Resultater for Arena Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.54 |
2:17.11 |
3:29.19 |
|
4:39.93 |
|
2 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:32.33 |
3:57.19 |
|
5:22.25 |
|
3 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:14.39 |
2:38.42 |
4:04.22 |
|
5:28.02 |
|
4 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.66 |
2:38.54 |
4:05.11 |
|
5:29.57 |
|
5 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:22.39 |
2:53.85 |
4:26.40 |
|
5:53.75 |
|
6 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:21.65 |
2:51.58 |
4:23.92 |
|
5:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Piotr Twardowski |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
1:04.06 |
2:13.03 |
3:22.61 |
|
4:30.39 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.53 |
2:18.02 |
3:32.42 |
|
4:45.48 |
|
3 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.73 |
2:22.90 |
3:37.28 |
|
4:49.59 |
|
4 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.50 |
2:20.74 |
3:37.04 |
|
4:52.76 |
|
5 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.03 |
2:27.32 |
3:48.31 |
|
5:04.65 |
|
6 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.93 |
2:28.73 |
3:47.46 |
|
5:05.62 |
|
7 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.33 |
2:28.90 |
3:48.88 |
|
5:07.52 |
|
8 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.60 |
2:34.68 |
3:55.27 |
|
5:15.71 |
|
9 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:15.39 |
2:36.59 |
3:59.34 |
|
5:20.72 |
|
10 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:16.37 |
2:39.91 |
4:03.44 |
|
5:25.41 |
|
11 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
1:17.67 |
2:42.72 |
4:08.59 |
|
5:33.29 |
|
12 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.69 |
2:43.75 |
4:14.36 |
|
5:41.52 |
|
13 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:18.78 |
2:50.15 |
4:26.61 |
|
5:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.05 |
2:08.29 |
3:14.73 |
|
4:18.53 |
|
2 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.83 |
2:11.51 |
3:20.35 |
|
4:29.17 |
|
3 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
1:03.15 |
2:11.50 |
3:20.34 |
|
4:30.12 |
|
4 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.85 |
2:13.17 |
3:22.96 |
|
4:32.26 |
|
5 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.54 |
2:14.22 |
3:27.15 |
|
4:39.18 |
|
6 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.22 |
2:15.68 |
3:28.08 |
|
4:39.92 |
|
7 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:21.77 |
3:40.79 |
|
4:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
59.41 |
1:59.56 |
3:03.04 |
|
4:03.24 |
|
2 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
59.06 |
2:00.03 |
3:03.11 |
|
4:04.49 |
|
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:00.60 |
2:06.12 |
3:12.23 |
|
4:16.42 |
|
4 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:01.27 |
2:07.96 |
3:14.57 |
|
4:18.49 |
|
5 |
Axel Bååthe |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:01.07 |
2:07.44 |
3:16.15 |
|
4:25.49 |
|
6 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.06 |
2:10.39 |
3:19.19 |
|
4:26.79 |
|
7 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:02.50 |
2:11.04 |
3:19.86 |
|
4:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.53 |
2:12.58 |
3:22.40 |
4:32.81 |
9:16.37 |
|
|
|
|
|
|
5:43.96 |
6:54.84 |
8:06.26 |
|
|
|
2 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.28 |
2:16.02 |
3:26.45 |
4:37.59 |
9:20.77 |
|
|
|
|
|
|
5:49.21 |
7:00.12 |
8:11.43 |
|
|
|
3 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.41 |
2:14.06 |
3:24.71 |
4:36.25 |
9:23.70 |
|
|
|
|
|
|
5:47.83 |
7:00.69 |
8:13.21 |
|
|
|
4 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.95 |
2:20.85 |
3:31.43 |
4:42.06 |
9:28.48 |
|
|
|
|
|
|
5:53.36 |
7:05.30 |
8:17.26 |
|
|
|
5 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:06.93 |
2:17.89 |
3:29.30 |
4:40.36 |
9:30.56 |
|
|
|
|
|
|
5:52.22 |
7:05.18 |
8:18.27 |
|
|
|
6 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
1:06.67 |
2:20.23 |
3:34.50 |
4:48.65 |
9:42.14 |
|
|
|
|
|
|
6:02.25 |
7:17.14 |
8:31.56 |
|
|
|
7 |
Julia Norlin |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.73 |
2:23.42 |
3:37.66 |
4:52.70 |
9:53.40 |
|
|
|
|
|
|
6:07.74 |
7:23.58 |
8:39.99 |
|
|
|
8 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:09.90 |
2:23.16 |
3:38.64 |
4:53.54 |
9:53.98 |
|
|
|
|
|
|
6:09.04 |
7:24.67 |
8:40.12 |
|
|
|
9 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:23.42 |
3:38.73 |
4:53.63 |
9:54.16 |
|
|
|
|
|
|
6:09.16 |
7:24.86 |
8:40.28 |
|
|
|
10 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.42 |
2:26.50 |
3:41.95 |
4:56.15 |
9:56.98 |
|
|
|
|
|
|
6:12.25 |
7:28.27 |
8:44.05 |
|
|
|
11 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:25.46 |
3:42.89 |
5:00.72 |
10:14.12 |
|
|
|
|
|
|
6:19.49 |
7:38.08 |
8:56.84 |
|
|
|
12 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.33 |
2:24.25 |
3:41.25 |
4:58.88 |
10:15.38 |
|
|
|
|
|
|
6:18.65 |
7:38.78 |
8:58.28 |
|
|
|
13 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.10 |
2:26.89 |
3:42.65 |
5:01.75 |
10:18.02 |
|
|
|
|
|
|
6:21.05 |
7:40.48 |
9:00.58 |
|
|
|
14 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:17.06 |
2:42.85 |
4:09.75 |
5:36.42 |
11:20.14 |
|
|
|
|
|
|
7:04.13 |
8:31.04 |
9:57.41 |
|
|
|
15 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.24 |
2:44.87 |
4:12.04 |
5:41.25 |
11:38.18 |
|
|
|
|
|
|
7:11.31 |
8:41.29 |
10:11.27 |
|
|
|
16 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.80 |
2:52.29 |
4:24.34 |
5:58.34 |
12:06.89 |
|
|
|
|
|
|
7:32.16 |
9:05.21 |
10:38.16 |
|
|
|
17 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:25.83 |
2:59.09 |
4:33.29 |
6:06.30 |
12:22.51 |
|
|
|
|
|
|
7:41.03 |
9:15.96 |
10:51.06 |
|
|
|
- |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:11 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:32 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.74 |
1:10.98 |
1:56.52 |
|
2:31.71 |
|
2 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.07 |
1:23.52 |
2:14.65 |
|
2:54.84 |
|
3 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.80 |
1:27.57 |
2:20.41 |
|
2:59.91 |
|
4 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.72 |
1:27.31 |
2:25.27 |
|
3:08.54 |
|
5 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.96 |
1:28.74 |
2:29.29 |
|
3:14.04 |
|
6 |
Erik Bergman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
48.53 |
1:43.59 |
2:44.32 |
|
3:31.93 |
|
- |
Leonardo Vespertini |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcin Goraj |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
27.71 |
1:01.47 |
1:40.45 |
|
2:13.11 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.15 |
1:10.08 |
1:52.68 |
|
2:27.16 |
|
3 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.35 |
1:11.55 |
1:55.60 |
|
2:29.98 |
|
4 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.85 |
1:16.65 |
2:02.25 |
|
2:37.61 |
|
5 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.57 |
1:16.56 |
2:00.50 |
|
2:37.82 |
|
6 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.00 |
1:17.43 |
2:02.49 |
|
2:38.34 |
|
7 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.22 |
1:17.79 |
2:02.99 |
|
2:40.66 |
|
8 |
Sebastian Soume |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.83 |
1:20.11 |
2:04.50 |
|
2:44.28 |
|
9 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.49 |
1:19.10 |
2:06.87 |
|
2:45.41 |
|
10 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.79 |
1:17.75 |
2:08.15 |
|
2:45.67 |
|
11 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.72 |
1:24.70 |
2:17.83 |
|
2:52.56 |
|
12 |
David Erovic |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.47 |
1:14.77 |
2:13.29 |
|
2:53.66 |
|
13 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.99 |
1:20.00 |
2:14.59 |
|
2:55.56 |
|
14 |
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
37.95 |
1:24.23 |
2:21.32 |
|
3:01.39 |
|
15 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.82 |
1:28.69 |
2:22.58 |
|
3:04.48 |
|
16 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.08 |
1:26.08 |
2:21.03 |
|
3:05.60 |
|
17 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.18 |
1:29.94 |
2:25.57 |
|
3:09.52 |
|
- |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pawel Szczepaniak |
1999 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
28.19 |
1:02.88 |
1:40.07 |
|
2:11.24 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.61 |
1:03.51 |
1:44.26 |
|
2:17.08 |
|
3 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.03 |
1:04.64 |
1:43.69 |
|
2:17.74 |
|
4 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
31.92 |
1:09.14 |
1:52.90 |
|
2:25.78 |
|
5 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.45 |
1:09.79 |
1:53.87 |
|
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
27.49 |
1:01.27 |
1:38.37 |
|
2:09.31 |
|
2 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
28.15 |
1:03.31 |
1:39.75 |
|
2:10.47 |
|
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.08 |
1:06.44 |
1:49.55 |
|
2:21.14 |
|
- |
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:32 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.36 |
1:11.37 |
1:50.95 |
|
2:31.26 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
39.91 |
1:29.29 |
2:20.79 |
|
3:11.29 |
|
3 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.20 |
1:29.80 |
2:23.58 |
|
3:13.80 |
|
4 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.27 |
1:36.05 |
2:38.04 |
|
3:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agata Hojol |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
32.62 |
1:10.86 |
1:51.07 |
|
2:30.42 |
|
2 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.41 |
1:14.37 |
1:57.81 |
|
2:38.85 |
|
3 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.59 |
1:16.62 |
2:00.45 |
|
2:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.67 |
1:10.40 |
1:51.89 |
|
2:33.68 |
|
2 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.95 |
1:22.00 |
2:12.66 |
|
3:00.86 |
|
3 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.91 |
1:24.68 |
2:13.22 |
|
3:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.91 |
1:07.03 |
1:43.94 |
|
2:21.48 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.57 |
1:10.18 |
1:48.39 |
|
2:26.82 |
|
3 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
33.11 |
1:10.62 |
1:49.78 |
|
2:30.82 |
|
4 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.20 |
1:14.03 |
1:58.68 |
|
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:38 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.24 |
1:18.86 |
2:02.76 |
|
2:46.04 |
|
2 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.83 |
1:29.90 |
2:17.39 |
|
3:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.23 |
1:14.91 |
1:59.35 |
|
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.98 |
1:06.29 |
1:44.26 |
|
2:22.78 |
|
2 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
31.86 |
1:07.70 |
1:45.50 |
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:58 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
12:28 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
12:28 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
12:46 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.34 |
2:22.39 |
3:37.77 |
|
4:51.58 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.91 |
2:23.91 |
3:38.66 |
|
4:52.04 |
|
3 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:16.98 |
2:39.28 |
4:02.05 |
|
5:21.81 |
|
4 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.88 |
2:41.45 |
4:06.44 |
|
5:27.58 |
|
5 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:21.30 |
2:47.75 |
4:14.38 |
|
5:35.52 |
|
6 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.55 |
2:51.16 |
4:19.00 |
|
5:43.80 |
|
7 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.40 |
2:50.45 |
4:18.74 |
|
5:45.40 |
|
8 |
Emma Gabell |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:19.94 |
2:49.16 |
4:18.04 |
|
5:45.99 |
|
9 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.14 |
2:50.66 |
4:19.57 |
|
5:47.96 |
|
10 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.79 |
2:56.01 |
4:30.02 |
|
5:57.10 |
|
11 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:25.00 |
2:57.09 |
4:29.58 |
|
5:57.49 |
|
12 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:24.93 |
2:59.75 |
4:33.46 |
|
6:03.86 |
|
13 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:27.09 |
3:01.71 |
4:38.46 |
|
6:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magdalena Serafin |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
1:06.73 |
2:18.98 |
3:32.07 |
|
4:40.53 |
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.54 |
2:21.71 |
3:35.75 |
|
4:48.63 |
|
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.10 |
2:24.02 |
3:39.81 |
|
4:52.89 |
|
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:26.78 |
3:42.93 |
|
4:57.53 |
|
5 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.29 |
2:26.20 |
3:42.99 |
|
4:58.33 |
|
6 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.92 |
2:28.81 |
3:46.56 |
|
5:02.43 |
|
7 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.43 |
2:27.94 |
3:45.82 |
|
5:06.26 |
|
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.47 |
2:27.54 |
3:48.79 |
|
5:07.46 |
|
9 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.41 |
2:29.37 |
3:50.27 |
|
5:08.30 |
|
10 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:12.28 |
2:31.96 |
3:52.79 |
|
5:10.62 |
|
11 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.57 |
2:38.42 |
4:00.72 |
|
5:19.85 |
|
12 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.84 |
2:35.82 |
3:58.38 |
|
5:20.00 |
|
13 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.57 |
2:36.61 |
4:00.56 |
|
5:22.45 |
|
14 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.25 |
2:34.50 |
3:58.92 |
|
5:22.73 |
|
15 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.11 |
2:38.25 |
4:03.47 |
|
5:29.86 |
|
16 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:17.02 |
2:42.47 |
4:06.12 |
|
5:29.87 |
|
17 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.99 |
2:45.34 |
4:10.47 |
|
5:31.85 |
|
18 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:18.75 |
2:47.12 |
4:14.69 |
|
5:38.77 |
|
19 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:22.16 |
2:48.96 |
4:17.03 |
|
5:41.44 |
|
20 |
Lupin Flink |
2002 |
Kanaans Simsällskap |
|
1:19.50 |
2:46.87 |
4:15.49 |
|
5:42.73 |
|
21 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.13 |
2:50.04 |
4:20.86 |
|
5:45.48 |
|
22 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.09 |
2:51.03 |
4:20.74 |
|
5:49.65 |
|
23 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.67 |
2:53.36 |
4:22.20 |
|
5:51.55 |
|
24 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:25.14 |
2:59.46 |
4:33.78 |
|
6:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:05.92 |
2:17.34 |
3:28.63 |
|
4:38.47 |
|
2 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.11 |
2:19.53 |
3:31.43 |
|
4:40.09 |
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.24 |
2:22.28 |
3:36.41 |
|
4:50.36 |
|
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.37 |
2:29.42 |
3:49.04 |
|
5:07.40 |
|
5 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.73 |
2:33.65 |
3:55.58 |
|
5:13.50 |
|
6 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.51 |
2:35.87 |
3:57.98 |
|
5:17.82 |
|
7 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:16.42 |
2:39.66 |
4:03.02 |
|
5:24.88 |
|
8 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:30.76 |
3:06.28 |
4:41.94 |
|
6:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.15 |
2:10.40 |
3:17.73 |
|
4:22.35 |
|
2 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:03.71 |
2:10.77 |
3:17.66 |
|
4:22.50 |
|
3 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.01 |
2:10.76 |
3:18.32 |
|
4:23.73 |
|
4 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.37 |
2:13.67 |
3:22.06 |
|
4:30.82 |
|
5 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.99 |
2:13.11 |
3:22.53 |
|
4:31.98 |
|
6 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.12 |
2:18.75 |
3:28.77 |
|
4:36.98 |
|
7 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.91 |
2:16.67 |
3:27.82 |
|
4:37.00 |
|
8 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:06.15 |
2:17.03 |
3:28.88 |
|
4:39.09 |
|
9 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.26 |
2:18.76 |
3:30.40 |
|
4:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.54 |
2:10.15 |
3:18.21 |
4:26.50 |
8:53.00 |
|
|
|
|
|
|
5:35.27 |
6:43.99 |
7:48.40 |
|
|
|
2 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.67 |
2:11.47 |
3:19.34 |
4:27.74 |
8:56.20 |
|
|
|
|
|
|
5:36.14 |
6:44.76 |
7:51.11 |
|
|
|
3 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:04.38 |
2:12.26 |
3:19.40 |
4:27.34 |
8:56.48 |
|
|
|
|
|
|
5:35.62 |
6:43.75 |
7:51.58 |
|
|
|
3 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.58 |
2:10.01 |
3:18.16 |
4:26.57 |
8:56.48 |
|
|
|
|
|
|
5:35.30 |
6:44.24 |
7:51.44 |
|
|
|
5 |
Piotr Twardowski |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
1:04.95 |
2:13.11 |
3:22.11 |
4:32.40 |
9:10.37 |
|
|
|
|
|
|
5:43.06 |
6:53.24 |
8:03.66 |
|
|
|
6 |
Axel Bååthe |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:03.42 |
2:11.74 |
3:20.59 |
4:31.23 |
9:12.18 |
|
|
|
|
|
|
5:39.86 |
6:51.05 |
8:01.82 |
|
|
|
7 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.82 |
2:13.58 |
3:23.83 |
4:34.30 |
9:17.34 |
|
|
|
|
|
|
5:45.10 |
6:55.88 |
8:07.07 |
|
|
|
8 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:05.94 |
2:17.86 |
3:29.29 |
4:41.32 |
9:27.82 |
|
|
|
|
|
|
5:53.20 |
7:04.89 |
8:17.22 |
|
|
|
9 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.58 |
2:16.96 |
3:29.19 |
4:41.77 |
9:31.40 |
|
|
|
|
|
|
5:53.96 |
7:06.53 |
8:19.39 |
|
|
|
10 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.38 |
2:41.46 |
4:05.43 |
5:29.07 |
10:58.91 |
|
|
|
|
|
|
6:53.26 |
8:17.06 |
9:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:47 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
18:36 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.29 |
1:10.67 |
1:55.16 |
|
2:31.04 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.77 |
1:13.93 |
1:58.09 |
|
2:33.26 |
|
3 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.49 |
1:20.12 |
2:09.37 |
|
2:48.43 |
|
4 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
39.59 |
1:23.68 |
2:13.40 |
|
2:49.61 |
|
5 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.40 |
1:23.29 |
2:12.17 |
|
2:50.19 |
|
6 |
Hanna Mehari |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.06 |
1:24.22 |
2:13.84 |
|
2:53.38 |
|
7 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.29 |
1:25.51 |
2:18.36 |
|
2:59.54 |
|
8 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.48 |
1:24.68 |
2:22.14 |
|
3:01.21 |
|
9 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
39.96 |
1:27.72 |
2:21.27 |
|
3:03.18 |
|
10 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
39.77 |
1:26.04 |
2:23.81 |
|
3:03.20 |
|
11 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.47 |
1:29.46 |
2:22.02 |
|
3:04.68 |
|
12 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.37 |
1:28.51 |
2:24.39 |
|
3:05.37 |
|
13 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.14 |
1:33.19 |
2:23.51 |
|
3:06.19 |
|
14 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.07 |
1:29.79 |
2:24.29 |
|
3:06.81 |
|
15 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:32.77 |
2:29.70 |
3:06.93 |
|
3:06.93 |
|
16 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.90 |
1:31.49 |
2:24.83 |
|
3:09.37 |
|
17 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
43.36 |
1:30.30 |
2:28.90 |
|
3:10.47 |
|
18 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.54 |
1:32.35 |
2:28.05 |
|
3:11.01 |
|
19 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
44.26 |
1:31.56 |
2:27.54 |
|
3:12.30 |
|
20 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
43.06 |
1:35.26 |
2:31.43 |
|
3:13.10 |
|
21 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.86 |
1:32.88 |
2:35.48 |
|
3:22.01 |
|
22 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
41.89 |
1:33.48 |
2:36.25 |
|
3:24.24 |
|
- |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magdalena Serafin |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
32.61 |
1:10.19 |
1:56.53 |
|
2:31.06 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.33 |
1:14.05 |
1:58.93 |
|
2:33.93 |
|
3 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.76 |
1:14.13 |
1:59.69 |
|
2:34.20 |
|
4 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
33.85 |
1:15.18 |
1:59.16 |
|
2:35.01 |
|
5 |
Wiktoria Król |
2002 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
32.65 |
1:12.93 |
1:59.53 |
|
2:35.88 |
|
6 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.33 |
1:15.64 |
2:02.43 |
|
2:39.04 |
|
7 |
Agata Hojol |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
33.19 |
1:13.13 |
2:02.67 |
|
2:40.52 |
|
8 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.90 |
1:15.78 |
2:03.25 |
|
2:40.98 |
|
9 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.71 |
1:17.05 |
2:05.85 |
|
2:41.49 |
|
10 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.17 |
1:18.82 |
2:04.50 |
|
2:42.40 |
|
11 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.56 |
1:16.43 |
2:04.24 |
|
2:42.65 |
|
12 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.51 |
1:17.74 |
2:06.03 |
|
2:43.04 |
|
13 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.29 |
1:18.30 |
2:05.33 |
|
2:44.63 |
|
14 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.45 |
1:19.45 |
2:06.96 |
|
2:45.06 |
|
15 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.36 |
1:17.68 |
2:05.59 |
|
2:45.39 |
|
16 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
35.40 |
1:20.27 |
2:07.73 |
|
2:47.75 |
|
17 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.64 |
1:21.79 |
2:11.85 |
|
2:50.58 |
|
18 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
39.01 |
1:20.99 |
2:14.59 |
|
2:51.18 |
|
19 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.39 |
1:18.74 |
2:11.89 |
|
2:51.55 |
|
20 |
Josefin Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.94 |
1:20.43 |
2:11.00 |
|
2:51.58 |
|
21 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.53 |
1:22.04 |
2:12.84 |
|
2:52.16 |
|
22 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.43 |
1:21.83 |
2:11.80 |
|
2:52.30 |
|
23 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
37.76 |
1:21.82 |
2:15.33 |
|
2:53.91 |
|
24 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.60 |
1:21.92 |
2:13.77 |
|
2:54.72 |
|
25 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.25 |
1:19.73 |
2:13.32 |
|
2:55.25 |
|
26 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.18 |
1:26.91 |
2:19.20 |
|
2:59.28 |
|
27 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.09 |
1:26.23 |
2:17.85 |
|
2:59.62 |
|
28 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.52 |
1:26.05 |
2:20.42 |
|
3:00.03 |
|
29 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
41.41 |
1:26.53 |
2:22.54 |
|
3:00.97 |
|
30 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.14 |
1:25.49 |
2:20.33 |
|
3:01.02 |
|
31 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.30 |
1:26.78 |
2:20.47 |
|
3:01.68 |
|
32 |
Lupin Flink |
2002 |
Kanaans Simsällskap |
|
42.22 |
1:27.92 |
2:23.17 |
|
3:03.58 |
|
33 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.18 |
1:27.48 |
2:22.38 |
|
3:04.28 |
|
34 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
43.49 |
1:30.51 |
2:21.74 |
|
3:04.40 |
|
35 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
44.46 |
1:33.90 |
2:26.21 |
|
3:06.84 |
|
36 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
41.10 |
1:30.15 |
2:24.03 |
|
3:09.15 |
|
37 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.17 |
1:32.71 |
2:28.20 |
|
3:12.28 |
|
38 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.78 |
1:39.40 |
2:32.53 |
|
3:17.83 |
|
39 |
Julia Wernros Olofsson |
2002 |
Täby Sim |
|
44.54 |
1:38.33 |
2:35.25 |
|
3:21.90 |
|
- |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
31.74 |
1:09.55 |
1:55.70 |
|
2:31.03 |
|
2 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.58 |
1:10.78 |
1:59.31 |
|
2:33.62 |
|
3 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.13 |
1:12.16 |
1:58.93 |
|
2:34.24 |
|
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.84 |
1:14.21 |
1:59.43 |
|
2:35.99 |
|
5 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.08 |
1:15.89 |
2:00.78 |
|
2:37.91 |
|
6 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
34.85 |
1:22.98 |
2:11.67 |
|
2:52.02 |
|
7 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.43 |
1:22.10 |
2:13.76 |
|
2:52.38 |
|
8 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
|
48.93 |
1:42.40 |
2:42.33 |
|
3:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.27 |
1:06.21 |
1:46.44 |
|
2:18.25 |
|
2 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
30.20 |
1:07.62 |
1:47.40 |
|
2:19.45 |
|
3 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
31.37 |
1:09.37 |
1:53.38 |
|
2:27.42 |
|
4 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
32.57 |
1:10.88 |
1:57.69 |
|
2:30.80 |
|
5 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.08 |
1:11.92 |
2:01.69 |
|
2:36.17 |
|
6 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.60 |
1:15.14 |
2:04.57 |
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
18:36 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
18:51 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.04 |
1:14.09 |
1:53.26 |
|
2:30.24 |
|
2 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.95 |
1:26.65 |
2:12.48 |
|
2:55.44 |
|
3 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
45.26 |
1:33.54 |
2:20.64 |
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcin Goraj |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
29.75 |
1:04.72 |
1:37.88 |
|
2:09.74 |
|
2 |
Karol Batko |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
31.72 |
1:07.64 |
1:44.58 |
|
2:20.79 |
|
3 |
Sebastian Dudzik |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
34.02 |
1:11.32 |
1:48.51 |
|
2:24.52 |
|
4 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.08 |
1:10.62 |
1:49.08 |
|
2:25.59 |
|
5 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.18 |
1:19.36 |
2:01.69 |
|
2:41.83 |
|
6 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
39.26 |
1:21.41 |
2:04.39 |
|
2:45.39 |
|
7 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.87 |
1:20.49 |
2:04.41 |
|
2:46.68 |
|
8 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
40.21 |
1:23.88 |
2:08.71 |
|
2:53.01 |
|
9 |
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
42.85 |
1:28.16 |
2:14.28 |
|
2:58.54 |
|
10 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.14 |
1:32.83 |
2:21.42 |
|
3:07.57 |
|
11 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
42.57 |
1:30.04 |
2:20.93 |
|
3:10.77 |
|
- |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michal Balicki |
2000 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
31.04 |
1:05.56 |
1:40.79 |
|
2:13.32 |
|
2 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
31.43 |
1:06.20 |
1:41.37 |
|
2:15.97 |
|
3 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.27 |
1:06.04 |
1:41.27 |
|
2:16.03 |
|
4 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
32.75 |
1:07.90 |
1:43.56 |
|
2:18.84 |
|
5 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.42 |
1:10.36 |
1:49.03 |
|
2:25.49 |
|
6 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.46 |
1:10.55 |
1:48.87 |
|
2:26.26 |
|
7 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.53 |
1:10.25 |
1:48.96 |
|
2:26.42 |
|
8 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.85 |
1:14.32 |
1:53.69 |
|
2:32.69 |
|
9 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.42 |
1:14.05 |
1:53.67 |
|
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
18:51 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
19:14 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.56 |
1:19.35 |
2:01.87 |
|
2:42.81 |
|
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.62 |
1:20.94 |
2:05.00 |
|
2:46.98 |
|
3 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.11 |
1:24.90 |
2:09.40 |
|
2:52.94 |
|
4 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.16 |
1:27.21 |
2:14.17 |
|
2:58.19 |
|
5 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.45 |
1:27.78 |
2:15.53 |
|
3:00.09 |
|
6 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.46 |
1:30.21 |
2:17.83 |
|
3:04.13 |
|
7 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.94 |
1:32.53 |
2:21.52 |
|
3:07.54 |
|
8 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
43.01 |
1:32.68 |
2:21.91 |
|
3:08.58 |
|
9 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
45.46 |
1:34.94 |
2:24.34 |
|
3:11.08 |
|
10 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
46.26 |
1:35.56 |
2:26.35 |
|
3:14.79 |
|
11 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.46 |
1:36.63 |
2:28.28 |
|
3:17.74 |
|
12 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
47.82 |
1:38.45 |
2:28.73 |
|
3:18.69 |
|
13 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
49.44 |
1:43.69 |
2:39.51 |
|
3:34.12 |
|
14 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
54.39 |
1:50.93 |
2:48.84 |
|
3:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Pogorzelska |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
33.25 |
1:10.25 |
1:48.14 |
|
2:23.54 |
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.89 |
1:14.11 |
1:53.00 |
|
2:30.76 |
|
3 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.35 |
1:17.88 |
1:58.40 |
|
2:37.74 |
|
4 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
37.76 |
1:18.30 |
1:59.72 |
|
2:39.96 |
|
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.69 |
1:19.99 |
2:01.66 |
|
2:41.46 |
|
6 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
38.40 |
1:19.26 |
2:00.76 |
|
2:41.51 |
|
7 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.65 |
1:18.89 |
2:01.27 |
|
2:42.23 |
|
8 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
38.60 |
1:19.93 |
2:03.10 |
|
2:46.54 |
|
9 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.48 |
1:22.25 |
2:05.83 |
|
2:47.35 |
|
10 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.32 |
1:23.12 |
2:06.07 |
|
2:48.67 |
|
11 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
39.70 |
1:23.16 |
2:07.28 |
|
2:49.89 |
|
12 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
40.81 |
1:25.72 |
2:11.21 |
|
2:55.19 |
|
13 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
40.67 |
1:26.05 |
2:12.87 |
|
2:57.22 |
|
14 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
43.67 |
1:30.68 |
2:17.74 |
|
3:00.55 |
|
15 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.61 |
1:30.02 |
2:17.14 |
|
3:01.84 |
|
16 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
43.68 |
1:29.98 |
2:17.58 |
|
3:03.13 |
|
- |
Rojin Farkhapour |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelika Rogowska |
1999 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
33.28 |
1:10.35 |
1:48.90 |
|
2:26.56 |
|
2 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.57 |
1:11.78 |
1:50.24 |
|
2:28.19 |
|
3 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
35.14 |
1:14.44 |
1:54.99 |
|
2:33.92 |
|
4 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.08 |
1:13.78 |
1:53.88 |
|
2:34.16 |
|
5 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.70 |
1:20.92 |
2:05.34 |
|
2:47.49 |
|
6 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
43.29 |
1:30.16 |
2:16.61 |
|
3:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.73 |
1:11.72 |
1:48.65 |
|
2:24.99 |
|
2 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
35.14 |
1:12.88 |
1:50.86 |
|
2:28.17 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.10 |
1:11.77 |
1:50.40 |
|
2:28.68 |
|
4 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.68 |
1:14.03 |
1:53.07 |
|
2:31.26 |
|
5 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.26 |
1:14.48 |
1:53.35 |
|
2:32.20 |
|
6 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.25 |
1:16.17 |
1:55.26 |
|
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
19:14 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 1500m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.65 |
2:17.33 |
3:27.91 |
4:38.85 |
17:46.30 |
|
|
|
|
|
|
5:50.27 |
7:01.98 |
8:13.41 |
9:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.72 |
11:50.17 |
13:02.58 |
14:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.12 |
16:37.01 |
|
|
|
|
2 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.72 |
2:18.56 |
3:30.48 |
4:42.87 |
17:51.41 |
|
|
|
|
|
|
5:55.66 |
7:07.17 |
8:19.30 |
9:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.94 |
11:56.64 |
13:08.38 |
14:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.58 |
16:41.30 |
|
|
|
|
3 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.15 |
2:21.29 |
3:33.70 |
4:46.66 |
18:08.91 |
|
|
|
|
|
|
5:58.71 |
7:10.98 |
8:23.47 |
9:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.95 |
12:03.51 |
13:16.66 |
14:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.89 |
16:56.94 |
|
|
|
|
4 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.47 |
2:21.93 |
3:34.86 |
4:48.95 |
18:46.68 |
|
|
|
|
|
|
6:03.81 |
7:19.41 |
8:36.15 |
9:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.61 |
12:24.21 |
13:40.85 |
14:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.93 |
17:30.71 |
|
|
|
|
5 |
Julia Norlin |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
1:10.87 |
2:26.72 |
3:43.34 |
5:00.19 |
19:17.88 |
|
|
|
|
|
|
6:17.89 |
7:35.84 |
8:53.52 |
10:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.27 |
12:47.73 |
14:06.14 |
15:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.41 |
18:02.10 |
|
|
|
|
6 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.52 |
2:31.15 |
3:49.46 |
5:08.47 |
19:36.70 |
|
|
|
|
|
|
6:28.91 |
7:47.46 |
9:07.16 |
10:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.16 |
13:06.51 |
14:27.90 |
15:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.88 |
18:22.21 |
|
|
|
|
7 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:19.45 |
2:45.39 |
4:11.94 |
5:37.98 |
21:35.39 |
|
|
|
|
|
|
7:04.15 |
8:29.60 |
9:56.48 |
11:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.17 |
14:18.55 |
15:46.79 |
17:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
18:44.97 |
20:12.63 |
|
|
|
|
8 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.89 |
2:51.17 |
4:20.47 |
5:51.04 |
22:30.56 |
|
|
|
|
|
|
7:24.81 |
8:55.21 |
10:27.58 |
11:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13:32.42 |
15:04.04 |
16:36.05 |
18:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
19:37.13 |
21:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pawel Szczepaniak |
1999 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
28.08 |
|
|
|
59.34 |
|
2 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.67 |
|
|
|
1:03.26 |
|
3 |
Michal Balicki |
2000 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
29.09 |
|
|
|
1:05.06 |
|
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.14 |
|
|
|
1:05.27 |
|
5 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.77 |
|
|
|
1:06.00 |
|
6 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.05 |
|
|
|
1:06.87 |
|
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.80 |
|
|
|
1:07.65 |
|
8 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
31.32 |
|
|
|
1:08.17 |
|
9 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.49 |
|
|
|
1:09.55 |
|
10 |
Erik Sidén |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.84 |
|
|
|
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.58 |
|
|
|
1:06.35 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.88 |
|
|
|
1:10.15 |
|
3 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.45 |
|
|
|
1:10.51 |
|
4 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.76 |
|
|
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:08 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:22 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:22 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.74 |
1:23.90 |
2:10.36 |
|
2:54.84 |
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.03 |
1:29.20 |
2:17.92 |
|
3:05.63 |
|
3 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.26 |
1:31.77 |
2:23.12 |
|
3:15.05 |
|
4 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.38 |
1:33.53 |
2:26.07 |
|
3:16.52 |
|
5 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.69 |
1:35.79 |
2:28.17 |
|
3:17.02 |
|
5 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.61 |
1:35.37 |
2:26.43 |
|
3:17.02 |
|
7 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
42.81 |
1:33.42 |
2:25.65 |
|
3:17.04 |
|
8 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
48.50 |
1:39.90 |
2:31.41 |
|
3:25.59 |
|
9 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
49.97 |
1:44.53 |
2:40.74 |
|
3:36.00 |
|
10 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
49.56 |
1:44.74 |
2:41.23 |
|
3:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Cholewa |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
36.65 |
1:18.61 |
2:01.76 |
|
2:45.14 |
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
39.42 |
1:23.66 |
2:08.52 |
|
2:53.52 |
|
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.00 |
1:24.88 |
2:11.07 |
|
2:56.04 |
|
4 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.67 |
1:26.11 |
2:12.92 |
|
2:59.25 |
|
5 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.42 |
1:26.27 |
2:12.78 |
|
3:00.23 |
|
6 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
39.95 |
1:25.50 |
2:12.70 |
|
3:01.72 |
|
7 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
41.60 |
1:27.69 |
2:15.16 |
|
3:02.04 |
|
8 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.14 |
1:29.40 |
2:17.50 |
|
3:06.32 |
|
9 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.75 |
1:30.20 |
2:18.56 |
|
3:07.22 |
|
10 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
42.81 |
1:32.55 |
2:24.11 |
|
3:15.61 |
|
11 |
Stella Alin |
2002 |
Täby Sim |
|
45.05 |
1:35.90 |
2:28.63 |
|
3:17.24 |
|
12 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
45.09 |
1:35.83 |
2:28.34 |
|
3:20.51 |
|
13 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.89 |
1:35.85 |
2:28.66 |
|
3:21.02 |
|
14 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
46.78 |
1:41.32 |
2:35.59 |
|
3:28.12 |
|
15 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
47.49 |
1:40.12 |
2:35.04 |
|
3:29.41 |
|
16 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.28 |
1:41.85 |
2:37.45 |
|
3:32.31 |
|
17 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.71 |
1:39.61 |
2:35.70 |
|
3:32.47 |
|
18 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.06 |
1:44.19 |
2:39.68 |
|
3:33.07 |
|
19 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
48.85 |
1:44.93 |
2:41.41 |
|
3:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
38.15 |
1:20.89 |
2:04.97 |
|
2:48.99 |
|
2 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.12 |
1:23.07 |
2:07.64 |
|
2:52.84 |
|
3 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.62 |
1:24.28 |
2:10.66 |
|
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
35.30 |
1:14.72 |
1:55.61 |
|
2:36.87 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.54 |
1:19.46 |
2:01.89 |
|
2:43.62 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.53 |
1:19.31 |
2:02.32 |
|
2:44.34 |
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.81 |
1:23.66 |
2:08.36 |
|
2:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:55 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
12:07 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.10 |
1:25.36 |
2:11.00 |
|
2:53.25 |
|
2 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.84 |
1:31.56 |
2:20.40 |
|
3:09.74 |
|
3 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
44.56 |
1:37.47 |
2:29.45 |
|
3:17.46 |
|
4 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
46.81 |
1:39.61 |
2:32.32 |
|
3:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.69 |
1:16.69 |
1:59.38 |
|
2:42.44 |
|
2 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.17 |
1:17.26 |
2:00.56 |
|
2:45.61 |
|
3 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.08 |
1:21.00 |
2:05.61 |
|
2:49.56 |
|
4 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.06 |
1:23.68 |
2:08.87 |
|
2:53.57 |
|
5 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.24 |
1:24.59 |
2:09.53 |
|
2:55.06 |
|
6 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.19 |
1:23.62 |
2:09.91 |
|
2:55.36 |
|
7 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.22 |
1:22.72 |
2:09.74 |
|
2:57.74 |
|
8 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
48.25 |
1:43.45 |
2:39.18 |
|
3:33.45 |
|
9 |
Filip Stenbom |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
48.75 |
1:44.38 |
2:42.61 |
|
3:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.08 |
1:09.91 |
1:47.19 |
|
2:24.39 |
|
2 |
Pawel Szczepaniak |
1999 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
32.06 |
1:09.93 |
1:49.46 |
|
2:27.40 |
|
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.59 |
1:12.06 |
1:50.40 |
|
2:27.58 |
|
4 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.97 |
1:14.49 |
1:56.23 |
|
2:38.56 |
|
5 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.32 |
1:19.43 |
2:03.61 |
|
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
12:07 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
12:26 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.38 |
2:32.50 |
3:57.16 |
|
5:03.25 |
|
2 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.65 |
2:29.61 |
3:59.21 |
|
5:08.33 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.53 |
2:30.28 |
3:59.01 |
|
5:08.54 |
|
4 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:10.00 |
2:29.24 |
4:02.58 |
|
5:14.43 |
|
5 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.23 |
2:31.25 |
4:04.46 |
|
5:14.71 |
|
6 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.22 |
2:36.22 |
4:05.38 |
|
5:14.84 |
|
7 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.46 |
2:31.36 |
4:07.03 |
|
5:14.94 |
|
8 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.41 |
2:33.02 |
4:11.29 |
|
5:23.05 |
|
9 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.45 |
2:38.98 |
4:12.13 |
|
5:26.38 |
|
10 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.08 |
2:36.61 |
4:13.12 |
|
5:27.43 |
|
11 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:16.17 |
2:44.97 |
4:19.60 |
|
5:39.15 |
|
12 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.64 |
2:46.45 |
4:23.72 |
|
5:40.74 |
|
13 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.89 |
2:51.09 |
4:31.33 |
|
5:47.73 |
|
14 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:21.08 |
2:55.83 |
4:33.56 |
|
5:56.31 |
|
15 |
Lupin Flink |
2002 |
Kanaans Simsällskap |
|
1:35.91 |
3:10.98 |
5:02.84 |
|
6:28.75 |
|
16 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:38.10 |
3:20.06 |
5:07.42 |
|
6:40.47 |
|
- |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
12:26 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 1500m Frisim Herrar, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.39 |
2:14.65 |
3:23.46 |
4:31.52 |
16:53.67 |
|
|
|
|
|
|
5:39.29 |
6:47.00 |
7:54.28 |
9:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10:08.99 |
11:16.32 |
12:23.45 |
13:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
14:39.55 |
15:47.84 |
|
|
|
|
2 |
Piotr Twardowski |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
1:05.45 |
2:14.72 |
3:24.64 |
4:35.53 |
17:37.98 |
|
|
|
|
|
|
5:46.27 |
6:58.58 |
8:10.74 |
9:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.92 |
11:44.18 |
12:55.81 |
14:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.93 |
16:30.14 |
|
|
|
|
3 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:06.56 |
2:18.43 |
3:31.34 |
4:43.94 |
17:52.38 |
|
|
|
|
|
|
5:56.25 |
7:08.80 |
8:21.66 |
9:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.92 |
11:58.23 |
13:10.23 |
14:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.35 |
16:43.61 |
|
|
|
|
4 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.79 |
2:21.14 |
3:35.81 |
4:50.46 |
18:35.92 |
|
|
|
|
|
|
6:05.68 |
7:18.89 |
8:33.28 |
9:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.26 |
12:20.34 |
13:36.34 |
14:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.47 |
17:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.18 |
|
|
|
1:12.81 |
|
2 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.85 |
|
|
|
1:16.69 |
|
3 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.82 |
|
|
|
1:17.62 |
|
4 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.56 |
|
|
|
1:20.22 |
|
5 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
37.26 |
|
|
|
1:20.43 |
|
6 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.56 |
|
|
|
1:21.65 |
|
7 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.74 |
|
|
|
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
16:50 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.89 |
|
|
|
1:07.04 |
|
2 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
31.69 |
|
|
|
1:07.92 |
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.51 |
|
|
|
1:08.71 |
|
4 |
Angelika Rogowska |
1999 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
34.11 |
|
|
|
1:15.69 |
|
5 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.18 |
|
|
|
1:18.88 |
|
6 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
37.56 |
|
|
|
1:20.87 |
|
7 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.46 |
|
|
|
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:41 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.23 |
1:04.53 |
1:39.25 |
|
2:12.95 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:13.64 |
1:52.34 |
|
2:26.57 |
|
3 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.78 |
1:11.27 |
1:50.20 |
|
2:26.98 |
|
4 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.07 |
1:12.84 |
1:52.40 |
|
2:31.62 |
|
5 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.80 |
1:14.89 |
1:56.41 |
|
2:35.09 |
|
6 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.42 |
1:18.75 |
2:02.62 |
|
2:43.09 |
|
7 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
38.63 |
1:21.64 |
2:04.51 |
|
2:43.16 |
|
8 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.51 |
1:21.53 |
2:04.80 |
|
2:47.87 |
|
- |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcin Goraj |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
27.95 |
1:01.04 |
1:32.97 |
|
2:01.77 |
|
2 |
Karol Batko |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
29.38 |
1:02.12 |
1:35.14 |
|
2:07.58 |
|
3 |
Piotr Twardowski |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
29.78 |
1:03.11 |
1:37.04 |
|
2:09.74 |
|
4 |
Sebastian Dudzik |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
30.13 |
1:03.87 |
1:38.28 |
|
2:11.73 |
|
5 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.92 |
1:05.47 |
1:41.63 |
|
2:17.03 |
|
6 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.66 |
1:05.50 |
1:41.70 |
|
2:17.22 |
|
7 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.11 |
1:07.95 |
1:44.37 |
|
2:19.52 |
|
8 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.98 |
1:46.34 |
|
2:21.64 |
|
9 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.96 |
1:07.98 |
1:45.08 |
|
2:21.65 |
|
10 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.41 |
1:06.97 |
1:45.42 |
|
2:21.80 |
|
11 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.95 |
1:10.24 |
1:50.03 |
|
2:29.09 |
|
12 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
36.69 |
1:16.88 |
1:57.60 |
|
2:35.40 |
|
13 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.93 |
1:14.81 |
1:56.90 |
|
2:37.63 |
|
14 |
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
35.71 |
1:16.26 |
1:58.28 |
|
2:37.66 |
|
15 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.71 |
1:15.27 |
1:57.38 |
|
2:37.69 |
|
16 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
35.30 |
1:16.13 |
1:58.28 |
|
2:38.20 |
|
17 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.55 |
1:16.13 |
1:59.87 |
|
2:40.40 |
|
18 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.97 |
1:19.22 |
2:05.18 |
|
2:49.40 |
|
19 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
39.16 |
1:23.71 |
2:09.60 |
|
2:52.56 |
|
20 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.76 |
1:26.00 |
2:11.97 |
|
2:54.95 |
|
- |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.23 |
58.74 |
1:30.40 |
|
2:01.60 |
|
2 |
Michal Balicki |
2000 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
28.63 |
1:01.02 |
1:33.74 |
|
2:04.35 |
|
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.48 |
1:00.75 |
1:33.81 |
|
2:05.13 |
|
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.70 |
1:00.46 |
1:33.83 |
|
2:06.52 |
|
5 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
29.29 |
1:01.60 |
1:35.04 |
|
2:07.08 |
|
6 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
29.10 |
1:01.53 |
1:35.77 |
|
2:10.22 |
|
7 |
Erik Sidén |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.28 |
1:08.02 |
1:43.79 |
|
2:18.39 |
|
8 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.06 |
1:06.11 |
1:43.17 |
|
2:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:41 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.53 |
1:06.11 |
1:42.60 |
|
2:16.23 |
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.28 |
1:12.39 |
1:51.84 |
|
2:29.72 |
|
3 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
33.37 |
1:13.30 |
1:53.87 |
|
2:33.22 |
|
4 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.33 |
1:15.17 |
1:55.64 |
|
2:34.47 |
|
5 |
Hanna Mehari |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.65 |
1:14.75 |
1:55.89 |
|
2:34.55 |
|
6 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.38 |
1:15.81 |
1:56.78 |
|
2:34.99 |
|
7 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.02 |
1:16.75 |
1:58.83 |
|
2:37.11 |
|
8 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.44 |
1:16.19 |
1:58.44 |
|
2:39.32 |
|
9 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.64 |
1:16.59 |
1:59.08 |
|
2:39.95 |
|
10 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.66 |
1:18.64 |
2:01.52 |
|
2:39.96 |
|
11 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.76 |
1:16.78 |
2:00.84 |
|
2:40.67 |
|
12 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.07 |
1:19.07 |
2:01.81 |
|
2:40.77 |
|
13 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.58 |
1:16.77 |
2:00.97 |
|
2:42.25 |
|
14 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.35 |
1:18.93 |
2:02.66 |
|
2:42.63 |
|
15 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.03 |
1:17.01 |
2:00.68 |
|
2:43.50 |
|
16 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.28 |
1:20.32 |
2:03.83 |
|
2:44.10 |
|
17 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.26 |
1:17.71 |
2:03.95 |
|
2:47.45 |
|
18 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
38.59 |
1:22.12 |
2:07.05 |
|
2:48.09 |
|
19 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.21 |
1:20.86 |
2:05.04 |
|
2:48.63 |
|
20 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.38 |
1:20.68 |
2:07.17 |
|
2:51.54 |
|
21 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.07 |
1:23.85 |
2:09.68 |
|
2:52.37 |
|
22 |
Shirley Lidman |
2004 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.76 |
1:23.62 |
2:09.92 |
|
2:54.94 |
|
23 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
40.01 |
1:27.53 |
2:15.78 |
|
3:00.70 |
|
24 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
40.64 |
1:27.53 |
2:16.64 |
|
3:03.34 |
|
25 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.53 |
1:28.95 |
2:18.32 |
|
3:05.85 |
|
26 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
44.74 |
1:37.92 |
2:30.80 |
|
3:20.20 |
|
27 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
46.07 |
1:38.36 |
2:33.16 |
|
3:23.22 |
|
28 |
Anna Safaei |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
46.79 |
1:40.79 |
2:37.61 |
|
3:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magdalena Serafin |
2001 |
Uks Sms Galicja Kraków |
|
30.48 |
1:04.39 |
1:39.42 |
|
2:12.80 |
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.09 |
1:05.45 |
1:40.72 |
|
2:14.89 |
|
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.64 |
1:06.66 |
1:42.74 |
|
2:18.09 |
|
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.42 |
1:07.99 |
1:44.13 |
|
2:18.85 |
|
5 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
31.80 |
1:07.01 |
1:43.79 |
|
2:19.55 |
|
6 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.64 |
1:07.63 |
1:43.88 |
|
2:20.54 |
|
7 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.46 |
1:07.67 |
1:45.05 |
|
2:22.34 |
|
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.11 |
1:09.84 |
1:47.72 |
|
2:23.43 |
|
9 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
33.68 |
1:10.52 |
1:47.83 |
|
2:23.76 |
|
10 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.10 |
1:09.22 |
1:47.60 |
|
2:24.44 |
|
11 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.05 |
1:08.68 |
1:47.47 |
|
2:24.56 |
|
12 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
33.58 |
1:10.56 |
1:48.39 |
|
2:24.79 |
|
13 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.94 |
1:13.78 |
1:52.11 |
|
2:27.78 |
|
14 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.18 |
1:13.36 |
1:51.89 |
|
2:29.70 |
|
15 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.93 |
1:13.72 |
1:53.42 |
|
2:29.87 |
|
16 |
Josefin Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.82 |
1:11.88 |
1:51.79 |
|
2:30.57 |
|
17 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.79 |
1:13.83 |
1:53.05 |
|
2:31.23 |
|
18 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
33.93 |
1:13.02 |
1:52.79 |
|
2:31.26 |
|
19 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.15 |
1:14.52 |
1:54.60 |
|
2:31.61 |
|
20 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.97 |
1:12.37 |
1:52.79 |
|
2:31.83 |
|
21 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.02 |
1:12.69 |
1:52.71 |
|
2:32.28 |
|
22 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.25 |
1:14.24 |
1:53.70 |
|
2:32.53 |
|
23 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.04 |
1:13.97 |
1:54.29 |
|
2:33.55 |
|
24 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
35.62 |
1:15.29 |
1:55.62 |
|
2:33.90 |
|
25 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
35.45 |
1:15.57 |
1:56.94 |
|
2:36.92 |
|
26 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.91 |
1:16.40 |
1:57.75 |
|
2:36.96 |
|
27 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.06 |
1:15.18 |
1:56.58 |
|
2:37.31 |
|
28 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
36.21 |
1:17.29 |
1:59.46 |
|
2:38.35 |
|
29 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.15 |
1:18.26 |
2:01.69 |
|
2:43.40 |
|
30 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
37.71 |
1:19.97 |
2:03.05 |
|
2:44.33 |
|
31 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.45 |
1:18.54 |
2:02.64 |
|
2:45.06 |
|
32 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.02 |
1:20.73 |
2:03.98 |
|
2:45.09 |
|
33 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.18 |
1:20.17 |
2:05.30 |
|
2:47.22 |
|
34 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
39.61 |
1:24.36 |
2:09.27 |
|
2:51.90 |
|
35 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.93 |
2:07.91 |
|
2:52.02 |
|
36 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.36 |
1:22.95 |
2:08.64 |
|
2:53.82 |
|
37 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.04 |
1:26.18 |
2:13.34 |
|
2:58.37 |
|
- |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
30.10 |
1:02.78 |
1:36.21 |
|
2:09.50 |
|
2 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.00 |
1:04.56 |
1:38.85 |
|
2:13.05 |
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.54 |
1:04.50 |
1:39.62 |
|
2:14.18 |
|
4 |
Anna Miram |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
30.79 |
1:04.27 |
1:39.07 |
|
2:14.45 |
|
5 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.90 |
1:05.48 |
1:41.00 |
|
2:16.21 |
|
6 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.33 |
1:04.80 |
1:40.58 |
|
2:19.05 |
|
7 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.77 |
1:09.13 |
1:46.96 |
|
2:24.60 |
|
8 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.29 |
1:10.53 |
1:48.47 |
|
2:26.35 |
|
9 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.57 |
1:13.32 |
1:52.70 |
|
2:30.98 |
|
10 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.63 |
1:12.55 |
1:53.40 |
|
2:32.23 |
|
11 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
36.19 |
1:15.41 |
1:54.94 |
|
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.14 |
1:00.12 |
1:32.16 |
|
2:04.05 |
|
2 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
28.49 |
1:00.05 |
1:32.27 |
|
2:04.08 |
|
3 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.30 |
1:01.21 |
1:35.04 |
|
2:08.47 |
|
4 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
30.16 |
1:02.79 |
1:36.12 |
|
2:08.99 |
|
5 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.13 |
1:04.70 |
1:39.00 |
|
2:12.16 |
|
6 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.78 |
1:05.75 |
1:39.83 |
|
2:13.25 |
|
7 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.14 |
1:04.24 |
1:38.64 |
|
2:13.47 |
|
8 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
30.10 |
1:03.97 |
1:38.94 |
|
2:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2015 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
18:29 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Medley Herrar, Finaler 11 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.81 |
2:13.54 |
3:32.08 |
|
4:35.19 |
|
2 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.34 |
2:17.80 |
3:37.52 |
|
4:39.77 |
|
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.90 |
2:17.26 |
3:36.10 |
|
4:44.33 |
|
4 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.46 |
2:19.74 |
3:44.12 |
|
4:52.66 |
|
5 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.39 |
2:23.42 |
3:45.18 |
|
4:54.68 |
|
6 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.03 |
2:25.98 |
3:49.03 |
|
4:55.37 |
|
7 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.99 |
2:26.22 |
3:57.78 |
|
5:08.16 |
|
8 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.71 |
2:29.27 |
4:00.07 |
|
5:09.51 |
|
9 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.88 |
2:32.98 |
4:06.77 |
|
5:18.61 |
|
10 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:21.57 |
2:47.68 |
4:16.55 |
|
5:35.31 |
|
11 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.88 |
2:47.39 |
4:27.79 |
|
5:44.39 |
|
- |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
20 september 2015 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
18:29 |
|