Resultater for SPEEDO MEET
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, P-16, M 200m RU, Loppukilpailut 16 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
|
32.98 |
1:11.06 |
1:50.89 |
|
2:33.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Poutanen |
1993 |
|
|
41.81 |
1:28.24 |
2:16.80 |
|
3:02.68 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timi Lannetta |
1996 |
|
|
43.08 |
1:28.60 |
2:17.49 |
|
3:03.76 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilmari Varjokorpi |
1994 |
|
|
42.72 |
1:31.71 |
2:19.35 |
|
3:07.58 |
|
|
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Kekkonen |
1995 |
|
|
43.65 |
1:30.17 |
2:20.45 |
|
3:09.67 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rami Marttila |
1995 |
|
|
44.70 |
1:35.31 |
2:26.73 |
|
3:15.59 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian Lindfors |
1995 |
|
|
44.39 |
1:36.11 |
2:29.95 |
|
3:21.55 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nuutti Rantanen |
1995 |
|
|
44.28 |
1:34.99 |
2:29.17 |
|
3:23.42 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noah Badji |
1996 |
|
|
43.93 |
1:35.52 |
2:31.27 |
|
3:24.95 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janne Ikonen |
1993 |
|
|
45.16 |
1:38.40 |
2:31.72 |
|
3:27.95 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
|
48.22 |
1:44.21 |
2:39.84 |
|
3:34.81 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Mustonen |
1997 |
|
|
55.48 |
1:56.51 |
3:03.32 |
|
4:03.79 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Rantala |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saku Knuutila |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, P-16, M 200m RU, Loppukilpailut 17 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Karhu |
1989 |
|
|
31.67 |
1:07.82 |
1:45.01 |
|
2:24.40 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Aittamäki |
1991 |
|
|
36.58 |
1:19.53 |
2:04.64 |
|
2:50.54 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Nurmilo |
1991 |
|
|
36.73 |
1:20.82 |
2:05.44 |
|
2:50.86 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Poutanen |
1990 |
|
|
36.93 |
1:20.79 |
2:05.30 |
|
2:53.17 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, T-15, N 200m RU, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Allonen |
1994 |
|
|
41.39 |
1:29.33 |
2:19.48 |
|
3:08.52 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Selma Ucar |
1995 |
|
|
43.09 |
1:31.50 |
2:21.36 |
|
3:11.67 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Javanainen |
1996 |
|
|
43.55 |
1:32.36 |
2:23.47 |
|
3:12.94 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Enström |
1995 |
|
|
42.48 |
1:32.33 |
2:23.22 |
|
3:15.18 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Ahokas |
1994 |
|
|
43.80 |
1:33.82 |
2:25.14 |
|
3:16.10 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milja Miettinen |
1996 |
|
|
46.53 |
1:37.92 |
2:32.64 |
|
3:23.29 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamilla Ryöti |
1996 |
|
|
44.51 |
1:36.18 |
2:31.03 |
|
3:27.81 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofi Liinpää |
1995 |
|
|
46.73 |
1:40.62 |
2:35.66 |
|
3:29.49 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Ritter |
1994 |
|
|
46.68 |
1:41.18 |
2:36.52 |
|
3:29.55 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Rantala |
1994 |
|
|
47.32 |
1:40.36 |
2:35.79 |
|
3:30.15 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katariina Kunnari |
1997 |
|
|
47.74 |
1:43.92 |
2:38.51 |
|
3:33.85 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anni Rajamäki |
1996 |
|
|
49.04 |
1:44.77 |
2:39.06 |
|
3:34.11 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julianne Varga |
1995 |
|
|
47.92 |
1:43.98 |
2:45.94 |
|
3:43.58 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minna Porentola |
1996 |
|
|
49.55 |
1:46.37 |
2:48.95 |
|
3:44.94 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilia Lähteenmäki |
1995 |
|
|
48.86 |
1:45.72 |
2:45.26 |
|
3:45.33 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emmi Anttila |
1996 |
|
|
50.74 |
1:49.20 |
2:48.61 |
|
3:47.73 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria Tuokko |
1997 |
|
|
51.01 |
1:49.55 |
2:51.64 |
|
3:54.51 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Heidi Alonen |
1995 |
|
|
52.68 |
1:53.98 |
2:59.03 |
|
4:00.33 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katja Jokelainen |
1994 |
|
|
1:01.03 |
2:08.99 |
3:23.16 |
|
4:34.50 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Lahtinen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, T-15, N 200m RU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikaela Lähtölä |
1990 |
|
|
37.84 |
1:21.00 |
2:06.22 |
|
2:52.77 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ikonen |
1989 |
|
|
39.65 |
1:23.34 |
2:07.48 |
|
2:52.89 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Tennberg |
1992 |
|
|
41.11 |
1:26.88 |
2:14.37 |
|
2:59.05 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilma Oksanen |
1990 |
|
|
42.27 |
1:26.98 |
2:15.71 |
|
3:01.56 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Nyberg |
1992 |
|
|
41.42 |
1:27.98 |
2:15.63 |
|
3:02.14 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisa Mäki |
1993 |
|
|
41.33 |
1:28.97 |
2:16.98 |
|
3:03.42 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Mustonen |
1992 |
|
|
41.91 |
1:29.36 |
2:18.95 |
|
3:07.38 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonna Laine |
1993 |
|
|
41.08 |
1:28.28 |
2:19.31 |
|
3:09.75 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eveliina Manninen |
1993 |
|
|
43.44 |
1:33.15 |
2:23.82 |
|
3:13.90 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nella Merilaita |
1991 |
|
|
45.73 |
1:35.60 |
2:29.21 |
|
3:19.51 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Harriet Lindfors |
1993 |
|
|
45.21 |
1:37.10 |
2:30.71 |
|
3:23.60 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nita Ylirönni |
1993 |
|
|
47.68 |
1:39.71 |
2:33.93 |
|
3:25.07 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janika Lähteenmäki |
1989 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, P-12, P14, M 50m VU, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pietari Virta |
1997 |
|
|
|
|
|
|
34.39 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Auri |
1997 |
|
|
|
|
|
|
34.76 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Haapala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
36.74 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Virtanen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
37.32 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vitali Razumov |
1997 |
|
|
|
|
|
|
39.06 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pauli Kukkonen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
40.02 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Husari |
1997 |
|
|
|
|
|
|
40.03 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tom Lokkila |
1997 |
|
|
|
|
|
|
40.56 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
|
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
|
|
|
|
|
42.59 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simo Hailla |
1997 |
|
|
|
|
|
|
42.73 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
42.76 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valtteri Väisänen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
44.18 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Manninen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
44.46 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mika Ainasoja |
1998 |
|
|
|
|
|
|
45.48 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Yonas Bouhlal |
1997 |
|
|
|
|
|
|
45.62 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joni Satama |
1998 |
|
|
|
|
|
|
46.29 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kevin Lokkila |
1999 |
|
|
|
|
|
|
48.60 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veeti Raivio |
2000 |
|
|
|
|
|
|
55.12 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Leo Rytövuori |
1999 |
|
|
|
|
|
|
1:00.99 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, P-12, P14, M 50m VU, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saku Knuutila |
1995 |
|
|
|
|
|
|
30.18 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeremy Hakala |
1995 |
|
|
|
|
|
|
30.63 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Kekkonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
33.09 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Laine |
1995 |
|
|
|
|
|
|
33.43 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marko Kaakkolammi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuukka Korhonen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
34.65 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noah Badji |
1996 |
|
|
|
|
|
|
34.69 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topi-Matti Ritala |
1996 |
|
|
|
|
|
|
37.38 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaj Vataja |
1995 |
|
|
|
|
|
|
38.12 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wiljami Rajala |
1996 |
|
|
|
|
|
|
39.73 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, P-12, P14, M 50m VU, Loppukilpailut 15 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Höglund |
1991 |
|
|
|
|
|
|
25.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Sulkko |
1989 |
|
|
|
|
|
|
26.03 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Leinonen |
1991 |
|
|
|
|
|
|
26.17 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Rautalin |
1991 |
|
|
|
|
|
|
26.25 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuukka Myller |
1994 |
|
|
|
|
|
|
26.39 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Nieminen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
26.39 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samu Pajusaari |
1991 |
|
|
|
|
|
|
26.41 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Kallio |
1990 |
|
|
|
|
|
|
26.45 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jarkko Mursu |
1992 |
|
|
|
|
|
|
26.52 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Lehtinen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
26.63 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Teemu Terho |
1991 |
|
|
|
|
|
|
26.93 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
26.99 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuukka Patronen |
1988 |
|
|
|
|
|
|
27.07 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jesse Saarenpää |
1989 |
|
|
|
|
|
|
27.12 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
27.25 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Herrala |
1993 |
|
|
|
|
|
|
27.33 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Santeri Järvelä |
1992 |
|
|
|
|
|
|
27.51 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Matias Tyry |
1993 |
|
|
|
|
|
|
27.62 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Riku Tuomala |
1994 |
|
|
|
|
|
|
27.74 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Arttu Ristmeri |
1992 |
|
|
|
|
|
|
27.78 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Poutanen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
27.91 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tommi Huhtinen |
1991 |
|
|
|
|
|
|
28.23 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Olli Stenroos |
1994 |
|
|
|
|
|
|
28.37 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ville Lehtimäki |
1991 |
|
|
|
|
|
|
28.88 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Miro Vasko |
1993 |
|
|
|
|
|
|
29.09 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Matias Tuominen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
29.15 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tuomas Lehti |
1992 |
|
|
|
|
|
|
29.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tommi Saastamoinen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nico Ylirönni |
1994 |
|
|
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Arttu Kuustie |
1994 |
|
|
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Janne Orava |
1994 |
|
|
|
|
|
|
34.11 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, T-11, T-15, N 50m VU, Loppukilpailut 11 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
|
|
|
|
|
35.31 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
35.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
36.64 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
38.95 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Kulmala |
1998 |
|
|
|
|
|
|
39.58 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Salla Rajasalo |
1998 |
|
|
|
|
|
|
40.16 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Potkonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
40.17 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
40.52 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Järvinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
40.58 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
|
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liisa Lepola |
1998 |
|
|
|
|
|
|
41.08 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heini Hammar |
1999 |
|
|
|
|
|
|
41.16 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Senja Saarteinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
41.28 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Männikkö |
1998 |
|
|
|
|
|
|
42.40 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna Suova |
1999 |
|
|
|
|
|
|
43.01 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
43.18 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaisa Vulli |
1999 |
|
|
|
|
|
|
43.91 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vilma Ryöti |
1999 |
|
|
|
|
|
|
44.25 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Carita Lindfors |
1998 |
|
|
|
|
|
|
46.05 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oona Punkkinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
46.46 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iiris Miettinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
46.63 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Krista Koskenselkä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
47.13 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sonja Mattila |
1999 |
|
|
|
|
|
|
47.85 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Meri-Tuulia Lehtonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
48.12 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
49.70 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Haapanen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
51.66 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Susanna Aho |
1999 |
|
|
|
|
|
|
52.24 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julia Lahti |
1999 |
|
|
|
|
|
|
53.43 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Marie Manninen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
53.83 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Veera Santasalo |
1999 |
|
|
|
|
|
|
54.80 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emilia Eloranta |
1999 |
|
|
|
|
|
|
1:00.03 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Terhi Soukka |
1998 |
|
|
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, T-11, T-15, N 50m VU, Loppukilpailut 12 - 15 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Kaakkolammi |
1994 |
|
|
|
|
|
|
29.15 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanni Riiho |
1995 |
|
|
|
|
|
|
29.49 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Simola |
1994 |
|
|
|
|
|
|
30.48 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Seppälä-Lindholm |
1995 |
|
|
|
|
|
|
31.18 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Neea Turunen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
31.32 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Javanainen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
31.65 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eveliina Enström |
1995 |
|
|
|
|
|
|
32.45 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanna Auri |
1994 |
|
|
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maija Raitokari |
1994 |
|
|
|
|
|
|
32.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Senna Mäki |
1997 |
|
|
|
|
|
|
33.05 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iida Rantala |
1994 |
|
|
|
|
|
|
33.32 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikaela Tervonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
33.71 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Siitonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
34.16 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Suvi Virtanen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
34.33 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heli Hovi |
1995 |
|
|
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Rantanen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
35.67 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janni Huura |
1996 |
|
|
|
|
|
|
35.69 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katri Koivisto |
1996 |
|
|
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nea Virta |
1996 |
|
|
|
|
|
|
35.90 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Träskilä |
1997 |
|
|
|
|
|
|
36.17 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emmi Anttila |
1996 |
|
|
|
|
|
|
36.20 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Veera Elimäki |
1996 |
|
|
|
|
|
|
36.84 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Miina Vulli |
1997 |
|
|
|
|
|
|
37.26 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Veera Laine |
1997 |
|
|
|
|
|
|
37.70 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Roosa Tynkkynen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
38.15 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jonna Koskinen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
38.48 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Ritala |
1996 |
|
|
|
|
|
|
38.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Saga Vilponen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
38.80 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jasmine Hakala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
38.86 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Veera Annala |
1996 |
|
|
|
|
|
|
38.87 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
|
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Oona Järvinen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
39.74 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Heidi Alonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
40.73 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Iiris Harjunpää |
1997 |
|
|
|
|
|
|
45.43 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Elena Eloranta |
1995 |
|
|
|
|
|
|
48.35 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anniina Ilomäki |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Krista Iiponen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, T-11, T-15, N 50m VU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
|
|
|
|
|
28.66 |
|
|
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Virta |
1992 |
|
|
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Nyberg |
1992 |
|
|
|
|
|
|
29.49 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Suna |
1990 |
|
|
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heili Vatsk |
1987 |
|
|
|
|
|
|
30.01 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Järvinen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
|
|
|
|
|
30.56 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Lindström |
1992 |
|
|
|
|
|
|
30.91 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janika Lähteenmäki |
1989 |
|
|
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida-Maria Suntinen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
31.74 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuulia Mäkinen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
33.49 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Piia Jokihaara |
1991 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, P-16, M 100m SU, Loppukilpailut 16 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Mäkinen |
1994 |
|
|
30.70 |
|
|
|
1:04.91 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Ylönen |
1993 |
|
|
32.82 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Vulli |
1994 |
|
|
34.77 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Stenroos |
1994 |
|
|
35.93 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Kouvo |
1994 |
|
|
35.83 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Eerola |
1995 |
|
|
36.06 |
|
|
|
1:14.75 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Aittasalo |
1994 |
|
|
37.28 |
|
|
|
1:18.90 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tommi Saastamoinen |
1993 |
|
|
39.86 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Kuustie |
1994 |
|
|
39.34 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
|
41.91 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rami Marttila |
1995 |
|
|
42.01 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristian Lindfors |
1995 |
|
|
43.88 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Laine |
1995 |
|
|
43.28 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janne Orava |
1994 |
|
|
43.73 |
|
|
|
1:29.47 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuukka Korhonen |
1996 |
|
|
42.62 |
|
|
|
1:30.75 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Olli Poutanen |
1993 |
|
|
43.97 |
|
|
|
1:31.54 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
|
43.81 |
|
|
|
1:31.78 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Waltteri Kaarela |
1996 |
|
|
45.86 |
|
|
|
1:34.75 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
|
46.65 |
|
|
|
1:34.92 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Topi-Matti Ritala |
1996 |
|
|
47.91 |
|
|
|
1:36.57 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Arto Auri |
1997 |
|
|
47.92 |
|
|
|
1:37.78 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
|
|
47.89 |
|
|
|
1:40.60 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikko Suova |
1997 |
|
|
49.16 |
|
|
|
1:40.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vitali Razumov |
1997 |
|
|
48.20 |
|
|
|
1:45.79 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Miko Husari |
1997 |
|
|
54.56 |
|
|
|
1:52.04 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Simo Hailla |
1997 |
|
|
57.90 |
|
|
|
2:00.91 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rene Knuuttila |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, P-16, M 100m SU, Loppukilpailut 17 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samu Pajusaari |
1991 |
|
|
31.30 |
|
|
|
1:03.87 |
|
|
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
|
31.56 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:48 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, T-15, N 100m SU, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Kaakkolammi |
1994 |
Nokian Pyry |
|
36.65 |
|
|
|
1:14.34 |
|
2 |
Neea Turunen |
1996 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
36.29 |
|
|
|
1:14.62 |
|
3 |
Camilla Ojala |
1994 |
Nokian Pyry |
|
37.27 |
|
|
|
1:15.58 |
|
4 |
Emma Rautalin |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
38.17 |
|
|
|
1:19.45 |
|
5 |
Salla Saarteinen |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
38.26 |
|
|
|
1:19.53 |
|
6 |
Ella Simola |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
38.64 |
|
|
|
1:19.76 |
|
7 |
Sanna Auri |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
39.81 |
|
|
|
1:23.90 |
|
8 |
Senna Mäki |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
41.23 |
|
|
|
1:24.27 |
|
9 |
Nora Iso-Kungas |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
42.78 |
|
|
|
1:24.73 |
|
10 |
Anna Mäkinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
41.74 |
|
|
|
1:25.16 |
|
11 |
Roosa Laine |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
42.89 |
|
|
|
1:25.82 |
|
12 |
Anu Ahokas |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
40.72 |
|
|
|
1:25.84 |
|
13 |
Emilia Lahtinen |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
42.49 |
|
|
|
1:26.58 |
|
14 |
Veera Elimäki |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
42.67 |
|
|
|
1:26.96 |
|
15 |
Kaisa Mäkinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
42.36 |
|
|
|
1:27.04 |
|
16 |
Elina Lampinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
41.33 |
|
|
|
1:27.33 |
|
17 |
Helka Oksanen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
42.49 |
|
|
|
1:30.19 |
|
18 |
Noora Rantanen |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
45.31 |
|
|
|
1:33.43 |
|
19 |
Henni Huhtamo |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
45.97 |
|
|
|
1:33.51 |
|
20 |
Emma Nieminen |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
47.24 |
|
|
|
1:33.83 |
|
21 |
Katri Koivisto |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
47.38 |
|
|
|
1:35.41 |
|
22 |
Hanna Hammar |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
48.05 |
|
|
|
1:37.29 |
|
23 |
Emilia Finnberg |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
47.00 |
|
|
|
1:38.86 |
|
24 |
Vilma Koskinen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
45.69 |
|
|
|
1:38.93 |
|
25 |
Miina Vulli |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
48.72 |
|
|
|
1:39.90 |
|
26 |
Minna Porentola |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
48.25 |
|
|
|
1:40.86 |
|
27 |
Emilia Träskilä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
49.16 |
|
|
|
1:41.92 |
|
28 |
Julianne Varga |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
48.73 |
|
|
|
1:43.99 |
|
29 |
Veera Annala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
51.27 |
|
|
|
1:44.58 |
|
30 |
Linnea Niemelä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
50.45 |
|
|
|
1:44.87 |
|
31 |
Essi Toivonen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
50.86 |
|
|
|
1:47.70 |
|
32 |
Iia-Elisabeth Suomi |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
53.94 |
|
|
|
1:48.09 |
|
33 |
Emma Ritala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
52.84 |
|
|
|
1:49.35 |
|
34 |
Liisa Lepola |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
51.09 |
|
|
|
1:49.40 |
|
35 |
Maria Tuokko |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
52.81 |
|
|
|
1:49.90 |
|
36 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
54.27 |
|
|
|
1:51.52 |
|
37 |
Emma Männikkö |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
55.27 |
|
|
|
2:00.15 |
|
- |
Nea Virta |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikaela Tervonen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, T-15, N 100m SU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Kaisa Lehti |
1990 |
Porin Uimaseura |
|
36.00 |
|
|
|
1:13.54 |
|
2 |
Emmi Mäkelä |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
35.53 |
|
|
|
1:13.84 |
|
3 |
Linda Mäenpää |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
36.10 |
|
|
|
1:15.58 |
|
4 |
Oona Vasko |
1991 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
38.47 |
|
|
|
1:18.59 |
|
5 |
Saana Jalava |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
38.70 |
|
|
|
1:19.59 |
|
6 |
Elisa Salimäki |
1987 |
Heinolan Isku |
|
39.32 |
|
|
|
1:20.91 |
|
7 |
Piia Jokihaara |
1991 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
39.40 |
|
|
|
1:21.06 |
|
8 |
Harriet Lindfors |
1993 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
41.34 |
|
|
|
1:28.64 |
|
9 |
Tuulia Mäkinen |
1993 |
Kankaanpään Uimarit |
|
43.18 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:58 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, P-12, P-16, M 50m PU, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pietari Virta |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
43.56 |
|
2 |
Ville Haapala |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
47.54 |
|
3 |
Matias Mustonen |
1997 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
50.85 |
|
4 |
Matias Manninen |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
55.36 |
|
5 |
Aapo Eerola |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
56.41 |
|
6 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
57.86 |
|
7 |
Tom Lokkila |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
59.50 |
|
8 |
Joni Satama |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:00.02 |
|
9 |
Valtteri Väisänen |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:00.25 |
|
10 |
Yonas Bouhlal |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:01.70 |
|
- |
Santeri Kaasinen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Jalkojen eriaikainen liike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, P-12, P-16, M 50m PU, Loppukilpailut 13 - 16 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Kastarinen |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
28.42 |
|
2 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
29.70 |
|
3 |
Iivo Varjokorpi |
1993 |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
29.81 |
|
4 |
Anton Herrala |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.40 |
|
5 |
Riku Tuomala |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
30.94 |
|
6 |
Juho Järvinen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
35.03 |
|
7 |
Perttu Perälä |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
8 |
Jeremy Hakala |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
36.28 |
|
9 |
Markus Mannonen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
37.38 |
|
10 |
Santeri Lepola |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
38.19 |
|
11 |
Nico Ylirönni |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.22 |
|
12 |
Janne Ikonen |
1993 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
42.01 |
|
13 |
Waltteri Kaarela |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, P-12, P-16, M 50m PU, Loppukilpailut 17 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Halonen |
1992 |
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
26.02 |
|
2 |
Vincent Höglund |
1991 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
26.33 |
|
3 |
Riku Karhu |
1989 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
4 |
Olli Post |
1984 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
27.29 |
|
5 |
Olli Lehtinen |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
27.60 |
|
6 |
Aleksi Sulkko |
1989 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
28.05 |
|
7 |
Juuso Pellinen |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
28.09 |
|
8 |
Santeri Järvelä |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
28.41 |
|
9 |
Jarkko Mursu |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
28.48 |
|
10 |
Matti Kallio |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
28.81 |
|
11 |
Antti Rantanen |
1992 |
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
28.97 |
|
12 |
Tommi Huhtinen |
1991 |
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
13 |
Sakari Rautalin |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
29.58 |
|
14 |
Tuukka Patronen |
1988 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
30.22 |
|
15 |
Ville Lehtimäki |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
32.41 |
|
15 |
Tuomas Lehti |
1992 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, T-11, T-15, N 50m PU, Loppukilpailut 11 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Turunen |
1998 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
39.76 |
|
2 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
42.11 |
|
3 |
Vilma Koskinen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.35 |
|
4 |
Senja Saarteinen |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.77 |
|
5 |
Mona Kunnas |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
47.98 |
|
6 |
Susanna Aho |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
51.32 |
|
7 |
Ronja Järvinen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
51.60 |
|
8 |
Iiris Miettinen |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
51.85 |
|
9 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
54.02 |
|
10 |
Vilma Ryöti |
1999 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
54.17 |
|
11 |
Jenita Liimatta |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
54.43 |
|
12 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.67 |
|
13 |
Salla Rajasalo |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
58.34 |
|
14 |
Laura Haapanen |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:03.69 |
|
15 |
Julia Lahti |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:11.73 |
|
16 |
Emilia Eloranta |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:11.85 |
|
17 |
Kaisa Vulli |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:13.29 |
|
18 |
Veera Santasalo |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:20.03 |
|
- |
Noora Poutanen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus eriaikaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carita Lindfors |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus veden alla |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anniina Potkonen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, T-11, T-15, N 50m PU, Loppukilpailut 12 - 15 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanni Riiho |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
31.96 |
|
2 |
Veera Allonen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
32.00 |
|
3 |
Neea Turunen |
1996 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
34.70 |
|
4 |
Emma Rautalin |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
35.72 |
|
5 |
Elina Lampinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
36.39 |
|
6 |
Iida Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
36.42 |
|
7 |
Senna Mäki |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
37.03 |
|
8 |
Anni Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
37.21 |
|
9 |
Anna Mäkinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
37.44 |
|
10 |
Helka Oksanen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
40.08 |
|
11 |
Suvi Virtanen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
40.17 |
|
12 |
Milja Miettinen |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
41.11 |
|
13 |
Emmi Anttila |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
41.29 |
|
14 |
Veera Laine |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
41.52 |
|
15 |
Mikaela Tervonen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
42.12 |
|
16 |
Henni Huhtamo |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
42.29 |
|
17 |
Janni Huura |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
42.31 |
|
18 |
Laura Siitonen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
43.28 |
|
19 |
Katri Koivisto |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
43.29 |
|
20 |
Essi Toivonen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
43.77 |
|
21 |
Maria Ritter |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
44.43 |
|
22 |
Tiina Soukka |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
45.55 |
|
23 |
Katariina Kunnari |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.59 |
|
24 |
Emma Ritala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.16 |
|
25 |
Heli Hovi |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
47.38 |
|
26 |
Anni Rajamäki |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.55 |
|
27 |
Emilia Lähteenmäki |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
48.18 |
|
28 |
Emilia Finnberg |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
48.99 |
|
29 |
Iia-Elisabeth Suomi |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
50.35 |
|
30 |
Linnea Niemelä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.50 |
|
31 |
Katja Jokelainen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
53.00 |
|
32 |
Julianne Varga |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
53.14 |
|
33 |
Oona Järvinen |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
55.47 |
|
34 |
Elena Eloranta |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:11.98 |
|
- |
Alisa Niemelä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jonna Koskinen |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, T-11, T-15, N 50m PU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Tolvanen |
1989 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
30.81 |
|
2 |
Sonja Tennberg |
1989 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
31.35 |
|
3 |
Sofia Suna |
1990 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.10 |
|
4 |
Heili Vatsk |
1987 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.56 |
|
5 |
Suvi Tennberg |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
33.09 |
|
6 |
Maria Ripatti |
1987 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
33.53 |
|
7 |
Elisa Salimäki |
1987 |
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
34.80 |
|
8 |
Linda Mäenpää |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.31 |
|
9 |
Nella Merilaita |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
35.81 |
|
10 |
Ida-Maria Suntinen |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
37.18 |
|
11 |
Tuulia Mäkinen |
1993 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, P-16, M 200m VU, Loppukilpailut 16 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petja Yritys |
1993 |
Simmis Hyvinkää |
|
29.14 |
1:01.23 |
1:33.78 |
|
2:05.32 |
|
2 |
Kasperi Mikkonen |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
29.66 |
1:02.07 |
1:36.27 |
|
2:08.60 |
|
3 |
Tuukka Myller |
1994 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
29.67 |
1:02.82 |
1:36.62 |
|
2:09.68 |
|
4 |
Matias Tyry |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
30.03 |
1:03.23 |
1:37.36 |
|
2:10.78 |
|
5 |
Anton Herrala |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
30.28 |
1:03.62 |
1:38.07 |
|
2:11.31 |
|
6 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
29.18 |
1:02.81 |
1:38.13 |
|
2:12.30 |
|
7 |
Juho Nieminen |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
30.83 |
1:05.41 |
1:40.89 |
|
2:16.31 |
|
8 |
Antti Ylönen |
1993 |
Porin Uimaseura |
|
31.61 |
1:07.87 |
1:45.63 |
|
2:23.16 |
|
9 |
Juho Eerola |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
31.89 |
1:08.81 |
1:47.50 |
|
2:25.54 |
|
10 |
Matias Vulli |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
32.55 |
1:10.28 |
1:50.59 |
|
2:26.08 |
|
11 |
Juho Aittasalo |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
31.86 |
1:09.61 |
1:48.41 |
|
2:26.51 |
|
12 |
Jeremy Hakala |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
32.85 |
1:11.27 |
1:51.89 |
|
2:28.83 |
|
13 |
Olli Stenroos |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
34.43 |
1:13.07 |
1:54.23 |
|
2:30.98 |
|
14 |
Arttu Kuustie |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
34.75 |
1:13.06 |
1:54.67 |
|
2:34.43 |
|
15 |
Nico Ylirönni |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
35.61 |
1:15.24 |
1:56.81 |
|
2:34.86 |
|
16 |
Tommi Saastamoinen |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
36.58 |
1:16.83 |
1:57.65 |
|
2:35.14 |
|
17 |
Niklas Virtanen |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
33.22 |
1:13.59 |
1:56.31 |
|
2:37.19 |
|
18 |
Rami Marttila |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
36.16 |
1:15.72 |
1:58.64 |
|
2:38.26 |
|
19 |
Perttu Perälä |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
34.55 |
1:14.04 |
2:38.79 |
|
2:38.79 |
|
20 |
Juho Järvinen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
33.57 |
1:14.20 |
1:57.06 |
|
2:38.96 |
|
21 |
Markus Mannonen |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
35.49 |
1:15.95 |
1:59.33 |
|
2:39.47 |
|
22 |
Pietari Virta |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
37.42 |
1:19.30 |
2:04.65 |
|
2:47.39 |
|
23 |
Patrik von Bagh |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
38.38 |
1:21.30 |
2:05.27 |
|
2:49.11 |
|
24 |
Tuukka Korhonen |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
37.94 |
1:22.35 |
2:10.56 |
|
2:54.36 |
|
25 |
Ville Haapala |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
39.42 |
1:23.35 |
2:12.91 |
|
2:58.61 |
|
26 |
Antti Rantala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
39.41 |
1:24.68 |
2:13.21 |
|
3:00.92 |
|
27 |
Daniel Virtanen |
1997 |
KOO-VEE Tampere |
|
41.18 |
1:28.64 |
2:18.30 |
|
3:02.95 |
|
28 |
Mikko Suova |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
41.45 |
1:28.46 |
2:20.25 |
|
3:07.56 |
|
29 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
39.37 |
1:26.66 |
2:19.64 |
|
3:10.03 |
|
30 |
Kaj Vataja |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
42.42 |
1:32.71 |
2:24.27 |
|
3:14.11 |
|
31 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
38.77 |
1:30.34 |
2:26.00 |
|
3:20.11 |
|
- |
Niko Ranta |
1993 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Santeri Lepola |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, P-16, M 200m VU, Loppukilpailut 17 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jussi Leinonen |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
28.57 |
59.77 |
1:33.68 |
|
2:06.24 |
|
2 |
Samu Pajusaari |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
30.04 |
1:02.62 |
1:35.73 |
|
2:08.00 |
|
3 |
Juuso Pellinen |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
29.40 |
1:02.50 |
1:36.19 |
|
2:09.10 |
|
4 |
Joona Poutanen |
1992 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
31.21 |
1:05.63 |
1:41.82 |
|
2:15.65 |
|
5 |
Henri Aittamäki |
1991 |
Porin Uimaseura |
|
32.06 |
1:07.67 |
1:43.21 |
|
2:16.93 |
|
6 |
Arttu Ristmeri |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
29.96 |
1:04.71 |
1:43.30 |
|
2:19.46 |
|
7 |
Ville Lehtimäki |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
33.10 |
1:09.30 |
1:47.56 |
|
2:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, T-15, N 200m VU, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Ucar |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
32.24 |
1:07.40 |
1:45.14 |
|
2:20.66 |
|
2 |
Ira Iso-Kungas |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
33.09 |
1:10.90 |
1:49.38 |
|
2:27.27 |
|
3 |
Salla Saarteinen |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
33.48 |
1:11.09 |
1:50.96 |
|
2:30.05 |
|
4 |
Camilla Ojala |
1994 |
Nokian Pyry |
|
34.02 |
1:12.47 |
1:52.41 |
|
2:30.86 |
|
5 |
Senna Mäki |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
35.87 |
1:14.03 |
1:54.12 |
|
2:31.22 |
|
6 |
Ella Simola |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
33.59 |
1:12.19 |
1:51.85 |
|
2:31.36 |
|
7 |
Kaisa Mäkinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
35.35 |
1:16.13 |
1:57.43 |
|
2:36.45 |
|
8 |
Emilia Lahtinen |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
36.95 |
1:17.78 |
1:59.22 |
|
2:37.31 |
|
9 |
Roosa Laine |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
36.92 |
1:18.05 |
1:58.59 |
|
2:38.38 |
|
10 |
Katariina Tynkkynen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
36.49 |
1:17.59 |
1:59.95 |
|
2:38.94 |
|
11 |
Iida Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
35.65 |
1:16.06 |
1:58.18 |
|
2:40.42 |
|
12 |
Maija Raitokari |
1994 |
Porin Uimaseura |
|
35.58 |
1:17.01 |
2:00.21 |
|
2:40.81 |
|
13 |
Mikaela Tervonen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
37.00 |
1:17.40 |
2:01.79 |
|
2:41.37 |
|
14 |
Nora Iso-Kungas |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
36.92 |
1:19.38 |
2:02.96 |
|
2:43.85 |
|
15 |
Elina Lampinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
37.51 |
1:19.69 |
2:05.85 |
|
2:51.06 |
|
16 |
Laura Siitonen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
36.75 |
1:21.20 |
2:08.86 |
|
2:53.55 |
|
17 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
40.78 |
1:25.54 |
2:13.28 |
|
2:57.60 |
|
18 |
Sofi Liinpää |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
40.32 |
1:24.86 |
2:11.52 |
|
2:57.82 |
|
19 |
Janni Huura |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
38.07 |
1:22.73 |
2:10.75 |
|
2:58.60 |
|
20 |
Saga Vilponen |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
42.51 |
1:33.24 |
2:25.91 |
|
3:16.37 |
|
21 |
Roosa Tynkkynen |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
42.98 |
1:33.75 |
2:27.11 |
|
3:17.69 |
|
22 |
Mona Kunnas |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
45.86 |
1:39.62 |
2:34.22 |
|
3:25.12 |
|
23 |
Tiina Soukka |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
43.20 |
1:36.84 |
2:34.86 |
|
3:26.84 |
|
24 |
Milla Kulmala |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
42.56 |
1:36.23 |
2:35.48 |
|
3:32.88 |
|
25 |
Liisa Lepola |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
46.16 |
1:45.77 |
2:45.19 |
|
3:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, T-15, N 200m VU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Virta |
1992 |
Simmis Hyvinkää |
|
31.05 |
1:04.68 |
1:39.08 |
|
2:13.55 |
|
2 |
Noora Kollanus |
1991 |
Simmis Hyvinkää |
|
32.24 |
1:07.40 |
1:43.47 |
|
2:17.32 |
|
3 |
Emmi Järvinen |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
31.44 |
1:06.33 |
1:42.50 |
|
2:18.11 |
|
4 |
Ida Lindström |
1992 |
Porin Uimaseura |
|
32.32 |
1:08.35 |
1:45.01 |
|
2:21.60 |
|
5 |
Hanna-Kaisa Lehti |
1990 |
Porin Uimaseura |
|
32.88 |
1:09.29 |
1:45.97 |
|
2:22.23 |
|
6 |
Noora Nyberg |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
32.84 |
1:09.07 |
1:47.10 |
|
2:23.11 |
|
7 |
Saana Jalava |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
33.17 |
1:10.24 |
1:49.39 |
|
2:26.83 |
|
8 |
Emmi Mäkelä |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
33.55 |
1:11.10 |
1:51.78 |
|
2:30.35 |
|
9 |
Anniina Mustonen |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
35.17 |
1:14.86 |
1:58.14 |
|
2:38.15 |
|
10 |
Nita Ylirönni |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
38.41 |
1:20.21 |
2:04.61 |
|
2:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, P-12, P-14, M 50m RU, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Auri |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.56 |
|
2 |
Matias Mustonen |
1997 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
48.21 |
|
3 |
Yonas Bouhlal |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.77 |
|
4 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.99 |
|
5 |
Mikko Suova |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.10 |
|
6 |
Aapo Eerola |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
54.30 |
|
7 |
Daniel Virtanen |
1997 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
55.01 |
|
8 |
Ville Haapala |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
56.70 |
|
9 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
57.60 |
|
10 |
Matias Manninen |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:01.11 |
|
11 |
Santeri Kaasinen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:02.66 |
|
12 |
Vitali Razumov |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:03.83 |
|
13 |
Mika Ainasoja |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:07.06 |
|
14 |
Valtteri Väisänen |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:07.16 |
|
15 |
Joni Satama |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:10.21 |
|
16 |
Leo Rytövuori |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:14.10 |
|
17 |
Kevin Lokkila |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:14.88 |
|
18 |
Veeti Raivio |
2000 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:16.33 |
|
- |
Pauli Kukkonen |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, P-12, P-14, M 50m RU, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timi Lannetta |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
39.50 |
|
2 |
Saku Knuutila |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
41.11 |
|
3 |
Joona Kekkonen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
42.12 |
|
4 |
Nuutti Rantanen |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
42.80 |
|
5 |
Noah Badji |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
43.60 |
|
6 |
Marko Kaakkolammi |
1996 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
45.32 |
|
7 |
Topi-Matti Ritala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.36 |
|
8 |
Antti Rantala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
46.96 |
|
9 |
Ville Laine |
1995 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
50.50 |
|
10 |
Kaj Vataja |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
53.81 |
|
11 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.50 |
|
- |
Wiljami Rajala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, P-12, P-14, M 50m RU, Loppukilpailut 15 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Karvonen |
1986 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
29.15 |
|
2 |
Jussi Leinonen |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
31.09 |
|
3 |
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
32.46 |
|
4 |
Jesse Saarenpää |
1989 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
32.54 |
|
5 |
Timo Nurmilo |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
33.22 |
|
6 |
Miro Vasko |
1993 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
33.77 |
|
7 |
Roope Poutanen |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
34.37 |
|
8 |
Juho Nieminen |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
9 |
Olli Poutanen |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.94 |
|
10 |
Elias Kouvo |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.54 |
|
11 |
Anton Herrala |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.08 |
|
12 |
Sakari Rautalin |
1991 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
39.03 |
|
13 |
Janne Orava |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:30 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, T-11, T-15, N 50m RU, Loppukilpailut 11 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Turunen |
1998 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
47.50 |
|
2 |
Hanna Hammar |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
48.70 |
|
3 |
Anniina Potkonen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
48.81 |
|
4 |
Milla Kulmala |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
49.26 |
|
5 |
Kaisa Vulli |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
51.87 |
|
6 |
Vilma Koskinen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
52.27 |
|
7 |
Emma Männikkö |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
53.13 |
|
8 |
Oona Punkkinen |
1998 |
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
53.30 |
|
9 |
Meri-Tuulia Lehtonen |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
55.18 |
|
10 |
Iiris Miettinen |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
56.03 |
|
11 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
56.19 |
|
12 |
Vilma Ryöti |
1999 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
1:00.12 |
|
13 |
Ronja Järvinen |
1998 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:00.20 |
|
14 |
Jenita Liimatta |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:00.39 |
|
15 |
Susanna Aho |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:01.02 |
|
16 |
Salla Rajasalo |
1998 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:03.35 |
|
17 |
Heini Hammar |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:04.30 |
|
18 |
Krista Koskenselkä |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:04.75 |
|
19 |
Marie Manninen |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:05.77 |
|
20 |
Laura Haapanen |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:10.08 |
|
21 |
Veera Santasalo |
1999 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
1:14.41 |
|
22 |
Terhi Soukka |
1998 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:19.21 |
|
- |
Johanna Suova |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikainen jalkojen liike |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Suvi Huhtanen |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikainen jalkojen liike |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Mattila |
1999 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, T-11, T-15, N 50m RU, Loppukilpailut 12 - 15 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Allonen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
38.25 |
|
2 |
Anna Mäkinen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
38.33 |
|
3 |
Sanna Auri |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.02 |
|
4 |
Sara Javanainen |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.65 |
|
5 |
Emma Rautalin |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
43.08 |
|
6 |
Noora Rantanen |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
44.21 |
|
7 |
Anni Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
44.75 |
|
8 |
Suvi Virtanen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
44.82 |
|
9 |
Minna Porentola |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
45.93 |
|
10 |
Katariina Kunnari |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.25 |
|
11 |
Heli Hovi |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
47.54 |
|
12 |
Emmi Anttila |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
47.66 |
|
13 |
Katri Koivisto |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
47.89 |
|
14 |
Veera Elimäki |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
47.93 |
|
15 |
Emma Nieminen |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
48.15 |
|
16 |
Anni Rajamäki |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
48.31 |
|
17 |
Emilia Lähteenmäki |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
48.96 |
|
18 |
Emilia Träskilä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
48.98 |
|
19 |
Heidi Alonen |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
49.14 |
|
20 |
Linnea Niemelä |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.37 |
|
21 |
Nea Virta |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
49.47 |
|
22 |
Henni Huhtamo |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
49.92 |
|
23 |
Oona Järvinen |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
50.79 |
|
24 |
Emilia Finnberg |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
54.81 |
|
25 |
Veera Annala |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
56.21 |
|
26 |
Jasmine Hakala |
1997 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
56.49 |
|
27 |
Iiris Harjunpää |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
58.54 |
|
28 |
Iia-Elisabeth Suomi |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:02.56 |
|
29 |
Jonna Koskinen |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:04.29 |
|
30 |
Elena Eloranta |
1995 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, T-11, T-15, N 50m RU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Lehtonen |
1988 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.63 |
|
2 |
Suvi Tennberg |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
36.56 |
|
3 |
Janika Lähteenmäki |
1989 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
36.81 |
|
4 |
Mikaela Lähtölä |
1990 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
37.34 |
|
5 |
Jonna Laine |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
37.54 |
|
6 |
Sofia Suna |
1990 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.18 |
|
7 |
Tanja Ikonen |
1989 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
38.33 |
|
8 |
Kaisa Mäki |
1993 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
38.44 |
|
9 |
Oona Vasko |
1991 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
39.33 |
|
10 |
Maria Ripatti |
1987 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
39.45 |
|
11 |
Hilma Oksanen |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
39.85 |
|
12 |
Anniina Mustonen |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
40.76 |
|
13 |
Sonja Tennberg |
1989 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
41.48 |
|
14 |
Eveliina Manninen |
1993 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
41.53 |
|
15 |
Nella Merilaita |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
42.99 |
|
16 |
Nita Ylirönni |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
43.66 |
|
17 |
Saana Jalava |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:04 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, P-16, M 100m PU, Loppukilpailut 16 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Mäkinen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
29.24 |
|
|
|
1:04.23 |
|
2 |
Kasperi Mikkonen |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
30.36 |
|
|
|
1:04.30 |
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
Simmis Hyvinkää |
|
30.30 |
|
|
|
1:04.52 |
|
4 |
Iivo Varjokorpi |
1993 |
Simmis Hyvinkää |
|
30.90 |
|
|
|
1:07.64 |
|
5 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
30.93 |
|
|
|
1:07.85 |
|
6 |
Anton Herrala |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
31.64 |
|
|
|
1:09.85 |
|
7 |
Ilmari Varjokorpi |
1994 |
Simmis Hyvinkää |
|
32.98 |
|
|
|
1:12.43 |
|
8 |
Elias Kouvo |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
35.53 |
|
|
|
1:17.88 |
|
9 |
Matias Tyry |
1993 |
Tampereen Uimaseura |
|
37.29 |
|
|
|
1:19.38 |
|
10 |
Niklas Virtanen |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
40.20 |
|
|
|
1:26.05 |
|
11 |
Perttu Perälä |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
37.17 |
|
|
|
1:26.93 |
|
12 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
KOO-VEE Tampere |
|
43.50 |
|
|
|
1:32.58 |
|
13 |
Timi Lannetta |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
44.64 |
|
|
|
1:33.06 |
|
14 |
Nuutti Rantanen |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
42.64 |
|
|
|
1:36.55 |
|
15 |
Patrik von Bagh |
1996 |
Tampereen Uimaseura |
|
45.21 |
|
|
|
1:38.88 |
|
- |
Riku Tuomala |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, P-16, M 100m PU, Loppukilpailut 17 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Höglund |
1991 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
27.99 |
|
|
|
58.45 |
|
2 |
Valtteri Halonen |
1992 |
Voikkaan Viesti |
|
27.50 |
|
|
|
58.76 |
|
3 |
Jarkko Sipiläinen |
1980 |
Tampereen Uimaseura |
|
26.94 |
|
|
|
59.24 |
|
4 |
Teemu Terho |
1991 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
29.23 |
|
|
|
1:02.66 |
|
5 |
Matias Tuominen |
1992 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
29.36 |
|
|
|
1:03.67 |
|
6 |
Tommi Huhtinen |
1991 |
Voikkaan Viesti |
|
29.99 |
|
|
|
1:04.94 |
|
7 |
Jarkko Mursu |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
29.28 |
|
|
|
1:05.17 |
|
8 |
Antti Rantanen |
1992 |
Keuruun Toverit |
|
29.54 |
|
|
|
1:06.23 |
|
9 |
Aleksi Sulkko |
1989 |
Tampereen Uimaseura |
|
30.64 |
|
|
|
1:07.45 |
|
10 |
Santeri Järvelä |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
29.96 |
|
|
|
1:07.56 |
|
11 |
Olli Lehtinen |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
29.03 |
|
|
|
1:07.98 |
|
12 |
Ville Lehtimäki |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
35.16 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:50 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, T-15, N 100m PU, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ira Iso-Kungas |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
36.36 |
|
|
|
1:17.74 |
|
2 |
Selma Ucar |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
35.96 |
|
|
|
1:18.64 |
|
3 |
Emma Seppälä-Lindholm |
1995 |
Nokian Pyry |
|
34.50 |
|
|
|
1:19.09 |
|
4 |
Neea Turunen |
1996 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
35.92 |
|
|
|
1:19.51 |
|
5 |
Fanni Riiho |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
35.46 |
|
|
|
1:19.52 |
|
6 |
Senna Mäki |
1997 |
Kankaanpään Uimarit |
|
38.12 |
|
|
|
1:21.52 |
|
7 |
Salla Saarteinen |
1994 |
Tampereen Uimaseura |
|
37.02 |
|
|
|
1:21.71 |
|
8 |
Kamilla Ryöti |
1996 |
Nokian Pyry |
|
37.96 |
|
|
|
1:24.31 |
|
9 |
Anu Ahokas |
1994 |
KOO-VEE Tampere |
|
38.93 |
|
|
|
1:26.17 |
|
10 |
Iida Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
41.39 |
|
|
|
1:27.82 |
|
11 |
Roosa Laine |
1995 |
Tampereen Uimaseura |
|
41.01 |
|
|
|
1:29.23 |
|
12 |
Suvi Virtanen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
44.24 |
|
|
|
1:34.58 |
|
13 |
Anni Rantala |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
42.44 |
|
|
|
1:35.13 |
|
14 |
Katariina Tynkkynen |
1994 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
44.85 |
|
|
|
1:35.55 |
|
15 |
Veera Laine |
1997 |
Tampereen Uimaseura |
|
45.26 |
|
|
|
1:35.79 |
|
16 |
Mikaela Tervonen |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
44.22 |
|
|
|
1:37.36 |
|
17 |
Emmi Anttila |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
45.03 |
|
|
|
1:39.90 |
|
18 |
Roosa Tynkkynen |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
48.69 |
|
|
|
1:42.98 |
|
19 |
Sofi Liinpää |
1995 |
KOO-VEE Tampere |
|
46.29 |
|
|
|
1:44.69 |
|
20 |
Katri Koivisto |
1996 |
Kankaanpään Uimarit |
|
47.12 |
|
|
|
1:44.97 |
|
21 |
Saga Vilponen |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
49.07 |
|
|
|
1:46.98 |
|
22 |
Heli Hovi |
1995 |
Kankaanpään Uimarit |
|
50.07 |
|
|
|
1:51.72 |
|
- |
Miina Vulli |
1997 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus eriaikaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, T-15, N 100m PU, Loppukilpailut 16 vuosi ja vanhempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Tolvanen |
1989 |
KOO-VEE Tampere |
|
32.41 |
|
|
|
1:10.64 |
|
2 |
Emmi Järvinen |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
36.01 |
|
|
|
1:15.17 |
|
3 |
Jonna Laine |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
33.90 |
|
|
|
1:16.57 |
|
4 |
Elisa Salimäki |
1987 |
Heinolan Isku |
|
34.78 |
|
|
|
1:18.13 |
|
5 |
Emmi Mäkelä |
1992 |
Tampereen Uimaseura |
|
37.23 |
|
|
|
1:23.87 |
|
6 |
Nella Merilaita |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
39.00 |
|
|
|
1:24.37 |
|
7 |
Tuulia Mäkinen |
1993 |
Kankaanpään Uimarit |
|
45.00 |
|
|
|
1:39.65 |
|
- |
Hanna Nousiainen |
1991 |
Simmis Hyvinkää |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:51 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X50m SKUV, Loppukilpailut |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taus 1 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:52.06 |
|
|
Roope Kastarinen |
1994 |
|
|
30.03 |
|
|
|
30.03 |
|
|
Jere Jännes |
1983 |
|
|
30.96 |
|
|
|
1:00.99 |
|
|
Jarkko Sipiläinen |
1980 |
|
|
26.16 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Aleksi Sulkko |
1989 |
|
|
24.91 |
|
|
|
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Koo-Vee 1 |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
1:53.65 |
|
|
Jussi Leinonen |
1991 |
|
|
29.93 |
|
|
|
29.93 |
|
|
Eetu Karvonen |
1986 |
|
|
29.21 |
|
|
|
59.14 |
|
|
Santeri Järvelä |
1992 |
|
|
27.41 |
|
|
|
1:26.55 |
|
|
Olli Lehtinen |
1992 |
|
|
27.10 |
|
|
|
1:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatu 1 |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:53.97 |
|
|
Jani Mäkinen |
1994 |
|
|
30.61 |
|
|
|
30.61 |
|
|
Riku Karhu |
1989 |
|
|
29.96 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Juuso Pellinen |
1990 |
|
|
27.80 |
|
|
|
1:28.37 |
|
|
Matti Kallio |
1990 |
|
|
25.60 |
|
|
|
1:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu 2 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
1:59.00 |
|
|
Miro Vasko |
1993 |
|
|
31.59 |
|
|
|
31.59 |
|
|
Jesse Saarenpää |
1989 |
|
|
32.52 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Matias Tuominen |
1992 |
|
|
28.13 |
|
|
|
1:32.24 |
|
|
Tommi Lehtinen |
1994 |
|
|
26.76 |
|
|
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Koo-Vee 2 |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
1:59.47 |
|
|
Samu Pajusaari |
1991 |
|
|
30.13 |
|
|
|
30.13 |
|
|
Jarkko Mursu |
1992 |
|
|
34.70 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
Kasperi Mikkonen |
1993 |
|
|
28.56 |
|
|
|
1:33.39 |
|
|
Juho Nieminen |
1993 |
|
|
26.08 |
|
|
|
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatu 3 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:00.46 |
|
|
Joona Poutanen |
1992 |
|
|
32.00 |
|
|
|
32.00 |
|
|
Roope Poutanen |
1990 |
|
|
33.18 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
Teemu Terho |
1991 |
|
|
28.30 |
|
|
|
1:33.48 |
|
|
Riku Tuomala |
1994 |
|
|
26.98 |
|
|
|
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Taus 2 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:02.67 |
|
|
Olli Post |
1984 |
|
|
30.17 |
|
|
|
30.17 |
|
|
Elias Kouvo |
1994 |
|
|
35.80 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Anton Herrala |
1993 |
|
|
30.11 |
|
|
|
1:36.08 |
|
|
Matias Tyry |
1993 |
|
|
26.59 |
|
|
|
2:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Koo-Vee 3 |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:04.81 |
|
|
Sakari Rautalin |
1991 |
|
|
33.46 |
|
|
|
33.46 |
|
|
Arttu Ristmeri |
1992 |
|
|
32.62 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Timo Nurmilo |
1991 |
|
|
29.78 |
|
|
|
1:35.86 |
|
|
Juho Aittasalo |
1994 |
|
|
28.95 |
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pus |
1991 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:06.14 |
|
|
Antti Ylönen |
1993 |
|
|
32.61 |
|
|
|
32.61 |
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
|
|
33.21 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Tuomas Lehti |
1992 |
|
|
30.60 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Henri Aittamäki |
1991 |
|
|
29.72 |
|
|
|
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Taus 3 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:17.08 |
|
|
Olli Stenroos |
1994 |
|
|
31.73 |
|
|
|
31.73 |
|
|
Olli Poutanen |
1993 |
|
|
36.21 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Rami Marttila |
1995 |
|
|
36.51 |
|
|
|
1:44.45 |
|
|
Nico Ylirönni |
1994 |
|
|
32.63 |
|
|
|
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tatu 4 |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:19.33 |
|
|
Matias Vulli |
1994 |
|
|
32.94 |
|
|
|
32.94 |
|
|
Juho Eerola |
1995 |
|
|
38.30 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Markus Mannonen |
1995 |
|
|
37.29 |
|
|
|
1:48.53 |
|
|
Juho Järvinen |
1995 |
|
|
30.80 |
|
|
|
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Koo-Vee 4 |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:27.15 |
|
|
Niklas Virtanen |
1994 |
|
|
40.60 |
|
|
|
40.60 |
|
|
Joona Kekkonen |
1995 |
|
|
39.88 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Perttu Perälä |
1994 |
|
|
36.34 |
|
|
|
1:56.82 |
|
|
Jeremy Hakala |
1995 |
|
|
30.33 |
|
|
|
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tatu 5 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:27.44 |
|
|
Santeri Lepola |
1995 |
|
|
40.27 |
|
|
|
40.27 |
|
|
Kristian Lindfors |
1995 |
|
|
41.79 |
|
|
|
1:22.06 |
|
|
Niko Ranta |
1993 |
|
|
30.40 |
|
|
|
1:52.46 |
|
|
Waltteri Kaarela |
1996 |
|
|
34.98 |
|
|
|
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Koo-Vee 5 |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:31.82 |
|
|
Janne Orava |
1994 |
|
|
40.60 |
|
|
|
40.60 |
|
|
Noah Badji |
1996 |
|
|
41.48 |
|
|
|
1:22.08 |
|
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
|
40.43 |
|
|
|
2:02.51 |
|
|
Saku Knuutila |
1995 |
|
|
29.31 |
|
|
|
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tatu 6 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:25.23 |
|
|
Vitali Razumov |
1997 |
|
|
48.47 |
|
|
|
48.47 |
|
|
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
|
56.90 |
|
|
|
1:45.37 |
|
|
Aapo Eerola |
1999 |
|
|
57.35 |
|
|
|
2:42.72 |
|
|
Tom Lokkila |
1997 |
|
|
42.51 |
|
|
|
3:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ku 1 |
1988 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
3:35.54 |
|
|
Matias Manninen |
1998 |
|
|
56.78 |
|
|
|
56.78 |
|
|
Valtteri Väisänen |
1999 |
|
|
1:05.10 |
|
|
|
2:01.88 |
|
|
Ville Haapala |
1997 |
|
|
48.66 |
|
|
|
2:50.54 |
|
|
Joni Satama |
1998 |
|
|
45.00 |
|
|
|
3:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tatu 7 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:44.71 |
|
|
Leo Rytövuori |
1999 |
|
|
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
|
1:02.70 |
|
|
|
2:09.83 |
|
|
Janne Ikonen |
1993 |
|
|
43.12 |
|
|
|
2:52.95 |
|
|
Kevin Lokkila |
1999 |
|
|
51.76 |
|
|
|
3:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen |
|
|
Kilpailu |
SPEEDO MEET |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 tammikuu 2009 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m SKUV, Loppukilpailut |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taus 1 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:10.10 |
|
|
Emmi Mäkelä |
1992 |
|
|
34.38 |
|
|
|
34.38 |
|
|
Janika Lähteenmäki |
1989 |
|
|
36.31 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Sofia Suna |
1990 |
|
|
30.76 |
|
|
|
1:41.45 |
|
|
Noora Nyberg |
1992 |
|
|
28.65 |
|
|
|
2:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Koo-Vee 1 |
1993 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:11.89 |
|
|
Suvi Tennberg |
1992 |
|
|
34.89 |
|
|
|
34.89 |
|
|
Anna Mäkinen |
1995 |
|
|
37.84 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Jenna Tolvanen |
1989 |
|
|
30.96 |
|
|
|
1:43.69 |
|
|
Emma Rautalin |
1994 |
|
|
28.20 |
|
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pus |
1987 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:13.67 |
|
|
Hanna-Kaisa Lehti |
1990 |
|
|
34.97 |
|
|
|
34.97 |
|
|
Mikaela Lähtölä |
1990 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Ida Lindström |
1992 |
|
|
32.48 |
|
|
|
1:44.79 |
|
|
Heili Vatsk |
1987 |
|
|
28.88 |
|
|
|
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu 1 |
1990 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:15.45 |
|
|
Erna Vuorenmaa |
1986 |
|
|
33.23 |
|
|
|
33.23 |
|
|
Tanja Ikonen |
1989 |
|
|
38.30 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
Veera Allonen |
1994 |
|
|
32.75 |
|
|
|
1:44.28 |
|
|
Piia Jokihaara |
1991 |
|
|
31.17 |
|
|
|
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nopy 1 |
1993 |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
2:17.09 |
|
|
Camilla Ojala |
1994 |
|
|
35.57 |
|
|
|
35.57 |
|
|
Kaisa Mäki |
1993 |
|
|
39.43 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Emma Seppälä-Lindholm |
1995 |
|
|
33.51 |
|
|
|
1:48.51 |
|
|
Riina Kaakkolammi |
1994 |
|
|
28.58 |
|
|
|
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Taus 2 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
|
|
Linda Mäenpää |
1993 |
|
|
35.24 |
|
|
|
35.24 |
|
|
Sara Javanainen |
1996 |
|
|
41.39 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Fanni Riiho |
1995 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Järvinen |
1992 |
|
|
2:17.49 |
|
|
|
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Taus 3 |
1975 |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:23.88 |
|
|
Saana Jalava |
1992 |
|
|
37.74 |
|
|
|
37.74 |
|
|
Sanna Auri |
1994 |
|
|
40.51 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Salla Saarteinen |
1994 |
|
|
35.52 |
|
|
|
1:53.77 |
|
|
Selma Ucar |
1995 |
|
|
30.11 |
|
|
|
2:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Koo-Vee |
1986 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:24.52 |
|
|
Ella Simola |
1994 |
|
|
38.77 |
|
|
|
38.77 |
|
|
Emilia Lahtinen |
1996 |
|
|
40.28 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
Ira Iso-Kungas |
1994 |
|
|
35.34 |
|
|
|
1:54.39 |
|
|
Jonna Laine |
1993 |
|
|
30.13 |
|
|
|
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Koo-Vee |
1989 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:29.93 |
|
|
Anu Ahokas |
1994 |
|
|
40.45 |
|
|
|
40.45 |
|
|
Anniina Mustonen |
1992 |
|
|
40.72 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Elina Lampinen |
1995 |
|
|
36.84 |
|
|
|
1:58.01 |
|
|
Ida-Maria Suntinen |
1993 |
|
|
31.92 |
|
|
|
2:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu 2 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:30.41 |
|
|
Harriet Lindfors |
1993 |
|
|
40.50 |
|
|
|
40.50 |
|
|
Eveliina Manninen |
1993 |
|
|
41.12 |
|
|
|
1:21.62 |
|
|
Hilma Oksanen |
1990 |
|
|
34.88 |
|
|
|
1:56.50 |
|
|
Katariina Tynkkynen |
1994 |
|
|
33.91 |
|
|
|
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ku 1 |
1988 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:32.80 |
|
|
Senna Mäki |
1997 |
|
|
40.89 |
|
|
|
40.89 |
|
|
Nella Merilaita |
1991 |
|
|
42.30 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Iida Rantala |
1994 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Rantala |
1994 |
|
|
2:32.80 |
|
|
|
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Koo-Vee 4 |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:35.52 |
|
|
Nora Iso-Kungas |
1996 |
|
|
42.40 |
|
|
|
42.40 |
|
|
Sofi Liinpää |
1995 |
|
|
43.89 |
|
|
|
1:26.29 |
|
|
Kaisa Mäkinen |
1995 |
|
|
35.80 |
|
|
|
2:02.09 |
|
|
Laura Siitonen |
1995 |
|
|
33.43 |
|
|
|
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Koo-Vee |
1987 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:40.50 |
|
|
Pauliina Mikkonen |
1989 |
|
|
45.74 |
|
|
|
45.74 |
|
|
Heidi Alonen |
1995 |
|
|
50.09 |
|
|
|
1:35.83 |
|
|
Sonja Tennberg |
1989 |
|
|
32.15 |
|
|
|
2:07.98 |
|
|
Pauliina Mikkonen |
1989 |
|
|
32.52 |
|
|
|
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tatu 3 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:46.78 |
|
|
Katja Jokelainen |
1994 |
|
|
47.06 |
|
|
|
47.06 |
|
|
Maria Ritter |
1994 |
|
|
44.20 |
|
|
|
1:31.26 |
|
|
Helka Oksanen |
1995 |
|
|
40.28 |
|
|
|
2:11.54 |
|
|
Essi Toivonen |
1994 |
|
|
35.24 |
|
|
|
2:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Koo-Vee 5 |
1992 |
KOO-VEE Tampere |
|
|
|
|
|
2:50.11 |
|
|
Emma Nieminen |
1996 |
|
|
40.86 |
|
|
|
40.86 |
|
|
Veera Elimäki |
1996 |
|
|
47.07 |
|
|
|
1:27.93 |
|
|
Nea Virta |
1996 |
|
|
46.37 |
|
|
|
2:14.30 |
|
|
Janni Huura |
1996 |
|
|
35.81 |
|
|
|
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ku 2 |
1991 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:50.72 |
|
|
Katri Koivisto |
1996 |
|
|
45.58 |
|
|
|
45.58 |
|
|
Suvi Virtanen |
1995 |
|
|
45.30 |
|
|
|
1:30.88 |
|
|
Emmi Anttila |
1996 |
|
|
45.60 |
|
|
|
2:16.48 |
|
|
Mikaela Tervonen |
1995 |
|
|
34.24 |
|
|
|
2:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tatu 4 |
1996 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:54.65 |
|
|
Jonna Koskinen |
1997 |
|
|
44.80 |
|
|
|
44.80 |
|
|
Milla Kulmala |
1998 |
|
|
49.50 |
|
|
|
1:34.30 |
|
|
Saga Vilponen |
1996 |
|
|
47.62 |
|
|
|
2:21.92 |
|
|
Milja Miettinen |
1996 |
|
|
32.73 |
|
|
|
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tatu 5 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:59.61 |
|
|
Liisa Lepola |
1998 |
|
|
47.95 |
|
|
|
47.95 |
|
|
Minna Porentola |
1996 |
|
|
46.71 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
Roosa Tynkkynen |
1997 |
|
|
46.58 |
|
|
|
2:21.24 |
|
|
Emilia Lähteenmäki |
1995 |
|
|
38.37 |
|
|
|
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tatu 6 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:06.99 |
|
|
Mona Kunnas |
1998 |
|
|
48.40 |
|
|
|
48.40 |
|
|
Tiina Soukka |
1996 |
|
|
51.44 |
|
|
|
1:39.84 |
|
|
Miina Vulli |
1997 |
|
|
1:27.15 |
|
|
|
3:06.99 |
|
|
Oona Järvinen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
3:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ku 3 |
1994 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
3:51.04 |
|
|
Veera Santasalo |
1999 |
|
|
59.81 |
|
|
|
59.81 |
|
|
Susanna Aho |
1999 |
|
|
1:04.02 |
|
|
|
2:03.83 |
|
|
Laura Haapanen |
1999 |
|
|
1:05.79 |
|
|
|
3:09.62 |
|
|
Salla Rajasalo |
1998 |
|
|
41.42 |
|
|
|
3:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu 7 |
1999 |
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kaisa Vulli |
1999 |
|
|
52.61 |
|
|
|
52.61 |
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|