2021-04-18   23:20:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    606  1:02.95  2:13.28  3:30.90    4:38.17   
  Slagelse Svømmeklub  4:37.62                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    593  1:03.99  2:17.69  3:37.08    4:40.26   
  Lyngby Svømmeklub  4:47.62                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    587  1:04.29  2:16.70  3:39.44    4:41.12   
  Gentofte Svømme Klub  4:43.65                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    572  1:06.10  2:19.92  3:38.43    4:43.64   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:55.00                 
                     
Johan Joensen  2000    569  1:04.18  2:18.61  3:38.70    4:44.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:43.58                 
                     
Julius Thielst  2000    563  1:03.35  2:17.56  3:40.11    4:45.06   
  Helsingør Svømmeklub  4:59.37                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    549  1:09.36  2:20.94  3:40.46    4:47.50   
  Gentofte Svømme Klub  4:56.93                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    546  1:06.99  2:19.30  3:41.62    4:47.99   
  Søllerød Svømmeklub  4:55.37                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    543  1:01.51  2:16.28  3:43.52    4:48.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:43.46                 
                     
10  William Houen  2001    541  1:04.34  2:17.06  3:41.93    4:48.89   
  Helsingør Svømmeklub  4:51.58                 
                     
11  Niels Paulli Sparholt  2000    521  1:08.32  2:23.44  3:48.15    4:52.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:58.57                 
                     
12  Ferdinand Wahl  2000    521  1:07.01  2:23.62  3:45.91    4:52.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:58.13                 
                     
13  Alfred August Grubert  2001    498  1:10.50  2:22.82  3:49.50    4:57.05   
  Gladsaxe Idræts Forening  5:01.67                 
                     
14  Daniel Berg Wenk  2000    495  1:08.31  2:24.30  3:51.36    4:57.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:11.56                 
                     
15  Ulrik Blach Petersen  2001    492  1:10.79  2:27.11  3:48.41    4:58.25   
  Sigma Swim Birkerød  4:56.11                 
                     
16  Matthias Hansen  2001    477  1:06.08  2:21.18  3:54.78    5:01.37   
  Korsør Sv & Livr. Klub  5:13.43                 
                     
17  Kristian Torp  2000    472  1:07.76  2:25.58  3:50.85    5:02.44   
  Sigma Swim Birkerød  5:02.44                 
                     
18  Mads Møller  2000    465  1:07.56  2:26.00  3:54.19    5:03.93   
  Kalundborg SK  4:58.17                 
                     
19  Lucas Hoffmann  2000    461  1:08.61  2:29.57  3:51.21    5:04.66   
  Helsingør Svømmeklub  5:07.06                 
                     
20  Oliver Schiellerup  2000    444  1:13.96  2:28.65  4:00.28    5:08.49   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.75                 
                     
21  Rasmus Langvad  2000    444  1:12.44  2:30.97  4:01.41    5:08.55   
  Glostrup Svømme Klub  5:15.23                 
                     
22  Jonas Hansen  2001    442  1:05.39  2:24.22  3:57.92    5:09.12   
  Korsør Sv & Livr. Klub  5:25.29                 
                     
23  August Bugge  2000    438  1:13.61  2:32.48  3:59.21    5:09.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:11.84                 
                     
24  August Weilguny  2001    430  1:09.30  2:33.15  4:03.43    5:11.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.73                 
                     
25  Mads Bjørn Andersen  2001    426  1:13.11  2:31.48  4:00.60    5:12.88   
  Gentofte Svømme Klub  5:12.79                 
                     
26  Frederik Bornemann  2001    420  1:12.74  2:34.13  4:05.92    5:14.30   
  Sigma Swim Allerød  5:11.68                 
                     
27  Martin Vennick Haugbølle  2001    417  1:16.14  2:37.80  4:05.34    5:15.21   
  Hørsholm Svømmeforening  5:16.17                 
                     
28  Christian K. Jensen  2000    413  1:12.14  2:31.86  4:08.37    5:16.22   
  Sigma Swim Allerød  5:13.29                 
                     
29  Rasmus Thilleman  2001    412  1:14.88  2:35.25  4:04.73    5:16.30   
  Slangerup Svømmeklub  5:21.74                 
                     
30  Valdemar Solok  2001    409  1:14.52  2:33.24  4:05.66    5:17.24   
  Søllerød Svømmeklub  5:29.20                 
                     
31  Roar Andersen  2001    408  1:11.99  2:35.12  4:08.79    5:17.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:14.39                 
                     
32  Carl Terp Larsen  2001    396  1:11.25  2:37.91  4:01.92    5:20.49   
  VAT Copenhagen-MK31  5:28.66                 
                     
33  Anders Nielsen  2001    388  1:15.83  2:36.24  4:14.28    5:22.61   
  Ringsted Svømme Klub  5:29.07                 
                     
34  Tobias Hufeldt  2001    388  1:11.33  2:34.92  4:07.67    5:22.88   
  Hvidovre Svømme Klub  5:24.05                 
                     
35  Mathias Holm  2001    365  1:18.07  2:41.25  4:17.99    5:29.25   
  Sigma Swim Birkerød  5:29.57                 
                     
36  Frederik Røgind  2001    360  1:16.02  2:42.36  4:14.90    5:30.96   
  Sigma Swim Birkerød  5:24.12                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001              DSQ  ej afslut på ryg 200 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:27.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:39 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Steen Duus  2001    684  1:09.86  2:30.25  3:50.09    4:56.15   
  Sigma Swim Birkerød  4:59.65                 
                     
Anne Føyn  2002    662  1:06.40  2:23.70  3:51.31    4:59.38   
  Sigma Swim Birkerød  5:05.99                 
                     
Kajsa Gregersen  2001    636  1:07.99  2:26.11  3:53.70    5:03.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:08.07                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    614  1:07.04  2:27.52  3:56.54    5:06.99   
  Roskilde Svømning  5:08.06                 
                     
Sofie Nielsen  2001    595  1:12.24  2:28.31  4:00.80    5:10.28   
  Slagelse Svømmeklub  5:12.27                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    593  1:08.18  2:25.10  3:57.26    5:10.56   
  Lyngby Svømmeklub  5:13.42                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    587  1:11.93  2:34.70  4:01.91    5:11.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:10.27                 
                     
Maria Munch-Menzer  2001    577  1:17.76  2:37.54  4:02.09    5:13.51   
  Gentofte Svømme Klub  5:16.07                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    563  1:12.10  2:34.62  4:02.56    5:15.98   
  Kalundborg SK  5:27.21                 
                     
10  Zenia Aarestrup  2001    562  1:14.08  2:32.67  4:01.83    5:16.22   
  Gladsaxe Idræts Forening  5:35.19                 
                     
11  Victoria Vorm  2001    556  1:10.66  2:34.19  4:05.35    5:17.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:25.25                 
                     
12  Frederikke Echardt  2002    556  1:15.34  2:35.63  4:02.68    5:17.43   
  Roskilde Svømning  5:18.62                 
                     
13  Line Strandby  2001    549  1:15.04  2:35.01  4:06.33    5:18.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:23.94                 
                     
14  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    530  1:14.77  2:35.09  4:08.97    5:22.37   
  Slangerup Svømmeklub  5:31.07                 
                     
15  Regitze Gotthard  2002    529  1:16.53  2:40.99  4:08.59    5:22.70   
  Slagelse Svømmeklub  5:26.76                 
                     
16  Jamilla Bistrup  2001    526  1:12.68  2:39.48  4:08.69    5:23.19   
  Hvidovre Svømme Klub  5:20.89                 
                     
16  Martha Vitus Tversted  2002    526  1:16.91  2:42.17  4:09.55    5:23.19   
  Søllerød Svømmeklub  5:21.03                 
                     
18  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    519  1:17.80  2:39.96  4:11.13    5:24.66   
  Roskilde Svømning  5:30.31                 
                     
19  Cassandra L. L. Hansen  2002    513  1:18.89  2:42.37  4:11.93    5:25.95   
  Gladsaxe Idræts Forening  5:33.32                 
                     
20  SIF Nikoline Madsen  2001    497  1:21.45  2:42.03  4:16.71    5:29.46   
  Gentofte Svømme Klub  5:29.89                 
                     
21  Emilie Nyegaard  2001    494  1:15.99  2:43.37  4:11.08    5:30.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:38.82                 
                     
22  Christina Christensen  2001    478  1:16.25  2:42.70  4:17.02    5:33.85   
  Roskilde Svømning  5:41.28                 
                     
23  Cecilie Porsdal  2002    476  1:15.21  2:40.31  4:17.99    5:34.16   
  Sigma Swim Birkerød  5:33.56                 
                     
24  Katja Kjær Nielsen  2002    471  1:13.72  2:47.35  4:22.30    5:35.30   
  Ringsted Svømme Klub  5:55.04                 
                     
25  Maria Andersen  2002    468  1:19.56  2:43.79  4:24.00    5:36.12   
  Ringsted Svømme Klub  5:58.05                 
                     
26  Johanne B. Hansen  2002    466  1:20.50  2:44.08  4:20.89    5:36.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:48.30                 
                     
27  Emma Mikkelsen  2001    460  1:21.36  2:47.54  4:22.15    5:37.98   
  Vest-Brøndby  5:41.33                 
                     
28  Ida Jensdottir Fremming  2002    454  1:16.61  2:47.94  4:18.83    5:39.52   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:41.64                 
                     
29  Maria Borre Jacobsen  2001    448  1:15.43  2:46.00  4:21.23    5:40.93   
  Lyngby Svømmeklub  5:38.44                 
                     
30  Rebekka Windahl  2001    446  1:22.09  2:46.72  4:24.11    5:41.60   
  Hvidovre Svømme Klub  5:44.76                 
                     
31  Katharina N Møller  2001    445  1:24.37  2:47.64  4:20.32    5:41.82   
  Vest-Brøndby  5:44.27                 
                     
32  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    441  1:16.60  2:42.47  4:23.70    5:42.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:33.68                 
                     
33  Isabel K. Eriksen  2001    438  1:17.76  2:46.24  4:25.87    5:43.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:39.47                 
                     
34  Amanda Hietala  2002    429  1:21.14  2:48.68  4:25.76    5:46.02   
  Helsingør Svømmeklub  5:43.43                 
                     
35  Olivia Olivarius Vølund  2002    394  1:23.00  2:50.35  4:33.83    5:55.87   
  Lyngby Svømmeklub  5:57.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:05 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Tullberg  2000    652          23.41   
  Sigma Swim Birkerød  23.70                 
Rasmus Steenberg  2000    530          25.08   
  Gladsaxe Idræts Forening  24.99                 
Tomas Stensballe Larsen  2000    527          25.13   
  Gentofte Svømme Klub  25.45                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    517          25.29   
  Lyngby Svømmeklub  25.39                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    515          25.32   
  Slangerup Svømmeklub  25.81                 
Peter Vangsgaard  2000    514          25.33   
  Gentofte Svømme Klub  25.21                 
Andreas Eklundh Sørensen  2001    505          25.49   
  Helsingør Svømmeklub  25.34                 
William Textor Broch  2001    503          25.52   
  Lyngby Svømmeklub  25.28                 
Jeppe Mathiassen  2000    484          25.84   
  Lyngby Svømmeklub  26.79                 
10  Hans Mølbak Petersen  2001    482          25.89   
  Greve Svømmeklub  25.47                 
11  Felix Lund  2001    472          26.07   
  Herlev Svømning  25.81                 
12  Daniel Schytte  2000    470          26.10   
  Ringsted Svømme Klub  25.88                 
13  Jonas M. Jørgensen  2001    467          26.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.62                 
14  Emil Compen  2000    466          26.18   
  Haslev Svømmeklub  25.80                 
15  Mikkel S. Hansen  2000    463          26.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.25                 
16  Nicolai Yung Hansen  2000    461          26.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.30                 
17  Asger Flytkjær-Hansen  2000    459          26.30   
  Haslev Svømmeklub  26.21                 
17  Christian Crone  2001    459          26.30   
  Gladsaxe Idræts Forening  25.85                 
17  William Christoffersen  2001    459          26.30   
  Gladsaxe Idræts Forening  25.77                 
20  Anders Blix Mogensen  2000    454          26.41   
  Lyngby Svømmeklub  25.87                 
21  Owais Hamid  2000    453          26.42   
  Hvidovre Svømme Klub  26.11                 
21  Victor Bendix Beiter  2001    453          26.42   
  Herlev Svømning  26.77                 
23  Nikolaj Almeborg  2000    449          26.51   
  Rønne Svømme Klub  26.37                 
24  Roar Andersen  2001    448          26.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.15                 
25  Magnus Aasberg  2001    445          26.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.79                 
26  Oscar Fischer Kokholm  2000    440          26.67   
  Slagelse Svømmeklub  26.72                 
27  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    440          26.68   
  Vest-Brøndby  26.50                 
28  Kasper Bitzer  2000    439          26.70   
  Korsør Sv & Livr. Klub  26.92                 
29  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    437          26.74   
  Ringsted Svømme Klub  26.57                 
30  Villads Bomholt Larsen  2001    432          26.84   
  Helsingør Svømmeklub  27.88                 
31  Christoffer Weiss  2001    430          26.89   
  Gentofte Svømme Klub  26.98                 
32  Niels Paulli Sparholt  2000    429          26.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.62                 
33  Jakob Gersholm Baktoft  2000    427          26.94   
  Roskilde Svømning  26.54                 
34  Frederik Junker Neldeberg  2000    426          26.97   
  Helsinge Svømmeklub  27.90                 
35  Gustav Sidenius  2001    423          27.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.68                 
36  Mads Raaby Jensen  2001    419          27.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.72                 
37  Magnus Løhr  2001    417          27.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.24                 
38  Alexander Rendlev  2001    416          27.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.91                 
39  Jakob Forsberg  2000    404          27.46   
  Helsinge Svømmeklub  28.19                 
40  Jonas Hansen  2001    401          27.51   
  Korsør Sv & Livr. Klub  27.79                 
41  Mark Wiskum  2001    398          27.58   
  Søllerød Svømmeklub  27.39                 
42  Andreas Gram Peters  2001    394          27.67   
  Helsinge Svømmeklub  27.30                 
43  Frederik Røgind  2001    391          27.75   
  Sigma Swim Birkerød  27.80                 
44  Jannick Hansen  2001    391          27.76   
  Sigma Swim Allerød  27.70                 
45  Frederik Brogaard  2001    388          27.81   
  Frederikssund Svømmeklub  27.51                 
46  William S. Michaelsen  2001    387          27.85   
  Frederikssund Svømmeklub  27.59                 
47  Jonathan Kock Jensen  2001    381          27.98   
  Slagelse Svømmeklub  27.77                 
48  Mathias Holm  2001    380          28.02   
  Sigma Swim Birkerød  27.83                 
49  Daniel Dyrved  2000    373          28.18   
  Glostrup Svømme Klub  27.89                 
50  Daniel Brylov  2000    346          28.89   
  VAT Copenhagen-MK31  28.68                 
51  Matthæus Vámosi  2000    328          29.43   
  Helsingør Svømmeklub  29.32                 
Valdemar Piihl Hansen  2001              DSQ  tyvstart 
  Nakskov Svømme Klub  28.34                 
William Lehn-Schiøler  2000              DSQ  tyvstart 
  Gladsaxe Idræts Forening  25.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:25 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    664          26.64   
  Gentofte Svømme Klub  26.88                 
Katja Korbo Petersson  2001    627          27.16   
  JGI Svømning  27.35                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    623          27.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.35                 
Andrea Paaske  2001    614          27.35   
  Roskilde Svømning  27.30                 
Julie Darlem Brandt  2001    581          27.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.22                 
Sarah Missing  2001    566          28.10   
  Vest-Brøndby  27.23                 
Mille Graasbøll  2002    564          28.13   
  Sigma Swim Allerød  29.41                 
Johanne Hingebjerg  2002    562          28.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.48                 
Martha Vitus Tversted  2002    559          28.22   
  Søllerød Svømmeklub  28.03                 
10  Julie Stampe  2002    545          28.46   
  Sigma Swim Allerød  29.15                 
11  Ida Just Mikkelsen  2001    540          28.54   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.54                 
12  Signe Fich Hansen  2002    536          28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.89                 
13  Frederikke Petri  2001    533          28.67   
  Søllerød Svømmeklub  28.42                 
14  Josephine Kruse  2002    530          28.72   
  Sigma Swim Allerød  28.73                 
15  Cecilie Elkjær  2001    520          28.90   
  Hvidovre Svømme Klub  29.04                 
16  Amalie W. Olsen  2001    519          28.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.83                 
17  Claudia Sperling  2002    518          28.94   
  Lyngby Svømmeklub  29.03                 
18  Clara Neumann  2001    515          29.00   
  Svømmeklubben Syd  29.35                 
19  Josephine G. Lauridsen  2001    514          29.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.54                 
20  Caroline Waage Nowak  2001    511          29.07   
  Gentofte Svømme Klub  28.92                 
21  Thea Blomsterberg  2002    508          29.12   
  Sigma Swim Birkerød  29.51                 
22  Bjørk Nelsing Petersen  2002    505          29.18   
  Gentofte Svømme Klub  29.36                 
22  Lærke Rask Sander  2002    505          29.18   
  VAT Copenhagen-MK31  28.90                 
22  Maria Munch-Menzer  2001    505          29.18   
  Gentofte Svømme Klub  29.46                 
25  Maja Egebjerg Brast  2002    502          29.25   
  Herlev Svømning  30.11                 
26  Thyra Jørgensen  2002    499          29.30   
  Svømmeklubben Syd  28.07                 
27  Frida Hausting Jørgensen  2001    499          29.31   
  Søllerød Svømmeklub  28.70                 
27  Sara Mortensen  2001    499          29.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.50                 
29  Natalie Clara Petersen  2002    494          29.41   
  Gentofte Svømme Klub  30.42                 
30  Josefine Nickelsen  2001    493          29.43   
  Swim Team Tåstrup  28.88                 
31  Sofie Louise Nimb  2001    492          29.45   
  Lyngby Svømmeklub  29.30                 
32  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    486          29.57   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.97                 
33  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    484          29.61   
  Lyngby Svømmeklub  29.34                 
34  Mathilde van der Linden  2002    481          29.66   
  Lyngby Svømmeklub  29.66                 
35  Regitze Lyngfeldt  2002    478          29.72   
  Helsingør Svømmeklub  29.35                 
36  Michelle Mortensen  2002    477          29.74   
  Gladsaxe Idræts Forening  29.72                 
37  Fie Tönshoff  2002    477          29.75   
  Helsingør Svømmeklub  29.87                 
38  Emilie Larsen  2001    475          29.78   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.72                 
39  Emilia Steen  2002    474          29.81   
  Rønne Svømme Klub  29.64                 
39  Xandra Huryn  2001    474          29.81   
  Swim Team Tåstrup  28.85                 
41  Emilie Holst Lange  2002    473          29.83   
  Gentofte Svømme Klub  30.39                 
42  Mille Bruun Høvring  2001    472          29.86   
  VAT Copenhagen-MK31  29.22                 
43  Katrine Brandt Nielsen  2002    471          29.88   
  Lyngby Svømmeklub  29.70                 
44  Chastine Melhede  2002    463          30.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.93                 
45  Emma Bruhn  2002    462          30.07   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.41                 
46  Victoria Andersen  2001    461          30.09   
  Slagelse Svømmeklub  30.28                 
47  Emma Jensen  2002    459          30.12   
  Helsinge Svømmeklub  30.27                 
48  Matilde Weibel  2002    459          30.13   
  Hillerød Svømmeklub  30.30                 
49  Patricia Andersen  2002    459          30.14   
  Slagelse Svømmeklub  29.81                 
50  Julie Stampe Meier  2001    457          30.18   
  Sigma Swim Birkerød  29.01                 
51  Victoria Leth  2002    454          30.24   
  Gladsaxe Idræts Forening  29.88                 
52  Emilia Lønborg  2002    450          30.33   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.42                 
53  Nicoline Fejer  2001    448          30.37   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.30                 
54  Ulrikke Veje  2002    442          30.50   
  Hillerød Svømmeklub  29.74                 
55  Laura Janner  2002    440          30.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.90                 
56  Victoria Bæts Kristensen  2002    438          30.60   
  Næstved IF  30.38                 
57  Sophia Lindegaard  2001    402          31.49   
  Nakskov Svømme Klub  32.67                 
58  Emma Hjort Kaas  2002    375          32.23   
  Hørsholm Svømmeforening  33.94                 
Sofie Andersen  2001              DSQ  tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub  28.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:57 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Tullberg  2000    603  30.05  1:02.19  1:34.12    2:05.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.69                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    586  30.82  1:02.61  1:34.85    2:06.73   
  Slagelse Svømmeklub  2:05.88                 
                     
Mads Witthøft  2000    552  30.34  1:02.58  1:36.16    2:09.35   
  Kalundborg SK  2:09.25                 
                     
Frederik Hatting Petersen  2000    501  31.09  1:04.23  1:39.02    2:13.56   
  Swim Team Tåstrup  2:13.39                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    494  31.22  1:04.77  1:39.62    2:14.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.90                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    476  32.38  1:07.41  1:41.33    2:15.84   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.43                 
                     
Filip Bækgaard  2000    476  30.95  1:04.73  1:40.34    2:15.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:17.31                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    471  32.47  1:07.13  1:42.64    2:16.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:20.89                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    470  32.37  1:06.78  1:41.61    2:16.42   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.95                 
                     
10  Alfred August Grubert  2001    469  32.75  1:08.13  1:42.66    2:16.48   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:21.05                 
                     
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000    466  32.49  1:07.18  1:42.20    2:16.80   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.83                 
                     
12  Mathias Vestergaard  2001    450  33.37  1:08.56  1:43.77    2:18.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.47                 
                     
13  Lucas Alexander Meng  2000    449  32.32  1:07.55  1:42.84    2:18.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.12                 
                     
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    445  33.51  1:09.66  1:45.57    2:18.92   
  Slangerup Svømmeklub  2:19.61                 
                     
15  Jeppe Mathiassen  2000    443  32.40  1:07.14  1:42.97    2:19.13   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.84                 
                     
16  Mads Raaby Jensen  2001    441  32.78  1:07.78  1:43.41    2:19.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.82                 
                     
17  Halfdan H. Mørch  2000    435  32.03  1:07.61  1:44.54    2:20.01   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.34                 
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001    428  33.40  1:09.85  1:45.82    2:20.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:20.21                 
                     
19  Frederik Riedel Lentz  2001    427  32.50  1:07.79  1:44.72    2:20.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.74                 
                     
20  Kasper Bitzer  2000    419  34.58  1:10.04  1:46.26    2:21.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:24.67                 
                     
21  Jonas M. Jørgensen  2001    414  32.67  1:08.76  1:45.83    2:22.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.68                 
                     
22  Lauge Bastian Maar  2001    404  33.80  1:10.29  1:47.25    2:23.51   
  Næstved IF  2:26.56                 
                     
23  Johan Theis Møller  2000    403  33.19  1:09.54  1:46.98    2:23.56   
  Roskilde Svømning  2:25.65                 
                     
24  Oliver Schiellerup  2000    402  34.47  1:11.97  1:48.14    2:23.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.14                 
                     
25  Christoffer Weiss  2001    391  33.29  1:10.59  1:48.24    2:25.03   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.68                 
                     
26  Ulrik Blach Petersen  2001    391  36.04  1:12.87  1:49.49    2:25.08   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.80                 
                     
27  Jakob Bjerre Eriksen  2000    384  33.79  1:10.13  1:48.06    2:25.94   
  Hillerød Svømmeklub  2:25.65                 
                     
28  Jonathan P. Hedager  2001    381  35.08  1:12.08  1:49.50    2:26.34   
  Helsingør Svømmeklub  2:28.05                 
                     
29  Jacob Krog Christoffersen  2000    378  34.86  1:11.51  1:49.56    2:26.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.30                 
                     
30  Valdemar Solok  2001    368  35.57  1:13.45  1:51.72    2:28.04   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.98                 
                     
31  August Bugge  2000    363  35.94  1:13.50  1:51.13    2:28.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.75                 
                     
32  Christian K. Jensen  2000    360  34.54  1:12.69  1:51.81    2:29.15   
  Sigma Swim Allerød  2:24.35                 
                     
33  Marcus Munkholm  2001    359  34.93  1:12.97  1:51.39    2:29.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:30.20                 
                     
34  Mads Bjørn Andersen  2001    358  35.70  1:13.36  1:51.74    2:29.43   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.21                 
                     
35  Mathias Persson  2001    351  34.33  1:11.99  1:51.58    2:30.36   
  Værløse Svømmeklub  2:30.18                 
                     
36  Christoffer Daugbjerg  2001    341  35.76  1:14.16  1:53.14    2:31.74   
  Hillerød Svømmeklub  2:31.23                 
                     
37  August Becktor  2001    338  35.74  1:14.33  1:53.72    2:32.18   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.92                 
                     
38  Albert Voldum Krog  2001    313  36.76  1:16.58  1:56.76    2:36.26   
  Vest-Brøndby  2:39.50                 
                     
39  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    305  36.75  1:16.16  1:56.88    2:37.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:39.22                 
                     
Frederik Bornemann  2001              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:30.60                 
                     
Rasmus Nielsen  2001              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:30.14                 
                     
Gustav Sidenius  2001              DSQ  ej fortsat bev.v 100 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.58                 
                     
Matthias Hansen  2001              DSQ  Helt neddyk.v.afslut 
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:22.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:40 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002    684  32.36  1:06.78  1:41.24    2:16.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.63                 
                     
Camille Erichsen  2001    605  33.43  1:09.01  1:45.70    2:21.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.63                 
                     
Julie Stampe  2002    600  33.42  1:08.91  1:45.40    2:22.29   
  Sigma Swim Allerød  2:28.53                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    594  32.71  1:09.39  1:46.25    2:22.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.80                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    574  34.29  1:10.44  1:47.55    2:24.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.47                 
                     
Liva Palmund  2002    566  33.79  1:10.39  1:48.06    2:25.10   
  Roskilde Svømning  2:22.80                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    565  33.85  1:10.24  1:47.79    2:25.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.10                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    565  34.59  1:11.56  1:49.31    2:25.17   
  Slangerup Svømmeklub  2:27.80                 
                     
Mathilde Laugesen  2001    562  34.25  1:11.21  1:48.86    2:25.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:23.09                 
                     
10  Caroline Mathiesen  2001    549  34.79  1:11.22  1:49.79    2:26.58   
  Albertslund IF  2:26.13                 
                     
11  Julie Darlem Brandt  2001    547  35.43  1:13.13  1:51.44    2:26.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.45                 
                     
12  Zenia Aarestrup  2001    546  34.78  1:12.00  1:50.12    2:26.85   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:32.25                 
                     
13  Sofie Nielsen  2001    545  35.66  1:12.90  1:51.16    2:26.93   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.44                 
                     
14  Melanie Eggertsen  2002    532  34.21  1:11.44  1:49.98    2:28.10   
  Nakskov Svømme Klub  2:31.16                 
                     
15  Katja Korbo Petersson  2001    524  35.16  1:12.73  1:51.12    2:28.80   
  JGI Svømning  2:28.62                 
                     
16  Josephine G. Lauridsen  2001    513  34.35  1:11.66  1:50.62    2:29.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.78                 
                     
17  Sofie Andersen  2001    509  36.31    1:52.22    2:30.27   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.22                 
                     
18  Abby Kristine Waterval  2002    509  36.47  1:14.86  1:52.48    2:30.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.43                 
                     
19  Mille Bruun Høvring  2001    506  35.26  1:13.32  1:52.22    2:30.61   
  VAT Copenhagen-MK31  2:28.69                 
                     
20  Josefine H. Lundstrøm  2001    504  34.99  1:13.37  1:52.38    2:30.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.53                 
                     
21  Stine Eskebo Nielsen  2001    504  35.14  1:13.24  1:52.78    2:30.81   
  Vest-Brøndby  2:30.77                 
                     
22  SIF Nikoline Madsen  2001    496  36.07  1:14.04  1:53.15    2:31.60   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.95                 
                     
23  Cecilie Elkjær  2001    490  35.93  1:15.21  1:53.99    2:32.16   
  Hvidovre Svømme Klub  2:26.97                 
                     
24  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    485  34.75  1:13.24  1:53.56    2:32.76   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:30.19                 
                     
25  Amalie Frederiksen  2001    483  35.46  1:14.03  1:53.51    2:32.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:31.58                 
                     
26  Anna Andersen  2001    474  36.75  1:15.71  1:55.25    2:33.92   
  Ishøj Svømme Klub  2:32.96                 
                     
26  Thea Blomsterberg  2002    474  35.57  1:13.92  1:54.07    2:33.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.60                 
                     
28  Josephine Kruse  2002    472  36.12  1:15.26  1:55.48    2:34.07   
  Sigma Swim Allerød  2:37.67                 
                     
29  Mille Graasbøll  2002    468  36.75  1:15.56  1:55.21    2:34.59   
  Sigma Swim Allerød  2:35.97                 
                     
30  Claudia Sperling  2002    465  35.01  1:13.79  1:54.42    2:34.92   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.00                 
                     
31  Natascha Laigaard  2002    455  35.36  1:14.46  1:54.93    2:35.97   
  Hillerød Svømmeklub  2:36.31                 
                     
32  Mette S. Køhler  2001    455  35.41  1:14.26  1:54.68    2:35.98   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.14                 
                     
33  Emilie Holst Lange  2002    453  36.13  1:14.77  1:55.34    2:36.26   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.21                 
                     
34  Emma Bruhn  2002    448  37.85  1:17.40  1:57.32    2:36.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.01                 
                     
35  Regitze Lyngfeldt  2002    442  37.47  1:17.68  1:57.32    2:37.49   
  Helsingør Svømmeklub  2:35.81                 
                     
36  Camilla Hougaard  2002    436  37.55  1:17.94  1:58.78    2:38.19   
  Swim Team Tåstrup  2:43.41                 
                     
37  Charlotte Malberg  2002    433  37.30  1:17.63  1:58.32    2:38.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.39                 
                     
38  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    432  38.11  1:18.16  1:58.62    2:38.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:34.29                 
                     
39  Emma Bækgaard  2002    425  37.80  1:18.44  1:59.17    2:39.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.54                 
                     
40  Alberte Mammen  2001    423  38.01  1:17.44  1:58.87    2:39.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:37.52                 
                     
41  Mathilde van der Linden  2002    422  37.33  1:17.77  1:59.00    2:40.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.50                 
                     
42  Julie Frisch Hoff  2002    409  38.96  1:19.81  2:00.74    2:41.63   
  Hørsholm Svømmeforening  2:40.11                 
                     
43  Natalie Clara Petersen  2002    406  37.91  1:19.17  2:00.67    2:42.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.15                 
                     
44  Victoria Bæts Kristensen  2002    406  39.44  1:21.04  2:03.12    2:42.09   
  Næstved IF  2:40.53                 
                     
45  Olivia Olivarius Vølund  2002    396  39.07  1:20.52  2:02.21    2:43.42   
  Lyngby Svømmeklub  2:41.25                 
                     
46  Helena Hvid Hansen  2001    392  38.24  1:19.57  2:02.05    2:43.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.89                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002              DSQ  ej forts. bev.v. 150 
  Gentofte Svømme Klub  2:39.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gentofte Drenge 1  2000    620          7:59.69   
  Gentofte Svømme Klub  8:11.00                 
  Peter Vangsgaard  2000      56.17  1:56.43      1:56.43   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      59.00  2:02.25      3:58.68   
  Christoffer Weiss  2001      59.74  2:04.46      6:03.14   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      55.44  1:56.55      7:59.69   
                     
Vat-Cph Drenge 1  2000    607          8:02.98   
  VAT Copenhagen  8:13.50                 
  Frederik Hatting Petersen  2000      58.22  2:02.47      2:02.47   
  Mikkel Salmansen  2000      56.17  1:57.52      3:59.99   
  Oliver Thor Sørensen  2000      55.88  2:00.28      6:00.27   
  Alexander Rendlev  2001      58.46  2:02.71      8:02.98   
                     
Kvik Drenge  2001    584          8:09.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:23.37                 
  Jonas M. Jørgensen  2001      58.80  2:01.64      2:01.64   
  Ferdinand Wahl  2000      58.98  2:01.47      4:03.11   
  Roar Andersen  2001      58.81  2:02.88      6:05.99   
  Lucas Alexander Meng  2000      59.29  2:03.32      8:09.31   
                     
Gsc Drenge  2000    578          8:10.90   
  Gladsaxe Idræts Forening  8:10.49                 
  Rasmus Steenberg  2000      56.06  1:55.09      1:55.09   
  William Christoffersen  2001      1:02.41  2:12.31      4:07.40   
  Christian Crone  2001      59.35  2:06.19      6:13.59   
  William Lehn-Schiøler  2000      56.53  1:57.31      8:10.90   
                     
Stv Drenge 1  2000    576          8:11.49   
  Swim Team Vestsjælland  8:36.62                 
  Jonas Hansen  2001      1:02.18  2:09.20      2:09.20   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      57.82  1:59.80      4:09.00   
  Kasper Bitzer  2000      59.65  2:02.29      6:11.29   
  Matthias Hansen  2001      58.17  2:00.20      8:11.49   
                     
Triton Drenge  2000    570          8:13.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:13.75                 
  Daniel Berg Wenk  2000      1:01.48  2:07.06      2:07.06   
  Mikkel S. Hansen  2000      59.88  2:04.04      4:11.10   
  Johan Joensen  2000      58.47  2:02.63      6:13.73   
  Niels Paulli Sparholt  2000      57.46  1:59.60      8:13.33   
                     
Lyngby Drenge  2000    560          8:16.17   
  Lyngby Svømmeklub  8:20.16                 
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      58.44  2:00.94      2:00.94   
  Anders Blix Mogensen  2000      59.10  2:05.65      4:06.59   
  William Textor Broch  2001      59.01  2:04.53      6:11.12   
  Jeppe Mathiassen  2000      58.46  2:05.05      8:16.17   
                     
Helsingør Drenge  2000    555          8:17.53   
  Helsingør Svømmeklub  8:31.80                 
  William Houen  2001      59.73  2:01.29      2:01.29   
  Julius Thielst  2000      59.13  2:00.81      4:02.10   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      1:00.61  2:09.19      6:11.29   
  Villads Bomholt Larsen  2001      59.91  2:06.24      8:17.53   
                     
Herlev Drenge  2001    468          8:46.68   
  Herlev Svømning  8:35.79                 
  Carl Peter Vittrup  2001      1:07.30  2:19.06      2:19.06   
  Victor Bendix Beiter  2001      1:01.37  2:08.87      4:27.93   
  Laurits Kenskov  2001      1:04.03  2:14.92      6:42.85   
  Felix Lund  2001      58.16  2:03.83      8:46.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sigma Piger  2001    682          8:37.75   
  Sigma Swim  8:46.00                 
  Mille Graasbøll  2002      1:03.65  2:10.34      2:10.34   
  Anne Føyn  2002      1:01.89  2:07.94      4:18.28   
  Mia Steen Duus  2001      1:02.51  2:07.64      6:25.92   
  Julie Stampe  2002      1:03.68  2:11.83      8:37.75   
                     
Gentofte Piger 1  2001    661          8:43.17   
  Gentofte Svømme Klub  8:55.00                 
  Caroline Waage Nowak  2001      1:03.37  2:12.47      2:12.47   
  SIF Nikoline Madsen  2001      1:03.97  2:12.65      4:25.12   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      59.09  2:04.59      6:29.71   
  Maria Munch-Menzer  2001      1:03.98  2:13.46      8:43.17   
                     
Triton Piger 1  2001    644          8:47.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:50.66                 
  Julie Darlem Brandt  2001      1:03.13  2:10.33      2:10.33   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:02.10  2:09.58      4:19.91   
  Line Strandby  2001      1:04.63  2:15.75      6:35.66   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:03.15  2:12.21      8:47.87   
                     
Stv Piger 1  2001    642          8:48.30   
  Swim Team Vestsjælland  8:59.28                 
  Sofie Andersen  2001      1:03.49  2:11.86      2:11.86   
  Sofie Nielsen  2001      1:03.23  2:11.05      4:22.91   
  Amalie Frederiksen  2001      1:04.37  2:13.38      6:36.29   
  Regitze Gotthard  2002      1:03.18  2:12.01      8:48.30   
                     
Kvik Piger  2002    627          8:52.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  9:14.95                 
  Chastine Melhede  2002      1:06.44  2:19.29      2:19.29   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      1:03.43  2:10.01      4:29.30   
  Kajsa Gregersen  2001      1:03.25  2:13.89      6:43.19   
  Sofie Hansen  2002      1:02.29  2:09.39      8:52.58   
                     
Gsc Piger  2001    564          9:11.61   
  Gladsaxe Idræts Forening  9:26.05                 
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:03.89  2:13.54      2:13.54   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:06.97  2:15.84      4:29.38   
  Michelle Mortensen  2002      1:07.43  2:20.49      6:49.87   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      1:07.93  2:21.74      9:11.61   
                     
Lyngby Piger  2001    558          9:13.49   
  Lyngby Svømmeklub  9:12.43                 
  Sofie Louise Nimb  2001      1:02.54  2:10.94      2:10.94   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      1:07.07  2:18.83      4:29.77   
  Claudia Sperling  2002      1:07.10  2:21.90      6:51.67   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:06.64  2:21.82      9:13.49   
                     
Vat-Cph Piger 1  2001    548          9:17.12   
  VAT Copenhagen  9:11.00                 
  Mille Bruun Høvring  2001      1:07.18  2:19.70      2:19.70   
  Lærke Rask Sander  2002      1:06.77  2:19.93      4:39.63   
  Josefine Nickelsen  2001      1:07.03  2:20.42      7:00.05   
  Mathilde Laugesen  2001      1:05.70  2:17.07      9:17.12   
                     
Triton Piger 2  2001    512          9:29.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  9:53.85                 
  Johanne B. Hansen  2002      1:08.35  2:21.85      2:21.85   
  Josefine H. Lundstrøm  2001      1:11.25  2:26.36      4:48.21   
  Emilie Nyegaard  2001      1:09.21  2:24.19      7:12.40   
  Alberte Mammen  2001      1:05.50  2:17.17      9:29.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:19 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    689  1:02.78  2:10.57  3:20.05    4:25.92   
  Gentofte Svømme Klub  4:32.17                 
                     
Anne Føyn  2002    688  1:02.80  2:10.43  3:19.78    4:26.04   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.41                 
                     
Sofie Nielsen  2001    647  1:04.87  2:13.74  3:23.16    4:31.53   
  Slagelse Svømmeklub  4:28.31                 
                     
Mille Graasbøll  2002    641  1:05.30  2:14.87  3:24.61    4:32.37   
  Sigma Swim Allerød  4:31.13                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    639  1:04.91  2:13.81  3:23.32    4:32.73   
  Lyngby Svømmeklub  4:28.61                 
                     
Andrea Paaske  2001    631  1:04.81  2:13.98  3:23.68    4:33.79   
  Roskilde Svømning  4:34.63                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    631  1:05.45  2:14.23  3:24.20    4:33.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:43.42                 
                     
Julie Darlem Brandt  2001    608  1:05.60  2:16.56  3:27.77    4:37.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:35.16                 
                     
Clara Neumann  2001    606  1:06.15  2:16.63  3:27.26    4:37.58   
  Svømmeklubben Syd  4:36.87                 
                     
10  SIF Nikoline Madsen  2001    585  1:07.00  2:18.22  3:29.80    4:40.79   
  Gentofte Svømme Klub  4:44.87                 
                     
11  Kajsa Gregersen  2001    582  1:06.23  2:16.62  3:28.83    4:41.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:32.27                 
                     
12  Signe Fich Hansen  2002    581  1:06.94  2:18.27  3:29.89    4:41.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.88                 
                     
13  Sarah Missing  2001    573  1:04.86  2:16.39  3:29.74    4:42.82   
  Vest-Brøndby  4:34.68                 
                     
14  Maria Munch-Menzer  2001    569  1:08.47  2:20.98  3:33.17    4:43.44   
  Gentofte Svømme Klub  4:40.56                 
                     
15  Frederikke Petri  2001    565  1:06.62  2:18.17  3:31.37    4:44.02   
  Søllerød Svømmeklub  4:40.30                 
                     
16  Martha Vitus Tversted  2002    563  1:08.64  2:20.75  3:33.16    4:44.35   
  Søllerød Svømmeklub  4:49.84                 
                     
17  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    559  1:08.63  2:21.84  3:34.22    4:45.05   
  Slangerup Svømmeklub  4:50.29                 
                     
18  Line Strandby  2001    553  1:07.82  2:20.64  3:33.78    4:46.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:52.57                 
                     
19  Natalie Clara Petersen  2002    551  1:07.57  2:20.15  3:33.73    4:46.38   
  Gentofte Svømme Klub  4:53.44                 
                     
20  Caroline Waage Nowak  2001    549  1:07.63  2:20.10  3:33.80    4:46.88   
  Gentofte Svømme Klub  4:48.75                 
                     
21  Michelle Mortensen  2002    541  1:07.37  2:20.26  3:33.59    4:48.21   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:46.89                 
                     
22  Sofia Qvade Rasmusen  2001    540  1:08.24  2:20.36  3:34.08    4:48.40   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.75                 
                     
23  Amalie W. Olsen  2001    532  1:07.35  2:20.65  3:35.37    4:49.79   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:45.86                 
                     
24  Frederikke Echardt  2002    531  1:08.28  2:21.78  3:36.71    4:50.05   
  Roskilde Svømning  4:46.00                 
                     
25  Cassandra L. L. Hansen  2002    525  1:10.53  2:23.86  3:38.02    4:51.15   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:49.70                 
                     
26  Alberte Mammen  2001    518  1:06.90  2:20.72  3:36.28    4:52.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:46.78                 
                     
27  Clara Qvade Rasmusen  2001    516  1:10.59  2:25.82  3:40.39    4:52.71   
  Hillerød Svømmeklub  4:51.25                 
                     
28  Maria Andersen  2002    512  1:09.90  2:25.14  3:40.92    4:53.64   
  Ringsted Svømme Klub  5:00.49                 
                     
29  Emilie Holst Lange  2002    509  1:08.92  2:24.23  3:39.98    4:54.21   
  Gentofte Svømme Klub  5:00.93                 
                     
30  Matilde Weibel  2002    507  1:11.09  2:25.84  3:40.72    4:54.45   
  Hillerød Svømmeklub  4:52.53                 
                     
31  Lærke Rask Sander  2002    506  1:08.04  2:22.88  3:38.86    4:54.67   
  VAT Copenhagen-MK31  4:50.90                 
                     
32  Charlotte Malberg  2002    499  1:08.53  2:24.17  3:40.59    4:56.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:51.63                 
                     
33  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    498  1:09.70  2:26.11  3:42.42    4:56.36   
  Roskilde Svømning  4:54.66                 
                     
34  Helena Hvid Hansen  2001    497  1:09.09  2:23.22  3:39.27    4:56.42   
  Helsingør Svømmeklub  4:49.46                 
                     
35  Sofie Hertzberg  2002    494  1:11.23  2:26.33  3:41.97    4:57.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:08.13                 
                     
36  Victoria Bæts Kristensen  2002    480  1:10.80  2:27.54  3:45.38    4:59.86   
  Næstved IF  4:55.80                 
                     
37  Johanne B. Hansen  2002    480  1:10.76  2:26.64  3:43.20    4:59.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:04.12                 
                     
38  Laura Lange  2001    474  1:10.78  2:27.60  3:45.52    5:01.27   
  Hvidovre Svømme Klub  4:56.38                 
                     
39  Cecilie Porsdal  2002    472  1:12.38  2:28.01  3:45.66    5:01.68   
  Sigma Swim Birkerød  4:54.77                 
                     
40  Anika Hedegaard  2002    471  1:11.82  2:28.78  3:45.83    5:01.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:53.07                 
                     
41  Emma Mikkelsen  2001    470  1:11.75  2:28.46  3:46.40    5:01.95   
  Vest-Brøndby  4:54.07                 
                     
42  Zoe Henningsen  2001    467  1:09.36  2:26.07  3:44.46    5:02.66   
  Svømmeklubben Syd  4:44.61                 
                     
43  Kathrine S. Jørgensen  2002    467  1:09.92  2:27.95  3:45.87    5:02.73   
  Albertslund IF  5:03.21                 
                     
44  Anna Aabak Kristoffersen  2002    454  1:12.26  2:29.25  3:47.75    5:05.53   
  VAT Copenhagen-MK31  5:05.67                 
                     
45  Ulrikke Veje  2002    436  1:13.89  2:32.84  3:51.16    5:09.79   
  Hillerød Svømmeklub  5:07.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Steenberg  2000    646  27.64  56.26  1:25.17    1:54.93   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:58.40                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    605  27.24  57.72  1:28.32    1:57.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:58.18                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    601  27.28  57.48  1:28.05    1:57.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:57.86                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    599  27.71  58.05  1:28.43    1:57.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:58.54                 
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000    577  27.79  57.96  1:28.76    1:59.33   
  Slangerup Svømmeklub  2:02.49                 
                     
William Lehn-Schiøler  2000    576  27.77  58.08  1:28.56    1:59.37   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:03.20                 
                     
Niels Paulli Sparholt  2000    560  28.30  58.61  1:29.84    2:00.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.81                 
                     
William Houen  2001    558  27.89  58.15  1:29.30    2:00.65   
  Helsingør Svømmeklub  2:02.77                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    549  28.25  59.19  1:30.83    2:01.32   
  TVS Tårnborg IF  2:01.98                 
                     
10  Oliver Thor Sørensen  2000    546  27.73  58.33  1:31.23    2:01.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:03.57                 
                     
11  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    541  27.97  58.24  1:29.98    2:01.94   
  Køge Svømmeklub  1:59.62                 
                     
12  Matthias Hansen  2001    536  27.91  58.58  1:30.08    2:02.26   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:04.75                 
                     
13  Ferdinand Wahl  2000    535  28.69  59.85  1:31.76    2:02.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.01                 
                     
14  Alexander Rendlev  2001    532  28.47  59.61  1:31.32    2:02.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:01.92                 
                     
15  Jonas M. Jørgensen  2001    531  28.72  59.70  1:31.37    2:02.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.09                 
                     
16  Roar Andersen  2001    529  28.25  59.68  1:31.11    2:02.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:02.65                 
                     
17  Kasper Bitzer  2000    512  28.83  59.54  1:31.70    2:04.19   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:06.03                 
                     
18  Alexander Aslak Nørgaard  2000    511  28.72  1:00.11  1:32.30    2:04.27   
  Søllerød Svømmeklub  2:05.79                 
                     
19  Jeppe Mathiassen  2000    508  28.75  1:01.01  1:32.68    2:04.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:09.67                 
                     
20  Hans Mølbak Petersen  2001    505  27.42  57.67  1:29.87    2:04.75   
  Greve Svømmeklub  2:04.37                 
                     
21  Lucas Alexander Meng  2000    499  28.34  59.65  1:32.27    2:05.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:02.75                 
                     
22  Mads Witthøft  2000    499  28.65  1:00.22  1:32.81    2:05.28   
  Kalundborg SK  2:09.64                 
                     
23  Christoffer Weiss  2001    498  28.69  1:01.18  1:32.72    2:05.31   
  Gentofte Svømme Klub  2:07.71                 
                     
24  William Textor Broch  2001    497  28.04  1:00.25  1:33.27    2:05.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.79                 
                     
25  Mads Møller  2000    485  28.79  1:00.76  1:33.49    2:06.41   
  Kalundborg SK  2:05.26                 
                     
26  Filip Bækgaard  2000    483  28.34  1:00.16  1:33.68    2:06.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:05.46                 
                     
27  Daniel Schytte  2000    483  30.14  1:02.20  1:34.77    2:06.60   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.16                 
                     
28  Jannick Hansen  2001    478  29.49  1:01.06  1:33.73    2:07.09   
  Sigma Swim Allerød  2:07.94                 
                     
29  Nicolai Yung Hansen  2000    477  29.62  1:01.87  1:34.90    2:07.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:07.59                 
                     
30  Daniel Berg Wenk  2000    476  29.63  1:01.89  1:34.82    2:07.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:07.78                 
                     
31  Jonas Hansen  2001    473  29.98  1:01.40  1:34.77    2:07.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:11.34                 
                     
32  Victor Bendix Beiter  2001    471  29.75  1:01.70  1:34.85    2:07.66   
  Herlev Svømning  2:13.55                 
                     
33  Lauge Bastian Maar  2001    470  29.58  1:01.98  1:34.96    2:07.76   
  Næstved IF  2:07.52                 
                     
34  Frederik Riedel Lentz  2001    468  28.52  1:01.21  1:34.99    2:07.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.17                 
                     
35  Magnus Løhr  2001    466  28.82  1:01.12  1:35.19    2:08.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:07.25                 
                     
36  Christian K. Jensen  2000    465  29.89  1:01.64  1:35.15    2:08.21   
  Sigma Swim Allerød  2:12.59                 
                     
37  Anders Blix Mogensen  2000    465  27.99  59.52  1:33.54    2:08.26   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.52                 
                     
38  Lucas Hoffmann  2000    462  29.80  1:02.68  1:35.96    2:08.46   
  Helsingør Svømmeklub  2:07.99                 
                     
39  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    457  27.99  59.84  1:33.81    2:08.92   
  Vest-Brøndby  2:06.34                 
                     
40  Magnus Aasberg  2001    456  28.82  1:01.25  1:35.64    2:09.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.99                 
                     
41  August Weilguny  2001    456  30.13  1:01.90  1:34.93    2:09.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.29                 
                     
42  Daniel Dyrved  2000    446  29.03  1:01.64      2:09.97   
  Glostrup Svømme Klub  2:08.71                 
                     
43  William Christoffersen  2001    440  30.91  1:04.34  1:37.70    2:10.58   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:10.62                 
                     
44  Emil Compen  2000    438  28.84  1:01.92  1:36.13    2:10.76   
  Haslev Svømmeklub  2:07.29                 
                     
45  Anders Nielsen  2001    433  29.86  1:03.09  1:37.04    2:11.33   
  Ringsted Svømme Klub  2:10.08                 
                     
46  Daniel Brylov  2000    431  30.63  1:04.07  1:38.69    2:11.53   
  VAT Copenhagen-MK31  2:12.60                 
                     
47  Mert Kaya  2001    429  30.70  1:04.07  1:38.52    2:11.72   
  Køge Svømmeklub  2:13.27                 
                     
48  Jonathan Kock Jensen  2001    423  30.58  1:03.60  1:37.74    2:12.31   
  Slagelse Svømmeklub  2:10.16                 
                     
49  Mads Bjørn Andersen  2001    421  30.24  1:03.82  1:37.95    2:12.57   
  Gentofte Svømme Klub  2:12.73                 
                     
50  Anders Dam Frandsen  2000    418  30.33  1:03.76  1:38.41    2:12.81   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:14.80                 
                     
51  Andreas Gram Peters  2001    416  30.00  1:03.80  1:38.25    2:13.06   
  Helsinge Svømmeklub  2:13.29                 
                     
52  Rasmus Danielsen  2001    416  30.59  1:04.63  1:39.09    2:13.09   
  Køge Svømmeklub  2:11.50                 
                     
53  Thor B. Hansen  2000    413  30.44  1:04.81  1:39.48    2:13.33   
  Køge Svømmeklub  2:11.80                 
                     
54  Frederik Brogaard  2001    387  29.44  1:03.56  1:39.67    2:16.34   
  Frederikssund Svømmeklub  2:19.38                 
                     
55  Luccas Dam Brenner  2001    385  31.36  1:06.64  1:42.48    2:16.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:20.92                 
                     
56  Mathias Aner  2001    385  30.58  1:05.59  1:41.75    2:16.56   
  Svømmeklubben Syd  2:17.88                 
                     
57  Mads Haugård Hansen  2000    380  29.18  1:02.08  1:39.02    2:17.15   
  Hvidovre Svømme Klub  2:09.79                 
                     
58  Valdemar Piihl Hansen  2001    352  31.32  1:06.73  1:43.28    2:20.71   
  Nakskov Svømme Klub  2:13.38                 
                     
Sebastian Tullberg  2000              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:56.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002    666  30.92        1:03.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.06                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    606  31.54        1:05.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.71                 
                     
Liva Palmund  2002    597  32.12        1:05.59   
  Roskilde Svømning  1:06.96                 
                     
Camille Erichsen  2001    593  32.62        1:05.72   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.28                 
                     
Julie Stampe  2002    539  32.74        1:07.85   
  Sigma Swim Allerød  1:08.17                 
                     
Mathilde Laugesen  2001    533  33.43        1:08.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.30                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    530  32.87        1:08.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.34                 
                     
Caroline Mathiesen  2001    525  33.38        1:08.42   
  Albertslund IF  1:07.80                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    523  33.72        1:08.54   
  Slangerup Svømmeklub  1:08.33                 
                     
10  Johanne Hingebjerg  2002    519  33.08        1:08.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.31                 
                     
11  Melanie Eggertsen  2002    515  33.35        1:08.86   
  Nakskov Svømme Klub  1:09.33                 
                     
12  Katja Korbo Petersson  2001    507  33.50        1:09.22   
  JGI Svømning  1:06.89                 
                     
13  Cecilie Elkjær  2001    507  33.33        1:09.26   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.32                 
                     
14  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    494  33.72        1:09.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.14                 
                     
15  Amalie Frederiksen  2001    488  34.28        1:10.13   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.96                 
                     
16  Claudia Sperling  2002    481  33.83        1:10.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.61                 
                     
17  Zenia Aarestrup  2001    480  34.46        1:10.49   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:10.20                 
                     
18  Mille Bruun Høvring  2001    480  33.91        1:10.50   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.76                 
                     
19  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    477  33.97        1:10.64   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:09.77                 
                     
20  Stine Eskebo Nielsen  2001    477  34.59        1:10.66   
  Vest-Brøndby  1:10.17                 
                     
21  Bjørk Nelsing Petersen  2002    477  34.07        1:10.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.22                 
                     
22  Julie Stampe Meier  2001    473  33.72        1:10.85   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.62                 
                     
23  Josephine Kruse  2002    470  34.70        1:11.00   
  Sigma Swim Allerød  1:10.58                 
                     
24  Sofie Andersen  2001    463  34.80        1:11.37   
  Slagelse Svømmeklub  1:10.67                 
                     
25  Josefine Nickelsen  2001    459  35.27        1:11.59   
  Swim Team Tåstrup  1:10.54                 
                     
26  Mette S. Køhler  2001    456  34.14        1:11.73   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.79                 
                     
27  Abby Kristine Waterval  2002    455  35.62        1:11.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.46                 
                     
28  Maja Egebjerg Brast  2002    455  34.81        1:11.80   
  Herlev Svømning  1:11.89                 
                     
29  Ida Just Mikkelsen  2001    453  34.79        1:11.87   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:12.28                 
                     
30  Lærke Rask Sander  2002    452  35.28        1:11.96   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.83                 
                     
31  Josefine H. Lundstrøm  2001    448  34.70        1:12.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.13                 
                     
32  Maria Munch-Menzer  2001    447  35.36        1:12.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.82                 
                     
33  Anna Andersen  2001    446  34.62        1:12.24   
  Ishøj Svømme Klub  1:11.74                 
                     
34  Alberte Kjærsgaard  2001    445  34.97        1:12.29   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.50                 
                     
35  Frederikke Petri  2001    443  35.30        1:12.45   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.53                 
                     
36  Natascha Laigaard  2002    434  35.95        1:12.94   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.21                 
                     
37  Katrine Brandt Nielsen  2002    425  35.17        1:13.42   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.42                 
                     
38  Regitze Lyngfeldt  2002    422  34.84        1:13.60   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.34                 
                     
39  Mathilde van der Linden  2002    419  36.32        1:13.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.38                 
                     
40  Emma Bruhn  2002    416  35.95        1:13.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.91                 
                     
41  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    416  36.31        1:13.96   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:13.51                 
                     
42  Regitze Gotthard  2002    414  36.58        1:14.08   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.37                 
                     
43  Emma Bækgaard  2002    413  36.23        1:14.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.40                 
                     
44  Olivia Olivarius Vølund  2002    408  35.53        1:14.46   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.37                 
                     
45  Natalie Clara Petersen  2002    403  36.00        1:14.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.35                 
                     
46  Ida Lykke Wennicke  2001    403  35.71        1:14.77   
  Frederikssund Svømmeklub  1:14.80                 
                     
47  Line Strandby  2001    402  36.54        1:14.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:12.47                 
                     
48  Therese Jetsmark Geiker  2001    399          1:15.01   
  TVS Tårnborg IF  1:15.66                 
                     
49  Johanne B. Hansen  2002    390  36.97        1:15.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:15.99                 
                     
50  Emilia Lønborg  2002    384  36.22        1:15.97   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.03                 
                     
51  Julie Frisch Hoff  2002    377  37.27        1:16.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.15                 
                     
52  Cecilie Porsdal  2002    376  37.38        1:16.47   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.63                 
                     
53  Amanda Hietala  2002    376  37.11        1:16.50   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.19                 
                     
54  Emilia Steen  2002    352  36.41        1:18.16   
  Rønne Svømme Klub  1:15.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    589  31.45        1:06.32   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.43                 
                     
Mikkel Salmansen  2000    567  31.57        1:07.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.18                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    567  31.95        1:07.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.44                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    528  34.05        1:08.79   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:08.49                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    509  32.86        1:09.62   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.01                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    501  33.05        1:10.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.03                 
                     
Owais Hamid  2000    482  32.46        1:10.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.71                 
                     
Christian Crone  2001    474  33.65        1:11.28   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.86                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    471  33.74        1:11.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.82                 
                     
10  Frederik Hatting Petersen  2000    466  33.51        1:11.69   
  Swim Team Tåstrup  1:12.00                 
                     
11  Frederik Junker Neldeberg  2000    463  33.39        1:11.85   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.57                 
                     
12  Asger Flytkjær-Hansen  2000    444  34.60        1:12.88   
  Haslev Svømmeklub  1:12.73                 
                     
13  Jacob Holm  2000    442  34.32        1:12.96   
  Køge Svømmeklub  1:14.76                 
                     
14  Carl Terp Larsen  2001    442  34.22        1:12.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.27                 
                     
15  Andreas Eklundh Sørensen  2001    440  34.01        1:13.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.78                 
                     
16  Andreas L. Damgård  2000    438  34.76        1:13.17   
  Køge Svømmeklub  1:12.67                 
                     
17  Magnus Nygaard  2000    437  35.00        1:13.23   
  Slagelse Svømmeklub  1:12.01                 
                     
18  August Bugge  2000    437  34.73        1:13.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.69                 
                     
19  Felix Lund  2001    435  35.13        1:13.39   
  Herlev Svømning  1:14.44                 
                     
20  Mads Raaby Jensen  2001    432  34.37        1:13.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:15.69                 
                     
21  William Textor Broch  2001    430  34.93        1:13.64   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.61                 
                     
22  Nicolai Yung Hansen  2000    422  34.98        1:14.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.50                 
                     
23  Ulrik Blach Petersen  2001    417  35.70        1:14.38   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.59                 
                     
24  Martin Vennick Haugbølle  2001    414  35.11        1:14.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.30                 
                     
25  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    401  35.17        1:15.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.68                 
                     
26  Daniel Hartkopf  2001    400  35.84        1:15.46   
  Køge Svømmeklub  1:15.19                 
                     
27  Jakob Forsberg  2000    396  35.49        1:15.71   
  Helsinge Svømmeklub  1:14.45                 
                     
28  William S. Michaelsen  2001    381  35.83        1:16.65   
  Frederikssund Svømmeklub  1:20.15                 
                     
29  Nikolaj Almeborg  2000    373  35.25        1:17.21   
  Rønne Svømme Klub  1:17.10                 
                     
30  Rasmus Nielsen  2001    363  36.29        1:17.89   
  Sigma Swim Allerød  1:20.77                 
                     
31  Jannick Lind  2001    362  35.75        1:18.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.53                 
                     
32  Mads Haugård Hansen  2000    360  36.41        1:18.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.86                 
                     
33  Albert Voldum Krog  2001    359  36.63        1:18.18   
  Vest-Brøndby  1:16.29                 
                     
34  Jonathan Kock Jensen  2001    359  36.86        1:18.22   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.49                 
                     
35  Matthæus Vámosi  2000    357  36.86        1:18.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.37                 
                     
36  Rasmus Thilleman  2001    355  36.58        1:18.48   
  Slangerup Svømmeklub  1:19.86                 
                     
37  Gustav Nissen  2001    354  36.71        1:18.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.65                 
                     
38  Christian Skinhøj  2001    348  36.78        1:19.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.96                 
                     
39  Frederik Røgind  2001    346  37.52        1:19.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.90                 
                     
40  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    334  38.01        1:20.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.76                 
                     
41  Emil Mosegaard  2001    323  37.77        1:20.98   
  TVS Tårnborg IF  1:20.93                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ingrid Bo Andersen  2001    657  31.71  1:06.59  1:42.51    2:18.93   
  Roskilde Svømning  2:21.32                 
                     
Anne Føyn  2002    583  32.61  1:08.62  1:46.22    2:24.56   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.97                 
                     
Kajsa Gregersen  2001    563  32.04  1:08.95  1:47.78    2:26.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.65                 
                     
Sarah Missing  2001    556  33.48  1:10.90  1:49.23    2:26.83   
  Vest-Brøndby  2:31.08                 
                     
Victoria Vorm  2001    551  33.63  1:11.00  1:48.82    2:27.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:31.14                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    524  34.17  1:11.95  1:50.75    2:29.76   
  Kalundborg SK  2:29.99                 
                     
Jamilla Bistrup  2001    499  33.13  1:11.58  1:51.99    2:32.18   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.18                 
                     
Laura Lange  2001    498  33.26  1:12.22  1:52.28    2:32.36   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.88                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    483  33.79  1:12.86  1:53.38    2:33.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.60                 
                     
10  Katja Kjær Nielsen  2002    456  34.78  1:14.53  1:56.01    2:36.83   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.60                 
                     
11  Thyra Jørgensen  2002    452  33.24  1:12.53  1:54.60    2:37.30   
  Svømmeklubben Syd  2:27.44                 
                     
12  Ida T Mose  2002    445  33.68  1:12.66  1:54.39    2:38.11   
  Glostrup Svømme Klub  2:47.85                 
                     
13  Michelle Mortensen  2002    430  34.97  1:16.39  1:59.19    2:39.95   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:42.64                 
                     
14  Anika Hedegaard  2002    428  35.44  1:16.83  1:58.46    2:40.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.25                 
                     
15  Matilde Weibel  2002    421  34.88  1:16.07  1:58.38    2:41.06   
  Hillerød Svømmeklub  2:44.89                 
                     
16  Anna Aabak Kristoffersen  2002    413  35.45  1:16.98  1:59.41    2:42.06   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.93                 
                     
17  Christina Christensen  2001    413  34.86  1:16.30  1:59.24    2:42.18   
  Roskilde Svømning  2:46.19                 
                     
18  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    403  35.52  1:17.65  2:01.09    2:43.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:44.85                 
                     
19  Chastine Melhede  2002    368  36.13  1:18.57  2:02.84    2:48.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.96                 
                     
20  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    366  33.46  1:14.04  2:00.77    2:48.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:35.97                 
                     
21  Clara Qvade Rasmusen  2001    356  36.38  1:19.03  2:04.21    2:50.32   
  Hillerød Svømmeklub  2:45.33                 
                     
22  Josefine H. Lundstrøm  2001    354  37.10  1:20.89  2:06.00    2:50.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.43                 
                     
23  Maria Borre Jacobsen  2001    353  34.88  1:16.71  2:02.80    2:50.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:47.59                 
                     
24  Camilla Hougaard  2002    352  37.31  1:20.91  2:06.58    2:50.98   
  Swim Team Tåstrup  2:55.33                 
                     
25  Isabel K. Eriksen  2001    351  35.22  1:18.07  2:04.37    2:51.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:38.79                 
                     
26  Patricia Andersen  2002    340  36.90  1:20.91  2:06.56    2:52.90   
  Slagelse Svømmeklub  2:55.98                 
                     
27  Emilie Holst Lange  2002    340  34.93  1:17.25  2:03.79    2:53.03   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.82                 
                     
28  Victoria Leth  2002    317  38.92  1:25.27  2:11.48    2:57.12   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:50.05                 
                     
29  Emilia Steen  2002    293  38.54  1:25.05  2:11.55    3:01.77   
  Rønne Svømme Klub  2:54.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Tullberg  2000    651  27.72  1:00.80  1:38.51    2:07.01   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.00                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    643  27.99  1:00.78  1:36.95    2:07.52   
  Slagelse Svømmeklub  2:09.38                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    607  28.20  1:01.64  1:40.06    2:09.98   
  Lyngby Svømmeklub  2:11.38                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    569  28.86  1:04.19  1:41.29    2:12.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.78                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    558  28.67  1:03.22  1:43.66    2:13.66   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.95                 
                     
Frederik Hatting Petersen  2000    552  28.77  1:03.16  1:41.63    2:14.19   
  Swim Team Tåstrup  2:15.74                 
                     
Johan Joensen  2000    548  28.31  1:03.23  1:42.77    2:14.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.41                 
                     
William Houen  2001    547  29.13  1:03.93  1:43.74    2:14.54   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.93                 
                     
Julius Thielst  2000    537  28.51  1:02.95  1:43.59    2:15.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.02                 
                     
10  Peter Vangsgaard  2000    535  29.44  1:03.38  1:44.02    2:15.58   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.09                 
                     
11  Hans Mølbak Petersen  2001    527  28.08  1:02.42  1:43.09    2:16.26   
  Greve Svømmeklub  2:17.59                 
                     
12  Mads Tornow Rasmussen  2000    520  29.22  1:07.51  1:46.43    2:16.86   
  Slangerup Svømmeklub  2:20.04                 
                     
13  Rasmus Steenberg  2000    509  29.09  1:05.50  1:44.60    2:17.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:14.92                 
                     
14  Thor Nilsson Pedersen  2000    505  30.49  1:05.44  1:45.79    2:18.17   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:23.02                 
                     
15  Ferdinand Wahl  2000    496  30.23  1:06.76  1:47.42    2:18.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.15                 
                     
16  Lucas Bruun Strøbek  2001    496  31.84  1:07.39  1:46.40    2:19.06   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.57                 
                     
17  Alexander Aslak Nørgaard  2000    491  30.35  1:06.62  1:47.09    2:19.45   
  Søllerød Svømmeklub  2:19.90                 
                     
18  Mathias Vestergaard  2001    489  30.63  1:06.38  1:47.74    2:19.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.39                 
                     
19  William Lehn-Schiøler  2000    487  28.63  1:03.46  1:46.69    2:19.90   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:16.82                 
                     
20  Victor Bendix Beiter  2001    485  30.53  1:07.06  1:47.90    2:20.05   
  Herlev Svømning  2:20.18                 
                     
21  Niels Paulli Sparholt  2000    483  30.61  1:07.73  1:49.57    2:20.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.16                 
                     
22  Alfred August Grubert  2001    483  30.75  1:05.38  1:47.53    2:20.28   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:23.48                 
                     
23  Jeppe Mathiassen  2000    480  31.24  1:05.58  1:48.55    2:20.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.09                 
                     
24  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    480  29.52  1:08.13  1:49.96    2:20.54   
  Køge Svømmeklub  2:20.86                 
                     
24  Daniel Berg Wenk  2000    480  30.17  1:06.02  1:49.02    2:20.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.59                 
                     
26  William Textor Broch  2001    474  30.65  1:07.14  1:49.07    2:21.09   
  Lyngby Svømmeklub  2:23.96                 
                     
27  Kristian Torp  2000    466  30.55  1:07.08  1:48.81    2:21.91   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.35                 
                     
28  Lucas Alexander Meng  2000    464  31.15  1:06.17  1:50.43    2:22.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.52                 
                     
29  Jonas M. Jørgensen  2001    458  30.03  1:06.87  1:50.42    2:22.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.38                 
                     
30  Ulrik Blach Petersen  2001    457  32.60  1:09.43  1:49.68    2:22.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.08                 
                     
31  Jacob Holm  2000    456  31.35  1:09.50  1:49.26    2:22.93   
  Køge Svømmeklub  2:24.56                 
                     
32  Mads Witthøft  2000    454  30.75  1:05.09  1:49.56    2:23.16   
  Kalundborg SK  2:22.18                 
                     
33  Villads Bomholt Larsen  2001    449  29.19  1:05.65  1:49.31    2:23.71   
  Helsingør Svømmeklub  2:25.29                 
                     
34  Christian Crone  2001    449  31.11  1:09.52  1:51.10    2:23.75   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:28.68                 
                     
35  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    448  30.62  1:09.63  1:51.69    2:23.81   
  Vest-Brøndby  2:28.18                 
                     
36  Nicolai Yung Hansen  2000    445  30.18  1:09.40  1:51.34    2:24.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:24.02                 
                     
37  Christoffer Weiss  2001    440  32.70  1:10.85  1:53.07    2:24.71   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.39                 
                     
38  Lauge Bastian Maar  2001    435  31.93  1:09.70  1:51.79    2:25.28   
  Næstved IF  2:25.73                 
                     
39  Magnus Løhr  2001    424  30.33  1:08.63  1:52.98    2:26.46   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:24.56                 
                     
40  Frederik Bornemann  2001    418  31.53  1:10.43  1:54.55    2:27.17   
  Sigma Swim Allerød  2:31.73                 
                     
41  Mads Bjørn Andersen  2001    416  31.72  1:09.71  1:53.00    2:27.46   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.71                 
                     
42  Rasmus Langvad  2000    414  31.92  1:09.14  1:54.43    2:27.61   
  Glostrup Svømme Klub  2:31.42                 
                     
43  Thor B. Hansen  2000    413  32.14  1:10.50  1:53.97    2:27.78   
  Køge Svømmeklub  2:25.43                 
                     
44  Andreas L. Damgård  2000    412  33.69  1:12.01  1:53.99    2:27.84   
  Køge Svømmeklub  2:26.38                 
                     
45  Halfdan H. Mørch  2000    411  29.44  1:06.76  1:52.41    2:28.04   
  VAT Copenhagen-MK31  2:41.64                 
                     
46  Frederik Presskorn  2000    410  30.80  1:08.84  1:54.25    2:28.11   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:35.49                 
                     
47  Jonas Hansen  2001    405  29.76  1:07.65  1:54.61    2:28.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:28.84                 
                     
48  Magnus Nygaard  2000    404  32.78  1:12.67  1:53.12    2:28.80   
  Slagelse Svømmeklub  2:31.73                 
                     
49  William S. Michaelsen  2001    403  31.75  1:10.83  1:53.98    2:28.98   
  Frederikssund Svømmeklub  2:29.81                 
                     
50  Roar Andersen  2001    401  31.69  1:11.65  1:58.18    2:29.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.75                 
                     
51  Oliver Thor Sørensen  2000    400  27.94  1:07.32  1:52.42    2:29.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:16.83                 
                     
52  Mert Kaya  2001    396  33.17  1:12.66  1:56.17    2:29.80   
  Køge Svømmeklub  2:28.72                 
                     
53  August Weilguny  2001    392  32.71  1:13.78  1:56.16    2:30.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.15                 
                     
54  Owais Hamid  2000    387  31.74  1:13.20  1:54.30    2:30.99   
  Hvidovre Svømme Klub  2:23.71                 
                     
55  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    377  32.87  1:13.31  1:56.53    2:32.28   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.23                 
                     
56  Sebastian Jensen  2001    369  31.20  1:11.67  1:58.89    2:33.42   
  Nakskov Svømme Klub  2:32.57                 
                     
57  Rasmus Nielsen  2001    368  33.62  1:13.10  1:56.27    2:33.53   
  Sigma Swim Allerød  2:33.80                 
                     
58  Jonathan P. Hedager  2001    356  33.74  1:12.47  1:58.13    2:35.25   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.27                 
                     
59  Laurits Kenskov  2001    353  32.69  1:12.32  2:02.52    2:35.74   
  Herlev Svømning  2:40.06                 
                     
60  Christoffer Daugbjerg  2001    350  33.88  1:12.10  2:00.31    2:36.14   
  Hillerød Svømmeklub  2:43.26                 
                     
61  Christian Skinhøj  2001    340  35.07  1:16.46  2:00.67    2:37.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.22                 
                     
62  Jannick Lind  2001    273  36.89  1:22.13  2:08.98    2:49.54   
  Helsingør Svømmeklub  2:52.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002    655  28.42        58.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.19                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    645  28.70        59.02   
  JGI Svømning  59.79                 
                     
Sarah Missing  2001    630  29.50        59.49   
  Vest-Brøndby  58.64                 
                     
Andrea Paaske  2001    628  29.10        59.55   
  Roskilde Svømning  58.87                 
                     
Julie Darlem Brandt  2001    622  29.01        59.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.34                 
                     
Anne Føyn  2002    589  29.35        1:00.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.79                 
                     
Amalie Frederiksen  2001    585  29.45        1:00.97   
  Slagelse Svømmeklub  1:01.53                 
                     
Sofie Nielsen  2001    582  29.61        1:01.09   
  Slagelse Svømmeklub  1:01.48                 
                     
Amalie W. Olsen  2001    581  29.36        1:01.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:01.65                 
                     
10  Clara Neumann  2001    577  29.57        1:01.26   
  Svømmeklubben Syd  1:01.73                 
                     
10  Signe Fich Hansen  2002    577  29.44        1:01.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.77                 
                     
12  Frederikke Petri  2001    571  29.85        1:01.48   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.01                 
                     
13  Sofie Louise Nimb  2001    570  29.88        1:01.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.52                 
                     
14  Kajsa Gregersen  2001    570  30.01        1:01.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.61                 
                     
15  Martha Vitus Tversted  2002    569  29.80        1:01.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.28                 
                     
16  Ida Just Mikkelsen  2001    567  29.62        1:01.61   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:01.37                 
                     
17  Josephine Kruse  2002    562  29.97        1:01.78   
  Sigma Swim Allerød  1:03.04                 
                     
18  Sofie Andersen  2001    559  30.05        1:01.89   
  Slagelse Svømmeklub  1:02.06                 
                     
19  Johanne Hingebjerg  2002    553  29.71        1:02.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.23                 
                     
20  Thea Blomsterberg  2002    552  30.21        1:02.18   
  Sigma Swim Birkerød  1:02.73