2021-01-27   10:34:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP-3 Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass 4

Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2015    Utskriftsdatum  31 maj 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Spårvägens simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 maj 2015         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    33.22  1:11.66  1:56.39    2:31.09   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    35.12  1:16.85  2:03.19    2:38.55   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.33  1:13.36  2:03.03    2:40.08   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF    33.00  1:16.31  2:02.99    2:40.31   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    34.83  1:17.57  2:03.87    2:40.40   
Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening    33.76  1:15.93  2:05.35    2:40.62   
Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    33.52  1:18.26  2:04.25    2:41.75   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    35.04  1:18.38  2:04.52    2:42.11   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägen Simförening    32.11  1:16.94  2:07.37    2:44.99   
10  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    33.64  1:17.14  2:06.52    2:45.07   
11  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    36.07  1:20.79  2:07.78    2:46.67   
12  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    35.56  1:21.53  2:13.34    2:50.63   
13  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens IF SF    37.76  1:25.25  2:12.47    2:50.90   
14  Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    34.64  1:23.93  2:10.76    2:52.64   
15  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    37.28  1:23.03  2:14.24    2:54.81   
16  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    38.10  1:23.30  2:13.01    2:55.73   
17  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    38.83  1:24.80  2:17.04    2:58.90   
18  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    40.27  1:26.44  2:23.10    3:01.80   
19  Thea Jonsson  1999  Stockholmspolisens IF SF    42.28  1:33.83  2:32.92    3:19.00   
20  Mathilda Norlander  1999  Spårvägen Simförening    42.82  1:35.52  2:36.01    3:23.61   
21  Rebecca Elgh  1999  Spårvägen Simförening    43.78  1:37.30  2:39.09    3:25.17   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.66  1:12.13  1:56.88    2:32.56   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.54  1:13.36  1:59.45    2:35.46   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    34.66  1:15.73  2:03.46    2:38.51   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    32.81  1:12.29  2:02.16    2:39.36   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    32.79  1:15.60  2:03.42    2:40.79   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    34.49  1:17.79  2:04.50    2:42.40   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    35.26  1:20.73  2:07.80    2:45.70   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    37.71  1:22.69  2:10.72    2:47.71   
Evelina Johansson  2000  Stockholmspolisens IF SF    37.97  1:23.53  2:10.31    2:50.26   
10  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    36.71  1:20.49  2:09.81    2:50.66   
11  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    39.71  1:24.86  2:15.03    2:54.53   
12  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    38.84  1:26.78  2:21.58    2:59.47   
13  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    38.83  1:23.78  2:18.15    2:59.94   
14  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    40.30  1:27.34  2:20.68    3:00.71   
15  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    36.54  1:24.56  2:19.62    3:02.37   
16  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    38.90  1:28.38  2:21.36    3:02.67   
17  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    39.38  1:27.79  2:23.11    3:04.55   
18  Louise Törnblom  2000  Spårvägen Simförening    44.15  1:37.59  2:43.90    3:30.32   
Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    32.84  1:14.56  2:01.88    2:37.51   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.51  1:16.26  2:06.02    2:41.46   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    35.43  1:15.41  2:04.23    2:41.66   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    35.78  1:20.62  2:05.94    2:43.39   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    35.12  1:19.69  2:06.14    2:43.42   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    36.77  1:20.23  2:09.27    2:46.19   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    35.49  1:18.89  2:09.74    2:48.88   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    35.37  1:20.53  2:11.94    2:50.33   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    34.95  1:21.71  2:13.61    2:51.16   
10  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    37.31  1:21.30  2:11.52    2:51.98   
11  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    37.60  1:23.87  2:16.31    2:52.13   
12  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    39.46  1:23.89  2:13.10    2:53.13   
13  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    39.35  1:23.25  2:13.49    2:53.77   
14  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    35.11  1:23.87  2:15.99    2:53.94   
15  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    36.39  1:22.82  2:13.96    2:54.03   
16  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.50  1:23.86  2:11.49    2:56.66   
17  Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    38.26  1:24.41  2:17.15    2:56.89   
18  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.64  1:28.44  2:14.49    2:57.45   
19  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    36.99  1:26.12  2:17.36    2:57.84   
20  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    38.58  1:24.34  2:19.35    2:58.72   
21  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    36.86  1:26.03  2:18.92    2:58.84   
22  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    42.70  1:31.36  2:28.92    3:10.04   
Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    34.00  1:14.99  2:01.07    2:36.70   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    32.54  1:15.44  2:00.31    2:36.97   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.68  1:17.22  2:03.24    2:38.09   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    34.29  1:17.33  2:04.54    2:41.23   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    37.24  1:19.73  2:06.03    2:44.80   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    35.97  1:20.09  2:10.59    2:48.22   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    39.13  1:21.72  2:12.18    2:49.70   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.65  1:16.59  2:11.04    2:50.87   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    37.53  1:19.69  2:11.84    2:51.05   
10  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    36.07  1:23.17  2:13.52    2:52.32   
11  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    37.38  1:23.42  2:13.94    2:54.49   
12  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.16  1:23.09  2:14.82    2:55.77   
13  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    39.51  1:26.89  2:16.83    2:55.79   
14  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    38.86  1:25.30  2:18.46    2:57.30   
15  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    39.46  1:28.46  2:18.90    2:57.95   
16  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    37.56  1:23.45  2:16.33    2:58.14   
17  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.70  1:26.32  2:17.53    2:58.18   
18  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    39.97  1:25.05  2:20.11    2:58.56   
19  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.97  1:27.02  2:20.95    2:58.61   
20  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    39.07  1:23.02  2:18.60    2:59.23   
21  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    37.67  1:26.57  2:20.42    3:00.45   
22  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    37.59  1:24.01  2:24.03    3:00.48   
23  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    42.01  1:28.73  2:22.61    3:00.72   
24  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    40.41  1:28.11  2:20.52    3:00.83   
25  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.91  1:24.50  2:19.71    3:01.04   
26  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.64  1:28.04  2:21.83    3:01.97   
27  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    42.74  1:29.90  2:21.95    3:02.94   
28  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    38.96  1:28.47  2:22.84    3:03.36   
29  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    40.84  1:27.70  2:20.09    3:03.50   
30  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    42.96  1:30.85  2:26.63    3:04.37   
31  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    39.27  1:28.32  2:25.04    3:04.43   
32  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    40.17  1:27.34  2:23.24    3:05.76   
33  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    39.97  1:29.92  2:23.53    3:06.92   
34  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    40.87  1:29.12  2:25.17    3:07.27   
35  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    44.27  1:37.03  2:30.94    3:09.33   
36  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    42.02  1:33.97  2:28.00    3:09.35   
37  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    41.88  1:32.27  2:27.88    3:09.38   
38  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    43.22  1:32.04  2:27.90    3:10.20   
39  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    44.82  1:31.97  2:28.37    3:10.27   
40  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    41.77  1:31.68  2:28.24    3:10.33   
41  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    42.42  1:27.58  2:30.19    3:10.93   
42  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    45.34  1:34.53  2:29.18    3:11.07   
43  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    46.06  1:37.17  2:30.45    3:11.48   
44  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    46.70  1:36.88  2:30.92    3:12.00   
45  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    42.12  1:35.13  2:30.41    3:12.07   
46  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    46.72  1:36.52  2:30.64    3:12.32   
47  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    41.87  1:30.81  2:28.88    3:13.17   
48  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    45.25  1:36.02  2:31.77    3:15.71   
49  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    41.19  1:33.20  2:35.00    3:16.48   
50  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    43.50  1:32.52  2:30.23    3:16.60   
51  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    43.34  1:37.20  2:38.88    3:18.20   
52  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    44.43  1:37.83  2:35.72    3:18.57   
53  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    45.98  1:37.51  2:34.56    3:19.43   
54  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    46.65  1:36.94  2:39.88    3:20.54   
55  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    47.48  1:33.96  2:38.24    3:21.10   
56  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    45.25  1:37.32  2:37.09    3:22.89   
57  Anastasia Marinos  2002  Simklubben Neptun    50.25  1:43.49  2:42.69    3:29.04   
58  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    44.57  1:40.99  2:43.74    3:31.17   
59  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    47.01  1:39.12  2:46.32    3:31.20   
60  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    49.62  1:41.66  2:44.31    3:31.32   
61  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    51.11  1:44.10  2:47.58    3:31.92   
62  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    52.09  1:44.69  2:44.80    3:32.52   
63  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    46.74  1:41.22  2:43.31    3:34.45   
64  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    52.26  1:45.87  2:45.74    3:34.63   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  31 maj 2015 
Licensierad till: Spårvägen Simförening  Utskriftstid  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner