2018-06-18   03:31:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2016, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Niklas Hedegaard  1990    625          24.45   
  Farum Svømmeklub  23.61                 
Kevin Witt Christensen  1995    617          24.56   
  Farum Svømmeklub  23.72                 
Jakob Klint Axelsen  1996    566          25.27   
  Lyngby Svømmeklub  23.92                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    563          25.31   
  Lyngby Svømmeklub  22.53                 
Magnus Andersen  1995    559          25.38   
  Roskilde Svømning  24.25                 
Peter Gjerulff  1996    548          25.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.02                 
Marcus Olesen  1995    539          25.69   
  Farum Svømmeklub  25.07                 
Èröstur Bjarnason  1997    534          25.77   
  Irb Iceland  25.59                 
Lasse Dall  1997    532          25.80   
  Odder Svømmeklub  23.59                 
10  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    520          25.99   
  Esbjerg Svømmeklub  24.78                 
11  Niklas Broch Thielemann  1994    504          26.27   
  Sigma Swim Birkerød  26.10                 
12  Magnus Lundgren  1996    487          26.57   
  Køge Svømmeklub  25.20                 
13  Andreas Mårtensson  1997    474          26.81   
  Sigma Swim Allerød  26.18                 
14  Mads Hauge Sørensen  1997    471          26.86   
  Køge Svømmeklub  26.80                 
15  Jelmer Postma  1997    467          26.95   
  Orca Nl  25.33                 
15  Jonas B. Sørensen  1993    467          26.95   
  Roskilde Svømning  25.81                 
17  Timon Wedekind  1996    450          27.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.42                 
18  Hannibal Steenfos  1996    446          27.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.44                 
19  Mathias Marsengo  1997    439          27.51   
  Helsingør Svømmeklub  25.65                 
20  Kasper Leisted Bertelsen  1997    411          28.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.46                 
21  Esben Norup  1996    410          28.14   
  VAT Copenhagen-MK31  27.34                 
22  Patrick Strandlyst  1997    397          28.43   
  Svømmeklubben Opnør  28.01                 
23  Emil Andersen  1992    391          28.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.00                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    607          24.69   
  Lyngby Svømmeklub  24.18                 
Sebastian Tullberg  2000    532          25.80   
  Sigma Swim Birkerød  23.85                 
Giano Grillo  1998    518          26.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  23.99                 
Anton Olsen  1998    503          26.28  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening  24.80                 
Simon Brixner  2000    494          26.45   
  Holbæk Svømme Klub  26.01                 
Anton Borring Andersen  1999    491          26.49   
  Sigma Swim Allerød  24.55                 
Ingi Èór Ólafsson  1999    466          26.96   
  Irb Iceland  27.17                 
Lukas Gustafson  1999    465          26.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.43                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    462          27.04   
  Helsingør Svømmeklub  25.56                 
10  Oliver Kramer Andersen  1999    461          27.06   
  Esbjerg Svømmeklub  26.03                 
11  Julius Munk  2000    458          27.11   
  Helsingør Svømmeklub  27.04                 
12  Daniel Sørensen  1999    452          27.24   
  Swim Team Tåstrup  25.95                 
13  Johan Feld Sørensen  1999    448          27.31   
  Lyngby Svømmeklub  26.49                 
14  Riyan Salem  1998    447          27.34   
  Roskilde Svømning  26.86                 
15  Björgvin Theodór Hilmarsson  1998    445          27.38   
  Irb Iceland  27.16                 
16  Auke Jan Ytsma  1999    442          27.43   
  Orca Nl  27.45                 
17  Jakob Schmidt  1999    425          27.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.86                 
18  Thor Nilsson Pedersen  2000    423          27.84   
  Gladsaxe Idræts Forening  27.24                 
19  Jonas Hyllested  1999    422          27.87   
  Gladsaxe Idræts Forening  27.14                 
20  Mads Rishøj  1999    417          27.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.48                 
21  Gustav Frydensberg  1999    416          28.01   
  Lyngby Svømmeklub  27.68                 
22  Phillip Riis  1998    406          28.23   
  Roskilde Svømning  27.47                 
23  Daniel Dyrved  2000    404          28.27   
  Glostrup Svømme Klub  27.95                 
24  Joakim Palmqvist  1999    398          28.41   
  Roskilde Svømning  27.41                 
25  Jacob Friland  1999    389          28.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.53                 
26  Jens Gustav Nielson  1999    389          28.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.01                 
27  Anders Engtorp Olesen  1999    388          28.65   
  Roskilde Svømning  27.99                 
28  Christopher Toftel Larsen  2000    388          28.66   
  Lyngby Svømmeklub  28.02                 
29  Magnus Havemann  2000    385          28.72   
  Svømmeklubben Opnør  27.32                 
30  Jonas Ejby  2000    377          28.92   
  Nyborg Svømmeklub  28.08                 
31  Christian K. Jensen  2000    371          29.10   
  Sigma Swim Allerød  28.00                 
32  Oliver Schiellerup  2000    368          29.17   
  Sigma Swim Birkerød  27.39                 
33  Daniel Brylov  2000    367          29.18   
  VAT Copenhagen-MK31  28.68                 
34  Victor N Andersen  2000    366          29.21   
  Glostrup Svømme Klub  28.86                 
35  Lucas Dybendal Maack  1999    361          29.36   
  Lyngby Svømmeklub  29.42                 
36  Scott Steenberg  2000    356          29.48   
  Farum Svømmeklub  29.95                 
37  Andreas Norup  1999    341          29.92   
  VAT Copenhagen-MK31  28.42                 
38  Frederik L. Hansen  1999    339          29.98   
  Svømmeklubben Opnør  30.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark