Tulokset UGP-3 Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag Pass 3
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.45 |
2:24.81 |
3:49.86 |
|
4:56.46 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.43 |
2:32.44 |
4:03.43 |
|
5:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:09.41 |
2:24.85 |
3:55.74 |
|
5:08.21 |
|
2 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.22 |
2:37.27 |
4:07.49 |
|
5:17.73 |
|
3 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.45 |
2:35.29 |
4:10.43 |
|
5:26.16 |
|
4 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.87 |
2:38.55 |
4:11.85 |
|
5:26.88 |
|
5 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.50 |
2:44.29 |
4:19.25 |
|
5:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.60 |
2:32.33 |
4:07.09 |
|
5:19.14 |
|
2 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
1:16.75 |
2:44.12 |
4:18.05 |
|
5:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.97 |
2:49.23 |
4:31.32 |
|
5:48.70 |
|
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.58 |
2:52.71 |
4:37.32 |
|
5:54.44 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.04 |
2:56.67 |
4:36.54 |
|
5:54.94 |
|
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:24.20 |
2:58.17 |
4:43.09 |
|
6:07.05 |
|
5 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:25.38 |
3:00.35 |
4:49.24 |
|
6:09.80 |
|
6 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:26.74 |
3:02.06 |
4:44.46 |
|
6:11.08 |
|
- |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:09 |
|