2021-02-28   08:44:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wicote Knatterace

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wicote Knatterace    Utskriftsdatum  24 maj 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2015         
 
 
Gren 9, 4X25m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alingsås Lag 1  2004  Alingsås SLS            1:13.30   
  Tuva Gustavsson  2004                 
  Ebba Söderberg  2003      39.61        39.61   
  Emilia Esborn  2003                 
  Maja Edvardsson  2003      1:13.30        1:13.30   
                     
S02 Damer Lag 1  2003  Simklubben S 02            1:14.30   
  Nelly Gripfors  2005                 
  Emma Abrahamsson  2003      36.98        36.98   
  Elna Magnusson  2004                 
  Ronja Theorin  2005      1:14.30        1:14.30   
                     
Skene 1  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:16.84   
  Sofie Persson  2004                 
  Hannah Lilja  2004      41.53        41.53   
  Stella Persengård  2004                 
  Sofia Åstedt  2003      1:16.84        1:16.84   
                     
S02 Damer Lag 2  2003  Simklubben S 02            1:20.85   
  Lia Bromander  2004                 
  Amanda Cederqvist  2005      44.02        44.02   
  Ella Fast  2003                 
  Clara Ekenberg  2003      1:20.85        1:20.85   
                     
Lidköping Damer [2003]  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            1:20.93   
  Alva Jonsson  2003                 
  Amanda Torén  2003      37.55        37.55   
  Gabriella Björkdahl  2004                 
  Agnes Carlsson-Djerf  2006      1:20.93        1:20.93   
                     
Alingsås Lag 2  2004  Alingsås SLS            1:21.26   
  Elin Bohlin  2005                 
  Klara Sillerström  2003      43.31        43.31   
  Sofia Rohrmüller  2004                 
  Isabelle Ranch  2004      1:21.26        1:21.26   
                     
S02 Damer Lag 3  2003  Simklubben S 02            1:25.00   
  Sophie Svensson  2003                 
  Miray Beybutov  2005      46.79        46.79   
  Leia Wolcher  2003                 
  Ellen Vråmo  2004      1:25.00        1:25.00   
                     
Ale Damer [2004]  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:25.53   
  Ellen Folkelind  2006                 
  Nathalie Sahlin  2006      48.36        48.36   
  Anna Holmberg  2005                 
  Olivia Thonander  2005      1:25.53        1:25.53   
                     
Falköping Damer [2004]  2004  Falköpings Simsällskap            1:26.21   
  Clara Jonsson  2006                 
  Josefine Stensson  2003      51.59        51.59   
  Filippa Lind  2004                 
  Julia Jonsson  2004      1:26.21        1:26.21   
                     
10  Alingsås Lag 3  2004  Alingsås SLS            1:29.30   
  Sofia Siwersjö  2004                 
  Linnea Hyvönen  2005      45.57        45.57   
  Nellie Siwersjö  2006                 
  Elin Eisner  2005      1:29.30        1:29.30   
                     
11  Skene Sim 2  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:30.54   
  Astrid Nilsson  2003                 
  Ella Engström  2005      45.68        45.68   
  Alma Larsson  2006                 
  Saga Nikumaa  2004      1:30.54        1:30.54   
                     
12  Elfsborg 3  2004  Simklubben Elfsborg            1:36.33   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006                 
  Viola Wesslund Möll  2005      49.69        49.69   
  Filippa Fritzson  2005                 
  Emmy Fjeld  2006      1:36.33        1:36.33   
                     
13  SK Götene Damer [2003]  2003  Simklubben Götene            1:37.24   
  Lisa Andersson  2005                 
  Anna Johansson  2007      54.44        54.44   
  Älwa Ankarin  2005                 
  Tove Öjersson  2005      1:37.24        1:37.24   
                     
14  Billingen Damer [2004]  2004  Billingens Simklubb            1:40.45   
  Elsa Gustavsson  2005                 
  Klara Rosengren  2006      58.87        58.87   
  Hilda Spångberg  2003                 
  Vanja Emanuelsson Fransson  2005      1:40.45        1:40.45   
                     
15  Elfsborg 1  2004  Simklubben Elfsborg            1:43.81   
  Svea Klasson  2006                 
  Amanda Böhrén  2005      50.95        50.95   
  Thilda Häll  2005                 
  Emma Böhrén  2008      1:43.81        1:43.81   
                     
16  Elfsborg 4  2003  Simklubben Elfsborg            1:44.71   
  Sanna Magnusson  2005                 
  Melina Eksell  2005      56.46        56.46   
  Sarah Nilsson  2003                 
  Myra Andersson  2006      1:44.71        1:44.71   
                     
Elfsborg 2  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Edith Einarsson  2006                 
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 maj 2015 
Licensierad till: Alingsås SLS  Utskriftstid  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner