Results for Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
31.65 |
1:06.03 |
1:42.09 |
|
2:18.79 |
|
2 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
31.98 |
1:07.07 |
1:43.90 |
|
2:20.81 |
|
3 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.21 |
1:09.77 |
1:46.12 |
|
2:21.52 |
|
4 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
32.39 |
1:08.16 |
1:45.68 |
|
2:23.55 |
|
5 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
32.40 |
1:08.57 |
1:46.85 |
|
2:25.33 |
|
6 |
Maria Eriksson |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.02 |
1:48.31 |
|
2:27.23 |
|
7 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
34.49 |
1:12.44 |
1:51.56 |
|
2:29.10 |
|
8 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
34.31 |
1:13.10 |
1:53.88 |
|
2:33.45 |
|
- |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
30.14 |
1:02.64 |
1:36.72 |
|
2:10.59 |
|
2 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.48 |
1:05.18 |
1:38.87 |
|
2:11.86 |
|
3 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.24 |
1:05.38 |
1:40.16 |
|
2:13.88 |
|
4 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.84 |
1:40.88 |
|
2:14.51 |
|
5 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.20 |
1:05.15 |
1:40.19 |
|
2:15.05 |
|
6 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.20 |
1:06.94 |
1:42.57 |
|
2:17.25 |
|
7 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.11 |
1:07.30 |
1:43.83 |
|
2:19.93 |
|
8 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.00 |
1:08.50 |
1:44.38 |
|
2:20.58 |
|
9 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
32.78 |
1:08.91 |
1:45.77 |
|
2:21.69 |
|
10 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
32.84 |
1:09.02 |
1:46.67 |
|
2:24.28 |
|
11 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.57 |
1:49.65 |
|
2:26.01 |
|
12 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.09 |
1:09.76 |
1:48.98 |
|
2:26.18 |
|
13 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.66 |
1:12.05 |
1:50.95 |
|
2:27.81 |
|
14 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.17 |
1:13.41 |
1:51.41 |
|
2:28.89 |
|
15 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.51 |
1:13.10 |
1:52.40 |
|
2:30.97 |
|
16 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.84 |
1:13.80 |
1:53.73 |
|
2:33.09 |
|
17 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.59 |
1:15.45 |
1:56.59 |
|
2:36.65 |
|
18 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.31 |
1:17.80 |
1:59.98 |
|
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
31.62 |
1:05.50 |
1:41.01 |
|
2:16.01 |
|
2 |
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
31.39 |
1:05.93 |
1:41.90 |
|
2:16.03 |
|
3 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.24 |
1:07.16 |
1:42.03 |
|
2:16.77 |
|
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.27 |
1:06.67 |
1:42.68 |
|
2:16.98 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.41 |
1:08.61 |
1:44.91 |
|
2:19.69 |
|
6 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.22 |
1:07.78 |
1:44.52 |
|
2:19.75 |
|
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.57 |
1:08.50 |
1:44.77 |
|
2:20.61 |
|
8 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
32.02 |
1:08.42 |
1:45.29 |
|
2:21.33 |
|
9 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
32.27 |
1:08.70 |
1:46.13 |
|
2:21.83 |
|
10 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.52 |
1:10.55 |
1:47.37 |
|
2:23.46 |
|
11 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.16 |
1:09.68 |
1:47.60 |
|
2:25.28 |
|
12 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.29 |
1:08.81 |
1:47.64 |
|
2:25.52 |
|
13 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
34.14 |
1:11.09 |
1:48.74 |
|
2:25.68 |
|
14 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
32.45 |
1:09.96 |
1:47.63 |
|
2:25.91 |
|
15 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
34.17 |
1:11.04 |
1:49.77 |
|
2:27.47 |
|
16 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
Täby Sim |
|
34.28 |
1:12.63 |
1:51.22 |
|
2:28.94 |
|
17 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
33.91 |
1:12.34 |
1:52.16 |
|
2:30.92 |
|
18 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
34.54 |
1:12.60 |
1:52.72 |
|
2:31.89 |
|
19 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
36.09 |
1:15.65 |
1:56.10 |
|
2:34.21 |
|
20 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
37.19 |
1:19.08 |
2:03.14 |
|
2:43.97 |
|
21 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:20.34 |
2:04.74 |
|
2:46.71 |
|
22 |
Sabina Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
37.85 |
1:21.76 |
2:09.43 |
|
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
31.12 |
1:05.68 |
1:41.64 |
|
2:15.84 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.59 |
1:41.79 |
|
2:17.29 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.98 |
1:07.34 |
1:43.20 |
|
2:18.63 |
|
4 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.93 |
1:06.82 |
1:44.33 |
|
2:21.54 |
|
5 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
33.09 |
1:08.14 |
1:45.29 |
|
2:22.26 |
|
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
33.16 |
1:10.16 |
1:48.19 |
|
2:25.19 |
|
7 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.58 |
1:08.83 |
1:47.17 |
|
2:25.69 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.31 |
1:10.12 |
1:48.26 |
|
2:26.15 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.74 |
1:09.21 |
1:48.45 |
|
2:26.81 |
|
10 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.71 |
1:12.88 |
1:52.43 |
|
2:30.56 |
|
11 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.24 |
1:12.33 |
1:51.72 |
|
2:30.57 |
|
12 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.22 |
1:11.72 |
1:51.03 |
|
2:31.55 |
|
13 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
32.26 |
1:10.48 |
1:51.19 |
|
2:32.12 |
|
14 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.55 |
1:15.55 |
1:56.07 |
|
2:33.46 |
|
15 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.61 |
1:12.87 |
1:53.87 |
|
2:34.22 |
|
16 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.79 |
1:14.22 |
1:54.92 |
|
2:34.79 |
|
17 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
35.57 |
1:14.97 |
1:55.80 |
|
2:34.86 |
|
18 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.31 |
1:14.45 |
1:55.93 |
|
2:36.47 |
|
19 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.41 |
1:17.48 |
1:59.75 |
|
2:37.44 |
|
20 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.19 |
1:13.91 |
1:56.27 |
|
2:37.78 |
|
21 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.31 |
1:16.36 |
1:57.20 |
|
2:37.80 |
|
22 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.22 |
1:16.67 |
1:58.39 |
|
2:38.21 |
|
23 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.30 |
1:15.66 |
1:57.45 |
|
2:38.51 |
|
24 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.00 |
1:16.77 |
1:59.03 |
|
2:39.14 |
|
25 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.13 |
1:17.55 |
1:59.88 |
|
2:39.62 |
|
26 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.01 |
1:17.89 |
2:01.37 |
|
2:42.10 |
|
27 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.75 |
1:16.59 |
1:59.92 |
|
2:43.39 |
|
28 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.40 |
1:21.78 |
2:05.48 |
|
2:44.74 |
|
29 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.93 |
1:18.40 |
2:02.16 |
|
2:44.75 |
|
30 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.49 |
2:05.74 |
|
2:44.97 |
|
31 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
38.13 |
1:20.86 |
2:03.93 |
|
2:46.05 |
|
32 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.24 |
1:18.36 |
2:04.06 |
|
2:46.70 |
|
33 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
37.31 |
1:21.10 |
2:06.05 |
|
2:48.20 |
|
34 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
38.29 |
1:21.29 |
2:06.16 |
|
2:48.94 |
|
35 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.23 |
2:09.65 |
|
2:52.59 |
|
36 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
37.93 |
1:22.99 |
2:09.07 |
|
2:53.44 |
|
37 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
39.64 |
1:24.02 |
2:10.72 |
|
2:54.72 |
|
38 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.74 |
1:27.51 |
2:12.80 |
|
2:55.43 |
|
39 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.69 |
1:25.00 |
2:12.32 |
|
2:55.69 |
|
40 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.78 |
1:27.14 |
2:15.43 |
|
2:57.56 |
|
41 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.60 |
1:24.22 |
2:12.46 |
|
2:58.85 |
|
42 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
41.88 |
1:28.09 |
2:16.18 |
|
3:01.22 |
|
43 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.83 |
1:27.29 |
2:14.92 |
|
3:01.30 |
|
44 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.52 |
1:28.58 |
2:16.96 |
|
3:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:44 |
|