2020-04-10   12:32:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Teperi  2005    211          36.09   
  Cetus Espoo                   
Antti Musikka  2005    181          37.98   
  Vanders                   
Urho Käkelä  2005    150          40.44   
  Keravan Uimarit                   
Aleksandr Vysotskiy  2006    148          40.56   
  Stadin Delfiinit                   
Maddox Pilli  2005    135          41.83   
  Stadin Delfiinit                   
Veeti Salminen  2006    131          42.30   
  Someron Esa                   
Aleksandr Logvin  2006    130          42.35   
  Vanders                   
Sampo Nord  2005    126          42.86   
  Vanders                   
Nico Kulju  2006    109          44.93   
  Simmis Wanda                   
10  Alexander Kaznakov  2006    108          45.11   
  Stadin Delfiinit                   
11  Lauri Valtanen  2007    92          47.52   
  Vanders                   
12  Jonah Kuronen  2005    86          48.54   
  Stadin Delfiinit                   
13  Tiger Tran  2005    77          50.41   
  Vanders                   
14  Mihail Svistunov  2005    65          53.44   
  Stadin Delfiinit                   
15  Lauri Toivonen  2007    38          1:03.87   
  Vanders                   
Paavo Nenonen  2005              DNF   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hapuoja  2003    384          29.55   
  Uinti Tampere                   
Oskar Turunen  2003    298          32.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leevi Ylikulppi  2003    284          32.68   
  Cetus Espoo                   
Lassi Haimi  2003    282          32.76   
  Kouvolan Uimarit                   
Luukas Vainio  2003    277          32.95   
  Cetus Espoo                   
Eemil Kankare  2003    249          34.15   
  Aurajoen Uinti                   
Ville Savulahti  2003    241          34.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    236          34.74   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Peltola  2003    231          34.98   
  Cetus Espoo                   
10  Akseli Leppänen  2004    217          35.74   
  Simmis Grani                   
11  Sami Pönkä  2003    205          36.40   
  Vanders                   
12  Roni Severinkangas  2003    200          36.74   
  Cetus Espoo                   
13  Jesse Hyppönen  2004    183          37.81   
  Lahden Kaleva                   
14  Kalle Seppä  2003    183          37.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Miikka Visto  2004    181          37.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Max Walther  2003    175          38.37   
  HTU Stadi                   
17  Karri Suuronen  2003    174          38.45   
  Cetus Espoo                   
18  Niko Akkanen  2003    173          38.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Samuli Surakka  2003    154          40.07   
  Vanders                   
20  Nikita Batluk  2003    152          40.19   
  Stadin Delfiinit                   
21  Aapo Ahlroos  2004    151          40.27   
  Vanders                   
22  Aleksi Alanko  2003    148          40.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Oskari Toivonen  2004    146          40.77   
  Vanders                   
24  Jan Byskov  2004    143          41.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
25  Alexey Kirov  2004    140          41.34   
  Keravan Uimarit                   
26  Richard Ramstedt  2004    137          41.62   
  Cetus Espoo                   
27  Elisey Sobatkovskiy  2004    133          42.03   
  Vanders                   
28  Olli Erkkilä  2003    127          42.69   
  Aurajoen Uinti                   
29  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    112          44.55   
  Cetus Espoo                   
30  Henri Erlund  2003    98          46.48   
  HTU Stadi                   
31  Mikael Vatiainen  2003    97          46.77   
  Vanders                   
32  Vinski Lång  2004    94          47.22   
  Keravan Uimarit                   
33  Niklas Riihelä  2003    74          51.09   
  Vanders                   
Aapo Kaasinen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
Daniel Bun  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Herkka Toivo  2004              DNF   
  Keravan Uimarit                   
Jeremy Valkeavuori  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Niko Päivinen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Oskari Cederqvist  2004              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Joona Lehtonen  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markku Khrishchenovich  2003              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    431          28.43   
  Vanders                   
Tatu Hörkkö  2001    431          28.44   
  Uinti Tampere                   
Eetu Einto  2001    416          28.78   
  Nurmijärven Uinti                   
Ossi Kleimola  2001    415          28.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Oskari Rantamäki  2001    386          29.51   
  Octopus Lohja                   
Ivan Turbin  2001    366          30.03   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Matias Hjelm  2002    364          30.08   
  Vanders                   
Kalle Hyttinen  2001    352          30.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Herkko Lajas  2001    346          30.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Mihail Khanoukaev  2002    340          30.78   
  Cetus Espoo                   
11  Onni-Kalle Luomala  2002    339          30.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Aaro Märsylä  2001    326          31.22   
  Vanders                   
13  Frans Bärlund  2001    324          31.28   
  Uinti Tampere                   
14  Veeti Vainionpää  2001    319          31.44   
  Simmis Wanda                   
15  Ali Gardberg  2001    312          31.66   
  Simmis Wanda                   
16  Valtteri Vuori  2001    310          31.73   
  Keravan Uimarit                   
17  Elias Filippovits  2002    303          31.99   
  Stadin Delfiinit                   
18  Wäinö Koskinen  2002    301          32.04   
  Uinti Tampere                   
19  Victor Vardeka  2001    301          32.06   
  Helsingin Uimarit                   
20  Max Åström  2002    295          32.26   
  Cetus Espoo                   
21  Aleksanteri Nord  2002    286          32.58   
  Vanders                   
22  Oskari Niemi  2001    285          32.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
23  Henri Jokinen  2002    285          32.65   
  Keravan Uimarit                   
24  Jonatan Hallikainen  2001    282          32.76   
  Lahden Kaleva                   
25  Timi Aaltonen  2001    276          32.97   
  Keravan Uimarit                   
26  Ville Rissanen  2001    272          33.16   
  Vanders                   
27  Atte Oikari  2001    271          33.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
28  Samuel Leppänen  2002    267          33.35   
  Simmis Wanda                   
29  Doria Sadojevic Jelacik  2002    265          33.45   
  Cetus Espoo                   
30  Juho Laukkanen  2001    263          33.54   
  Simmis Wanda                   
31  Repe Kupila  2001    259          33.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
32  Sampo Peltola  2002    241          34.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Elias Jääskeläinen  2002    237          34.71   
  Cetus Espoo                   
34  Aarne Myllynen  2002    236          34.75   
  Järvenpään Uintiklubi                   
35  Veikka Weckman  2001    235          34.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
36  Pyry Talvitie  2002    228          35.14   
  Gladius Kirkkonummi                   
37  Eetu Häkkinen  2001    226          35.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
38  Viljami Töhönen  2002    225          35.31   
  Riihimäen Uimaseura                   
39  Tuomas Jokilahti  2001    217          35.71   
  Nurmijärven Uinti                   
40  Severi Vilkko  2002    215          35.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
41  Lasse Saarinen  2002    214          35.89   
  Octopus Lohja                   
42  Kirill Ivanov  2002    197          36.92   
  Helsingin Uimarit                   
43  Oscar Kullström  2002    193          37.16   
  Vanders                   
44  Kasimir Riihelä  2002    190          37.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
45  Topias Ojanen  2002    175          38.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
46  Topias Hildén  2002    174          38.43   
  HTU Stadi                   
47  Tapio Uzal  2001    167          38.98   
  Vanders                   
48  Jenson Lih Shan Li  2002    157          39.82   
  HTU Stadi                   
49  Veikka Holopainen  2002    155          39.93   
  Nurmijärven Uinti                   
50  Joel Ylitalo  2001    138          41.51   
  Simmis Wanda                   
51  Janne Mononen  2002    137          41.68   
  Vanders                   
52  Aran Aydar  2002    49          58.44   
  Vanders                   
Joel Syrjä  2002              DNF   
  Cetus Espoo                   
Sebastian Bun  2002              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Aapo Liljaniemi  2002              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Aleksi Seger  2001              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Lehtonen  2000    515          26.80   
  Uinti Tampere                   
Kasimir Kirjonen  2000    488          27.29   
  Uinti Tampere                   
Saku Laakkonen  1999    480          27.44   
  Vanders                   
Walentin Koskinen  2000    479          27.45   
  Uinti Tampere                   
Verneri Mattila  1999    455          27.92   
  ORCA Helsinki                   
Martti Tervanen  2000    453          27.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jakob Sievers  2000    432          28.42   
  Uinti Tampere                   
Henri Koski  2000    427          28.53   
  Gladius Kirkkonummi                   
Niklas Uitto  2000    420          28.68   
  Uinti Tampere                   
10  Roope Aro  2000    412          28.87   
  Nokian Pyry                   
11  Severi Nieminen  1999    399          29.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Miika Pänttönen  1999    395          29.27   
  Uinti Tampere                   
13  Arttu Heikkinen  2000    357          30.28   
  Uinti Tampere                   
13  Jon Byskov  2000    357          30.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
15  Sami Seppälä  2000    353          30.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Elmeri Helenius  2000    337          30.87   
  Uinti Tampere                   
17  Matias Jokilahti  2000    269          33.28   
  Nurmijärven Uinti                   
18  Mikko Kuosmanen  2000    254          33.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Frans Meltovaara  2000    248          34.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Eetu Turkka  2000    106          45.38   
  Vanders                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998    584          25.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Joona Kärkkäinen  1998    562          26.03   
  Heinolan Isku                   
Rafael Stenman  1997    527          26.60   
  Nokian Pyry                   
Henrik Häkkinen  1998    526          26.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Valkonen  1997    488          27.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikko Suova  1997    471          27.61   
  Uinti Tampere                   
Mikhail Novikov  1998    467          27.68   
  Ekran                   
Heikki Tervanen  1998    460          27.82   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Aarne Santamäki  1998    455          27.92   
  Gladius Kirkkonummi                   
10  Lauri Kuitunen  1998    420          28.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Artturi Kaarlenkaski  1997    415          28.81   
  Uinti Tampere                   
12  Alexi Taimela  1998    403          29.08   
  Gladius Kirkkonummi                   
13  Markus Kuisma  1998    400          29.16   
  Salon Uimarit                   
14  Ulduz Mir Isapur  1998    334          30.96   
  Helsingin Uimarit                   
Kevin Kroon  1997              DNF   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner