2018-07-21   15:30:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    29.48  1:03.65  1:38.47    2:11.62   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.08  1:05.33  1:39.45    2:14.78   
Hanno Böckmann  2003  Psv Schwerin    30.43  1:05.03  1:40.52    2:16.04   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.12  1:06.17  1:41.37    2:16.07   
Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    31.33  1:05.30  1:41.27    2:16.66   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    30.86  1:04.99  1:41.68    2:18.93   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    32.59  1:08.03  1:43.94    2:20.22   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    31.70  1:07.06  1:43.90    2:20.50   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    32.59  1:08.56  1:46.00    2:21.09   
10  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    32.07  1:08.91  1:46.30    2:21.77   
10  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.81  1:07.69  1:45.65    2:21.77   
12  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.07  1:08.37  1:45.71    2:22.19   
13  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    32.53  1:09.50  1:47.21    2:22.93   
14  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.75  1:09.21  1:46.60    2:23.86   
15  Armin Austinat  2003  Psv Schwerin      1:07.41  1:45.76    2:24.18   
16  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.66  1:10.24  1:48.30    2:24.57   
17  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    32.49  1:09.26  1:47.23    2:24.85   
18  Karl Becker  2002  Psv Schwerin    34.19  1:12.02  1:50.48    2:27.47   
19  Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub    34.23  1:12.83  1:52.40    2:28.72   
20  Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.57  1:12.31  1:51.75    2:28.97   
21  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    33.92  1:13.02  1:53.60    2:29.64   
22  Harald Franck  2003  Næstved IF    32.31  1:10.46  1:51.43    2:30.05   
23  Mark Kuhlmann  2003  Psv Schwerin    32.23  1:10.99  1:53.20    2:31.47   
24  Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    34.88  1:13.18  1:53.21    2:32.90   
25  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    35.81  1:16.01  1:56.34    2:33.82   
26  Björnsson, Daði  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    34.23  1:14.67  1:57.54    2:38.03   
27  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.95  1:16.17  1:58.44    2:38.23   
28  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    36.16  1:16.96  1:58.70    2:38.31   
29  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    35.98  1:16.70  1:59.73    2:39.00   
30  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.77  1:17.02  2:00.20    2:39.15   
31  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.72  1:18.15  2:00.80    2:40.44   
32  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    38.09  1:19.98  2:01.32    2:41.28   
33  Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    36.14  1:18.35  2:01.48    2:41.78   
34  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.95  1:19.45  2:03.58    2:42.09   
35  Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    35.87  1:18.07  2:01.57    2:44.19   
36  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    36.93  1:18.89  2:02.86    2:45.26   
37  Pálsson, Jónas Atli  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    35.75    2:04.56    2:48.72   
38  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    39.99  1:24.52  2:09.30    2:51.50   
39  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    38.85  1:24.45  2:09.41    2:52.80   
40  Hálfdánarsson, Birnir Fre  2006  Sundfélag Hafnarfjarðar    40.59  1:27.60  2:14.11    2:55.11   
41  Stefánsson, Andri  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    40.71  1:25.91  2:12.90    2:55.80   
42  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.85  1:26.33  2:13.50    2:56.08   
43  Maier, Júlíus Karl  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    39.29  1:25.07  2:12.07    2:57.54   
44  Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.39  1:22.89  2:05.22    2:59.02   
45  Tómasson, Daníel Lúkas  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    42.18  1:30.00  2:17.50    3:00.08   
46  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    38.92  1:24.42  2:12.81    3:00.86   
47  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.57  1:26.57  2:14.61    3:00.90   
48  Sigþórsson, Veigar Hrafn  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar    41.48  1:29.85  2:16.59    3:01.17   
49  Magnus Gravlund  2002  Ringsted Svømme Klub    41.63  1:28.76  2:16.61    3:01.49   
50  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    41.93  1:30.07  2:18.13    3:02.80   
51  Hilmarsson, Dagur Snær  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    40.05  1:28.02  2:17.07    3:03.06   
52  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    40.25  1:28.39  2:16.87    3:03.72   
53  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    40.92  1:27.42  2:16.34    3:04.22   
54  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    42.28  1:30.97  2:18.90    3:04.92   
55  Lunddal Rúnarsson, Hilmir  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    42.98  1:32.89  2:25.59    3:10.85   
56  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.54  1:26.84  2:20.12    3:11.76   
57  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    40.41  1:30.16  2:21.98    3:12.55   
58  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub    43.32  1:33.24  2:23.67    3:12.60   
59  Einarsson, Snorri Dagur  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar    45.70  1:35.91  2:26.81    3:14.77   
60  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.72  1:35.66  2:28.60    3:21.10   
61  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    42.46  1:34.90  2:28.53    3:22.13   
62  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    49.26  1:46.63  2:45.87    3:38.94   
63  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    49.52    2:46.25    3:40.86   
64  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub    47.41  1:43.83  2:43.99    3:41.79   
65  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.19  1:47.86  2:51.18    3:50.01   
66  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.04  1:46.28  2:51.98    3:56.12   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            DNS   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Afsæt fra bund v 125 
Oliver Stybe Petersen  2002  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    26.86  56.50  1:28.30    2:00.02   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.36  59.91  1:31.66    2:03.20   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.61  58.04  1:30.48    2:03.22   
Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    29.15  1:01.30  1:34.45    2:07.05   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.96  1:00.96  1:34.53    2:07.87   
Nielsen, Kári Sölvi  2000  Sundfélag Hafnarfjarðar    29.97  1:02.48  1:35.88    2:08.27   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.30  1:03.69  1:36.98    2:09.18   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    29.87  1:03.01  1:38.69    2:10.62   
Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    30.33  1:03.62  1:37.08    2:10.70   
10  Asger Flytkjær-Hansen  2000  Haslev Svømmeklub    29.33  1:03.21  1:37.84    2:10.90   
11  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    29.65  1:03.18  1:37.41    2:10.91   
12  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    30.33  1:04.22  1:38.71    2:11.29   
13  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.05  1:04.18  1:38.72    2:12.44   
14  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    29.35  1:03.23  1:38.58    2:12.79   
15  Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    32.21  1:06.33  1:39.99    2:13.23   
15  Illya Ponomarov  2000  Psv Schwerin    30.35  1:04.38  1:39.57    2:13.23   
17  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    30.67  1:04.77  1:39.67    2:13.38   
18  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    30.52  1:04.24  1:39.08    2:13.47   
19  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.73  1:04.94  1:40.10    2:14.15   
20  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.28  1:02.81  1:38.35    2:14.50   
21  Anders Dam Frandsen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    30.56  1:04.66  1:40.01    2:14.80   
22  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.42  1:05.68  1:41.49    2:15.50   
23  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    30.66  1:05.24  1:41.72    2:16.71   
24  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    32.26  1:07.88  1:44.24    2:19.12   
25  Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    31.69  1:07.13  1:44.52    2:21.49   
26  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.33  1:09.08  1:48.02    2:26.21   
27  Rasmus Lynge Schmidt  2000  Haslev Svømmeklub    33.68  1:10.78  1:48.99    2:26.23   
28  Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    32.89  1:10.35  1:49.62    2:28.08   
29  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    34.08  1:12.27  1:51.42    2:28.29   
30  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  Haslev Svømmeklub    32.83  1:09.96  1:49.57    2:29.26   
31  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    34.18  1:11.70  1:53.26    2:32.02   
32  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.29  1:13.29  1:56.06    2:36.58   
33  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    34.86  1:15.12  1:57.48    2:38.34   
34  Egilsson, Daníel Ingi  2000  Sundfélag Hafnarfjarðar    36.91  1:19.23  2:03.17    2:44.74   
35  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    38.29  1:20.79  2:04.17    2:47.66   
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.45  58.31  1:28.48    1:57.86   
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    26.90  56.08  1:26.96    1:57.94   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    28.37  58.82  1:28.63    1:58.58   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.49  59.06  1:30.62    2:02.17   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    28.48  59.27  1:31.10    2:03.04   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.64  1:00.61  1:33.08    2:04.32   
Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd    28.26  59.58  1:32.13    2:04.35   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.97  1:00.40  1:32.60    2:04.47   
Jakob Petersen  1999  Hvidovre Svømme Klub    29.17  1:00.99  1:33.52    2:05.85   
10  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    29.25  1:02.12  1:35.59    2:08.51   
11  Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub    31.05  1:04.23  1:39.24    2:13.99   
12  Steffen Deutsch  1998  Psv Schwerin    29.38  1:03.69  1:40.65    2:18.47   
13  Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub    31.69  1:06.88  1:44.38    2:21.79   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    27.61  56.12  1:25.33    1:54.62   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.55  57.05  1:26.38    1:56.45   
Jens Saugmann  1996  Svømmeklubben Syd    27.58  57.55  1:28.71    1:59.93   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømme Klub    27.70  58.39  1:29.89    2:01.07   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    28.50  59.20  1:30.47    2:01.71   
Martin Nielsen  1996  Nakskov Svømme Klub    28.31  58.19  1:29.97    2:02.69   
Mikkel H. Andersen  1991  Kalundborg SK    28.13  59.23  1:31.00    2:02.91   
Mikkel Samsøe Borch  1997  Hvidovre Svømme Klub    28.75  1:00.59  1:31.71    2:03.87   
Mikkel Møller-Jensen  1995  Hvidovre Svømme Klub    29.80  1:01.77  1:33.85    2:05.48   
10  Rasmus Wegener  1997  Slagelse Svømmeklub    29.30  1:00.93  1:33.59    2:06.25   
11  Emil Zachariassen  1997  Kalundborg SK    29.88  1:02.84  1:37.40    2:13.35   
12  Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub    32.02  1:09.86  1:49.43    2:27.17   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Lars Andre Großmann  1997  Psv Schwerin            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark