Tulokset Arena Lyngby Open 2016, Trongården
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 578 | 1:00.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 482 | 1:04.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.18 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 457 | 1:05.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.63 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 452 | 1:05.97 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:06.62 | |||||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | 402 | 1:08.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
6 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 398 | 1:08.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | 395 | 1:09.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 391 | 1:09.23 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.68 | |||||||||
9 | Rasmus Thilleman | 2001 | 386 | 1:09.55 | ||||||
A6 | 1:11.24 | |||||||||
10 | August Becktor | 2001 | 367 | 1:10.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.42 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 365 | 1:10.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.59 | |||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 357 | 1:11.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.22 | |||||||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | 351 | 1:11.77 | ||||||
A6 | 1:11.66 | |||||||||
14 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 337 | 1:12.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.72 | |||||||||
15 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 335 | 1:12.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.16 | |||||||||
16 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 325 | 1:13.68 | ||||||
A6 | 1:16.72 | |||||||||
17 | Silas Bøjsen | 2002 | 317 | 1:14.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
18 | Mingus Okkerholm | 2002 | 316 | 1:14.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
19 | Jannick Hagensen | 2001 | 315 | 1:14.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.82 | |||||||||
20 | Lucas Reüter | 2002 | 311 | 1:14.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
21 | Thomas Langvad | 2002 | 295 | 1:16.02 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:14.90 | |||||||||
22 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 294 | 1:16.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.45 | |||||||||
23 | Oliver Skadhauge | 2002 | 289 | 1:16.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.63 | |||||||||
24 | Christopher H. Brown | 2002 | 287 | 1:16.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.69 | |||||||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | 278 | 1:17.54 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:16.91 | |||||||||
26 | Frederik Pedersen | 2002 | 264 | 1:18.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.39 | |||||||||
27 | Michael Elliks | 2002 | 263 | 1:18.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.95 | |||||||||
28 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 256 | 1:19.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.42 | |||||||||
29 | Sebastian Bonde | 2002 | 253 | 1:20.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.45 | |||||||||
30 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 244 | 1:21.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.00 | |||||||||
31 | Simon Bergendorff | 2002 | 223 | 1:23.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.10 | |||||||||
32 | Hjalte Andersen | 2002 | 213 | 1:24.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:23.93 | |||||||||
33 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 188 | 1:28.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
34 | Tom Hoflic | 2002 | 169 | 1:31.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.46 | |||||||||
35 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 147 | 1:35.86 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.93 | |||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.64 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | DSQ | afsl. på mave v 50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.43 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 425 | 1:07.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.36 | |||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 311 | 1:14.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.80 | |||||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | 308 | 1:15.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 298 | 1:15.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 270 | 1:18.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.40 | |||||||||
6 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 268 | 1:18.55 | ||||||
A6 | 1:19.83 | |||||||||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 268 | 1:18.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.76 | |||||||||
8 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 262 | 1:19.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | 248 | 1:20.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
10 | Oliver Sperling | 2004 | 230 | 1:22.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | 227 | 1:23.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.59 | |||||||||
12 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 225 | 1:23.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.91 | |||||||||
13 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 224 | 1:23.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.46 | |||||||||
14 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 219 | 1:23.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.27 | |||||||||
15 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 218 | 1:24.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
16 | Asger Johansen | 2003 | 212 | 1:24.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
17 | Jeppe Wagner | 2003 | 211 | 1:25.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:22.92 | |||||||||
18 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 191 | 1:27.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.05 | |||||||||
19 | Oliver Madsen | 2003 | 190 | 1:28.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
20 | Andreas Pedersen | 2003 | 184 | 1:28.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.59 | |||||||||
21 | Niels Døssing | 2003 | 184 | 1:28.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:30.61 | |||||||||
22 | Malte Hjalholt | 2003 | 180 | 1:29.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:35.65 | |||||||||
23 | Michael Halck | 2004 | 178 | 1:30.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
24 | Penghao Ji | 2003 | 177 | 1:30.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.69 | |||||||||
25 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 168 | 1:31.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.45 | |||||||||
26 | Ikaros Volianitis | 2004 | 138 | 1:37.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.74 | |||||||||
27 | Johannes Schick | 2003 | 107 | 1:46.47 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:00.00 | |||||||||
28 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 101 | 1:48.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.94 | |||||||||
29 | Asger Dahl Busch | 2005 | 92 | 1:52.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.15 | |||||||||
30 | Alexander Asmussen | 2004 | 81 | 1:56.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:03.86 | |||||||||
31 | Adam Saxkjær | 2006 | 71 | 2:02.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.93 | |||||||||
- | Frederik Holkmann Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Jan Zhurbenko | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
- | Christian Kjær Bollesen | 2005 | DNF | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |