Tulokset Vantaa Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 23 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Teperi | 2005 | 211 | 36.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 181 | 37.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Urho Käkelä | 2005 | 150 | 40.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 148 | 40.56 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Maddox Pilli | 2005 | 135 | 41.83 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
6 | Veeti Salminen | 2006 | 131 | 42.30 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Aleksandr Logvin | 2006 | 130 | 42.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 126 | 42.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Nico Kulju | 2006 | 109 | 44.93 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Alexander Kaznakov | 2006 | 108 | 45.11 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
11 | Lauri Valtanen | 2007 | 92 | 47.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Jonah Kuronen | 2005 | 86 | 48.54 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
13 | Tiger Tran | 2005 | 77 | 50.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Mihail Svistunov | 2005 | 65 | 53.44 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
15 | Lauri Toivonen | 2007 | 38 | 1:03.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tatu Hapuoja | 2003 | 384 | 29.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Oskar Turunen | 2003 | 298 | 32.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 284 | 32.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lassi Haimi | 2003 | 282 | 32.76 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 277 | 32.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 249 | 34.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Ville Savulahti | 2003 | 241 | 34.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Taavi Backman | 2004 | 236 | 34.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuomas Peltola | 2003 | 231 | 34.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 217 | 35.74 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Sami Pönkä | 2003 | 205 | 36.40 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Roni Severinkangas | 2003 | 200 | 36.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jesse Hyppönen | 2004 | 183 | 37.81 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
14 | Kalle Seppä | 2003 | 183 | 37.84 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Miikka Visto | 2004 | 181 | 37.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Max Walther | 2003 | 175 | 38.37 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Karri Suuronen | 2003 | 174 | 38.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Niko Akkanen | 2003 | 173 | 38.54 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Samuli Surakka | 2003 | 154 | 40.07 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Nikita Batluk | 2003 | 152 | 40.19 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
21 | Aapo Ahlroos | 2004 | 151 | 40.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Aleksi Alanko | 2003 | 148 | 40.57 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Oskari Toivonen | 2004 | 146 | 40.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Jan Byskov | 2004 | 143 | 41.09 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
25 | Alexey Kirov | 2004 | 140 | 41.34 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Richard Ramstedt | 2004 | 137 | 41.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elisey Sobatkovskiy | 2004 | 133 | 42.03 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Olli Erkkilä | 2003 | 127 | 42.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 112 | 44.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Henri Erlund | 2003 | 98 | 46.48 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Mikael Vatiainen | 2003 | 97 | 46.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Vinski Lång | 2004 | 94 | 47.22 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Niklas Riihelä | 2003 | 74 | 51.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aapo Kaasinen | 2003 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Daniel Bun | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Herkka Toivo | 2004 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Jeremy Valkeavuori | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Niko Päivinen | 2004 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Oskari Cederqvist | 2004 | DNF | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Joona Lehtonen | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markku Khrishchenovich | 2003 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 431 | 28.43 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | 431 | 28.44 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 416 | 28.78 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 415 | 28.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Oskari Rantamäki | 2001 | 386 | 29.51 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Ivan Turbin | 2001 | 366 | 30.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Matias Hjelm | 2002 | 364 | 30.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Kalle Hyttinen | 2001 | 352 | 30.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Herkko Lajas | 2001 | 346 | 30.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 340 | 30.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 339 | 30.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Aaro Märsylä | 2001 | 326 | 31.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Frans Bärlund | 2001 | 324 | 31.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Veeti Vainionpää | 2001 | 319 | 31.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Ali Gardberg | 2001 | 312 | 31.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Valtteri Vuori | 2001 | 310 | 31.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Elias Filippovits | 2002 | 303 | 31.99 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
18 | Wäinö Koskinen | 2002 | 301 | 32.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Victor Vardeka | 2001 | 301 | 32.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Max Åström | 2002 | 295 | 32.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Aleksanteri Nord | 2002 | 286 | 32.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Oskari Niemi | 2001 | 285 | 32.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Henri Jokinen | 2002 | 285 | 32.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 282 | 32.76 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
25 | Timi Aaltonen | 2001 | 276 | 32.97 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Ville Rissanen | 2001 | 272 | 33.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Atte Oikari | 2001 | 271 | 33.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Samuel Leppänen | 2002 | 267 | 33.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 265 | 33.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Juho Laukkanen | 2001 | 263 | 33.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Repe Kupila | 2001 | 259 | 33.70 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
32 | Sampo Peltola | 2002 | 241 | 34.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 237 | 34.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Aarne Myllynen | 2002 | 236 | 34.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Veikka Weckman | 2001 | 235 | 34.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Pyry Talvitie | 2002 | 228 | 35.14 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Eetu Häkkinen | 2001 | 226 | 35.24 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Viljami Töhönen | 2002 | 225 | 35.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Tuomas Jokilahti | 2001 | 217 | 35.71 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
40 | Severi Vilkko | 2002 | 215 | 35.85 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
41 | Lasse Saarinen | 2002 | 214 | 35.89 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Kirill Ivanov | 2002 | 197 | 36.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
43 | Oscar Kullström | 2002 | 193 | 37.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Kasimir Riihelä | 2002 | 190 | 37.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Topias Ojanen | 2002 | 175 | 38.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Topias Hildén | 2002 | 174 | 38.43 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Tapio Uzal | 2001 | 167 | 38.98 | ||||||
Vanders | ||||||||||
48 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 157 | 39.82 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Veikka Holopainen | 2002 | 155 | 39.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
50 | Joel Ylitalo | 2001 | 138 | 41.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Janne Mononen | 2002 | 137 | 41.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
52 | Aran Aydar | 2002 | 49 | 58.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Joel Syrjä | 2002 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Sebastian Bun | 2002 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aapo Liljaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Aleksi Seger | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Lehtonen | 2000 | 515 | 26.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 488 | 27.29 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 480 | 27.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Walentin Koskinen | 2000 | 479 | 27.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Verneri Mattila | 1999 | 455 | 27.92 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 453 | 27.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Jakob Sievers | 2000 | 432 | 28.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Henri Koski | 2000 | 427 | 28.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Niklas Uitto | 2000 | 420 | 28.68 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Roope Aro | 2000 | 412 | 28.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Severi Nieminen | 1999 | 399 | 29.19 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Miika Pänttönen | 1999 | 395 | 29.27 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Arttu Heikkinen | 2000 | 357 | 30.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Jon Byskov | 2000 | 357 | 30.28 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Sami Seppälä | 2000 | 353 | 30.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Elmeri Helenius | 2000 | 337 | 30.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Matias Jokilahti | 2000 | 269 | 33.28 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 254 | 33.90 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Frans Meltovaara | 2000 | 248 | 34.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Eetu Turkka | 2000 | 106 | 45.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leiponen | 1998 | 584 | 25.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 562 | 26.03 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
3 | Rafael Stenman | 1997 | 527 | 26.60 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Henrik Häkkinen | 1998 | 526 | 26.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 488 | 27.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Mikko Suova | 1997 | 471 | 27.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Mikhail Novikov | 1998 | 467 | 27.68 | ||||||
Ekran | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 460 | 27.82 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Aarne Santamäki | 1998 | 455 | 27.92 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Lauri Kuitunen | 1998 | 420 | 28.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 415 | 28.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Alexi Taimela | 1998 | 403 | 29.08 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Markus Kuisma | 1998 | 400 | 29.16 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Ulduz Mir Isapur | 1998 | 334 | 30.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Kevin Kroon | 1997 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:19 |