2020-02-17   19:43:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  08 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  05:44   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    47.36  1:39.21  2:31.59    3:23.54   
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK    47.63  1:40.76  2:34.65    3:25.86   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    51.05  1:47.21  2:43.44    3:36.29   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    52.85  1:48.36  2:43.95    3:37.10   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    51.51  1:46.40  2:45.32    3:43.06   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    55.48  1:58.34  2:59.18    3:58.94   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    1:00.51  2:10.08  3:21.19    4:30.03   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    37.93  1:20.17  2:03.06    2:46.00   
Alessandro de Castro  2002  Vest-Brøndby    42.03  1:27.83  2:14.03    2:58.97   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    41.10  1:28.70  2:17.83    3:03.06   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    42.51  1:30.39  2:18.79    3:07.07   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    43.79  1:33.59  2:22.86    3:10.20   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    44.13  1:33.51  2:23.76    3:11.77   
Harald Franck  2003  Næstved IF    42.90  1:33.29  2:23.90    3:13.81   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    44.65  1:34.34  2:25.01    3:15.52   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub    44.62  1:36.30  2:30.24    3:23.16   
10  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    47.47  1:40.78  2:35.49    3:28.19   
11  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF    49.48  1:45.64  2:42.91    3:37.35   
12  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    50.64  1:47.65  2:46.41    3:44.87   
13  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    53.60  1:54.20  2:53.44    3:51.45   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    37.19  1:19.90  2:03.71    2:47.91   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    40.53  1:25.74  2:10.92    2:55.03   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning    43.50  1:31.67  2:22.17    3:11.80   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby            DNS   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    34.20  1:12.00  1:50.26    2:28.71   
Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning    34.29  1:13.85  1:54.31    2:34.77   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    34.21  1:14.03  1:54.82    2:36.25   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    35.76  1:16.38  1:58.20    2:40.03   
Jonas Uglebjerg  1997  Kalundborg SK    38.94  1:22.01  2:06.34    2:50.93   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    41.98  1:27.74  2:14.00    2:59.73   
Gustav Petersen  1996  Odsherred Svømmeklub    43.32  1:33.48  2:25.53    3:15.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  05:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark