2020-03-29   23:58:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP-3 Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2015    Utskriftsdatum  30 maj 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Spårvägens simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 maj 2015         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Simklubben Neptun    34.56        1:14.26   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.85        1:17.43   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    37.10        1:19.64   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    38.62        1:20.88   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    38.68        1:22.40   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    37.66        1:22.54   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    38.93        1:23.11   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    39.06        1:23.19   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    39.89        1:23.43   
10  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.05        1:24.39   
11  Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    39.84        1:25.61   
12  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens IF SF    40.17        1:25.72   
13  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    40.11        1:25.78   
14  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    40.11        1:26.68   
15  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    41.36        1:26.96   
16  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    41.34        1:27.22   
17  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    42.00        1:28.26   
18  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    40.58        1:28.38   
19  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    42.02        1:29.82   
20  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    42.47        1:30.64   
21  Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening    43.61        1:31.30   
22  Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    43.24        1:31.83   
23  Aline Agnvall  1997  Spårvägen Simförening    43.88        1:33.46   
24  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    43.64        1:34.19   
25  Fanny Tyrstrup  1999  Stockholmspolisens IF SF    44.49        1:34.26   
26  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    44.68        1:35.54   
27  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim    43.59        1:35.99   
28  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    46.61        1:38.23   
29  Wilma Tukonen  1998  Spårvägen Simförening    48.52        1:46.44   
30  Mathilda Norlander  1999  Spårvägen Simförening    50.53        1:48.40   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    37.32        1:18.22   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    39.77        1:22.86   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    38.89        1:22.96   
Amanda Carlbom  2000  Stockholmspolisens IF SF    37.40        1:23.85   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    40.43        1:24.81   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    41.07        1:25.31   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    39.64        1:25.87   
Evelina Johansson  2000  Stockholmspolisens IF SF    40.50        1:26.52   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    42.24        1:28.39   
10  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    41.67        1:29.28   
11  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    42.72        1:29.39   
12  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    43.17        1:31.70   
13  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    44.82        1:34.91   
14  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    45.74        1:35.33   
15  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    45.79        1:37.66   
16  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    45.22        1:38.50   
17  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    46.38        1:38.73   
18  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb    48.23        1:44.44   
19  Michaela Lindström  2000  Spårvägen Simförening    48.58        1:46.11   
20  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04    52.65        1:50.94   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    37.75        1:20.71   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    40.06        1:23.73   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.54        1:23.81   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.68        1:23.93   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    38.83        1:24.47   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF    39.08        1:26.08   
Malin Andreé  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    41.64        1:28.48   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    42.71        1:28.96   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    42.27        1:29.24   
10  Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    42.54        1:29.87   
11  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    42.02        1:30.39   
12  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    43.85        1:30.57   
13  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    44.05        1:32.33   
14  Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    44.37        1:33.12   
15  Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    43.16        1:33.48   
16  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    44.12        1:33.79   
17  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    45.90        1:34.15   
18  Josefin Gardelin  2001  Spårvägen Simförening    43.56        1:35.20   
19  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    44.87        1:35.45   
20  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    44.81        1:35.63   
21  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    45.32        1:36.28   
22  Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    44.72        1:36.32   
23  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    44.99        1:36.34   
24  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    45.41        1:36.73   
25  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    47.35        1:38.74   
26  Kajsa Backström  2001  Stockholmspolisens IF SF    48.15        1:43.16   
27  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening    48.27        1:44.16   
28  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    50.42        1:46.28   
29  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    50.40        1:47.00   
30  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    51.52        1:48.37   
31  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    51.10        1:49.73   
Ebba Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    36.58        1:18.69   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    38.85        1:22.13   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    39.51        1:23.71   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    39.03        1:23.90   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    39.85        1:24.04   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.10        1:24.79   
Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap    39.89        1:24.92   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    39.74        1:26.22   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    40.74        1:26.85   
10  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.50        1:27.07   
11  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    42.77        1:29.49   
12  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    41.65        1:31.19   
13  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    42.72        1:31.75   
14  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    44.68        1:32.58   
15  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    43.62        1:32.82   
16  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.53        1:32.87   
17  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    44.65        1:33.73   
18  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    44.95        1:33.95   
19  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    44.38        1:34.26   
20  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    44.63        1:34.36   
21  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    44.81        1:34.44   
22  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    45.63        1:34.58   
23  Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    45.00        1:34.87   
24  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    44.68        1:34.89   
25  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    44.25        1:35.04   
26  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    45.24        1:35.97   
27  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    45.09        1:36.23   
28  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    46.02        1:36.30   
29  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    44.92        1:36.45   
30  Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    45.12        1:36.52   
31  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    45.28        1:36.53   
32  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    44.24        1:36.57   
33  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    47.07        1:36.80   
34  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.97        1:37.20   
34  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    45.81        1:37.20   
36  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    44.95        1:37.21   
37  Anna Olsson  2002  Skuru Idrottsklubb    46.82        1:37.30   
38  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.55        1:37.48   
39  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    45.71        1:38.10   
40  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    45.83        1:38.13   
41  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    46.09        1:38.56   
42  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    47.07        1:39.09   
43  Ella Evers  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    47.68        1:39.28   
44  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens IF SF    48.47        1:39.35   
45  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    47.19        1:39.44   
46  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    45.59        1:39.47   
47  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    47.28        1:40.07   
48  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    48.43        1:40.26   
49  Anastasia Marinos  2002  Simklubben Neptun    47.42        1:40.56   
50  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    48.31        1:40.76   
51  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    47.91        1:41.25   
52  Angelica Barkarö  2002  Åkersberga Simsällskap    48.33        1:41.38   
53  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    48.08        1:41.97   
54  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    48.94        1:42.13   
55  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    48.96        1:42.85   
56  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    49.20        1:43.55   
57  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    49.16        1:43.57   
58  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    49.43        1:43.73   
59  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    48.96        1:43.98   
60  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    48.19        1:44.04   
61  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    49.56        1:46.05   
62  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    50.39        1:46.82   
63  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    50.35        1:47.56   
64  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    51.43        1:48.25   
65  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    51.50        1:48.66   
66  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    51.34        1:48.76   
67  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    49.67        1:49.40   
68  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    52.72        1:50.19   
69  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    53.73        1:53.72   
Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 maj 2015 
Licensierad till: Spårvägen Simförening  Utskriftstid  10:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner