2018-12-11   01:45:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.23        1:08.57   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    33.01        1:12.81   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    33.81        1:14.32   
Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    33.86        1:14.60   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.54        1:14.92   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    34.48        1:15.05   
Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub    35.18        1:17.08   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.25        1:17.12   
Harald Franck  2003  Næstved IF    37.88        1:17.93   
Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub    35.96        1:17.93   
11  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.91        1:18.15   
12  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    36.97        1:19.89   
13  Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    38.70        1:20.51   
14  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.08        1:20.74   
15  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub    38.38        1:20.76   
16  Mark Kuhlmann  2003  Psv Schwerin    37.24        1:20.84   
17  Christer Papenbrook  2002  Psv Schwerin    38.39        1:20.94   
18  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.49        1:20.96   
19  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.56        1:21.06   
20  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    39.23        1:21.18   
21  Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    35.54        1:21.33   
22  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.27        1:22.04   
23  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svømme Klub    36.90        1:22.16   
24  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.48        1:23.24   
25  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    40.38        1:23.41   
26  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    38.57        1:23.91   
27  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    41.23        1:24.45   
28  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    41.42        1:24.62   
29  Oliver Stybe Petersen  2002  Dragsholm Svømmeklub    40.60        1:25.28   
30  Pálsson, Jónas Atli  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    40.49        1:26.48   
31  Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    40.96        1:26.99   
32  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    41.95        1:27.02   
33  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    39.13        1:27.71   
34  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    39.06        1:29.35   
35  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.77        1:29.66   
36  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    41.00        1:30.11   
37  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    42.67        1:31.16   
38  Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub    43.60        1:31.31   
39  Maier, Júlíus Karl  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    43.12        1:31.61   
40  Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.97        1:31.68   
41  Hálfdánarsson, Birnir Fre  2006  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.74        1:31.70   
42  Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    41.44        1:31.91   
43  Stefánsson, Andri  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.24        1:32.24   
44  Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub    44.11        1:33.07   
45  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.45        1:34.79   
46  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    44.24        1:34.88   
47  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    45.23        1:35.68   
48  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.11        1:35.97   
49  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.92        1:36.67   
50  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    46.05        1:36.71   
51  Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub    45.45        1:37.08   
52  Sigþórsson, Veigar Hrafn  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.20        1:37.46   
53  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    42.43        1:37.77   
54  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    44.37        1:38.96   
55  Lunddal Rúnarsson, Hilmir  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    49.56        1:39.45   
56  Tómasson, Daníel Lúkas  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    47.00        1:39.88   
57  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    46.02        1:40.71   
58  Marcus Holm  2003  Næstved IF    48.42        1:42.57   
59  Hilmarsson, Dagur Snær  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    48.51        1:43.18   
60  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    47.31        1:44.78   
61  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub    53.72        1:45.07   
62  Oscar Mantyvuo  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.06        1:46.33   
63  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    51.26        1:48.04   
64  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub    49.94        1:48.07   
65  Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub    50.74        1:48.13   
66  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    52.12        1:48.35   
67  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    55.54        1:56.39   
68  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.00        2:01.71   
69  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.09        2:03.85   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            DNS   
Björnsson, Daði  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar            DSQ  Svøm mave v 25 m ven 
Einarsson, Snorri Dagur  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar            DSQ  Afslut på mave v 50m 
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Afslut mave v 50 m 
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF            DSQ  Svøm. mave efter 25m 
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            DSQ  Berør. 1 hånd v 75m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    27.88        1:00.84   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.33        1:02.36   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    29.84        1:03.40   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.20        1:04.14   
Oliver Larsen  2000  Frederikssund Svømmeklub    29.56        1:04.81   
Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    30.67        1:08.30   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    30.08        1:08.55   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    31.54        1:08.75   
Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    31.04        1:08.79   
10  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.22        1:08.85   
11  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    31.25        1:09.11   
12  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    34.62        1:10.31   
13  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.30        1:11.18   
14  Jonathan Kock Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub    34.46        1:11.56   
15  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    33.25        1:11.61   
16  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    31.68        1:12.17   
17  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.52        1:12.45   
18  Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    32.95        1:13.23   
19  Jonas Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    31.48        1:13.26   
20  Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    32.50        1:13.76   
21  Magnus Windahl  2000  Hvidovre Svømme Klub    36.32        1:14.04   
22  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    34.53        1:14.98   
23  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    34.21        1:15.44   
24  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    36.30        1:16.48   
25  Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    36.89        1:17.87   
26  Ian Romberg  2001  Psv Schwerin    37.16        1:18.44   
27  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub    36.90        1:19.65   
28  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    39.80        1:21.07   
29  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening    41.01        1:23.21   
30  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    42.15        1:28.32   
31  Egilsson, Daníel Ingi  2000  Sundfélag Hafnarfjarðar    41.93        1:28.33   
32  Matti Andersen  2001  Næstved IF    40.12        1:28.45   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub            DSQ  1 hånd v 75 m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    28.07        1:00.83   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.81        1:02.19   
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.65        1:02.43   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    29.54        1:03.25   
André Goldberg Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub    29.70        1:03.43   
Benjamin Bürger  1998  Psv Schwerin    28.96        1:03.83   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.10        1:03.95   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.88        1:06.74   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.57        1:07.99   
10  Mathias Edvardsen  1998  Nakskov Svømme Klub    32.76        1:10.36   
11  Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.95        1:13.55   
12  Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub    34.45        1:16.06   
13  Luke Töpfer  1999  Psv Schwerin    35.74        1:16.99   
14  Gustav Notkin  1999  Næstved IF    35.88        1:21.65   
15  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    39.34        1:25.41   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    26.27        56.71   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.33        59.41   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    27.84        1:00.17   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    28.19        1:01.23   
Oliver Vang  1994  Næstved IF    28.31        1:02.16   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.36        1:03.01   
Mikkel Samsøe Borch  1997  Hvidovre Svømme Klub    29.36        1:03.06   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.41        1:03.38   
Rasmus B. Larsen  1997  Slagelse Svømmeklub    30.25        1:04.64   
10  Mikkel Møller-Jensen  1995  Hvidovre Svømme Klub    31.11        1:06.91   
11  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.70        1:09.71   
12  Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    31.64        1:09.87   
13  Lars-Christian Rehse  1997  Psv Schwerin    30.05        1:11.38   
14  Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub    35.82        1:17.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark