Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 653 | 28.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 585 | 29.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 581 | 29.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 577 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 571 | 29.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 566 | 29.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 561 | 29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asta Blanch | 1996 | 538 | 29.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mari Hals | 1997 | 514 | 30.43 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Lenette Nielsen | 1997 | 510 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Kathrin Poulsen | 2000 | 504 | 30.62 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 503 | 30.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | 492 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Matilde Bodilsen | 2001 | 482 | 31.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 479 | 31.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Louise Sørensen | 2000 | 477 | 31.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Villumsen | 2001 | 465 | 31.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 464 | 31.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 459 | 31.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | 454 | 31.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 453 | 31.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Marie Eske | 1999 | 440 | 32.04 | MD2 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Rebecca Pallesen | 2000 | 432 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anette Poulsen | 1999 | 432 | 32.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Thomsen | 1999 | 431 | 32.27 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
26 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 430 | 32.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Ottesen | 2000 | 423 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Line Gertz | 2001 | 415 | 32.67 | OD1 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Maja Meinert | 2001 | 415 | 32.67 | OD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Signe Rosendal | 2000 | 412 | 32.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 408 | 32.86 | OD1 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Katrine Kristensen | 1997 | 408 | 32.86 | OD2 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
33 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 392 | 33.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 386 | 33.47 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Stine Nerland | 2001 | 369 | 33.97 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 369 | 33.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Linn Helen Langvad Johansen | 2001 | 367 | 34.05 | MD1 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 367 | 34.05 | MD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nanna Rolle | 2000 | 364 | 34.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Thale Berggren | 1997 | 350 | 34.57 | MD1 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Nete Lund Madsen | 2001 | 350 | 34.57 | MD2 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Karoline Nielsen | 1997 | 340 | 34.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Maria Kornum | 2001 | 327 | 35.37 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
44 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 311 | 35.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anna Sarauw | 2001 | 280 | 37.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
46 | Laura Christensen | 1997 | 232 | 39.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 212 | 40.88 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Marthe Bratland | 2001 | 211 | 40.93 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
49 | Siri Madelen Boldvik | 2001 | 187 | 42.62 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
50 | Julie Kramer | 2000 | 100 | 52.43 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
51 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | 48 | 1:06.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Christine Skouboe | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 440 | 32.04 | MD1 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 418 | 32.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victoria Pallesen | 2002 | 410 | 32.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 387 | 33.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 373 | 33.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 356 | 34.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 332 | 35.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 317 | 35.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 307 | 36.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | 292 | 36.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 290 | 36.82 | MD2 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | 282 | 37.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 278 | 37.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Væver | 2002 | 271 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Klara H. Rasmussen | 2003 | 254 | 38.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 225 | 40.05 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 225 | 40.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 223 | 40.18 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Serena Phuong-My Nguyen | 2002 | 206 | 41.22 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Helene Mach | 2002 | 193 | 42.15 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Lone Østmo Halfdansen | 2002 | 182 | 42.98 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Emilia Nielsen | 2003 | 163 | 44.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Charlotte Hennum Steenberg | 2003 | 161 | 44.79 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Stine Bergeli | 2003 | 132 | 47.88 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Emma Nonbye | 2003 | 129 | 48.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Falch | 2002 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | 290 | 36.82 | MD1 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 237 | 39.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Hassing | 2004 | 218 | 40.49 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Jazmin Jensen | 2005 | 170 | 43.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 169 | 44.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | 159 | 44.94 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 142 | 46.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 142 | 46.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Bager | 2005 | 137 | 47.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja M S Sørensen | 2004 | 115 | 50.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Iversen | 2005 | 93 | 53.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Høgh | 2005 | 81 | 56.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 70 | 59.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |