Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:13.61 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.42 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.52 | 1:04.19 | 2:06.01 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.92 | 1:03.16 | 3:09.17 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.86 | 1:04.44 | 4:13.61 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.96 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.78 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.23 | 1:03.35 | 2:07.57 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.30 | 1:05.20 | 3:12.77 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.38 | 1:02.19 | 4:14.96 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:19.51 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 30.75 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.93 | 1:04.58 | 2:07.24 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 31.01 | 1:05.26 | 3:12.50 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 31.35 | 1:07.01 | 4:19.51 | ||||||
4 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 4:22.41 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 31.18 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 31.35 | 1:06.06 | 2:10.98 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.79 | 1:08.05 | 3:19.03 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.94 | 1:03.38 | 4:22.41 | ||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.26 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.45 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.86 | 1:05.53 | 2:10.94 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.53 | 1:05.92 | 3:16.86 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 31.34 | 1:06.40 | 4:23.26 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.79 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 32.40 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 31.73 | 1:06.32 | 2:13.35 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.55 | 1:08.04 | 3:21.39 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 31.62 | 1:06.40 | 4:27.79 | ||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:29.38 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 33.03 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 30.86 | 1:05.93 | 2:15.57 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.01 | 1:07.95 | 3:23.52 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 30.93 | 1:05.86 | 4:29.38 | ||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 4:32.27 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 32.89 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.12 | 1:07.36 | 2:15.05 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 33.31 | 1:08.88 | 3:23.93 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 32.40 | 1:08.34 | 4:32.27 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:37.23 | ||||||
Emma Thorsen | 2004 | 34.24 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 32.76 | 1:08.79 | 2:21.42 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 32.43 | 1:08.62 | 3:30.04 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 32.16 | 1:07.19 | 4:37.23 | ||||||
10 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.27 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 34.88 | 1:11.46 | 1:11.46 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 32.28 | 1:08.98 | 2:20.44 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 33.35 | 1:09.46 | 3:29.90 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.32 | 1:07.37 | 4:37.27 | ||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:39.08 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 33.54 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 32.77 | 1:10.00 | 2:19.55 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.04 | 1:11.11 | 3:30.66 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.22 | 1:08.42 | 4:39.08 | ||||||
12 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:39.57 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.12 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 33.05 | 1:10.90 | 2:20.72 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 33.13 | 1:09.76 | 3:30.48 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 32.91 | 1:09.09 | 4:39.57 | ||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:40.51 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 33.48 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.34 | 1:07.79 | 2:19.72 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 33.13 | 1:10.14 | 3:29.86 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 33.33 | 1:10.65 | 4:40.51 | ||||||
14 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 4:41.31 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 33.19 | 1:08.98 | 1:08.98 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.54 | 1:09.34 | 2:18.32 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 34.42 | 1:11.62 | 3:29.94 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 33.37 | 1:11.37 | 4:41.31 | ||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:47.51 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 34.47 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 33.53 | 1:11.51 | 2:22.73 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 34.95 | 1:12.06 | 3:34.79 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 34.38 | 1:12.72 | 4:47.51 | ||||||
16 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 4:50.06 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 35.30 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Nomi Schau | 2004 | 35.91 | 1:17.00 | 2:29.60 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.78 | 1:07.52 | 3:37.12 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.41 | 1:12.94 | 4:50.06 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:51.45 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 35.69 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 33.37 | 1:10.78 | 2:24.86 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 35.31 | 1:14.25 | 3:39.11 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 34.86 | 1:12.34 | 4:51.45 | ||||||
18 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 4:57.13 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 34.73 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 34.43 | 1:12.98 | 2:24.65 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 36.66 | 1:16.43 | 3:41.08 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 36.50 | 1:16.05 | 4:57.13 | ||||||
19 | Hovedstadens Piger 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.66 | ||||||
Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 35.36 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 36.87 | 1:16.74 | 2:30.83 | ||||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 34.80 | 1:13.91 | 3:44.74 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 35.26 | 1:14.92 | 4:59.66 | ||||||
20 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 5:00.35 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 35.84 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 36.66 | 1:15.98 | 2:31.92 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.73 | 1:14.71 | 3:46.63 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 34.92 | 1:13.72 | 5:00.35 | ||||||
21 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:01.04 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 34.56 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 38.51 | 1:21.23 | 2:34.28 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.42 | 1:17.05 | 3:51.33 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.94 | 1:09.71 | 5:01.04 | ||||||
22 | Frederiksværk Piger | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:04.53 | ||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 33.96 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 35.82 | 1:16.59 | 2:27.35 | ||||||
Amanda Christensen | 2004 | 35.96 | 1:15.85 | 3:43.20 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 38.26 | 1:21.33 | 5:04.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |