2018-09-26   13:33:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    33.03        1:12.38   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    34.29        1:13.25   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    33.95        1:13.28   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    36.09        1:15.83   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    35.90        1:17.80   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.24        1:17.99   
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    35.54        1:18.50   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.66        1:20.27   
Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    38.74        1:20.52   
10  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.35        1:20.84   
11  Pálsson, Adele Alexandra  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    38.29        1:21.52   
12  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.67        1:22.54   
13  Jónsdóttir, Þorgerður Ósk  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    38.00        1:23.77   
14  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.76        1:24.68   
15  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.72        1:26.33   
16  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    41.32        1:27.42   
17  Gústavsdóttir, Hilda Bríe  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    38.57        1:27.92   
18  Traustadóttir, Berglind R  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    41.38        1:28.80   
19  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.55        1:28.83   
20  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.02        1:28.98   
21  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    41.15        1:28.99   
22  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    43.56        1:29.82   
23  Katrine Duus  2003  Næstved IF    42.70        1:29.85   
24  Kristjánsdóttir, Sandra D  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    41.64        1:29.92   
25  Emma Bruhn  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.75        1:30.45   
26  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.31        1:31.68   
27  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    42.36        1:32.52   
28  Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin    42.74        1:33.06   
29  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub    44.01        1:34.79   
30  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.77        1:34.87   
31  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    45.81        1:35.40   
32  Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    44.67        1:35.64   
33  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    45.24        1:36.59   
34  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    49.47        1:37.17   
35  Clara Hillerup  2005  Herlufsholm Svømmeklub    47.38        1:37.41   
36  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub    46.56        1:39.50   
37  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub    42.44        1:39.57   
38  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    46.83        1:39.58   
39  Eyvindardóttir, Guðbjörg  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    46.67        1:39.73   
40  Jóhannesdóttir, Diljá Drö  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    47.12        1:39.89   
41  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK    47.00        1:40.12   
42  Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    45.21        1:40.22   
43  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    46.73        1:40.81   
44  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    47.28        1:41.14   
45  Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar    48.52        1:41.44   
46  Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    47.11        1:42.06   
47  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub    51.29        1:42.61   
48  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    50.86        1:42.81   
49  Monique Etsegenet Jensen  2003  Slagelse Svømmeklub    47.07        1:43.09   
50  Freja Juul  2006  Næstved IF    51.44        1:44.43   
51  Signe Liebgen  2005  Slagelse Svømmeklub    49.27        1:44.53   
52  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    47.24        1:44.69   
53  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    50.64        1:45.05   
54  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    48.30        1:46.28   
55  Silke Bruun Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    48.89        1:47.82   
56  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    53.01        1:48.53   
57  Valsdóttir, Hildur  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    56.99        1:48.90   
58  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    54.59        1:48.94   
59  Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub    50.36        1:49.15   
59  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    51.25        1:49.15   
61  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.68        1:50.02   
62  Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.49        1:51.50   
63  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    51.36        1:51.61   
64  Gaia Kruse  2005  Hvidovre Svømme Klub    54.76        1:52.93   
65  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    57.50        1:56.24   
66  Filippa Jasmia Skikkild  2005  Hvidovre Svømme Klub    57.03        1:59.35   
67  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    57.27        1:59.46   
68  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    1:01.59        2:00.83   
69  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    56.57        2:01.26   
70  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    1:06.72        2:12.52   
71  Christine Schytte  2004  Ringsted Svømme Klub    1:00.32        2:12.72   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Afsl. mave v 50 m 
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Crawlarme start 
Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Afslut mave 50 m 
Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Afslut ryg på mave 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.65        1:10.95   
Nicoline Ingeman-Petersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    34.22        1:11.49   
Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    31.96        1:11.63   
Guðmundsdóttir, Jóhanna E  2001  Sundfélag Hafnarfjarðar    34.32        1:12.05   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.52        1:12.44   
Jamilla Bistrup  2001  Hvidovre Svømme Klub    34.42        1:12.85   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    34.84        1:13.26   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.12        1:14.36   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    34.39        1:15.34   
10  Charlotte-Christin Sander  2001  Psv Schwerin    34.56        1:15.43   
11  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.70        1:15.98   
12  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin    36.12        1:16.42   
13  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.59        1:16.49   
14  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.32        1:16.61   
15  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    36.63        1:17.20   
16  Cassandra L. L. Hansen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    36.35        1:17.42   
17  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.04        1:18.75   
18  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.18        1:19.40   
19  Finnbogadóttir, Ylfa  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    37.77        1:19.91   
20  Arnadóttir, Melkorka Assa  2001  Sundfélag Hafnarfjarðar    36.09        1:20.06   
21  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    37.06        1:20.29   
22  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    38.30        1:20.76   
23  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    37.13        1:21.10   
24  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    36.71        1:22.22   
25  Nicoline Elmquist  2002  Herlufsholm Svømmeklub    37.50        1:22.29   
26  Cecilie Zachariassen  2001  Næstved IF    40.35        1:22.60   
27  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    37.42        1:22.87   
28  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.05        1:23.05   
29  Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub    37.90        1:23.98   
30  Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub    38.91        1:24.22   
31  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    40.52        1:24.62   
32  Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    40.67        1:24.68   
33  Josefine M. Kristiansen  2002  Næstved IF    40.28        1:25.01   
34  Björnsdóttir, Þórdís Anit  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    39.85        1:25.53   
35  Line Helene Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub    40.56        1:26.14   
36  Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    41.42        1:26.53   
37  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    40.99        1:26.67   
38  Philippa Hallengreen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    39.85        1:26.92   
39  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.76        1:28.27   
40  Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.65        1:28.50   
41  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    43.55        1:28.64   
42  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    43.58        1:29.55   
43  Atladóttir, Guðrún Alma  2001  Sundfélag Hafnarfjarðar    42.65        1:32.54   
44  Hlynsdóttir, Una  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.58        1:34.06   
45  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    49.63        1:46.64   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.36        1:06.48   
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub    32.33        1:07.86   
Signe Skousen  1999  Hvidovre Svømme Klub    32.92        1:09.67   
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub    32.41        1:09.80   
Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.97        1:10.59   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.69        1:10.72   
Mira Mass  2000  A6    33.63        1:12.11   
Nanna Sonne  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.47        1:12.23   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    34.44        1:12.45   
10  Emilia Harlund  1999  Nakskov Svømme Klub    33.94        1:13.53   
11  Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    34.59        1:13.80   
12  Eva Sperlich  1999  Psv Schwerin    33.66        1:14.12   
13  Simone Bukholt  1999  Hvidovre Svømme Klub    33.85        1:14.71   
14  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.61        1:14.96   
15  Gina Elisa Koop  2000  Psv Schwerin    33.91        1:15.45   
16  Brown B., Emilía Íris  2000  Sundfélag Hafnarfjarðar    35.19        1:16.40   
17  Christina F. Eriksen  1999  Frederikssund Svømmeklub    36.51        1:16.64   
18  Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    35.91        1:17.81   
19  Alberte Høgh  1999  Næstved IF    36.23        1:18.22   
20  Nicoline Larsen  1999  Nakskov Svømme Klub    38.14        1:18.47   
21  Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.05        1:18.57   
22  Isabella Voldby Ipsen  2000  Slagelse Svømmeklub    38.27        1:21.51   
23  Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub    38.66        1:23.93   
24  Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.34        1:25.09   
25  Andrea Axelsen  2000  Vordingborg Svømme Klub    40.47        1:27.36   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd            DSQ  Berør. 1 hånd v 25 m 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.10        1:04.69   
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.10        1:07.13   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.58        1:09.38   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.64        1:09.51   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub    33.25        1:09.77   
Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK    32.32        1:10.25   
Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.78        1:11.61   
Guðnadóttir, Ásdís Birta  1996  Sundfélag Hafnarfjarðar    31.24        1:11.75   
Amanda Glerup Andersen  1998  Slagelse Svømmeklub    34.08        1:12.19   
10  Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    33.63        1:12.31   
11  Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening    33.20        1:12.56   
12  Adriana Natalia Bankowska  1997  Frederikssund Svømmeklub    34.20        1:13.10   
13  Cecilie Elizabeth Jensen  1998  Næstved IF    35.44        1:16.16   
14  Sofie Schmidt  1998  Frederikssund Svømmeklub    35.31        1:16.89   
15  Friederike Lübbert  1997  Psv Schwerin    35.15        1:16.95   
16  Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    36.44        1:17.30   
17  Caroline Strandberg  1998  Kalundborg SK    36.98        1:20.53   
Mathilde Olsen  1998  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  1 hånd v vending 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark