Resultat för UGP-3 Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2015 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Spårvägens simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.14 | 1:00.00 | |||||
2 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.32 | 1:01.39 | |||||
3 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.33 | 1:02.94 | |||||
4 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.23 | 1:03.38 | |||||
5 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.51 | 1:03.89 | |||||
6 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.20 | 1:04.23 | |||||
7 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 28.36 | 1:04.73 | |||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.32 | 1:04.86 | |||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.50 | 1:05.75 | |||||
10 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.47 | 1:06.37 | |||||
11 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.76 | 1:06.40 | |||||
12 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 30.47 | 1:06.93 | |||||
13 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 31.74 | 1:07.47 | |||||
14 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.90 | 1:07.69 | |||||
15 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.36 | 1:08.62 | |||||
16 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 30.60 | 1:08.69 | |||||
17 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 32.23 | 1:12.56 | |||||
18 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.77 | 1:12.84 | |||||
19 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | 1:16.41 | |||||
20 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 34.15 | 1:17.74 | |||||
21 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.08 | 1:18.84 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.93 | 59.77 | |||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.34 | 1:03.44 | |||||
3 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 30.84 | 1:06.51 | |||||
4 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.40 | 1:08.05 | |||||
5 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.24 | 1:09.30 | |||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.39 | 1:09.94 | |||||
6 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.89 | 1:09.94 | |||||
8 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.59 | 1:10.23 | |||||
9 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.48 | 1:13.24 | |||||
10 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.39 | 1:16.07 | |||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.55 | 1:16.87 | |||||
12 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.61 | 1:18.54 | |||||
13 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.53 | 1:20.36 | |||||
14 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:28.52 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.54 | 1:03.07 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.53 | 1:06.28 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.25 | 1:06.74 | |||||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.15 | 1:07.55 | |||||
5 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.83 | 1:09.57 | |||||
6 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:11.54 | |||||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.72 | 1:13.17 | |||||
8 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.33 | 1:14.14 | |||||
9 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.78 | 1:17.18 | |||||
10 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.73 | 1:18.17 | |||||
11 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.89 | 1:20.73 | |||||
12 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 35.89 | 1:22.56 | |||||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:31.46 | |||||
- | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.10 | 1:11.08 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:13.36 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.62 | 1:14.55 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.22 | 1:14.95 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.19 | 1:15.19 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.44 | 1:16.90 | |||||
7 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.65 | 1:17.62 | |||||
8 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.68 | 1:17.64 | |||||
9 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.01 | 1:17.85 | |||||
10 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.26 | 1:21.38 | |||||
11 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:21.41 | |||||
12 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.05 | 1:23.45 | |||||
13 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.24 | 1:24.64 | |||||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.11 | 1:26.45 | |||||
15 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.94 | 1:26.49 | |||||
16 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.69 | 1:27.52 | |||||
17 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.68 | 1:27.83 | |||||
18 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.58 | 1:28.25 | |||||
19 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.88 | 1:42.96 | |||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:08 |