    171          51.88   
  Lyseng IF                   
21  Sisse Ø. Press  2003    170          51.90   
  Odder Svømmeklub                   
22  Laura G. Nedergaard  2005    164          52.61   
  Odder Svømmeklub                   
23  Angelina Nørgaard  2003    163          52.65   
  Thisted Svømmeklub                   
24  Tilde Søe Bach  2005    158          53.20   
  Thisted Svømmeklub                   
25  Louise Sunesen  2005    154          53.70   
  Viborg Svømme Klub                   
26  Maja Stamholdt  2005    154          53.71   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Frida Lind  2004    153          53.82   
  Svømmeklubben Nord                   
28  Frida Grønkjær  2005    151          54.06   
  Thisted Svømmeklub                   
29  Julie Nyvang Jensen  2003    150          54.16   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Pernille Nedergaard  2004    144          54.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
31  Amalie Holst  2004    144          54.85   
  Skanderborg Svømmeklub                   
32  Signe Marie Ryhammer  2005    142          55.09   
  Lyseng IF                   
33  Lea Kjær Kristensen  2004    137          55.76   
  Viborg Svømme Klub                   
34  Caroline K. Sørensen  2004    137          55.85   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
35  Stine Bendixen Nissen  2004    135          56.14   
  Skanderborg Svømmeklub                   
36  Feline Flytkjær Broersma  2004    134          56.25   
  Horsens Svømmeklub                   
37  Mikela Muhlig  2003    128          57.00   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
38  Lykke Bladtkramer  2003    125          57.52   
  Haderslev Svømme Klub                   
39  Emma Nonbye  2003    119          58.42   
  Odder Svømmeklub                   
40  Sara Kobæk  2005    116          58.96   
  Horsens Svømmeklub                   
41  Anna Varming  2005    116          59.01   
  Viborg Svømme Klub                   
42  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    114          59.38   
  Odder Svømmeklub                   
43  Sille Mortensen  2004    113          59.49   
  Viborg Svømme Klub                   
44  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004    110          1:00.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
45  Maria Kristine Kirkmand  2003    104          1:01.22   
  Horsens Svømmeklub                   
46  Maria Lysgaard Sørensen  2006    99          1:02.21   
  Lyseng IF                   
47  Cecilie Daugaard  2003    98          1:02.29   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
48  Xenia Juhl Leiszner  2005    98          1:02.42   
  Horsens Svømmeklub                   
49  Christine Porse  2004    95          1:02.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
50  Emma Oleander  2004    93          1:03.50   
  Horsens Svømmeklub                   
51  Caroline Madsen  2004    88          1:04.60   
  Horsens Svømmeklub                   
52  Kamilla Sørensen  2005    88          1:04.69   
  Thisted Svømmeklub                   
53  Marie Isager  2005    75          1:08.13   
  Odder Svømmeklub                   
54  Caroline Marx  2006    73          1:08.85   
  Odder Svømmeklub                   
55  Nicoline Møldrup  2004    61          1:12.80   
  Silkeborg Svømmeklub                   
56  Clara Matilde Carstensen  2004    55          1:15.53   
  Horsens Svømmeklub                   
57  Kathrine Nonbye  2004    30          1:32.36   
  Odder Svømmeklub                   
Johanne Cecilie Nielsen  2008              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Camilla Marie Eriksen  2005              DSQ  2 armtag under vand 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Caroline Matilde Nielsen  2005              DSQ  Crawl i start 
  Odder Svømmeklub                   
Emilie Bie Bock  2005              DSQ  crawltag v start 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emilie Høgh Bager  2003              DSQ  For mange flyben sta 
  Horsens Svømmeklub                   
Julie Nonbye  2006              DSQ  Asynk ben v 25 
  Odder Svømmeklub                   
Liv Juhl Jensen  2005              DSQ  Streamline ben v. st 
  Lyseng IF                   
Lærke Lucia Lehmann  2005              DSQ  For mange flyben v s 
  Horsens Svømmeklub                   
Matilde Dalgaard Lauridse  2003              DSQ  flyben i bryst 
  Odder Svømmeklub                   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005              DSQ  crawlben v vending 
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:11 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dyrhauge Winther  1998    524          35.71   
  Odder Svømmeklub                   
Laura Cebula  1997    496          36.36   
  Viborg Svømme Klub                   
Ane Emilie Nielsen  1996    446          37.69   
  Viborg Svømme Klub                   
Karoline Nielsen  1997    353          40.73   
  Svømmeklubben Nord                   
Christie Prøhl  1998    350          40.84   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma Lovring  1998              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Fog  2000    564          34.85   
  Viborg Svømme Klub                   
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    556          35.02   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma L. U. Jensen  2000    416          38.55   
  Auning Svømmeklub                   
Kirstine Thordahl Jensen  2000    342          41.18   
  Odder Svømmeklub                   
Anna Kruse  2000    305          42.77   
  Haderslev Svømme Klub                   
Louise Sørensen  2000              DSQ  tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esther Flø  2001    492          36.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Christine Rasmussen  2001    372          40.01   
  Haderslev Svømme Klub                   
Maja Fridberg Madsen  2002    347          40.98   
  Odder Svømmeklub                   
Maiken Hougaard  2002    345          41.04   
  Auning Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    333          41.52   
  Svømmeklubben Nord                   
Laura Buur Rasmussen  2001    313          42.38   
  Odder Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Fogh  2003    348          40.94   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Amalie Kanstrup  2003    328          41.73   
  Viborg Svømme Klub                   
Caroline Sørensen  2003    325          41.85   
  Lyseng IF                   
Rebecca E. Jakobsen  2003    314          42.33   
  Viborg Svømme Klub                   
Anne Katrine Ryhammer  2003    304          42.81   
  Lyseng IF                   
Emma Varrisboel  2003    300          43.00   
  Lyseng IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:30 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kammer  1995    513          31.54   
  Viborg Svømme Klub                   
Michael Kjær  1995    490          32.01   
  Thisted Svømmeklub                   
Emil Houlborg  1998    457          32.77   
  Viborg Svømme Klub                   
Jonas Rohwedder  1998    411          33.95   
  Haderslev Svømme Klub                   
Emil Poulsen  1997    365          35.30   
  Svømmeklubben Nord                   
Anders Færch Jensen  1988    336          36.32   
  IHF Svømning                   
Mark Simonsen  1997    324          36.73   
  Odder Svømmeklub                   
Per Jensen  1995    262          39.46   
  Odder Svømmeklub                   
Anders Ballisager Hansen  1998    160          46.50   
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Isdahl  1999    448          32.98   
  Odder Svømmeklub                   
Andreas Hougaard  2000    440          33.18   
  Auning Svømmeklub                   
Mikkel Kirkegaard  1999    409          34.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sebastian Halvorsen  1999    401          34.23   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Frederik Oxenvad  1999    370          35.17   
  Haderslev Svømme Klub                   
Jacob F. Frederiksen  1999    352          35.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Anton Borg Hjort  2000    319          36.94   
  Lyseng IF                   
Thorbjørn Eriksen  2000    305          37.51   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Steffen Vesterø Uldal  1999    298          37.77   
  Haderslev Svømme Klub                   
10  Oliver Høyer  2000    284          38.38   
  Lyseng IF                   
11  Lars Christian Primdahl  2000    275          38.82   
  Svømmeklubben Nord                   
12  Mathias Kjfr Nielsen  2000    263          39.40   
  Haderslev Svømme Klub                   
13  Jacob Petersen  2000    230          41.18   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Andreas Thanild Schøler  2000    155          46.92   
  Viborg Svømme Klub                   
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
William Bech Hindborg  2000              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    485          32.12   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Oliver Widemann Bache  2001    351          35.79   
  Viborg Svømme Klub                   
Johan Nielsen  2001    340          36.17   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Frølund  2001    336          36.31   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Christian Hovmark  2001    269          39.11   
  Thisted Svømmeklub                   
Chris Rasmussen  2001    264          39.32   
  Viborg Svømme Klub                   
Sebastian Møller Jürgense  2001    222          41.69   
  Odder Svømmeklub                   
Mads Iversen  2002    201          43.04   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Wilfred Hove Lasthein  2002    194          43.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
10  Andreas Hansen  2001    188          44.06   
  Brædstrup Svømmeklub                   
11  Halfdan Krogh Lund  2002    184          44.36   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
12  Mads L. Skov Sørensen  2001    180          44.68   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
13  Kristian Zaar  2001    180          44.72   
  Viborg Svømme Klub                   
14  Mikkel Riis  2002    179          44.77   
  Viborg Svømme Klub                   
15  John Borup  2001    165          46.02   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
16  Vilhelm Damm Thorsell  2002    164          46.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
17  Benjamin Friis  2002    163          46.16   
  Haderslev Svømme Klub                   
18  Simon Simoni Christiansen  2002    155          46.93   
  Skanderborg Svømmeklub                   
19  Frederik Gaardsted  2001    142          48.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
20  Tobias Dam Madsen  2002    140          48.53   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
21  Jeppe Dall  2002    138          48.86   
  Odder Svømmeklub                   
22  Rasmus Hagger Hansen  2001    126          50.29   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
23  Jeppe Ballisager Hansen  2001    66          1:02.44   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Yang Li  2002              DNS   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Mikkelsen  2004    223          41.59   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Markus Toft  2003    216          42.04   
  TST Svømning                   
Frederik Lindholm  2004    201          43.07   
  Lyseng IF                   
William Sloth  2003    199          43.21   
  Lyseng IF                   
Julius Agerbo Modin  2003    159          46.52   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Viktor Lei Lamberg  2004    148          47.66   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Valdemar Vind Sejr  2003    147          47.82   
  Lyseng IF                   
Mads Peter Hansen  2004    146          47.92   
  Viborg Svømme Klub                   
Daniel Østerballe  2003    141          48.41   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Christian Oxenvad  2003    139          48.69   
  Haderslev Svømme Klub                   
11  Emil Lykke Grann  2003    137          48.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Asger Mathiasen  2004    131          49.62   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Sander Møller Jürgensen  2004    130          49.84   
  Odder Svømmeklub                   
14  Sebastian Jørgensen  2005    127          50.16   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Bastian Søndergaard  2004    118          51.38   
  Lyseng IF                   
16  Philip Vesterby  2005    116          51.75   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Mads Emil R. Hermansen  2005    114          52.06   
  Odder Svømmeklub                   
18  Niels Dissing Rasmussen  2003    112          52.38   
  Lyseng IF                   
19  Arthur Rytter Jacobsen  2003    105          53.43   
  Horsens Svømmeklub                   
20  Kristian Tinglef Svenstru  2005    104          53.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
21  Gustav Hollenbach  2003    102          53.95   
  Odder Svømmeklub                   
22  Lukas Hedegaard  2004    102          53.97   
  Viborg Svømme Klub                   
23  Daniel Gimm  2004    95          55.26   
  Viborg Svømme Klub                   
24  Anders Elsborg  2003    92          55.86   
  Viborg Svømme Klub                   
25  Magnus Fogh  2005    87          56.86   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
26  Lucas Rosenborg  2004    85          57.22   
  Lyseng IF                   
27  Gustav Kjeldsen  2004    84          57.48   
  Viborg Svømme Klub                   
28  Lasse Fethter  2004    78          58.95   
  Viborg Svømme Klub                   
29  Emil Kjeldsen  2004    77          59.13   
  Viborg Svømme Klub                   
30  Andreas Gaardstad  2005    76          59.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
31  Magnus Søgaard  2003    74          1:00.02   
  Silkeborg Svømmeklub                   
32  Tobias Nielsen  2004    73          1:00.28   
  Odder Svømmeklub                   
33  Jesper Albæk Hansen  2004    40          1:13.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jonas Fonnesbæk  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Nicklas Jensen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Andreas Weis Kallesøe  2004              DSQ  asynk benspark 
  Viborg Svømme Klub                   
August Ancker  2003              DSQ  tyvstart 
  Lyseng IF                   
August Borg Hjort  2006              DSQ  Afsæt fra bund 25m 
  Lyseng IF                   
Bertram D. Pedersen  2005              DSQ  Assym arme ved start 
  Horsens Svømmeklub                   
Kristian Nielsen  2005              DSQ  flyben ved start 
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
Patrick Alexander Haahr  2003              DSQ  flere flyben v start 
  Horsens Svømmeklub                   
Silas D. Kosior  2003              DSQ  Indadvendte fødder 
  Odder Svømmeklub                   
Simon Gram Jensen  2003              DSQ  Flere flyben v start 
  Horsens Svømmeklub                   
Simon Kruse Holm  2004              DSQ  1 hånd i afslutning 
  Odder Svømmeklub                   
Valdemar Degn  2004              DSQ  1 hånd i vend 25 
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Kjær  1995    533          31.13   
  Thisted Svømmeklub                   
Lasse Kammer  1995    518          31.44   
  Viborg Svømme Klub                   
Emil Houlborg  1998    483          32.16   
  Viborg Svømme Klub                   
Jonas Rohwedder  1998    430          33.43   
  Haderslev Svømme Klub                   
Emil Poulsen  1997    384          34.72   
  Svømmeklubben Nord                   
Anders Færch Jensen  1988    332          36.43   
  IHF Svømning                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Isdahl  1999    521          31.36   
  Odder Svømmeklub                   
Andreas Hougaard  2000    440          33.18   
  Auning Svømmeklub                   
Mikkel Kirkegaard  1999    433          33.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sebastian Halvorsen  1999    397          34.34   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Jacob F. Frederiksen  1999    380          34.85   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Frederik Oxenvad  1999    378          34.90   
  Haderslev Svømme Klub                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    513          31.54   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Oliver Widemann Bache  2001    353          35.71   
  Viborg Svømme Klub                   
Johan Nielsen  2001    352          35.73   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Frølund  2001    346          35.96   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Chris Rasmussen  2001    295          37.91   
  Viborg Svømme Klub                   
Christian Hovmark  2001    268          39.16   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Markus Toft  2003    235          40.89   
  TST Svømning                   
Mads Mikkelsen  2004    230          41.21   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
William Sloth  2003    220          41.77   
  Lyseng IF                   
Frederik Lindholm  2004    210          42.47   
  Lyseng IF                   
Julius Agerbo Modin  2003    150          47.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Viktor Lei Lamberg  2004              DSQ  2 flyben v start 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:09   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Betina K. Pedersen  1994    437  32.93        1:12.49   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Karoline Nielsen  1997    349  35.63        1:18.16   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Emma Lovring  1998    227  38.55        1:30.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    587  31.51        1:05.72   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    514  32.19        1:08.70   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Johanne Skovgaard Terp  1999    476  32.92        1:10.50   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Helene G. Nedergaard  1999    445  33.76        1:12.07   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Laura Davidsen Nielsen  2000    440  33.69        1:12.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Melissa Furman  1999    336  36.25        1:19.13   
  Swim Team Djursland                   
                     
Cecilie Dalgas  2000    323  37.21        1:20.21   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sofie Rahbek Hansen  2000    269  36.57        1:25.27   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emilie Spliid  2000    263  18.32        1:25.92   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Line Tinggaard  2000    239  42.30        1:28.67   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Seehausen  2001    521  31.75        1:08.40   
  Lyseng IF                   
                     
Helene Marie Andersen  2001    437  34.24        1:12.52   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sigrid Lei Lamberg  2002    377  32.57        1:16.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002    364  36.91        1:17.07   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Didde Meyer  2001    355  36.41        1:17.73   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Cecilie Gregersen  2002    292  37.22        1:22.97   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    276  38.68        1:24.47   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Caroline Worm Hansen  2002    242  38.25        1:28.31   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Freja Hansen  2001    207  41.54        1:32.93   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Pernille Harbo  2001    173  44.98        1:38.76   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Julia Harpøth  2002    164  47.02        1:40.45   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Iben K. Zachariassen  2002    131  47.60        1:48.36   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    364  36.13        1:17.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Josefine Heuer  2003    355  24.94        1:17.71   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mia Borgensgaard  2003    274  39.94        1:24.70   
  TST Svømning                   
                     
Solvej Kofoed Lund  2003    227  40.35        1:30.23   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Laura Fogh  2003    208  41.25        1:32.89   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Klara H. Rasmussen  2003    204  42.44        1:33.49   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Laura Marie Dige  2004    173  46.04        1:38.79   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Frida Saks Justesen  2004    159  48.18        1:41.57   
  Lyseng IF                   
                     
Cecilie Lauridsen  2003    158  44.56        1:41.69   
  Odder Svømmeklub                   
                     
10  Maja Klitgaard  2003    156  44.89        1:42.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Kathrine Bech Nielsen  2004    140  46.86        1:45.94   
  Odder Svømmeklub                   
                     
12  Josephine Larsen  2004    134  46.55        1:47.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Maja Cordtz  2003    132  46.80        1:48.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Agnes Bojsen Jensen  2004    129  47.83        1:48.84   
  Lyseng IF                   
                     
15  Sara Mette Kvitzau  2003    109  48.60        1:54.93   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Daugaard  2003              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:09 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Dall  1997    597  27.29        57.55   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Rasmus Jørgensen  1996    511  28.12        1:00.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Degn  1996    458  28.79        1:02.88   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998    374  31.51        1:07.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kasper Levring Andersen  1998    355  31.69        1:08.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anders Ballisager Hansen  1998    152  41.07        1:30.65   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Stender Berg  1999    457  29.24        1:02.91   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Emil Knudsen  1999    428  30.87        1:04.33   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    392  16.84        1:06.24   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    389  31.13        1:06.37   
  IHF Svømning                   
                     
Thomas Frederiksen  2000    370  31.57        1:07.48   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Victor Kristensen  1999    363  31.26        1:07.90   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999    362  31.48        1:08.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Christiansen  1999    360  30.51        1:08.09   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mads Alnor  2000    359  31.53        1:08.17   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Anton Borg Hjort  2000    354  31.34        1:08.51   
  Lyseng IF                   
                     
11  Oliver Østergaard Hansen  2000    316  33.01        1:11.16   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Nicolai Friborg  2000    264  33.32        1:15.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Lars Christian Primdahl  2000    232  16.13        1:18.88   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
14  Anton Kirkegaard Olesen  2000    192  39.64        1:23.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
William Bech Hindborg  2000              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Lindholm  2001    393  30.76        1:06.17   
  Lyseng IF                   
                     
Mathias Pedersen  2002    317  33.56        1:11.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    255  35.43        1:16.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Alfred Tang Dixen  2002    252  35.74        1:16.70   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    250  35.44        1:16.93   
  Lyseng IF                   
                     
Benjamin Peruchon  2001    237  36.01        1:18.31   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001    220  36.65        1:20.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Benjamin B Nielsen  2001    202  38.52        1:22.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mads Iversen  2002    198  38.57        1:23.10   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
10  Asbjørn Guldager  2002    190  38.77        1:24.20   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Paw Jensby Madsen  2002    185  39.76        1:25.05   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Thor G. Nedergaard  2002    170  39.47        1:27.42   
  Odder Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Lund  2001    165  40.83        1:28.38   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
14  Mads Holm Skovby  2001    156  40.48        1:30.00   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
15  Nicholas Bundgaard  2002    155  42.35        1:30.12   
  Odder Svømmeklub                   
                     
16  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002    151  40.43        1:30.95   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
17  Johan Bendixen Nissen  2002    151  39.92        1:31.03   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
18  Yang Li  2002    149  41.71        1:31.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Jeppe Ballisager Hansen  2001    88  49.87        1:48.73   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
20  Simon Simoni Christiansen  2002    82  46.51        1:51.32   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
21  Andreas Hansen  2001    80  50.01        1:52.39   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Lindholm  2004    178  40.36        1:26.04   
  Lyseng IF                   
                     
Alex Søndergaard  2003    173  38.11        1:26.88   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mads Mikkelsen  2004    167  41.12        1:28.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
William Sloth  2003    157  41.30        1:29.69   
  Lyseng IF                   
                     
Nicklas Bager  2003    152  40.70        1:30.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Julius Agerbo Modin  2003    133  42.72        1:34.91   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Marius Gystad  2003    127  41.93        1:36.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Johan Roderick  2003    91  48.53        1:47.58   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Lucas Rosenborg  2004    79  50.87        1:52.95   
  Lyseng IF                   
                     
10  Ciano Kristensen  2004    77  50.15        1:53.71   
  Lyseng IF                   
                     
11  Tobias Nielsen  2004    58  53.81        2:05.24   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Nicklas Jensen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003              DSQ  Asynk armtag 26m 
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Oxenvad  1997    581          27.84   
  Haderslev Svømme Klub                   
Christie Prøhl  1998    495          29.37   
  Viborg Svømme Klub                   
Laura Cebula  1997    473          29.82   
  Viborg Svømme Klub                   
Ida Kristensen  1998    450          30.32   
  Viborg Svømme Klub                   
Mette Dyrhauge Winther  1998    429          30.81   
  Odder Svømmeklub                   
Emma Lovring  1998    392          31.75   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Caroline Beck  1998    387          31.89   
  Viborg Svømme Klub                   
Ane Emilie Nielsen  1996    366          32.46   
  Viborg Svømme Klub                   
Karoline Nielsen  1997    365          32.51   
  Svømmeklubben Nord                   
Ida Marie Nielsen  1995              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Skovgaard Terp  1999    568          28.05   
  Odder Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    557          28.24   
  Odder Svømmeklub                   
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    529          28.73   
  Viborg Svømme Klub                   
Cecilie Dalgas  2000    467          29.94   
  Odder Svømmeklub                   
Sarah Andersen  1999    463          30.03   
  Thisted Svømmeklub                   
Kirstine Thordahl Jensen  2000    454          30.23   
  Odder Svømmeklub                   
Amalie Skov  1999    442          30.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Kathrine Fog  2000    442          30.50   
  Viborg Svømme Klub                   
Helene G. Nedergaard  1999    435          30.67   
  Odder Svømmeklub                   
10  Yasmina Kristiensen  2000    401          31.50   
  Lyseng IF                   
11  Emilie Spliid  2000    366          32.47   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
12  Sofie Rahbek Hansen  2000    356          32.77   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Camilla Aagaard  2000    353          32.86   
  Svømmeklubben Nord                   
14  Simone Sloth Østergaard  2000    315          34.15   
  Svømmeklubben Nord                   
15  Line Tinggaard  2000    312          34.24   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Emma Dochedahl  2000    297          34.81   
  Skanderborg Svømmeklub                   
17  Anna Kruse  2000    290          35.10   
  Haderslev Svømme Klub                   
18  Ida Fink Baun  2000    247          37.02   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Bjerre Tange  2002    496          29.34   
  Svømmeklubben Nord                   
Mia Seehausen  2001    492          29.42   
  Lyseng IF                   
Marie Christensen  2002    476          29.76   
  Odder Svømmeklub                   
Liv Hingeberg  2001    441          30.53   
  Odder Svømmeklub                   
Mathilde Hvass Olesen  2001    439          30.57   
  Lyseng IF                   
Maja Fridberg Madsen  2002    412          31.23   
  Odder Svømmeklub                   
Sofie S. Vegener  2002    405          31.39   
  Auning Svømmeklub                   
Sofie Petersen  2001    394          31.70   
  Auning Svømmeklub                   
Nanna Bøgild Lundahl  2001    386          31.90   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Laura Buur Rasmussen  2001    372          32.31   
  Odder Svømmeklub                   
11  Carla Jensen  2002    371          32.34   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
12  Signe Søby Jensen  2001    366          32.46   
  Odder Svømmeklub                   
13  Cecilie Væver  2002    366          32.48   
  Svømmeklubben Nord                   
14  Sofia Ingeberg  2002    363          32.57   
  Odder Svømmeklub                   
15  Christine Rasmussen  2001    345          33.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
16  Sofie Bruun Boye  2001    333          33.51   
  Viborg Svømme Klub                   
17  Lærke Als  2002    322          33.88   
  Svømmeklubben Nord                   
18  Freja Hansen  2001    316          34.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
19  Clara Tolderlund  2002    305          34.52   
  Silkeborg Svømmeklub                   
20  Jasmin Jespersen  2002    303          34.60   
  Silkeborg Svømmeklub                   
21  Clara Mortensen  2001    300          34.68   
  Haderslev Svømme Klub                   
22  Emma Rasmussen  2002    299          34.75   
  Odder Svømmeklub                   
23  Lærke Bladtkramer  2001    295          34.89   
  Haderslev Svømme Klub                   
24  Therese Mardal  2002    294          34.94   
  Thisted Svømmeklub                   
25  Maiken Hougaard  2002    292          35.01   
  Auning Svømmeklub                   
26  Julia Harpøth  2002    286          35.24   
  Brædstrup Svømmeklub                   
27  Celeste Pind Therkildsen  2002    285          35.28   
  Viborg Svømme Klub                   
28  Anne Sunesen  2001    276          35.68   
  Viborg Svømme Klub                   
29  Pernille Harbo  2001    267          36.06   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Frida Jensen  2002    267          36.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
31  Thea Linneberg Bæk  2002    254          36.66   
  IHF Svømning                   
32  Rosa Sigel Thomsen  2002    239          37.41   
  Odder Svømmeklub                   
33  Iben K. Zachariassen  2002    217          38.65   
  Brædstrup Svømmeklub                   
34  Emma Christensen  2002    200          39.72   
  Viborg Svømme Klub                   
35  Frida Riishøj Jensen  2002    194          40.12   
  Odder Svømmeklub                   
36  Elisabeth Stoltenborg  2002    180          41.14   
  Skanderborg Svømmeklub                   
37  Emma Thinggaard  2002    173          41.68   
  Thisted Svømmeklub                   
38  Iben Maj Laursen  2002    161          42.66   
  IHF Svømning                   
39  Katja Holm Nielsen  2001    159          42.83   
  Odder Svømmeklub                   
40  Ida Sabroe  2002    140          44.75   
  Odder Svømmeklub                   
Amalie Laursen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Lykke Munk  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    414          31.17   
  Viborg Svømme Klub                   
Solvej Kofoed Lund  2003    366          32.48   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Cecilie Lauridsen  2003    326          33.74   
  Odder Svømmeklub                   
Emma Varrisboel  2003    323          33.86   
  Lyseng IF                   
Nele Schulze  2004    319          33.99   
  Haderslev Svømme Klub                   
Sarah Bundgaard  2003    313          34.22   
  Viborg Svømme Klub                   
Katrine Mols  2003    306          34.47   
  Lyseng IF                   
Line Frederiksen  2003    289          35.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Maria Dyrhauge Winther  2004    284          35.34   
  Odder Svømmeklub                   
10  Line Lyskjær  2003    278          35.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Sofie Trekær Klausen  2003    276          35.66   
  Brædstrup Svømmeklub                   
12  Agnes Bojsen Jensen  2004    276          35.67   
  Lyseng IF                   
13  Kathrine Bech Nielsen  2004    274          35.77   
  Odder Svømmeklub                   
14  Anna Varming  2005    268          36.01   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Camilla Kjær  2003    262          36.29   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Anne Katrine Ryhammer  2003    250          36.88   
  Lyseng IF                   
17  Maria Kristine Kirkmand  2003    244          37.18   
  Horsens Svømmeklub                   
18  Sara Mette Kvitzau  2003    240          37.37   
  Skanderborg Svømmeklub                   
19  Lykke Bladtkramer  2003    238          37.47   
  Haderslev Svømme Klub                   
20  Stine Bendixen Nissen  2004    237          37.54   
  Skanderborg Svømmeklub                   
21  Laura Marie Dige  2004    232          37.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
22  Alberte Hedevang Petersen  2003    221          38.39   
  Haderslev Svømme Klub                   
23  Mikela Muhlig  2003    219          38.54   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
24  Caroline Sørensen  2003    218          38.58   
  Lyseng IF                   
25  Frida Saks Justesen  2004    217          38.63   
  Lyseng IF                   
26  Maja Stamholdt  2005    212          38.97   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Laura G. Nedergaard  2005    209          39.11   
  Odder Svømmeklub                   
28  Maja Cordtz  2003    209          39.12   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
29  Fiona Hansen Hobolth  2003    207          39.26   
  Haderslev Svømme Klub                   
30  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    206          39.31   
  Odder Svømmeklub                   
31  Frida Lind  2004    205          39.37   
  Svømmeklubben Nord                   
32  Sarah Larsen  2004    203          39.53   
  Lyseng IF                   
33  Lea Kjær Kristensen  2004    199          39.79   
  Viborg Svømme Klub                   
34  Josephine Larsen  2004    196          39.99   
  Viborg Svømme Klub                   
35  Selma Lindberg  2003    195          40.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
36  Amalie Holst  2004    194          40.13   
  Skanderborg Svømmeklub                   
37  Sisse Ø. Press  2003    184          40.82   
  Odder Svømmeklub                   
38  Emma Nonbye  2003    183          40.87   
  Odder Svømmeklub                   
39  Ida Hovmark  2005    175          41.52   
  Thisted Svømmeklub                   
40  Angelina Nørgaard  2003    173          41.70   
  Thisted Svømmeklub                   
41  Feline Flytkjær Broersma  2004    170          41.89   
  Horsens Svømmeklub                   
42  Sara Kobæk  2005    169          41.99   
  Horsens Svømmeklub                   
43  Pernille Nedergaard  2004    169          42.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
44  Julie Nyvang Jensen  2003    167          42.16   
  Thisted Svømmeklub                   
45  Marie M Christensen  2004    152          43.51   
  Svømmeklubben Nord                   
46  Caroline K. Sørensen  2004    137          45.05   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
47  Tilde Søe Bach  2005    136          45.16   
  Thisted Svømmeklub                   
48  Emilie Bie Bock  2005    134          45.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
49  Camilla Marie Eriksen  2005    133          45.49   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
50  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004    132          45.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
51  Kamilla Sørensen  2005    130          45.77   
  Thisted Svømmeklub                   
52  Frida Grønkjær  2005    128          46.03   
  Thisted Svømmeklub                   
53  Emma Oleander  2004    127          46.18   
  Horsens Svømmeklub                   
54  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    126          46.24   
  Odder Svømmeklub                   
55  Nicoline Møldrup  2004    124          46.57   
  Silkeborg Svømmeklub                   
56  Sille Mortensen  2004    123          46.62   
  Viborg Svømme Klub                   
57  Clara Matilde Carstensen  2004    114          47.89   
  Horsens Svømmeklub                   
58  Xenia Juhl Leiszner  2005    111          48.25   
  Horsens Svømmeklub                   
59  Caroline Madsen  2004    108          48.74   
  Horsens Svømmeklub                   
60  Signe Marie Ryhammer  2005    103          49.55   
  Lyseng IF                   
61  Liv Juhl Jensen  2005    102          49.64   
  Lyseng IF                   
62  Maria Lysgaard Sørensen  2006    94          51.04   
  Lyseng IF                   
63  Marie Isager  2005    93          51.28   
  Odder Svømmeklub                   
64  Emilie Høgh Bager  2003    90          51.69   
  Horsens Svømmeklub                   
65  Kathrine Nonbye  2004    90          51.71   
  Odder Svømmeklub                   
66  Christine Porse  2004    89          51.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
67  Caroline Matilde Nielsen  2005    87          52.27   
  Odder Svømmeklub                   
68  Anna Ancker  2006    62          58.46   
  Lyseng IF                   
69  Caroline Marx  2006    52          1:02.17   
  Odder Svømmeklub                   
70  Julie Nonbye  2006    46          1:04.60   
  Odder Svømmeklub                   
71  Lærke Lucia Lehmann  2005    40          1:07.83   
  Horsens Svømmeklub                   
Katja Møller Madsen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
Camilla Angaard Nielsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Oxenvad  1997    577          27.91   
  Haderslev Svømme Klub                   
Christie Prøhl  1998    515          28.99   
  Viborg Svømme Klub                   
Ida Kristensen  1998    481          29.65   
  Viborg Svømme Klub                   
Mette Dyrhauge Winther  1998    457          30.16   
  Odder Svømmeklub                   
Caroline Beck  1998    392          31.74   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Skovgaard Terp  1999    552          28.33   
  Odder Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    550          28.36   
  Odder Svømmeklub                   
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    543          28.48   
  Viborg Svømme Klub                   
Sarah Andersen  1999    487          29.52   
  Thisted Svømmeklub                   
Cecilie Dalgas  2000    469          29.90   
  Odder Svømmeklub                   
Kirstine Thordahl Jensen  2000    461          30.08   
  Odder Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Christensen  2002    493          29.40   
  Odder Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    475          29.78   
  Svømmeklubben Nord                   
Liv Hingeberg  2001    456          30.19   
  Odder Svømmeklub                   
Maja Fridberg Madsen  2002    411          31.24   
  Odder Svømmeklub                   
Sofie S. Vegener  2002    401          31.51   
  Auning Svømmeklub                   
Sofie Petersen  2001    384          31.95   
  Auning Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    475          29.77   
  Viborg Svømme Klub                   
Cecilie Lauridsen  2003    357          32.73   
  Odder Svømmeklub                   
Nele Schulze  2004    349          32.99   
  Haderslev Svømme Klub                   
Sarah Bundgaard  2003    337          33.37   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma Varrisboel  2003    319          34.01   
  Lyseng IF                   
Katrine Mols  2003    312          34.25   
  Lyseng IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:06 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Dall  1997    563          24.57   
  Odder Svømmeklub                   
Rasmus Jørgensen  1996    512          25.36   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Degn  1996    498          25.60   
  Odder Svømmeklub                   
Oskar Jørgensen  1998    495          25.66   
  Odder Svømmeklub                   
Lasse Kammer  1995    489          25.75   
  Viborg Svømme Klub                   
Jonas Rohwedder  1998    484          25.84   
  Haderslev Svømme Klub                   
Michael Kjær  1995    468          26.14   
  Thisted Svømmeklub                   
Andreas Knage  1998    418          27.13   
  Viborg Svømme Klub                   
Christoffer Beck  1996    415          27.20   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Per Jensen  1995    408          27.37   
  Odder Svømmeklub                   
11  Mark Simonsen  1997    405          27.43   
  Odder Svømmeklub                   
12  Kasper Levring Andersen  1998    386          27.88   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Emil Houlborg  1998    364          28.43   
  Viborg Svømme Klub                   
14  Mads Lillelund  1998    343          28.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
15  Anders Færch Jensen  1988    342          29.01   
  IHF Svømning                   
16  Anders Ballisager Hansen  1998    278          31.07   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Casper Lykke  1984              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Johnny Jensen  1985              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Stender Berg  1999    519          25.26   
  Haderslev Svømme Klub                   
Jacob F. Frederiksen  1999    513          25.35   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Andreas Hougaard  2000    477          25.98   
  Auning Svømmeklub                   
Nikolaj Isdahl  1999    472          26.06   
  Odder Svømmeklub                   
Markus Kjeldsen  2000    467          26.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Steffen Vesterø Uldal  1999    457          26.35   
  Haderslev Svømme Klub                   
Christian Mangaard  1999    454          26.40   
  Viborg Svømme Klub                   
Anton Borg Hjort  2000    440          26.68   
  Lyseng IF                   
Thomas Frederiksen  2000    439          26.71   
  Odder Svømmeklub                   
10  Frederik Oxenvad  1999    420          27.09   
  Haderslev Svømme Klub                   
11  Mikkel Weis Kallesøe  2000    400          27.54   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Mads Alnor  2000    399          27.57   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
13  Mathias Kjfr Nielsen  2000    384          27.91   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Dan Izhar-Larsen  1999    383          27.93   
  IHF Svømning                   
15  Sebastian Halvorsen  1999    375          28.14   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
16  Mikkel Kirkegaard  1999    366          28.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
17  Thorbjørn Eriksen  2000    349          28.81   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
18  Lars Christian Primdahl  2000    347          28.87   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Oliver Høyer  2000    312          29.92   
  Lyseng IF                   
20  Nicolai Friborg  2000    307          30.09   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Anders Storgaard Nielsen  2000    254          32.05   
  Thisted Svømmeklub                   
22  Anton Kirkegaard Olesen  2000    241          32.61   
  Viborg Svømme Klub                   
23  Jacob Petersen  2000    233          32.97   
  Haderslev Svømme Klub                   
24  Andreas Thanild Schøler  2000    216          33.83   
  Viborg Svømme Klub                   
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
William Bech Hindborg  2000              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Oliver Østergaard Hansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Lindholm  2001    403          27.47   
  Lyseng IF                   
Magnus Mikkelsen  2001    375          28.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Johan Nielsen  2001    357          28.61   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Widemann Bache  2001    340          29.08   
  Viborg Svømme Klub                   
Chris Rasmussen  2001    338          29.14   
  Viborg Svømme Klub                   
Sebastian Møller Jürgense  2001    331          29.34   
  Odder Svømmeklub                   
Joachim Hjertmann  2002    312          29.91   
  Lyseng IF                   
Thor G. Nedergaard  2002    310          29.99   
  Odder Svømmeklub                   
John Borup  2001    295          30.48   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
10  Wilfred Hove Lasthein  2002    277          31.12   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
11  Sofus Bolwig Balladone  2002    274          31.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Benjamin B Nielsen  2001    253          32.08   
  Odder Svømmeklub                   
13  Johan Bendixen Nissen  2002    250          32.19   
  Skanderborg Svømmeklub                   
14  Nicholas Bundgaard  2002    245          32.44   
  Odder Svømmeklub                   
15  Kristian Zaar  2001    237          32.76   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Vilhelm Damm Thorsell  2002    237          32.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
17  Martin Madsen  2001    233          32.98   
  Viborg Svømme Klub                   
18  Mads L. Skov Sørensen  2001    226          33.29   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
19  Paw Jensby Madsen  2002    221          33.57   
  Thisted Svømmeklub                   
20  Halfdan Krogh Lund  2002    218          33.68   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
21  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002    213          33.98   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
22  Mikkel Riis  2002    200          34.69   
  Viborg Svømme Klub                   
23  Jeppe Dall  2002    193          35.09   
  Odder Svømmeklub                   
24  Rasmus Hagger Hansen  2001    192          35.15   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
25  Andreas Hansen  2001    192          35.18   
  Brædstrup Svømmeklub                   
26  Tobias Dam Madsen  2002    182          35.78   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
27  Jeppe Ballisager Hansen  2001    112          42.08   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Sloth  2003    237          32.76   
  Lyseng IF                   
Frederik Lindholm  2004    235          32.86   
  Lyseng IF                   
Jacob Lyse Søe  2003    225          33.36   
  Odder Svømmeklub                   
Kasper Johnsen  2003    225          33.36   
  Odder Svømmeklub                   
Emil Lykke Grann  2003    222          33.52   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mads Peter Hansen  2004    214          33.90   
  Viborg Svømme Klub                   
Mads Emil R. Hermansen  2005    214          33.91   
  Odder Svømmeklub                   
August Ancker  2003    195          34.98   
  Lyseng IF                   
Marius Gystad  2003    192          35.16   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Alexander Johnsen  2003    190          35.25   
  Odder Svømmeklub                   
11  Nicklas Bager  2003    188          35.43   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Christian Oxenvad  2003    174          36.30   
  Haderslev Svømme Klub                   
13  Valdemar Vind Sejr  2003    174          36.31   
  Lyseng IF                   
14  Ciano Kristensen  2004    168          36.75   
  Lyseng IF                   
15  Daniel Østerballe  2003    168          36.76   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Tobias Nielsen  2004    168          36.78   
  Odder Svømmeklub                   
17  Lukas Hedegaard  2004    166          36.91   
  Viborg Svømme Klub                   
18  Sebastian Jørgensen  2005    166          36.92   
  Thisted Svømmeklub                   
19  Markus Toft  2003    164          37.06   
  TST Svømning                   
20  Sander Møller Jürgensen  2004    160          37.38   
  Odder Svømmeklub                   
21  Magnus Fogh  2005    159          37.43   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
22  Kasper Hansen  2004    153          37.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
23  Asger Mathiasen  2004    149          38.26   
  Thisted Svømmeklub                   
24  Gustav Hollenbach  2003    147          38.41   
  Odder Svømmeklub                   
25  Viktor Nørrevang  2003    142          38.87   
  Odder Svømmeklub                   
26  Niels Dissing Rasmussen  2003    133          39.68   
  Lyseng IF                   
27  Arthur Rytter Jacobsen  2003    132          39.85   
  Horsens Svømmeklub                   
28  Bastian Søndergaard  2004    130          40.05   
  Lyseng IF                   
29  Daniel Gimm  2004    124          40.69   
  Viborg Svømme Klub                   
30  Lasse Fethter  2004    123          40.73   
  Viborg Svømme Klub                   
31  Johan Roderick  2003    120          41.14   
  Thisted Svømmeklub                   
32  Lucas Rosenborg  2004    118          41.30   
  Lyseng IF                   
33  Kristian Kjær  2005    116          41.56   
  Thisted Svømmeklub                   
34  Anders Elsborg  2003    115          41.69   
  Viborg Svømme Klub                   
35  Gustav Hoxer  2005    112          42.06   
  Thisted Svømmeklub                   
36  Andreas Gaardstad  2005    109          42.43   
  Silkeborg Svømmeklub                   
37  Andreas Weis Kallesøe  2004    107          42.66   
  Viborg Svømme Klub                   
38  Magnus Søgaard  2003    107          42.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
39  Jesper Albæk Hansen  2004    107          42.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
40  Emil Kjeldsen  2004    105          42.98   
  Viborg Svømme Klub                   
41  Kristian Nielsen  2005    105          42.99   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
42  Silas D. Kosior  2003    96          44.25   
  Odder Svømmeklub                   
43  Kristian Tinglef Svenstru  2005    92          44.81   
  Silkeborg Svømmeklub                   
44  Gustav Kjeldsen  2004    80          46.99   
  Viborg Svømme Klub                   
45  August Borg Hjort  2006    75          48.10   
  Lyseng IF                   
45  Simon Kruse Holm  2004    75          48.10   
  Odder Svømmeklub                   
47  Valdemar Degn  2004    73          48.36   
  Odder Svømmeklub                   
48  Philip Vesterby  2005    70          49.12   
  Thisted Svømmeklub                   
49  Bertram D. Pedersen  2005    70          49.14   
  Horsens Svømmeklub                   
50  Patrick Alexander Haahr  2003    70          49.21   
  Horsens Svømmeklub                   
51  Simon Gram Jensen  2003    64          50.62   
  Horsens Svømmeklub                   
Jonas Fonnesbæk  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Nicklas Jensen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Frej Liltorp  2004              DSQ  Tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Dall  1997    558          24.65   
  Odder Svømmeklub                   
Lasse Kammer  1995    501          25.55   
  Viborg Svømme Klub                   
Rasmus Jørgensen  1996    492          25.70   
  Viborg Svømme Klub                   
Oskar Jørgensen  1998    492          25.71   
  Odder Svømmeklub                   
Jonas Rohwedder  1998    480          25.91   
  Haderslev Svømme Klub                   
Oliver Degn  1996    479          25.93   
  Odder Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Isdahl  1999    547          24.81   
  Odder Svømmeklub                   
Jacob F. Frederiksen  1999    519          25.25   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Magnus Stender Berg  1999    512          25.36   
  Haderslev Svømme Klub                   
Steffen Vesterø Uldal  1999    473          26.05   
  Haderslev Svømme Klub                   
Andreas Hougaard  2000    458          26.33   
  Auning Svømmeklub                   
Markus Kjeldsen  2000    453          26.43   
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    432          26.84   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Oskar Lindholm  2001    421          27.08   
  Lyseng IF                   
Johan Nielsen  2001    368          28.31   
  Viborg Svømme Klub                   
Sebastian Møller Jürgense  2001    354          28.69   
  Odder Svømmeklub                   
Oliver Widemann Bache  2001    352          28.75   
  Viborg Svømme Klub                   
Chris Rasmussen  2001    350          28.79   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Lindholm  2004    248          32.29   
  Lyseng IF                   
Jacob Lyse Søe  2003    244          32.45   
  Odder Svømmeklub                   
William Sloth  2003    238          32.74   
  Lyseng IF                   
Kasper Johnsen  2003    237          32.80   
  Odder Svømmeklub                   
Mads Peter Hansen  2004    225          33.36   
  Viborg Svømme Klub                   
Emil Lykke Grann  2003    214          33.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Oxenvad  1997    549  1:14.50  2:36.28  4:07.08    5:18.54   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Betina K. Pedersen  1994    472  1:17.76  2:40.43  3:46.42    5:34.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Davidsen Nielsen  2000    437  1:17.56  2:46.30  4:24.25    5:43.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anette Poulsen  1999    429  1:16.58  1:40.50  1:45.40    5:45.85   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emma L. U. Jensen  2000    401  1:26.37  2:58.18  4:33.93    5:53.48   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Amalie Skov  1999    360  1:29.86  3:05.58  4:49.02    6:06.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Christensen  2002    482  1:17.59  2:40.35  4:18.17    5:32.67   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Helene Marie Andersen  2001    439  1:16.84  2:43.02  4:25.54    5:43.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002    413  1:20.58  2:51.59  4:33.67    5:50.03   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Didde Meyer  2001    364  1:24.58  2:56.95  4:40.69    6:05.31   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Maja Fridberg Madsen  2002    354  1:26.94  3:03.83  4:49.66    6:08.57   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Freja Larsen  2001    330  1:27.42  2:57.26  4:49.70    6:17.17   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Sofie Bruun Boye  2001    319  1:35.93  3:09.27  5:00.09    6:21.50   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emma L. S. Cameron  2001    291  1:34.91  3:16.10  5:02.48    6:33.57   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Worm Hansen  2002    267  1:33.77  3:17.37  5:08.06    6:44.78   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
10  Astrid Crone Jespersen  2002    262  1:39.07  3:19.05  5:12.79    6:47.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Josefine Mikkelsen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Mia Seehausen  2001              DNS   
  Lyseng IF                   
                     
Mathilde Hvass Olesen  2001              DSQ  ej forts. bev. 125m 
  Lyseng IF                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Heuer  2003    347  1:21.00  2:53.87  4:43.62    6:11.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    322  26.01  40.54  1:00.07    6:20.52   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    313  1:27.07  2:21.25  3:25.67    6:23.86   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Katrine Mols  2003    257  1:38.58  3:21.92  4:20.24    6:50.01   
  Lyseng IF                   
                     
Caroline Sørensen  2003    199  2:03.84  3:55.39  5:43.23    7:26.40   
  Lyseng IF                   
                     
Anne Katrine Ryhammer  2003              DNS   
  Lyseng IF                   
                     
Emma Varrisboel  2003              DNS   
  Lyseng IF                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise Sunesen  2005              DSQ  ej forts. bev 150m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nele Schulze  2004              DSQ  ej forts. bev. 150 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik M. Mortensen  1996    583  1:06.29  2:15.99  3:38.37    4:41.88   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oskar Jørgensen  1998    501  1:06.19  2:22.21  3:45.82    4:56.34   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Emil Poulsen  1997    375  1:12.50  2:38.53  4:09.50    5:26.38   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Anders Ballisager Hansen  1998    175  1:40.15  3:31.51  5:28.80    7:00.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Lasse Dall  1997              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mads Lillelund  1998              DSQ  2 armtag v vend 125m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Markus Kjeldsen  2000    494  1:12.29  2:25.40  3:51.80    4:57.72   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999    488  1:09.34  2:28.78  3:51.47    4:59.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    461  1:10.71  2:30.73  3:55.94    5:04.74   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Christian Mangaard  1999    428  1:09.12  2:31.57  3:58.93    5:12.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mads Alnor  2000    415  1:12.97  2:34.98  4:05.89    5:15.66   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    371  1:10.35  2:35.07  4:15.79    5:27.63   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Sebastian Halvorsen  1999    363  1:17.04  2:42.97  4:13.41    5:30.00   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Oliver Østergaard Hansen  2000    362  1:16.59  2:37.16  4:16.63    5:30.20   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Thorbjørn U. Hansen  2000    359  1:14.62  2:40.81  4:13.69    5:31.11   
  Auning Svømmeklub                   
                     
10  Mathias Kjfr Nielsen  2000    331  1:15.70  2:40.62  4:23.63    5:40.38   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Thorbjørn Eriksen  2000    297  29.89  53.33  1:10.77    5:52.90   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    435  1:10.24  2:32.40  3:56.49    5:10.77   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Mathias Pedersen  2002    365  1:15.86  2:37.64  4:13.48    5:29.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Chris Rasmussen  2001    356  1:14.49  2:40.11  4:16.94    5:32.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christian Hovmark  2001    296  1:24.35  2:58.18  4:33.40    5:52.99   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Daniel Gallacher  2002    272  1:26.56  2:56.03  4:40.79    6:03.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Alfred Tang Dixen  2002    267  1:22.55  2:49.74  4:44.29    6:05.64   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    261  1:30.96  3:08.91  4:47.58    6:08.43   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Benjamin Friis  2002    242  1:36.10  3:16.80  4:54.83    6:17.45   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Martin Madsen  2001    236  1:33.16  3:09.00  4:54.46    6:20.59   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Frederik Gaardsted  2001    191  1:05.83  2:00.27  2:21.27    6:48.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001              DSQ  1 hånd i vending 300 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Stamholt  2003    236  1:33.42  3:12.04  5:00.12    6:20.85   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Alex Søndergaard  2003    226  1:34.24  3:09.34  5:03.08    6:26.25   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003    207  1:37.16  3:17.82  5:12.15    6:37.65   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Alexander Johnsen  2003