Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OuLo, OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
626 |
34.53 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
509 |
37.43 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
462 |
39.26 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Laatikainen |
2003 |
|
404 |
40.45 |
|
|
|
1:24.78 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
400 |
40.12 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
395 |
40.90 |
|
|
|
1:25.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martta Nygård |
2003 |
|
358 |
41.96 |
|
|
|
1:28.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Säntti |
2003 |
|
351 |
42.38 |
|
|
|
1:28.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
341 |
41.96 |
|
|
|
1:29.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
326 |
42.97 |
|
|
|
1:31.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Lassila |
2003 |
|
301 |
44.65 |
|
|
|
1:33.47 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
280 |
46.69 |
|
|
|
1:35.79 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kaisla Leskelä |
2003 |
|
246 |
47.16 |
|
|
|
1:40.04 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katariina Kuulasmaa |
2003 |
|
210 |
50.44 |
|
|
|
1:45.42 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Siiri Keisu |
2003 |
|
207 |
49.69 |
|
|
|
1:45.89 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saga Alisa Bruun |
2003 |
|
195 |
50.74 |
|
|
|
1:48.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emmi Palo |
2003 |
|
189 |
51.69 |
|
|
|
1:49.17 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Venla Ylisuvanto |
2003 |
|
162 |
55.54 |
|
|
|
1:54.89 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Kaijala |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kia Leinonen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
5m |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Juntunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25m |
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:43 |
|