Resultat för Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:49 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 650 | 30.33 | 1:06.30 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 617 | 32.56 | 1:07.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 615 | 32.27 | 1:07.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 604 | 32.05 | 1:07.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 604 | 31.26 | 1:07.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 590 | 32.04 | 1:08.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 568 | 31.53 | 1:09.33 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 561 | 32.97 | 1:09.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Sloth Holm | 2001 | 537 | 33.17 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 537 | 32.69 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 533 | 32.50 | 1:10.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mari Hals | 1997 | 521 | 33.52 | 1:11.39 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Kathrin Poulsen | 2000 | 516 | 32.17 | 1:11.61 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 514 | 32.65 | 1:11.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 506 | 33.08 | 1:12.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Emma A Andersen | 2000 | 501 | 33.29 | 1:12.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Søe Beith | 1996 | 490 | 34.37 | 1:12.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Gertz | 2001 | 489 | 35.11 | 1:12.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 489 | 35.34 | 1:12.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 487 | 33.84 | 1:13.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Christensen | 1999 | 481 | 33.63 | 1:13.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 476 | 36.03 | 1:13.56 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Nielsen | 1999 | 476 | 33.58 | 1:13.57 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Kjær | 1999 | 468 | 33.79 | 1:13.96 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | 467 | 33.55 | 1:14.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 453 | 34.45 | 1:14.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Nanna Rolle | 2000 | 450 | 36.06 | 1:14.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Signe Villumsen | 2001 | 449 | 34.38 | 1:14.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 440 | 35.44 | 1:15.52 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | 433 | 35.67 | 1:15.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 415 | 36.11 | 1:17.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
32 | Signe Rosendal | 2000 | 414 | 34.73 | 1:17.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 412 | 36.02 | 1:17.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne T. Nielsen | 1996 | 393 | 37.51 | 1:18.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
35 | Karoline Nielsen | 1997 | 386 | 36.43 | 1:18.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 386 | 35.28 | 1:18.87 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 385 | 35.61 | 1:18.94 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
38 | Kirstine Frandsen | 2001 | 376 | 35.64 | 1:19.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
39 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 374 | 36.92 | 1:19.68 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
40 | Anna Sarauw | 2001 | 353 | 38.26 | 1:21.27 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
41 | Laura Christensen | 1997 | 335 | 38.30 | 1:22.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Frida B. Nielsen | 2001 | 319 | 38.62 | 1:24.06 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
43 | Linn Helen Langvad Johansen | 2001 | 318 | 36.41 | 1:24.09 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
44 | Freja Brogaard | 1999 | 310 | 40.91 | 1:24.83 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
45 | Marthe Bratland | 2001 | 294 | 41.23 | 1:26.35 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
46 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | 280 | 42.78 | 1:27.75 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
47 | Siri Madelen Boldvik | 2001 | 274 | 40.79 | 1:28.45 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 273 | 41.12 | 1:28.52 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
49 | Sofie Nielsen | 2001 | 264 | 42.46 | 1:29.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
50 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 219 | 42.65 | 1:35.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
51 | Mette Louise Jensen | 2001 | 213 | 44.28 | 1:36.07 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
52 | Julie Kramer | 2000 | 196 | 48.79 | 1:38.76 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
53 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | 95 | 57.91 | 2:05.81 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Hannah Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Selma Bruun | 2001 | DSQ | ej rygl. v/vend 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 533 | 32.75 | 1:10.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 508 | 32.65 | 1:11.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victoria Pallesen | 2002 | 494 | 34.22 | 1:12.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 475 | 35.17 | 1:13.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 461 | 32.74 | 1:14.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Lea Serup Schøn | 2002 | 460 | 34.71 | 1:14.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Søe Bach | 2002 | 448 | 34.64 | 1:15.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida S Olesen | 2003 | 444 | 34.86 | 1:15.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | 442 | 33.64 | 1:15.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 411 | 38.09 | 1:17.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 364 | 36.32 | 1:20.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 357 | 38.13 | 1:20.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Marta Woroniecka | 2003 | 343 | 38.32 | 1:22.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 333 | 39.75 | 1:22.82 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 330 | 39.29 | 1:23.10 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Væver | 2002 | 328 | 37.64 | 1:23.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Emma Rasmussen | 2002 | 324 | 39.54 | 1:23.58 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Michelle Philipsen | 2003 | 324 | 37.08 | 1:23.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 313 | 38.01 | 1:24.54 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Iversen | 2003 | 302 | 40.06 | 1:25.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Rom Weikert | 2002 | 296 | 39.16 | 1:26.13 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
22 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 296 | 41.25 | 1:26.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 292 | 40.83 | 1:26.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 289 | 42.30 | 1:26.80 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
25 | Serena Phuong-My Nguyen | 2002 | 264 | 39.43 | 1:29.52 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Nikoline V Gallop | 2003 | 257 | 41.10 | 1:30.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | 253 | 42.84 | 1:30.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 249 | 42.08 | 1:31.20 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Klara H. Rasmussen | 2003 | 238 | 38.76 | 1:32.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 237 | 43.59 | 1:32.75 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 237 | 41.72 | 1:32.77 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
32 | Stine Bergeli | 2003 | 235 | 43.56 | 1:33.04 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 207 | 44.80 | 1:37.10 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
34 | Line Mygdam | 2003 | 197 | 48.81 | 1:38.60 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
35 | Louise Høeg | 2003 | 194 | 46.59 | 1:39.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilia Nielsen | 2003 | 175 | 48.04 | 1:42.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Sisse Ø. Press | 2003 | 173 | 49.68 | 1:42.97 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emma Nonbye | 2003 | 167 | 49.26 | 1:44.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalije Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Sara Falch | 2002 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Bak | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 331 | 38.68 | 1:23.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 327 | 38.95 | 1:23.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Dyrman | 2004 | 310 | 40.27 | 1:24.80 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 305 | 41.27 | 1:25.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 289 | 40.28 | 1:26.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 280 | 39.57 | 1:27.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 280 | 42.08 | 1:27.75 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Laura S. Olesen | 2005 | 260 | 42.14 | 1:29.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Friborg | 2004 | 255 | 40.70 | 1:30.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Louise Lie Thisted | 2005 | 233 | 40.89 | 1:33.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frida Lind | 2004 | 232 | 40.21 | 1:33.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kristine Vestergaard | 2005 | 231 | 44.09 | 1:33.50 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 230 | 45.02 | 1:33.66 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 227 | 43.85 | 1:34.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jazmin Jensen | 2005 | 224 | 43.05 | 1:34.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 210 | 44.64 | 1:36.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 204 | 44.69 | 1:37.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Bager | 2005 | 200 | 44.15 | 1:38.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 196 | 46.21 | 1:38.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Holm Pedersen | 2005 | 191 | 47.93 | 1:39.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 180 | 46.08 | 1:41.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 179 | 49.16 | 1:41.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 172 | 50.36 | 1:43.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Karoline Iversen | 2005 | 167 | 48.61 | 1:44.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 162 | 53.02 | 1:45.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Nyholm | 2004 | 161 | 52.35 | 1:45.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anne Laustsen | 2005 | 145 | 50.63 | 1:49.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
28 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 126 | 56.70 | 1:54.52 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Jensen | 2005 | 126 | 52.24 | 1:54.56 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 101 | 55.85 | 2:03.08 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kathrine Nonbye | 2004 | 82 | 59.39 | 2:12.04 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Worm | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Maja M S Sørensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:49 |