2020-04-05   12:41:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskar Turunen  2003    359          1:23.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
Sami Uusikumpu  2003    296          1:29.36   
  Simmis Wanda                   
Eemil Kankare  2003    287          1:30.34   
  Aurajoen Uinti                   
Dang Le Nhut  2003    262          1:33.12   
  Vanders                   
Niklas Hatakka  2003    259          1:33.41   
  Cetus Espoo                   
Tuukka Inkilä  2003    252          1:34.25   
  Cetus Espoo                   
Ville Savulahti  2003    249          1:34.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leevi Ylikulppi  2003    233          1:36.77   
  Cetus Espoo                   
Risto Martikainen  2003    229          1:37.38   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Oliver Hanhimäki  2003    218          1:38.97   
  Octopus Lohja                   
11  Pauli Rantamäki  2003    212          1:39.94   
  Octopus Lohja                   
12  Kalle Seppä  2003    204          1:41.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Akseli Leppänen  2004    202          1:41.52   
  Simmis Grani                   
14  Oskari Repo  2003    198          1:42.15   
  Cetus Espoo                   
15  Nikita Batluk  2003    177          1:46.15   
  Stadin Delfiinit                   
16  Atte Poikela  2003    150          1:51.98   
  Cetus Espoo                   
17  Jesse Hyppönen  2004    147          1:52.73   
  Lahden Kaleva                   
18  Max Walther  2003    141          1:54.25   
  HTU Stadi                   
19  Lucas Tepponen  2003    139          1:54.86   
  Helsingin Uimarit                   
20  Veerti Juurakko  2004    137          1:55.37   
  Cetus Espoo                   
21  Karri Suuronen  2003    136          1:55.82   
  Cetus Espoo                   
22  Sami Pönkä  2003    135          1:56.03   
  Vanders                   
23  Joona Lehtonen  2003    132          1:56.77   
  Vanders                   
24  Antti Musikka  2005    129          1:57.78   
  Vanders                   
25  Aleksandr Vysotskiy  2006    128          1:57.97   
  Stadin Delfiinit                   
26  Niko Akkanen  2003    128          1:58.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Tuomas Peltola  2003    123          1:59.67   
  Cetus Espoo                   
28  Miikka Visto  2004    116          2:02.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
29  Joona Pohjola  2004    114          2:02.60   
  Salon Uimarit                   
30  Jonah Kuronen  2005    113          2:02.99   
  Stadin Delfiinit                   
31  Otso Mäkivuokko  2003    110          2:04.12   
  Gladius Kirkkonummi                   
32  Samuli Surakka  2003    107          2:05.25   
  Vanders                   
33  Olli Erkkilä  2003    106          2:05.63   
  Aurajoen Uinti                   
34  Maddox Pilli  2005    104          2:06.68   
  Stadin Delfiinit                   
35  Tiger Tran  2005    103          2:06.93   
  Vanders                   
36  Jan Byskov  2004    103          2:06.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
37  Alexander Kaznakov  2006    100          2:08.00   
  Stadin Delfiinit                   
38  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    99          2:08.57   
  Cetus Espoo                   
39  Santtu Kosunen  2003    98          2:09.06   
  Cetus Espoo                   
40  Mihail Svistunov  2005    86          2:14.67   
  Stadin Delfiinit                   
Johan Krister Fredriksson  2003              DNF   
  HTU Stadi                   
Niko Päivinen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
Oskari Cederqvist  2004              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Paavo Nenonen  2005              DNF   
  Cetus Espoo                   
Aleksi Alanko  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Herkka Toivo  2004              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markku Khrishchenovich  2003              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Miro Merinen  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Niko Teperi  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Oskari Toivonen  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roni Severinkangas  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sampo Nord  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Ukko-Pekka Luomala  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pyry Nurminen  2001    442          1:18.24   
  ORCA Helsinki                   
Ossi Kleimola  2001    433          1:18.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Oskari Aalto  2002    421          1:19.47   
  Cetus Espoo                   
Kalle Hyttinen  2001    389          1:21.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Verneri Viisanen  2002    380          1:22.28   
  Cetus Espoo                   
Timi Torkkel  2001    376          1:22.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tatu Hörkkö  2001    368          1:23.11   
  Uinti Tampere                   
Oliver Juursoo  2001    353          1:24.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lauri Krapf  2001    342          1:25.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Oskari Rantamäki  2001    339          1:25.44   
  Octopus Lohja                   
11  Atte Lasmio  2001    320          1:27.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Elias Filippovits  2002    315          1:27.59   
  Stadin Delfiinit                   
13  Mihail Khanoukaev  2002    311          1:27.89   
  Cetus Espoo                   
14  Oskari Niemi  2001    299          1:29.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Atte Oikari  2001    295          1:29.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Aapo Liljaniemi  2002    257          1:33.71   
  Nurmijärven Uinti                   
17  Ivan Turbin  2001    254          1:34.10   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Reko Ojalainen  2001    237          1:36.26   
  Kouvolan Uimarit                   
19  Ville Rissanen  2001    236          1:36.34   
  Vanders                   
20  Victor Vardeka  2001    233          1:36.72   
  Helsingin Uimarit                   
21  Eetu Häkkinen  2001    232          1:36.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
22  Veikka Weckman  2001    217          1:39.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Viljami Töhönen  2002    217          1:39.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Aleksanteri Nord  2002    214          1:39.60   
  Vanders                   
25  Timi Aaltonen  2001    211          1:39.99   
  Keravan Uimarit                   
26  Onni Järvinen  2002    207          1:40.71   
  HTU Stadi                   
27  Repe Kupila  2001    178          1:45.88   
  Gladius Kirkkonummi                   
28  Joni Tähti  2001    164          1:48.69   
  Nurmijärven Uinti                   
29  Sebastian Stenbacka  2002    156          1:50.66   
  Octopus Lohja                   
30  Kasimir Riihelä  2002    156          1:50.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
31  Jenson Lih Shan Li  2002    155          1:50.78   
  HTU Stadi                   
32  Aarne Myllynen  2002    152          1:51.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
33  Kirill Ivanov  2002    145          1:53.37   
  Helsingin Uimarit                   
34  Lasse Saarinen  2002    140          1:54.55   
  Octopus Lohja                   
35  Topias Hildén  2002    140          1:54.73   
  HTU Stadi                   
36  Elias Jääskeläinen  2002    137          1:55.35   
  Cetus Espoo                   
37  Oscar Kullström  2002    136          1:55.77   
  Vanders                   
38  Janne Mononen  2002    132          1:56.88   
  Vanders                   
39  Tuomas Jokilahti  2001    121          2:00.48   
  Nurmijärven Uinti                   
40  Topias Ojanen  2002    106          2:05.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Tapio Uzal  2001    96          2:09.77   
  Vanders                   
Elias Kukkonen  2002              DNF   
  Stadin Delfiinit                   
Joel Syrjä  2002              DNF   
  Cetus Espoo                   
Heikki Väkeväinen  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Wäinö Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Kyyrä  1999    550          1:12.72   
  Vanders                   
Olli Rautaporras  2000    539          1:13.20   
  Nokian Pyry                   
Kasimir Kirjonen  2000    470          1:16.62   
  Uinti Tampere                   
Teemu Viitanen  2000    459          1:17.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Onni Kuronen  2000    440          1:18.34   
  Nokian Pyry                   
Otto Laakso  1999    433          1:18.75   
  Octopus Lohja                   
Niklas Uitto  2000    410          1:20.17   
  Uinti Tampere                   
Sampo Kärkkäinen  2000    389          1:21.58   
  Nokian Pyry                   
Otto Seppä  1999    383          1:22.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Henri Koski  2000    376          1:22.53   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Roope Aro  2000    369          1:23.07   
  Nokian Pyry                   
12  Niilo Ukkonen  2000    334          1:25.87   
  Mikkelin Uimaseura                   
13  Jon Byskov  2000    310          1:28.03   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
14  Mikko Kuosmanen  2000    305          1:28.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Elmeri Helenius  2000    299          1:29.06   
  Uinti Tampere                   
16  Daniel Kotov  2000    263          1:32.94   
  Vanders                   
17  Joni Löytökorpi  2000    219          1:38.81   
  Vanders                   
18  Matias Jokilahti  2000    210          1:40.25   
  Nurmijärven Uinti                   
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leiponen  1998    607          1:10.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tapio Junninen  1995    575          1:11.65   
  Vanders                   
Eerikki Rutanen  1972    511          1:14.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
Arto Auri  1997    476          1:16.33   
  Uinti Tampere                   
Rafael Stenman  1997    459          1:17.24   
  Nokian Pyry                   
Aarne Santamäki  1998    434          1:18.66   
  Gladius Kirkkonummi                   
Artturi Kaarlenkaski  1997    419          1:19.64   
  Uinti Tampere                   
Lauri Kuitunen  1998    355          1:24.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikko Suova  1997    348          1:24.70   
  Uinti Tampere                   
10  Tom Nylund  1959    285          1:30.51   
  Rauman Uimaseura                   
11  Alexi Taimela  1998    256          1:33.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner