2018-12-14   11:16:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2016, Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:06   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1917-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ida Lindborg  1994    672          27.88   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.26                 
Kristina Thomsen  1991    630          28.49  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening  27.40                 
Nathalie Lindborg  1991    614          28.73   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.45                 
Pernille Juel  1994    592          29.09   
  VAT Copenhagen-MK31  26.90                 
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    569          29.47   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
Nicoline Reinstrup  1998    520          30.38   
  Helsingør Svømmeklub  28.93                 
Anna Brandt Nielsen  1998    513          30.50   
  Lyngby Svømmeklub  28.44                 
Ida Agerbak Trandum  1996    490          30.98   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.86                 
Anne-Sofie Lindblad  1997    483          31.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.50                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    480          31.20   
  Lyngby Svømmeklub  30.07                 
11  Anna Boutrup  1998    462          31.60   
  Sigma Swim Birkerød  31.25                 
12  Frederikke Houen  1998    460          31.63   
  Helsingør Svømmeklub  30.81                 
13  Nanna Drewsen  1998    457          31.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.40                 
14  Marissa Lindemulder  1993    445          31.99   
  Orca Nl  30.81                 
15  Tiina Soukka  1996    437          32.17   
  Roskilde Svømning  30.85                 
16  Silke Meyer  1998    435          32.24   
  Gentofte Svømme Klub  30.42                 
17  Emma Lyngby Larsen  1998    425          32.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.31                 
18  Lærke Viereck  1997    409          32.90   
  Roskilde Svømning  32.71                 
19  Louise Lynæs  1997    400          33.15   
  Holbæk Svømme Klub  30.63                 
20  Josefine Boisen  1996    378          33.76   
  Roskilde Svømning  31.77                 
21  Louise Albrechtsen  1998    354          34.51   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.85                 
22  Veronika Storm  1998    334          35.21   
  Gladsaxe Idræts Forening  31.66                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Josien Wijkhuijs  1999    647          28.24   
  Orca Nl  27.20                 
Vera Staun Hansen  1999    559          29.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.70                 
Jessica Yu Mortensen  2000    543          29.94   
  Lyngby Svømmeklub  28.45                 
Eva Olsen  2000    520          30.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.80                 
Karina Høybye Olesen  2001    493          30.91   
  Nyborg Svømmeklub  30.72                 
Katrine B. Hansen  1999    489          31.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.81                 
Klara Reeh  1999    484          31.10   
  Lyngby Svømmeklub  29.53                 
Sunneva Dögg Friðriksdóttir  1999    482          31.15   
  Irb Iceland  32.21                 
Sophie Amalie Schøn  1999    475          31.30   
  Lyngby Svømmeklub  28.34                 
10  Josefine B. Pedersen  1999    474          31.33   
  VAT Copenhagen-MK31  30.66                 
11  Iben Bak  2001    456          31.72   
  Nyborg Svømmeklub  31.84                 
12  Maria Caroline Krumbak  2000    446          31.96   
  Køge Svømmeklub  31.26                 
13  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    445          31.98   
  Irb Iceland  31.30                 
14  Sylwia Sienkiewicz  1999    442          32.07   
  Irb Iceland  30.96                 
15  Sandra Ósk Elíasdóttir  1999    439          32.12   
  Irb Iceland  32.48                 
16  Nikoline Nielsen  2001    425          32.48   
  Holbæk Svømme Klub  32.23                 
17  Cassandra Thimmer  1999    422          32.57   
  Gentofte Svømme Klub  31.53                 
18  Mille Bruun Høvring  2001    414          32.77   
  VAT Copenhagen-MK31  31.93                 
19  Amanda Egerod Lund  2000    410          32.87   
  Sigma Swim Allerød  33.29                 
20  Nicole Bennetsen  2000    409          32.89   
  Gentofte Svømme Klub  31.18                 
21  Clara Marott Schelde  2000    403          33.07   
  Farum Svømmeklub  31.71                 
22  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000    399          33.16   
  Irb Iceland  32.03                 
23  Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    393          33.34   
  Irb Iceland  33.62                 
24  Sarah Sejr Aagaard  2000    392          33.37   
  Farum Svømmeklub  33.18                 
25  Katrine Tetzschner Madsen  2000    383          33.63   
  Gladsaxe Idræts Forening  30.31                 
26  Freja A. Skov  2000    378          33.77   
  Helsingør Svømmeklub  34.50                 
27  Regitze Munch Nielsen  2000    377          33.79   
  VAT Copenhagen-MK31  31.62                 
28  Louise Engelhardt Christiansen  2001    373          33.93   
  Lyngby Svømmeklub  33.68                 
29  Andrea M. Lang Bolvig  2000    363          34.22   
  Sigma Swim Birkerød  33.03                 
30  Julie Henriksen  2000    360          34.32   
  Esbjerg Svømmeklub  32.92                 
31  Svanfríður Steingrímsdóttir  1999    346          34.79   
  Irb Iceland  34.72                 
32  Klaudia Malesa  2001    341          34.95   
  Irb Iceland  34.15                 
33  Sarah Aarslew Jensen  2000    325          35.52   
  Køge Svømmeklub  35.60                 
34  Karoline Kjær  2000    317          35.81   
  Køge Svømmeklub  34.99                 
35  Carolina Sahl Rasmussen  2001    313          35.96   
  Farum Svømmeklub  34.58                 
36  Ida Sund  2000    237          39.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.27                 
37  Ditte Petersen  1999    192          42.30   
  Svømmeklubben Opnør  41.22                 
38  Emma Bodum  2001    185          42.81   
  Svømmeklubben Opnør  41.56                 
39  Victoria F. Mikkelsen  2001    170          44.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  48.59                 
40  Marie Lunding Nielsen  2001    145          46.46   
  Svømmeklubben Opnør  45.61                 
41  Emilie Fischer  2001    142          46.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.86                 
Julie Thaarup Wulff  2000              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  37.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark