2018-08-16   18:02:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  23 oktober 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    1:02.67  2:12.55  3:29.77    4:31.44   
Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg Svømmeklub    1:04.59  2:15.75  3:30.51    4:33.09   
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub    1:03.41  2:13.37  3:32.90    4:35.89   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    1:03.90  2:15.03  3:33.17    4:39.05   
Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling    1:00.63  2:12.92  3:36.98    4:39.60   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    1:03.69  2:17.06  3:40.51    4:45.11   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:05.11  2:15.47  3:39.84    4:46.82   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:07.27  2:23.72  3:44.46    4:46.99   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    1:04.83  2:20.23  3:40.00    4:47.37   
10  Peter Mandrup Madsen  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:05.50  2:18.08  3:40.99    4:48.14   
11  Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    1:02.38  2:19.24  3:42.97    4:48.28   
12  Magnus Høvsgaard  1997  Odense Svømme Klub    1:06.01  2:19.55  3:42.82    4:48.29   
13  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:06.25  2:18.65  3:42.87    4:48.40   
14  Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub    1:06.30  2:22.90  3:41.40    4:49.68   
15  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    1:04.43  2:19.56  3:42.19    4:50.63   
16  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    1:05.70  2:24.72  3:49.50    4:55.72   
17  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:06.24  2:27.83  3:48.43    4:55.98   
18  Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    1:04.71  2:21.79  3:50.45    4:57.33   
19  Alexander Fenger  1999  Horsens Svømmeklub    1:11.84  2:29.49  3:53.37    4:57.78   
20  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    1:07.88  2:23.48  3:47.71    4:58.73   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Ej2 hænd i bryt250m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  23 oktober 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark