Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 708 | 1:07.78 | 2:22.40 | 3:45.66 | 4:52.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 685 | 1:05.76 | 2:23.55 | 3:47.84 | 4:55.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 638 | 1:11.43 | 2:30.67 | 3:54.70 | 5:02.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 625 | 1:10.99 | 2:31.03 | 3:57.65 | 5:04.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | 608 | 1:11.26 | 2:29.18 | 3:56.99 | 5:07.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 569 | 1:17.06 | 2:35.17 | 4:01.20 | 5:14.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 565 | 1:11.11 | 2:34.71 | 4:01.29 | 5:15.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stine Johansen | 1997 | 551 | 1:10.75 | 2:28.47 | 4:03.43 | 5:18.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 544 | 1:12.38 | 2:32.79 | 4:03.62 | 5:19.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 536 | 1:12.07 | 2:35.70 | 4:07.74 | 5:21.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 534 | 1:19.71 | 2:47.04 | 4:13.16 | 5:21.35 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | 527 | 1:14.27 | 2:37.05 | 4:08.67 | 5:22.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena V. Ellling | 2000 | 512 | 1:11.94 | 2:36.51 | 4:12.39 | 5:25.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Fuglsang | 2000 | 507 | 1:17.12 | 2:39.96 | 4:13.49 | 5:27.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 492 | 1:17.07 | 2:44.63 | 4:12.72 | 5:30.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 472 | 1:15.60 | 2:38.72 | 4:16.91 | 5:34.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Marie Eske | 1999 | 468 | 1:16.66 | 2:44.09 | 4:15.70 | 5:35.77 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 468 | 1:16.07 | 2:39.24 | 4:14.42 | 5:35.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 463 | 1:17.31 | 2:43.29 | 4:20.39 | 5:37.01 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mette Høgild Svane | 2000 | 456 | 1:16.53 | 2:42.06 | 4:23.68 | 5:38.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | 422 | 1:20.72 | 2:49.23 | 4:30.63 | 5:47.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Rosenkilde | 1999 | DSQ | ej fort bev175m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |