Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
10:42 |
|
|
Järjestäjä |
SeUi-58 |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 marraskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
527 |
28.58 |
1:06.20 |
1:43.92 |
|
2:15.67 |
|
|
Vanders |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
510 |
29.21 |
1:06.46 |
1:43.54 |
|
2:17.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
498 |
28.69 |
1:03.59 |
1:45.06 |
|
2:18.26 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
497 |
29.71 |
1:06.34 |
1:46.08 |
|
2:18.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
471 |
30.81 |
1:08.47 |
1:47.53 |
|
2:20.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
470 |
30.77 |
1:07.89 |
1:48.51 |
|
2:20.97 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
460 |
30.32 |
1:05.80 |
1:48.45 |
|
2:21.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Waltteri Valkeapää |
2001 |
|
437 |
31.51 |
1:11.02 |
1:52.12 |
|
2:24.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isak Gramén |
2001 |
|
431 |
31.03 |
1:07.12 |
1:49.84 |
|
2:25.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
430 |
30.15 |
1:07.40 |
1:51.40 |
|
2:25.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Väinö Koponen |
2001 |
|
416 |
32.25 |
1:09.44 |
1:52.67 |
|
2:26.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
412 |
31.66 |
1:08.16 |
1:53.95 |
|
2:27.31 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
407 |
30.01 |
1:08.80 |
1:52.92 |
|
2:27.89 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Einto |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Herpola |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
595 |
27.56 |
1:00.64 |
1:38.65 |
|
2:10.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
567 |
29.32 |
1:03.52 |
1:43.04 |
|
2:12.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
548 |
28.17 |
1:00.45 |
1:40.97 |
|
2:13.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
537 |
29.03 |
1:02.66 |
1:41.97 |
|
2:14.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
489 |
29.73 |
1:04.96 |
1:44.97 |
|
2:19.14 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
488 |
30.06 |
1:08.28 |
1:46.71 |
|
2:19.21 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
482 |
29.69 |
1:06.25 |
1:48.47 |
|
2:19.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
471 |
30.50 |
1:06.56 |
1:48.79 |
|
2:20.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
467 |
30.62 |
1:07.32 |
1:49.54 |
|
2:21.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
462 |
30.71 |
1:10.14 |
1:48.09 |
|
2:21.72 |
|
|
Nokian Pyry |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
455 |
31.79 |
1:06.37 |
1:48.17 |
|
2:22.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Topias Nygård |
2000 |
|
455 |
30.86 |
1:06.82 |
1:48.25 |
|
2:22.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Kekola |
2000 |
|
447 |
29.66 |
1:05.20 |
1:48.69 |
|
2:23.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
394 |
30.53 |
1:09.57 |
1:53.62 |
|
2:29.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Herlevi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
605 |
26.56 |
58.53 |
1:38.66 |
|
2:09.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
570 |
26.65 |
1:01.60 |
1:41.16 |
|
2:12.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
561 |
29.79 |
1:03.35 |
1:42.26 |
|
2:12.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
556 |
28.29 |
1:02.17 |
1:40.22 |
|
2:13.30 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonni Aho |
1999 |
|
531 |
29.07 |
1:05.57 |
1:43.04 |
|
2:15.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
518 |
29.87 |
1:02.59 |
1:43.39 |
|
2:16.45 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
496 |
28.56 |
1:04.37 |
1:47.07 |
|
2:18.42 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
482 |
30.04 |
1:05.37 |
1:46.84 |
|
2:19.77 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Somero |
1999 |
|
468 |
28.86 |
1:04.24 |
1:47.00 |
|
2:21.19 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
461 |
29.93 |
1:07.48 |
1:49.51 |
|
2:21.86 |
|
|
Simmis Wanda |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
459 |
30.27 |
1:05.74 |
1:47.25 |
|
2:22.08 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
456 |
31.07 |
1:08.41 |
1:49.19 |
|
2:22.41 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jaakko Kokko |
1999 |
|
455 |
30.45 |
1:06.39 |
1:49.04 |
|
2:22.46 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
433 |
29.32 |
1:06.74 |
1:50.87 |
|
2:24.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pyry Nurmilo |
1999 |
|
428 |
31.67 |
1:08.93 |
1:54.29 |
|
2:25.41 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Kyyrä |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
29 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
10:42 |
|