2020-06-03   19:36:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD Summer Cup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Head Summer Cup 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helena Heinlo  2003  Ujumise Spordiklubi    36.58        1:13.39   
Katriin Hansalu  2003  Briis    36.61        1:14.45   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.02        1:14.99   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    37.10        1:16.96   
Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.56        1:17.64   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.73        1:17.70   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.90        1:18.52   
Kaisa Pollisinki  2002  Ujumisklubi Shark    38.82        1:18.99   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    39.40        1:19.42   
10  Henriette Dale  2003  Vestkantsvømmerne    39.89        1:20.79   
11  Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne    39.91        1:21.03   
12  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    39.47        1:21.24   
13  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    39.50        1:21.27   
14  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    40.49        1:21.95   
15  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    39.88        1:22.16   
16  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    39.71        1:22.24   
17  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    39.60        1:22.36   
18  Hanne Grete Hanvere  2003  Briis    40.19        1:22.68   
19  Jette Viik  2002  Ujumisklubi Shark    39.33        1:22.98   
20  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.06        1:23.15   
21  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    39.82        1:23.29   
22  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    41.37        1:23.33   
23  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    40.10        1:23.37   
24  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    40.44        1:23.60   
25  Daniella Berglund  2002  IFK Lidingö Simklubb    40.48        1:23.76   
26  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    40.28        1:24.08   
27  Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.61        1:24.31   
28  Kertu Triin Roosmann  2002  Ujumisklubi Shark    40.81        1:24.99   
29  Elisa Tamm  2003  Top Swimclub    42.18        1:25.21   
30  Mena Nelly Nurk  2003  Audentese Spordiklubi    40.55        1:25.31   
31  Hanna-Grete Vutt  2003  Top Swimclub    39.34        1:25.37   
32  Lisa Holeberg  2002  Bærumsvømmerne    41.04        1:25.47   
33  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    40.96        1:25.64   
34  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    41.49        1:25.71   
35  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap    42.41        1:26.05   
36  Tindra Norling  2003  Södertörns Simsällskap    40.94        1:26.16   
37  Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap    42.36        1:26.18   
38  Hege Jörgensen  2002  Ts    41.60        1:26.22   
39  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.50        1:26.25   
40  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.21        1:26.30   
41  Emili Eskel  2003  Audentese Spordiklubi    41.83        1:26.84   
42  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.00        1:26.91   
43  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    42.36        1:27.29   
44  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    42.00        1:27.42   
45  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    41.77        1:27.64   
46  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    42.80        1:27.74   
47  Edle Lund  2003  Ts    43.73        1:28.00   
48  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.26        1:28.21   
49  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    43.39        1:28.22   
50  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    43.26        1:28.58   
51  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.98        1:28.65   
52  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.78        1:28.86   
53  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    44.24        1:29.20   
54  Ida Svensson  2002  Täby Sim    44.01        1:29.31   
55  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    43.63        1:29.38   
56  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens IF SF    42.50        1:29.48   
57  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    43.45        1:29.78   
58  Kristine Kleppestrand  2002  Vestkantsvømmerne    42.70        1:29.79   
59  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    43.78        1:29.83   
60  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    44.29        1:30.18   
61  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    45.58        1:31.30   
62  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    44.44        1:31.33   
63  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    43.83        1:31.55   
64  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    45.12        1:31.80   
65  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    44.78        1:32.09   
66  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.97        1:32.19   
67  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    46.05        1:32.33   
68  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    43.75        1:33.09   
69  Isabel Sarap  2003  Audentese Spordiklubi    44.92        1:33.25   
70  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    45.65        1:33.36   
71  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    47.90        1:33.54   
72  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    44.09        1:33.83   
73  Maja Sköld  2002  Täby Sim    45.38        1:33.88   
74  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    45.52        1:34.27   
75  Ella Kristine Johannessen  2002  Bærumsvømmerne    47.27        1:34.94   
76  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne    46.16        1:35.01   
77  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim    45.23        1:35.28   
78  Nina Takolander  2003  Täby Sim    45.61        1:35.33   
79  Carina Kvadsheim  2003  Bærumsvømmerne    46.42        1:36.14   
80  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    48.80        1:36.66   
81  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap    46.21        1:37.15   
82  Marie Eek  2003  Bærumsvømmerne    47.50        1:37.88   
83  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    47.92        1:38.46   
84  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    47.36        1:38.52   
85  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    47.68        1:41.69   
86  Amanda Lindow  2002  Falu Simsällskap    49.60        1:44.05   
87  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    51.01        1:47.03   
88  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    50.25        1:47.46   
89  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap    1:00.43        2:04.13   
Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening            DNS   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  18:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner