2021-04-15   04:37:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  11 december 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 december 2015         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002    684  32.36  1:06.78  1:41.24    2:16.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.63                 
                     
Camille Erichsen  2001    605  33.43  1:09.01  1:45.70    2:21.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.63                 
                     
Julie Stampe  2002    600  33.42  1:08.91  1:45.40    2:22.29   
  Sigma Swim Allerød  2:28.53                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    594  32.71  1:09.39  1:46.25    2:22.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.80                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    574  34.29  1:10.44  1:47.55    2:24.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.47                 
                     
Liva Palmund  2002    566  33.79  1:10.39  1:48.06    2:25.10   
  Roskilde Svømning  2:22.80                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    565  33.85  1:10.24  1:47.79    2:25.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.10                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    565  34.59  1:11.56  1:49.31    2:25.17   
  Slangerup Svømmeklub  2:27.80                 
                     
Mathilde Laugesen  2001    562  34.25  1:11.21  1:48.86    2:25.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:23.09                 
                     
10  Caroline Mathiesen  2001    549  34.79  1:11.22  1:49.79    2:26.58   
  Albertslund IF  2:26.13                 
                     
11  Julie Darlem Brandt  2001    547  35.43  1:13.13  1:51.44    2:26.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.45                 
                     
12  Zenia Aarestrup  2001    546  34.78  1:12.00  1:50.12    2:26.85   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:32.25                 
                     
13  Sofie Nielsen  2001    545  35.66  1:12.90  1:51.16    2:26.93   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.44                 
                     
14  Melanie Eggertsen  2002    532  34.21  1:11.44  1:49.98    2:28.10   
  Nakskov Svømme Klub  2:31.16                 
                     
15  Katja Korbo Petersson  2001    524  35.16  1:12.73  1:51.12    2:28.80   
  JGI Svømning  2:28.62                 
                     
16  Josephine G. Lauridsen  2001    513  34.35  1:11.66  1:50.62    2:29.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.78                 
                     
17  Sofie Andersen  2001    509  36.31    1:52.22    2:30.27   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.22                 
                     
18  Abby Kristine Waterval  2002    509  36.47  1:14.86  1:52.48    2:30.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.43                 
                     
19  Mille Bruun Høvring  2001    506  35.26  1:13.32  1:52.22    2:30.61   
  VAT Copenhagen-MK31  2:28.69                 
                     
20  Josefine H. Lundstrøm  2001    504  34.99  1:13.37  1:52.38    2:30.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.53                 
                     
21  Stine Eskebo Nielsen  2001    504  35.14  1:13.24  1:52.78    2:30.81   
  Vest-Brøndby  2:30.77                 
                     
22  SIF Nikoline Madsen  2001    496  36.07  1:14.04  1:53.15    2:31.60   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.95                 
                     
23  Cecilie Elkjær  2001    490  35.93  1:15.21  1:53.99    2:32.16   
  Hvidovre Svømme Klub  2:26.97                 
                     
24  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    485  34.75  1:13.24  1:53.56    2:32.76   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:30.19                 
                     
25  Amalie Frederiksen  2001    483  35.46  1:14.03  1:53.51    2:32.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:31.58                 
                     
26  Anna Andersen  2001    474  36.75  1:15.71  1:55.25    2:33.92   
  Ishøj Svømme Klub  2:32.96                 
                     
26  Thea Blomsterberg  2002    474  35.57  1:13.92  1:54.07    2:33.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.60                 
                     
28  Josephine Kruse  2002    472  36.12  1:15.26  1:55.48    2:34.07   
  Sigma Swim Allerød  2:37.67                 
                     
29  Mille Graasbøll  2002    468  36.75  1:15.56  1:55.21    2:34.59   
  Sigma Swim Allerød  2:35.97                 
                     
30  Claudia Sperling  2002    465  35.01  1:13.79  1:54.42    2:34.92   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.00                 
                     
31  Natascha Laigaard  2002    455  35.36  1:14.46  1:54.93    2:35.97   
  Hillerød Svømmeklub  2:36.31                 
                     
32  Mette S. Køhler  2001    455  35.41  1:14.26  1:54.68    2:35.98   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.14                 
                     
33  Emilie Holst Lange  2002    453  36.13  1:14.77  1:55.34    2:36.26   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.21                 
                     
34  Emma Bruhn  2002    448  37.85  1:17.40  1:57.32    2:36.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.01                 
                     
35  Regitze Lyngfeldt  2002    442  37.47  1:17.68  1:57.32    2:37.49   
  Helsingør Svømmeklub  2:35.81                 
                     
36  Camilla Hougaard  2002    436  37.55  1:17.94  1:58.78    2:38.19   
  Swim Team Tåstrup  2:43.41                 
                     
37  Charlotte Malberg  2002    433  37.30  1:17.63  1:58.32    2:38.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.39                 
                     
38  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    432  38.11  1:18.16  1:58.62    2:38.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:34.29                 
                     
39  Emma Bækgaard  2002    425  37.80  1:18.44  1:59.17    2:39.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.54                 
                     
40  Alberte Mammen  2001    423  38.01  1:17.44  1:58.87    2:39.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:37.52                 
                     
41  Mathilde van der Linden  2002    422  37.33  1:17.77  1:59.00    2:40.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.50                 
                     
42  Julie Frisch Hoff  2002    409  38.96  1:19.81  2:00.74    2:41.63   
  Hørsholm Svømmeforening  2:40.11                 
                     
43  Natalie Clara Petersen  2002    406  37.91  1:19.17  2:00.67    2:42.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.15                 
                     
44  Victoria Bæts Kristensen  2002    406  39.44  1:21.04  2:03.12    2:42.09   
  Næstved IF  2:40.53                 
                     
45  Olivia Olivarius Vølund  2002    396  39.07  1:20.52  2:02.21    2:43.42   
  Lyngby Svømmeklub  2:41.25                 
                     
46  Helena Hvid Hansen  2001    392  38.24  1:19.57  2:02.05    2:43.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.89                 
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002              DSQ  ej forts. bev.v. 150 
  Gentofte Svømme Klub  2:39.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner