2021-04-15   04:54:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Tullberg  2000    603  30.05  1:02.19  1:34.12    2:05.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.69                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    586  30.82  1:02.61  1:34.85    2:06.73   
  Slagelse Svømmeklub  2:05.88                 
                     
Mads Witthøft  2000    552  30.34  1:02.58  1:36.16    2:09.35   
  Kalundborg SK  2:09.25                 
                     
Frederik Hatting Petersen  2000    501  31.09  1:04.23  1:39.02    2:13.56   
  Swim Team Tåstrup  2:13.39                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    494  31.22  1:04.77  1:39.62    2:14.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.90                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    476  32.38  1:07.41  1:41.33    2:15.84   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.43                 
                     
Filip Bækgaard  2000    476  30.95  1:04.73  1:40.34    2:15.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:17.31                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    471  32.47  1:07.13  1:42.64    2:16.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:20.89                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    470  32.37  1:06.78  1:41.61    2:16.42   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.95                 
                     
10  Alfred August Grubert  2001    469  32.75  1:08.13  1:42.66    2:16.48   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:21.05                 
                     
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000    466  32.49  1:07.18  1:42.20    2:16.80   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.83                 
                     
12  Mathias Vestergaard  2001    450  33.37  1:08.56  1:43.77    2:18.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.47                 
                     
13  Lucas Alexander Meng  2000    449  32.32  1:07.55  1:42.84    2:18.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.12                 
                     
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    445  33.51  1:09.66  1:45.57    2:18.92   
  Slangerup Svømmeklub  2:19.61                 
                     
15  Jeppe Mathiassen  2000    443  32.40  1:07.14  1:42.97    2:19.13   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.84                 
                     
16  Mads Raaby Jensen  2001    441  32.78  1:07.78  1:43.41    2:19.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.82                 
                     
17  Halfdan H. Mørch  2000    435  32.03  1:07.61  1:44.54    2:20.01   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.34                 
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001    428  33.40  1:09.85  1:45.82    2:20.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:20.21                 
                     
19  Frederik Riedel Lentz  2001    427  32.50  1:07.79  1:44.72    2:20.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.74                 
                     
20  Kasper Bitzer  2000    419  34.58  1:10.04  1:46.26    2:21.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:24.67                 
                     
21  Jonas M. Jørgensen  2001    414  32.67  1:08.76  1:45.83    2:22.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.68                 
                     
22  Lauge Bastian Maar  2001    404  33.80  1:10.29  1:47.25    2:23.51   
  Næstved IF  2:26.56                 
                     
23  Johan Theis Møller  2000    403  33.19  1:09.54  1:46.98    2:23.56   
  Roskilde Svømning  2:25.65                 
                     
24  Oliver Schiellerup  2000    402  34.47  1:11.97  1:48.14    2:23.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.14                 
                     
25  Christoffer Weiss  2001    391  33.29  1:10.59  1:48.24    2:25.03   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.68                 
                     
26  Ulrik Blach Petersen  2001    391  36.04  1:12.87  1:49.49    2:25.08   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.80                 
                     
27  Jakob Bjerre Eriksen  2000    384  33.79  1:10.13  1:48.06    2:25.94   
  Hillerød Svømmeklub  2:25.65                 
                     
28  Jonathan P. Hedager  2001    381  35.08  1:12.08  1:49.50    2:26.34   
  Helsingør Svømmeklub  2:28.05                 
                     
29  Jacob Krog Christoffersen  2000    378  34.86  1:11.51  1:49.56    2:26.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.30                 
                     
30  Valdemar Solok  2001    368  35.57  1:13.45  1:51.72    2:28.04   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.98                 
                     
31  August Bugge  2000    363  35.94  1:13.50  1:51.13    2:28.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.75                 
                     
32  Christian K. Jensen  2000    360  34.54  1:12.69  1:51.81    2:29.15   
  Sigma Swim Allerød  2:24.35                 
                     
33  Marcus Munkholm  2001    359  34.93  1:12.97  1:51.39    2:29.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:30.20                 
                     
34  Mads Bjørn Andersen  2001    358  35.70  1:13.36  1:51.74    2:29.43   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.21                 
                     
35  Mathias Persson  2001    351  34.33  1:11.99  1:51.58    2:30.36   
  Værløse Svømmeklub  2:30.18                 
                     
36  Christoffer Daugbjerg  2001    341  35.76  1:14.16  1:53.14    2:31.74   
  Hillerød Svømmeklub  2:31.23                 
                     
37  August Becktor  2001    338  35.74  1:14.33  1:53.72    2:32.18   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.92                 
                     
38  Albert Voldum Krog  2001    313  36.76  1:16.58  1:56.76    2:36.26   
  Vest-Brøndby  2:39.50                 
                     
39  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    305  36.75  1:16.16  1:56.88    2:37.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:39.22                 
                     
Frederik Bornemann  2001              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:30.60                 
                     
Rasmus Nielsen  2001              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:30.14                 
                     
Gustav Sidenius  2001              DSQ  ej fortsat bev.v 100 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.58                 
                     
Matthias Hansen  2001              DSQ  Helt neddyk.v.afslut 
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:22.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner