Tulokset Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 615 | 30.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 575 | 30.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 565 | 31.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 563 | 31.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Otilie Aasland | 1999 | 555 | 31.26 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 554 | 31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 524 | 31.86 | MD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lenette Nielsen | 1997 | 524 | 31.86 | MD1 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | 514 | 32.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 514 | 32.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 495 | 32.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | 490 | 32.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asta Blanch | 1996 | 485 | 32.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Bodilsen | 2001 | 484 | 32.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Line Sloth Holm | 2001 | 475 | 32.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 475 | 32.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Ottesen | 2000 | 467 | 33.11 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Emma A Andersen | 2000 | 461 | 33.26 | MD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 461 | 33.26 | MD1 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 458 | 33.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine Kristensen | 1997 | 454 | 33.42 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 451 | 33.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 449 | 33.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Thomsen | 1999 | 438 | 33.83 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | 434 | 33.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Selma Bruun | 2001 | 431 | 34.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Smilla Lyhne | 2000 | 423 | 34.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 419 | 34.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sibel Simonsen | 2001 | 419 | 34.33 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
30 | Camilla Johannesen | 1999 | 418 | 34.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Caroline Christensen | 1999 | 411 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
32 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 409 | 34.62 | MD1 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anna Mathiesen | 2000 | 397 | 34.95 | MD1 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 397 | 34.95 | MD2 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
35 | Cecilie Dalgas | 2000 | 395 | 35.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 388 | 35.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Anne Nielsen | 1999 | 386 | 35.29 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nete Lund Madsen | 2001 | 376 | 35.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Liv Hingeberg | 2001 | 366 | 35.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Rosendal | 2000 | 358 | 36.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
41 | Simone Østergaard | 2000 | 326 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Maria Rye | 2001 | 299 | 38.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
43 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 292 | 38.70 | OD2 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
44 | Laura Christensen | 1997 | 268 | 39.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
45 | Christine Skouboe | 1997 | 260 | 40.25 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
46 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 236 | 41.55 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Siri Madelen Boldvik | 2001 | 229 | 41.98 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 227 | 42.07 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
49 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 173 | 46.09 | ||||||
Stidsholt IF | ||||||||||
50 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | 98 | 55.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 467 | 33.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 463 | 33.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 462 | 33.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 454 | 33.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 425 | 34.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 412 | 34.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 411 | 34.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 411 | 34.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 409 | 34.62 | MD2 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 350 | 36.44 | OD1 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Philipsen | 2003 | 350 | 36.44 | OD2 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Cecilie Væver | 2002 | 347 | 36.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 343 | 36.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Rasmussen | 2002 | 329 | 37.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 296 | 38.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | 281 | 39.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Serena Phuong-My Nguyen | 2002 | 260 | 40.22 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Nikoline V Gallop | 2003 | 253 | 40.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 216 | 42.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 213 | 43.01 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Stine Bergeli | 2003 | 202 | 43.80 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 185 | 45.05 | OD1 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene Mach | 2002 | 185 | 45.05 | OD1 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Louise Høeg | 2003 | 185 | 45.05 | OD1 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sisse Ø. Press | 2003 | 161 | 47.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Sabroe | 2002 | 129 | 50.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Lærke Als | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sara Falch | 2002 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 316 | 37.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 292 | 38.70 | OD3 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Hassing | 2004 | 292 | 38.70 | OD1 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Mathilde Bager | 2005 | 195 | 44.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Iversen | 2005 | 163 | 46.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Martens Christensen | 2004 | 147 | 48.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Line Gjeldstrup | 2006 | 142 | 49.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 137 | 49.78 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Nyholm | 2004 | 131 | 50.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 121 | 51.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kathrine Nonbye | 2004 | 107 | 54.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara R. Boesen | 2005 | DSQ | 3 armtag vend. 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |