Resultat för Sparbanken Skåne Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Ystad TV Antenn & Service |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ystads SS Damer Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:05.99 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 34.35 | 1:07.32 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.66 | 1:36.98 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 29.01 | 2:05.99 | |||||||
2 | Ystads SS Damer Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:14.91 | ||||||
Emma Stanciu | 2000 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 36.75 | 1:11.68 | |||||||
Hanna Björnsdotter | 2002 | 33.89 | 1:45.57 | |||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 29.34 | 2:14.91 | |||||||
3 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 2:16.32 | ||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Felicia Schubert | 2001 | 37.91 | 1:14.64 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 32.82 | 1:47.46 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.86 | 2:16.32 | |||||||
4 | Ystads SS Damer Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:29.72 | ||||||
Sara Melgar | 2002 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Julia Frederiksen | 2001 | 38.91 | 1:17.25 | |||||||
Sonja Persson | 2001 | 38.38 | 1:55.63 | |||||||
Hilma Mårtensson | 2003 | 34.09 | 2:29.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Flamsprutarna |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 1:52.83 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 31.37 | 59.25 | |||||||
Lars Hallberg | 2001 | 28.68 | 1:27.93 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 24.90 | 1:52.83 | |||||||
2 | Ystads SS Herrar Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:58.64 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 32.63 | 1:03.28 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 28.61 | 1:31.89 | |||||||
Felix Hansson | 2000 | 26.75 | 1:58.64 | |||||||
3 | Ystads SS Herrar Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:04.75 | ||||||
Anton Jansson | 2002 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 33.41 | 1:08.11 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 28.83 | 1:36.94 | |||||||
Herman Nilsson | 2002 | 27.81 | 2:04.75 | |||||||
4 | Ystads SS Herrar Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:26.70 | ||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Martin Stoltz | 2000 | 37.97 | 1:15.68 | |||||||
Axel Björnsson | 2005 | |||||||||
Melker Svensson | 2002 | 2:26.70 | 2:26.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:07 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Bosses Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.05 | ||||||
2 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.27 | ||||||
3 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.43 | ||||||
4 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 37.56 | ||||||
5 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.78 | ||||||
6 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 38.48 | ||||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.79 | ||||||
8 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.43 | ||||||
9 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.94 | ||||||
10 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.50 | ||||||
11 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.53 | ||||||
12 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.42 | ||||||
13 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.48 | ||||||
14 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.25 | ||||||
15 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.94 | ||||||
16 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.04 | ||||||
17 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.16 | ||||||
18 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.84 | ||||||
19 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 45.19 | ||||||
20 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.41 | ||||||
21 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 45.63 | ||||||
22 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 45.65 | ||||||
23 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.66 | ||||||
24 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.89 | ||||||
25 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.92 | ||||||
26 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 46.23 | ||||||
27 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.30 | ||||||
28 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.71 | ||||||
29 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.12 | ||||||
30 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 48.06 | ||||||
31 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 49.47 | ||||||
32 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.94 | ||||||
33 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 54.59 | ||||||
34 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.02 | ||||||
- | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:07 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:07 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Roomexpo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.45 | ||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.32 | ||||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.33 | ||||||
4 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.01 | ||||||
4 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.01 | ||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.24 | ||||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.62 | ||||||
8 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.39 | ||||||
9 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.02 | ||||||
10 | Oliver Bengtsson | 2001 | Föreningen Österlen Sim | 43.50 | ||||||
11 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 44.04 | ||||||
12 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.50 | ||||||
13 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 45.63 | ||||||
14 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 46.85 | ||||||
15 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.11 | ||||||
16 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.19 | ||||||
17 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 48.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:07 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:08 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Sumatobi |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.37 | ||||||
2 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 28.81 | ||||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.23 | ||||||
4 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.25 | ||||||
5 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.39 | ||||||
6 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.43 | ||||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.67 | ||||||
8 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.72 | ||||||
9 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 29.96 | ||||||
10 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 30.04 | ||||||
11 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.22 | ||||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.22 | ||||||
13 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.60 | ||||||
14 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.71 | ||||||
15 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.77 | ||||||
16 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.89 | ||||||
17 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 32.28 | ||||||
18 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.39 | ||||||
19 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.40 | ||||||
20 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.49 | ||||||
21 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 32.59 | ||||||
22 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 33.21 | ||||||
23 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 33.56 | ||||||
24 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.70 | ||||||
25 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.73 | ||||||
26 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.83 | ||||||
27 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.91 | ||||||
28 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.41 | ||||||
29 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 34.51 | ||||||
30 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 34.99 | ||||||
31 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.20 | ||||||
32 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.48 | ||||||
33 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.81 | ||||||
34 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.88 | ||||||
35 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 35.94 | ||||||
36 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.16 | ||||||
37 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.17 | ||||||
38 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.19 | ||||||
39 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.76 | ||||||
40 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.14 | ||||||
41 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.34 | ||||||
42 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.47 | ||||||
43 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.95 | ||||||
44 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 40.53 | ||||||
45 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.37 | ||||||
46 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:08 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Contentus AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.08 | ||||||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.39 | ||||||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.95 | ||||||
4 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.65 | ||||||
5 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 26.75 | ||||||
6 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 27.24 | ||||||
7 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.40 | ||||||
8 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 27.63 | ||||||
9 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 28.07 | ||||||
10 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.30 | ||||||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.50 | ||||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.95 | ||||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.45 | ||||||
14 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.66 | ||||||
15 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.56 | ||||||
16 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.96 | ||||||
17 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.16 | ||||||
18 | Oliver Bengtsson | 2001 | Föreningen Österlen Sim | 33.10 | ||||||
19 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.32 | ||||||
20 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 33.99 | ||||||
21 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.03 | ||||||
22 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.04 | ||||||
23 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.09 | ||||||
24 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.98 | ||||||
25 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 35.33 | ||||||
26 | Benjamin Isaksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.27 | ||||||
27 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 37.02 | ||||||
28 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 37.08 | ||||||
29 | Hugo Silfverberg | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.96 | ||||||
30 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:08 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: S.Anderssons Rörinstall |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.76 | ||||||
2 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.41 | ||||||
3 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.57 | ||||||
4 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.11 | ||||||
5 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 32.28 | ||||||
6 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.41 | ||||||
7 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.07 | ||||||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.10 | ||||||
9 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.90 | ||||||
10 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.56 | ||||||
11 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 35.92 | ||||||
12 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 35.96 | ||||||
13 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.23 | ||||||
14 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.28 | ||||||
15 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.36 | ||||||
16 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.60 | ||||||
17 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.69 | ||||||
18 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.78 | ||||||
19 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.94 | ||||||
20 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.01 | ||||||
20 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.01 | ||||||
22 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.19 | ||||||
23 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.43 | ||||||
24 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.44 | ||||||
25 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.48 | ||||||
26 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.56 | ||||||
27 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 42.85 | ||||||
28 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.88 | ||||||
29 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.06 | ||||||
30 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.49 | ||||||
31 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.28 | ||||||
32 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.35 | ||||||
33 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:08 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:08 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Hyrbilen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.17 | ||||||
2 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.49 | ||||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.66 | ||||||
4 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.99 | ||||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.62 | ||||||
6 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.69 | ||||||
7 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.06 | ||||||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.69 | ||||||
9 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.94 | ||||||
10 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.95 | ||||||
11 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.40 | ||||||
12 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.67 | ||||||
13 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 43.75 | ||||||
14 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 43.78 | ||||||
- | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:15 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Ingmars Bil i Ystad AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.15 | ||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.81 | ||||||
3 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.03 | ||||||
4 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 35.46 | ||||||
5 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.71 | ||||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.79 | ||||||
7 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.87 | ||||||
8 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 37.06 | ||||||
9 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.60 | ||||||
10 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.45 | ||||||
11 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.96 | ||||||
12 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.04 | ||||||
13 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.49 | ||||||
13 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.49 | ||||||
15 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.98 | ||||||
16 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.21 | ||||||
17 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.31 | ||||||
18 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.52 | ||||||
19 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.53 | ||||||
20 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 43.02 | ||||||
21 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.31 | ||||||
22 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.34 | ||||||
23 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.52 | ||||||
24 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.53 | ||||||
25 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 45.31 | ||||||
26 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.56 | ||||||
27 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.51 | ||||||
28 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.50 | ||||||
29 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 56.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:15 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:19 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: XL Hans Anders Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.42 | ||||||
2 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.82 | ||||||
3 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 33.79 | ||||||
4 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.49 | ||||||
5 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.68 | ||||||
6 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.82 | ||||||
7 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.54 | ||||||
8 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.76 | ||||||
9 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 41.23 | ||||||
10 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.24 | ||||||
11 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.88 | ||||||
12 | Hugo Silfverberg | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.43 | ||||||
- | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:19 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:25 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: ICA Kvantum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ystads SS Damer Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:55.64 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 29.06 | 58.34 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 28.43 | 1:26.77 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.87 | 1:55.64 | |||||||
2 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 1:57.02 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 30.28 | 59.02 | |||||||
Julia Ström | 1997 | 29.02 | 1:28.04 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.98 | 1:57.02 | |||||||
3 | Ystads SS Damer Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:05.45 | ||||||
Emma Stanciu | 2000 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 29.82 | 1:01.81 | |||||||
Hanna Björnsdotter | 2002 | 31.95 | 1:33.76 | |||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 31.69 | 2:05.45 | |||||||
4 | Ystads SS Damer Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:14.72 | ||||||
Sara Melgar | 2002 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Julia Frederiksen | 2001 | 31.21 | 1:03.36 | |||||||
Sonja Persson | 2001 | 36.48 | 1:39.84 | |||||||
Hilma Mårtensson | 2003 | 34.88 | 2:14.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 20:28 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 12, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Öbergs Modehus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar | 0 | Trelleborg Sim | 1:41.49 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 25.19 | 25.19 | |||||||
Victor Lloyd | 1996 | 24.88 | 50.07 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 25.13 | 1:15.20 | |||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 26.29 | 1:41.49 | |||||||
2 | Ystads SS Herrar Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:49.31 | ||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 26.56 | 54.34 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 27.48 | 1:21.82 | |||||||
Felix Hansson | 2000 | 27.49 | 1:49.31 | |||||||
3 | Ystads SS Herrar Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:52.12 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 26.50 | 54.87 | |||||||
Erik Stoltz | 1998 | 28.68 | 1:23.55 | |||||||
Martin Stoltz | 2000 | 28.57 | 1:52.12 | |||||||
4 | Ystads SS Herrar Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:09.14 | ||||||
Anton Jansson | 2002 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 34.53 | 1:02.48 | |||||||
Axel Björnsson | 2005 | 35.12 | 1:37.60 | |||||||
Melker Svensson | 2002 | 31.54 | 2:09.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Eckerlunds Kläder AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:22.21 | 2:10.96 | 2:49.48 | 2:49.48 | |||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.39 | 2:11.53 | 2:49.64 | 2:49.64 | |||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:22.14 | 2:13.94 | 2:51.82 | 2:51.82 | |||
4 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 2:55.66 | ||||||
5 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:55.85 | ||||||
6 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:19.32 | 2:13.73 | 2:58.07 | 2:58.07 | |||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 2:59.07 | ||||||
8 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:00.54 | ||||||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:00.93 | ||||||
10 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 3:01.30 | ||||||
11 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:04.92 | ||||||
12 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 3:05.34 | ||||||
13 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:06.82 | ||||||
14 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 3:08.59 | ||||||
15 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:10.06 | ||||||
16 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 3:12.11 | ||||||
17 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:29.07 | ||||||
- | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tea Bengtsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Eckerlunds Kläder AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.32 | 1:13.11 | 1:54.24 | 2:30.14 | |||
2 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:13.77 | 1:58.47 | 2:33.25 | |||
3 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.76 | 1:12.40 | 1:57.65 | 2:34.11 | |||
4 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.16 | 1:15.69 | 1:57.82 | 2:35.04 | |||
5 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.20 | 1:15.44 | 1:58.70 | 2:36.91 | |||
6 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:13.35 | 2:01.23 | 2:37.41 | |||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.54 | 1:13.67 | 2:00.17 | 2:38.00 | |||
8 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.88 | 1:14.51 | 2:03.29 | 2:39.22 | |||
9 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 33.60 | 1:14.83 | 2:04.00 | 2:39.38 | |||
10 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.42 | 1:17.21 | 2:06.69 | 2:42.23 | |||
11 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 34.09 | 1:16.27 | 2:06.07 | 2:42.70 | |||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 2:03.28 | 2:42.76 | 2:42.76 | ||||
13 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.15 | 1:14.91 | 2:05.12 | 2:43.19 | |||
14 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.90 | 1:18.46 | 2:06.43 | 2:44.79 | |||
15 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.97 | 1:17.07 | 2:07.72 | 2:45.80 | |||
16 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 1:21.34 | 2:11.21 | 2:48.75 | 2:48.75 | |||
17 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.23 | ||||||
18 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.29 | 2:10.37 | 2:49.44 | 2:49.44 | |||
19 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:22.16 | 2:09.82 | 2:50.01 | 2:50.01 | |||
20 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:51.91 | ||||||
21 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 2:54.30 | ||||||
22 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.33 | ||||||
23 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:56.93 | ||||||
24 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:00.16 | ||||||
25 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:00.46 | ||||||
26 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 3:02.23 | ||||||
27 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:02.84 | ||||||
28 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:03.08 | ||||||
29 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:06.88 | ||||||
30 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:07.33 | ||||||
31 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:16.71 | ||||||
32 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:26.00 | ||||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Mio Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.83 | 1:14.37 | 1:59.49 | 2:35.53 | |||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.83 | 1:23.34 | 2:11.65 | 2:50.21 | |||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:21.97 | 2:14.02 | 2:51.95 | |||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.73 | 1:26.66 | 2:17.03 | 2:57.31 | |||
5 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.26 | 1:24.32 | 2:20.68 | 3:01.90 | |||
6 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.52 | 1:29.13 | 2:20.77 | 3:04.79 | |||
7 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.48 | 1:26.55 | 2:27.06 | 3:18.41 | |||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Mio Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.36 | 1:03.18 | 1:40.70 | 2:10.08 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.96 | 1:00.64 | 1:39.81 | 2:10.19 | |||
3 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.86 | 1:07.02 | 1:44.01 | 2:14.21 | |||
4 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | 1:03.76 | 1:45.24 | 2:15.04 | |||
5 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.44 | 1:08.13 | 1:48.05 | 2:20.83 | |||
6 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.07 | 1:06.98 | 1:49.15 | 2:23.64 | |||
7 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.47 | 1:06.30 | 1:50.15 | 2:25.76 | |||
8 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:08.76 | 1:53.72 | 2:27.55 | |||
9 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:12.93 | 1:56.42 | 2:32.00 | |||
10 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.20 | 1:12.19 | 1:57.24 | 2:33.49 | |||
11 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.33 | 1:12.33 | 1:59.25 | 2:34.88 | |||
12 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.61 | 1:16.85 | 2:02.00 | 2:36.41 | |||
13 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 31.58 | 1:15.17 | 2:01.96 | 2:36.58 | |||
14 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.68 | 1:08.99 | 2:02.23 | 2:37.32 | |||
15 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.69 | 1:14.03 | 1:59.99 | 2:37.37 | |||
16 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 35.74 | 1:18.14 | 2:07.72 | 2:43.76 | |||
17 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.16 | 1:16.65 | 2:06.40 | 2:45.57 | |||
18 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.71 | 1:18.83 | 2:07.74 | 2:45.95 | |||
19 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.19 | 1:17.60 | 2:09.83 | 2:47.28 | |||
20 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.53 | 1:21.36 | 2:12.73 | 2:50.32 | |||
21 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.57 | 1:26.57 | 2:13.46 | 2:52.84 | |||
22 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.25 | 1:23.64 | 2:16.33 | 2:52.93 | |||
23 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 36.35 | 1:20.80 | 2:16.07 | 2:56.23 | |||
24 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.00 | 1:28.47 | 2:17.38 | 3:00.04 | |||
25 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.83 | 1:29.96 | 2:23.70 | 3:04.27 | |||
26 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.85 | 1:37.46 | 2:37.66 | 3:19.94 | |||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Ohlssons Basar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.27 | 1:18.94 | |||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.52 | 1:20.89 | |||||
3 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.46 | 1:26.74 | |||||
4 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.77 | 1:27.13 | |||||
5 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.73 | 1:27.99 | |||||
6 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.95 | 1:28.10 | |||||
7 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 43.15 | 1:30.58 | |||||
8 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.69 | 1:30.72 | |||||
9 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.82 | 1:31.97 | |||||
10 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.44 | 1:32.33 | |||||
11 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.78 | 1:32.49 | |||||
12 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.00 | 1:33.03 | |||||
13 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 44.43 | 1:38.13 | |||||
14 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 47.15 | 1:42.74 | |||||
15 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.22 | 1:42.80 | |||||
16 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.53 | 1:43.29 | |||||
17 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.53 | 1:48.40 | |||||
18 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 59.18 | 1:56.35 | |||||
- | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 99 år |
Sponsor: Ohlssons Basar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.47 | 1:06.61 | |||||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.71 | 1:08.76 | |||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.57 | 1:11.74 | |||||
4 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.50 | 1:12.93 | |||||
5 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.38 | 1:14.05 | |||||
6 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.39 | 1:14.63 | |||||
7 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 35.38 | 1:16.22 | |||||
8 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.57 | 1:17.00 | |||||
9 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.17 | 1:18.36 | |||||
10 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.02 | 1:18.60 | |||||
11 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 35.76 | 1:18.74 | |||||
12 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.01 | 1:19.07 | |||||
13 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.90 | 1:20.21 | |||||
14 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.27 | 1:25.12 | |||||
15 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.17 | 1:25.89 | |||||
16 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.72 | 1:27.01 | |||||
17 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.61 | 1:31.10 | |||||
18 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.82 | 1:32.91 | |||||
19 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.99 | 1:34.10 | |||||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 42.60 | 1:37.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Wetterstrands Ur |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.01 | 1:26.34 | |||||
2 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.75 | 1:27.70 | |||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 39.41 | 1:27.86 | |||||
4 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.78 | 1:29.30 | |||||
5 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 41.45 | 1:29.55 | |||||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.39 | 1:35.48 | |||||
7 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:40.30 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.61 | 1:44.10 | |||||
9 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.76 | 1:56.24 | |||||
10 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.56 | 1:58.21 | |||||
- | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Sponsor: Wetterstrands Ur |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | 1:02.68 | |||||
2 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.29 | 1:03.04 | |||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.46 | 1:04.70 | |||||
4 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.84 | 1:06.86 | |||||
5 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.12 | 1:07.62 | |||||
6 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:08.03 | |||||
7 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:08.11 | |||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.49 | 1:09.75 | |||||
9 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.36 | 1:10.07 | |||||
10 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.24 | 1:11.40 | |||||
11 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:14.50 | |||||
12 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.87 | 1:18.21 | |||||
13 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.45 | 1:21.91 | |||||
14 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 39.41 | 1:23.76 | |||||
15 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 37.54 | 1:23.85 | |||||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.11 | 1:27.97 | |||||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.04 | 1:28.52 | |||||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 41.32 | 1:29.10 | |||||
4 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.01 | 1:32.37 | |||||
4 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.89 | 1:32.37 | |||||
6 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.66 | 1:34.04 | |||||
7 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 45.05 | 1:34.16 | |||||
8 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.27 | 1:35.45 | |||||
9 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 47.22 | 1:36.04 | |||||
10 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.05 | 1:41.56 | |||||
11 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 46.78 | 1:41.62 | |||||
12 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.65 | 1:41.88 | |||||
13 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.05 | 1:42.10 | |||||
14 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.21 | 1:44.28 | |||||
15 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.11 | 1:53.62 | |||||
16 | Tea Bengtsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.60 | 2:07.91 | |||||
17 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.97 | 2:12.12 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.72 | 1:15.51 | |||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.23 | 1:15.76 | |||||
3 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.27 | 1:21.05 | |||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.17 | 1:21.22 | |||||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.82 | 1:22.75 | |||||
6 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 39.40 | 1:24.10 | |||||
7 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.09 | 1:24.16 | |||||
8 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.71 | 1:24.54 | |||||
9 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.92 | 1:24.62 | |||||
10 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.99 | 1:25.49 | |||||
11 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.68 | 1:25.82 | |||||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 40.97 | 1:25.91 | |||||
13 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.76 | 1:26.19 | |||||
14 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.66 | 1:27.75 | |||||
15 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.90 | 1:27.94 | |||||
16 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.68 | 1:28.66 | |||||
17 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 42.98 | 1:31.76 | |||||
18 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.13 | 1:35.42 | |||||
19 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 44.80 | 1:35.54 | |||||
20 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.57 | 1:36.78 | |||||
21 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.44 | 1:37.73 | |||||
22 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.72 | 1:38.26 | |||||
23 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.36 | 1:38.71 | |||||
24 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.39 | 1:39.88 | |||||
25 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.00 | 1:40.30 | |||||
26 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.48 | 1:40.34 | |||||
27 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.30 | 1:41.05 | |||||
28 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 47.03 | 1:41.26 | |||||
29 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 54.00 | 1:55.10 | |||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sonja Stadler | 2003 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.92 | 1:26.56 | |||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.97 | 1:29.46 | |||||
3 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 42.46 | 1:32.13 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.66 | 1:33.88 | |||||
5 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.27 | 1:35.40 | |||||
6 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.39 | 1:41.97 | |||||
7 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.37 | 1:42.13 | |||||
8 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.16 | 1:43.36 | |||||
9 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 50.29 | 1:46.30 | |||||
10 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.19 | 1:55.04 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.71 | 1:07.43 | |||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | 1:08.29 | |||||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:09.04 | |||||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.27 | 1:10.88 | |||||
5 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.96 | 1:11.74 | |||||
6 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.43 | 1:14.81 | |||||
7 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.28 | 1:15.13 | |||||
8 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.89 | 1:18.21 | |||||
9 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.80 | 1:23.99 | |||||
10 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.42 | 1:29.76 | |||||
11 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.77 | 1:32.60 | |||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.90 | 1:33.02 | |||||
13 | David Grönqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 44.75 | 1:34.60 | |||||
14 | Oliver Bengtsson | 2001 | Föreningen Österlen Sim | 44.25 | 1:35.02 | |||||
15 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 45.07 | 1:35.95 | |||||
16 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.88 | 1:36.69 | |||||
17 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 46.70 | 1:40.97 | |||||
18 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.88 | 1:52.30 | |||||
- | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.84 | 1:36.36 | |||||
2 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.00 | 1:37.82 | |||||
3 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.76 | 1:38.54 | |||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.97 | 1:39.33 | |||||
5 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.45 | 1:42.19 | |||||
6 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 48.55 | 1:42.96 | |||||
7 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.87 | 1:43.92 | |||||
8 | Emmie Cassé | 2005 | Ystads Simsällskap | 53.02 | 1:53.43 | |||||
9 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 52.48 | 1:53.71 | |||||
10 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.80 | 1:57.50 | |||||
11 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.22 | 1:57.58 | |||||
12 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 57.60 | 1:59.02 | |||||
13 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.72 | 2:11.10 | |||||
14 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.14 | 2:15.83 | |||||
15 | Amanda Donaldsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:08.35 | 2:27.29 | |||||
- | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.96 | 1:37.68 | |||||
2 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 46.40 | 1:40.32 | |||||
3 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 47.32 | 1:40.33 | |||||
4 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.09 | 1:41.32 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.49 | 1:46.00 | |||||
6 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.64 | 1:48.70 | |||||
7 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.90 | 1:50.88 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.46 | 1:52.40 | |||||
9 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 53.43 | 1:54.04 | |||||
10 | Noah Persson | 2005 | Ystads Simsällskap | 55.06 | 1:59.67 | |||||
11 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:04.08 | 2:04.08 | |||||
12 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.48 | 2:04.31 | |||||
13 | Alfons Rosén | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:03.81 | 2:17.92 | |||||
14 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.39 | 2:21.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: MAX Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.87 | 1:05.64 | |||||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:06.25 | |||||
3 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.23 | 1:06.72 | |||||
4 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 33.80 | 1:10.27 | |||||
5 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 33.86 | 1:10.72 | |||||
6 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.22 | 1:11.49 | |||||
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | 1:11.73 | |||||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.07 | 1:12.78 | |||||
9 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 33.90 | 1:12.91 | |||||
10 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 38.20 | 1:17.43 | |||||
11 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 37.10 | 1:18.78 | |||||
12 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.89 | 1:19.02 | |||||
13 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.44 | 1:19.93 | |||||
14 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:20.07 | |||||
15 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.94 | 1:22.22 | |||||
16 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.71 | 1:22.51 | |||||
17 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.21 | 1:22.53 | |||||
18 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.51 | 1:23.05 | |||||
19 | Tea Bengtsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.81 | 1:26.16 | |||||
20 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.49 | 1:26.75 | |||||
21 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.20 | 1:27.61 | |||||
22 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.65 | 1:30.20 | |||||
23 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.89 | 1:31.26 | |||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: MAX Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.86 | 55.80 | |||||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.58 | 1:00.24 | |||||
3 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 30.20 | 1:02.63 | |||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.33 | 1:02.75 | |||||
5 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.45 | 1:02.97 | |||||
6 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.02 | 1:03.07 | |||||
7 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.06 | 1:03.18 | |||||
8 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.46 | 1:03.20 | |||||
9 | Isabelle Odén | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.74 | 1:03.36 | |||||
10 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.33 | 1:03.74 | |||||
11 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.14 | 1:04.03 | |||||
12 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.99 | 1:04.29 | |||||
13 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.86 | 1:04.66 | |||||
14 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 31.47 | 1:04.79 | |||||
15 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 30.88 | 1:04.83 | |||||
16 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 30.97 | 1:04.84 | |||||
17 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.09 | 1:04.86 | |||||
18 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.50 | 1:04.93 | |||||
19 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.85 | 1:05.39 | |||||
20 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.95 | 1:05.84 | |||||
21 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:05.87 | |||||
22 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.53 | 1:05.89 | |||||
23 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.38 | 1:06.71 | |||||
24 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.34 | 1:06.82 | |||||
25 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.78 | 1:07.70 | |||||
26 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.74 | 1:08.15 | |||||
27 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.80 | 1:08.40 | |||||
28 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.13 | 1:08.62 | |||||
29 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.87 | 1:08.98 | |||||
30 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.62 | 1:09.75 | |||||
31 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 33.11 | 1:09.77 | |||||
32 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.40 | 1:09.95 | |||||
33 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:10.01 | |||||
34 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.36 | 1:10.71 | |||||
35 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 33.47 | 1:11.01 | |||||
36 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 34.94 | 1:12.23 | |||||
37 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 34.89 | 1:12.66 | |||||
38 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.55 | 1:13.10 | |||||
39 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.22 | 1:13.79 | |||||
40 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.02 | 1:14.17 | |||||
41 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 35.67 | 1:14.51 | |||||
42 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.57 | 1:15.41 | |||||
43 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.63 | 1:16.55 | |||||
44 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.46 | 1:16.65 | |||||
45 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.52 | 1:17.83 | |||||
46 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.74 | 1:19.77 | |||||
47 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.91 | 1:20.10 | |||||
48 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.74 | 1:21.11 | |||||
49 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 40.19 | 1:23.68 | |||||
50 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 40.59 | 1:26.03 | |||||
51 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.05 | 1:30.22 | |||||
- | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: YREV |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:03.63 | |||||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.27 | 1:08.27 | |||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 32.72 | 1:08.46 | |||||
4 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:09.11 | 1:09.11 | |||||
5 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 32.61 | 1:09.37 | |||||
6 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.69 | 1:12.22 | |||||
7 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 34.96 | 1:12.51 | |||||
8 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.08 | 1:13.34 | |||||
9 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.69 | 1:15.97 | |||||
10 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.54 | 1:17.12 | |||||
11 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.85 | 1:20.20 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: YREV |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.79 | 50.86 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.89 | 53.85 | |||||
3 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.55 | 54.37 | |||||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.15 | 54.57 | |||||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.42 | 55.02 | |||||
6 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 26.87 | 55.07 | |||||
7 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.00 | 55.95 | |||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.55 | 56.20 | |||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.41 | 56.52 | |||||
10 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.28 | 57.25 | |||||
11 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | 57.29 | |||||
12 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.58 | 57.56 | |||||
13 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.00 | 57.79 | |||||
14 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.97 | 59.14 | |||||
14 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | 59.14 | |||||
16 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 28.19 | 59.27 | |||||
17 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.10 | 59.60 | |||||
18 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | 59.70 | |||||
19 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.00 | 59.72 | |||||
20 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.13 | 59.81 | |||||
21 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.82 | 1:00.00 | |||||
22 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.07 | 1:00.31 | |||||
23 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.54 | 1:00.32 | |||||
24 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.94 | 1:00.34 | |||||
25 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.63 | 1:01.10 | |||||
26 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.35 | 1:01.41 | |||||
27 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.67 | 1:01.85 | |||||
28 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.59 | 1:02.08 | |||||
29 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 30.36 | 1:02.97 | |||||
30 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.87 | 1:04.56 | |||||
31 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 31.14 | 1:05.55 | |||||
32 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.05 | 1:05.76 | |||||
33 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:05.85 | 1:05.85 | |||||
34 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.87 | 1:06.09 | |||||
35 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.85 | 1:06.18 | |||||
36 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.27 | 1:06.27 | |||||
37 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.82 | 1:06.82 | |||||
38 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.32 | 1:07.35 | |||||
39 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 1:07.60 | 1:07.60 | |||||
40 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.53 | 1:10.53 | |||||
41 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.74 | 1:11.49 | |||||
42 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 34.51 | 1:11.62 | |||||
43 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.19 | 1:12.54 | |||||
44 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 34.01 | 1:12.64 | |||||
45 | David Grönqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:13.83 | 1:13.83 | |||||
46 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.31 | 1:15.36 | |||||
47 | Oliver Bengtsson | 2001 | Föreningen Österlen Sim | 35.34 | 1:16.29 | |||||
48 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.34 | 1:17.34 | |||||
49 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.68 | 1:19.30 | |||||
50 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.04 | 1:19.34 | |||||
51 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 40.91 | 1:26.83 | |||||
52 | Lukas Kanold | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 41.21 | 1:29.28 | |||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Max Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.64 | 1:11.14 | |||||
2 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.34 | 1:17.71 | |||||
3 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.28 | 1:18.17 | |||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.78 | 1:18.89 | |||||
5 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:19.55 | |||||
6 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 40.34 | 1:21.59 | |||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.48 | 1:21.60 | |||||
8 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.07 | 1:21.87 | |||||
9 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.13 | 1:22.41 | |||||
10 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.43 | 1:22.43 | |||||
11 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.58 | 1:22.58 | |||||
12 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:28.98 | |||||
13 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 40.99 | 1:30.21 | |||||
14 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.67 | 1:30.81 | |||||
15 | Emmie Cassé | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:36.47 | 1:36.47 | |||||
16 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.84 | 1:39.32 | |||||
17 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 45.49 | 1:39.67 | |||||
18 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.99 | 1:40.61 | |||||
19 | Amanda Donaldsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 52.93 | 1:54.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: YREV |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 34.83 | 1:12.39 | |||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.06 | 1:15.38 | |||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.29 | 1:16.80 | |||||
4 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 37.49 | 1:18.66 | |||||
5 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.13 | 1:22.55 | |||||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.45 | 1:22.73 | |||||
7 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.43 | 1:33.60 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.64 | 1:41.31 | |||||
9 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.26 | 1:42.49 | |||||
10 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.63 | 1:42.90 | |||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 25, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 35.75 | 1:14.50 | 1:55.10 | 2:33.04 | |||
2 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.49 | 1:14.05 | 1:54.64 | 2:34.81 | |||
3 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.69 | 1:17.09 | 1:57.31 | 2:37.62 | |||
4 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.21 | 1:15.55 | 1:57.18 | 2:37.70 | |||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.14 | 1:17.25 | 1:58.50 | 2:38.58 | |||
6 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:17.65 | 1:59.79 | 2:39.60 | |||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 37.98 | 1:18.97 | 2:00.61 | 2:40.97 | |||
8 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.51 | 1:20.54 | 2:01.61 | 2:41.60 | |||
9 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 2:03.07 | 2:42.61 | 2:42.61 | ||||
10 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:18.61 | 2:01.19 | 2:42.91 | |||
11 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.00 | 1:19.40 | 2:01.73 | 2:43.64 | |||
12 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 40.47 | 1:23.60 | 2:07.36 | 2:49.00 | |||
13 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.73 | 1:25.85 | 2:11.35 | 2:56.50 | |||
14 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.22 | 1:31.45 | 2:19.11 | 3:05.68 | |||
15 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.87 | 1:28.39 | 2:17.17 | 3:05.83 | |||
16 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.60 | 1:32.47 | 2:20.30 | 3:06.58 | |||
17 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.28 | 1:30.53 | 2:19.91 | 3:06.68 | |||
18 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.72 | 1:39.53 | 2:31.73 | 3:19.89 | |||
19 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.65 | 1:40.13 | 2:33.84 | 3:26.77 | |||
20 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.00 | 1:44.03 | 2:39.75 | 3:27.55 | |||
21 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.83 | 1:51.67 | 2:49.63 | 3:47.26 | |||
- | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 29.56 | 1:02.12 | 1:35.41 | 2:08.77 | |||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.01 | 1:07.95 | 1:44.03 | 2:19.37 | |||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.67 | 1:08.09 | 1:45.12 | 2:20.45 | |||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.92 | 1:08.82 | 1:45.19 | 2:22.14 | |||
5 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.95 | 1:09.68 | 1:46.82 | 2:23.79 | |||
6 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:11.21 | 1:48.70 | 2:25.54 | |||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.86 | 1:12.44 | 1:50.73 | 2:27.87 | |||
8 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.95 | 1:13.96 | 1:53.02 | 2:30.21 | |||
9 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:15.25 | 1:57.65 | 2:36.68 | |||
10 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.31 | 1:17.72 | 1:59.68 | 2:39.52 | |||
11 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.31 | 1:18.31 | 2:01.21 | 2:41.82 | |||
12 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.93 | 1:19.66 | 2:01.86 | 2:42.48 | |||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 40.44 | 2:06.60 | 2:47.56 | 2:47.56 | |||
14 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.84 | 1:22.45 | 2:06.25 | 2:49.64 | |||
15 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.31 | 1:30.06 | 2:17.84 | 3:03.04 | |||
16 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.16 | 1:35.18 | 2:24.23 | 3:11.14 | |||
17 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 45.72 | 1:35.76 | 2:27.18 | 3:17.16 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 27, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: iKi Assistans AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer [2004] | 2004 | Trelleborg Sim | 2:23.52 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 39.41 | 1:16.95 | |||||||
Linnea Christensen | 2004 | 37.14 | 1:54.09 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 29.43 | 2:23.52 | |||||||
2 | Ystads SS Tjejer Lag 1 | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:26.08 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 45.39 | 1:18.92 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 35.02 | 1:53.94 | |||||||
Irma Nilsson | 2004 | 32.14 | 2:26.08 | |||||||
3 | Vellinge-N Damer [2005] | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:33.51 | ||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Nike Källkvist | 2004 | 42.97 | 1:23.20 | |||||||
Maya Wallström | 2004 | 38.28 | 2:01.48 | |||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 32.03 | 2:33.51 | |||||||
4 | Vellinge-N Damer 2 [2005] | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:45.74 | ||||||
Hanna Stenskepp | 2005 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Thea Wicknertz | 2005 | 45.64 | 1:29.08 | |||||||
Nelly Ahmadi | 2005 | 40.99 | 2:10.07 | |||||||
Amanda Persson | 2005 | 35.67 | 2:45.74 | |||||||
5 | Ystads SS Tjejer Lag 2 | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:54.83 | ||||||
Anna Melgar | 2004 | 43.13 | 43.13 | |||||||
Liv Martinsson | 2004 | 47.54 | 1:30.67 | |||||||
Nellie Emilsson | 2005 | 48.96 | 2:19.63 | |||||||
Linn Martinsson | 2004 | 35.20 | 2:54.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 28, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Max Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:32.73 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 46.28 | 1:22.30 | |||||||
Max Ringström | 2004 | 37.06 | 1:59.36 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 33.37 | 2:32.73 | |||||||
2 | Vellinge-N Herrar [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:33.36 | ||||||
Isaac Barrett | 2005 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Carl Nordholm | 2004 | 44.86 | 1:25.38 | |||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 35.10 | 2:00.48 | |||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 32.88 | 2:33.36 | |||||||
3 | Ystads SS Killar Lag 1 | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:46.49 | ||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Aron Persson | 2004 | 52.91 | 1:31.23 | |||||||
Axel Björnsson | 2005 | 41.60 | 2:12.83 | |||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 33.66 | 2:46.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Ystad TV & Antenn Service |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:10.76 | 2:29.68 | 3:49.33 | 5:07.49 | |||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.30 | 2:30.62 | 3:51.10 | 5:11.26 | |||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.21 | 2:34.12 | 3:54.97 | 5:14.38 | |||
4 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:19.17 | 2:40.97 | 4:01.99 | 5:22.75 | |||
5 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 1:19.51 | 2:44.54 | 4:07.98 | 5:26.12 | |||
6 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.93 | 2:56.43 | 4:28.79 | 5:54.72 | |||
7 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:26.77 | 2:57.69 | 4:28.50 | 5:57.47 | |||
8 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.50 | 2:58.99 | 4:30.82 | 5:59.81 | |||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.78 | 3:00.64 | 4:35.03 | 6:08.26 | |||
10 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:32.74 | 4:50.24 | 6:24.83 | 6:24.83 | |||
11 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:28.00 | 3:08.74 | 4:48.76 | 6:25.74 | |||
- | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Ystad TV & Antenn Service |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.64 | 2:18.05 | 3:30.58 | 4:41.80 | |||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.13 | 2:20.79 | 3:33.70 | 4:44.01 | |||
3 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.96 | 2:19.92 | 3:33.35 | 4:46.04 | |||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 1:08.59 | 2:23.41 | 3:37.97 | 4:50.07 | |||
5 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:09.06 | 2:24.08 | 3:38.34 | 4:52.63 | |||
6 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.77 | 2:24.13 | 3:39.72 | 4:53.69 | |||
7 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.50 | 2:27.38 | 3:45.44 | 5:02.17 | |||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.82 | 2:28.31 | 3:46.70 | 5:05.22 | |||
9 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:10.55 | 2:28.70 | 3:48.11 | 5:09.32 | |||
10 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:11.31 | 2:30.13 | 3:50.79 | 5:10.28 | |||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:15.78 | 2:36.03 | 3:56.97 | 5:15.65 | |||
12 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.98 | 2:37.01 | 3:58.45 | 5:16.73 | |||
13 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:16.08 | 2:36.38 | 3:58.03 | 5:17.18 | |||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.86 | 2:36.87 | 3:58.39 | 5:17.73 | |||
15 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.17 | 2:49.30 | 4:18.90 | 5:46.53 | |||
16 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:23.32 | 2:53.69 | 4:25.85 | 5:54.59 | |||
17 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:23.76 | 2:55.47 | 4:26.98 | 5:56.56 | |||
18 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.69 | 2:56.84 | 4:29.19 | 5:56.88 | |||
19 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.22 | 2:55.59 | 4:28.96 | 5:59.98 | |||
20 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.42 | 3:01.62 | 4:37.98 | 6:14.10 | |||
21 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:25.01 | 3:02.43 | 5:30.96 | 6:16.53 | |||
22 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:11.15 | 6:26.21 | 6:26.21 | ||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: iKi assistans AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.75 | 2:29.51 | 3:45.05 | 4:57.84 | |||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.65 | 2:37.71 | 4:00.85 | 5:17.02 | |||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:15.38 | 2:38.60 | 4:02.02 | 5:22.31 | |||
4 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:16.85 | 2:41.04 | 4:06.57 | 5:26.85 | |||
5 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:20.30 | 2:48.25 | 4:16.94 | 5:40.84 | |||
6 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:23.73 | 2:56.88 | 4:29.69 | 6:02.06 | |||
7 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:23.55 | 2:57.49 | 4:35.46 | 6:08.71 | |||
8 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:30.15 | 3:15.01 | 4:58.37 | 6:39.97 | |||
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: iKi assistans AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:01.70 | 2:09.72 | 3:17.18 | 4:24.18 | |||
2 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:02.31 | 2:10.29 | 3:19.58 | 4:28.72 | |||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:01.22 | 2:09.95 | 3:20.61 | 4:33.33 | |||
4 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:06.26 | 2:18.59 | 3:30.69 | 4:40.47 | |||
5 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.26 | 2:17.02 | 3:31.85 | 4:45.03 | |||
6 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.15 | 2:23.94 | 3:37.60 | 4:51.40 | |||
7 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:09.98 | 2:25.40 | 3:41.00 | 4:55.09 | |||
8 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 1:08.41 | 2:26.10 | 3:44.18 | 4:59.29 | |||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.34 | 2:31.51 | 3:50.88 | 5:05.27 | |||
10 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.24 | 2:30.69 | 3:49.59 | 5:06.23 | |||
11 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.68 | 2:33.08 | 3:50.97 | 5:08.89 | |||
12 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.64 | 2:33.73 | 3:54.11 | 5:11.95 | |||
13 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:35.41 | 4:36.57 | 5:14.28 | ||||
14 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:14.93 | 2:35.22 | 3:56.61 | 5:15.60 | |||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.78 | 2:36.39 | 3:59.21 | 5:16.86 | |||
16 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.67 | 2:41.19 | 4:07.23 | 5:28.49 | |||
17 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:22.34 | 2:54.68 | 4:28.01 | 5:58.68 | |||
18 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:28.06 | 3:03.24 | 4:38.05 | 6:08.30 | |||
19 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.46 | 3:04.23 | 6:15.27 | 6:15.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Jörnelius Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.75 | 1:24.26 | 2:10.31 | 2:51.84 | |||
2 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.41 | 1:23.71 | 2:10.63 | 2:53.72 | |||
3 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.03 | 1:24.43 | 2:09.72 | 2:54.31 | |||
4 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 40.86 | 1:27.43 | 2:13.53 | 2:54.42 | |||
5 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.64 | 1:23.42 | 2:12.80 | 2:58.28 | |||
6 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.98 | 1:28.88 | 2:15.98 | 3:02.70 | |||
7 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.50 | 1:28.26 | 2:15.96 | 3:02.79 | |||
8 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:30.63 | 2:19.78 | 3:06.61 | |||
9 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.63 | 1:33.40 | 2:25.56 | 3:12.36 | |||
10 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.56 | 1:43.21 | 2:38.40 | 3:32.42 | |||
11 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.48 | 1:45.45 | 2:42.45 | 3:36.91 | |||
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 99 år |
Sponsor: Jörnelius Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wanda Dollmayer | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.93 | 1:03.20 | 1:37.36 | 2:10.20 | |||
2 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.74 | 1:05.93 | 1:41.38 | 2:15.76 | |||
3 | Isabelle Odén | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.97 | 1:07.14 | 1:42.13 | 2:16.64 | |||
4 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.54 | 1:07.79 | 1:43.36 | 2:18.32 | |||
5 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.64 | 1:07.12 | 1:43.55 | 2:19.11 | |||
6 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:07.51 | 1:44.14 | 2:20.25 | |||
7 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.75 | 1:07.14 | 2:21.08 | ||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:09.65 | 1:46.85 | 2:22.03 | |||
9 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.42 | 1:08.85 | 1:46.44 | 2:22.14 | |||
10 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 32.36 | 1:08.04 | 1:45.31 | 2:22.68 | |||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 33.38 | 1:10.43 | 1:48.08 | 2:24.53 | |||
12 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:11.10 | 1:48.59 | 2:24.73 | |||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.87 | 1:11.59 | 1:49.55 | 2:25.46 | |||
14 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.19 | 1:12.44 | 1:51.04 | 2:27.96 | |||
15 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.20 | 1:12.08 | 1:50.81 | 2:29.49 | |||
16 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 33.85 | 1:14.01 | 1:53.11 | 2:30.67 | |||
17 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 34.42 | 1:12.53 | 1:51.60 | 2:31.25 | |||
18 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 34.22 | 1:12.56 | 1:53.11 | 2:33.68 | |||
19 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 37.27 | 1:17.99 | 1:59.23 | 2:39.24 | |||
20 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.10 | 1:15.34 | 1:58.53 | 2:40.49 | |||
21 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.27 | 1:16.00 | 1:59.18 | 2:40.76 | |||
22 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.69 | 1:19.62 | 2:02.27 | 2:42.71 | |||
23 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.18 | 1:22.22 | 2:08.76 | 2:55.65 | |||
24 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.29 | 1:25.72 | 2:14.11 | 2:59.97 | |||
25 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.12 | 1:34.11 | 2:24.35 | 3:11.45 | |||
- | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.78 | 1:23.51 | 2:07.42 | 2:48.30 | |||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.69 | 1:24.40 | 2:08.53 | 2:48.41 | |||
3 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 37.99 | 1:21.72 | 2:04.02 | 2:51.38 | |||
4 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:16.07 | 3:05.16 | 3:05.16 | ||||
5 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.25 | 1:26.32 | 2:17.14 | 3:05.75 | |||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.02 | 1:27.33 | 2:19.32 | 3:07.10 | |||
7 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.99 | 1:41.92 | 2:37.58 | 3:30.07 | |||
8 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:40.94 | 2:40.26 | 3:34.78 | |||
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.99 | 56.02 | 1:24.48 | 1:52.33 | |||
2 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.63 | 58.59 | 1:28.68 | 1:58.67 | |||
3 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | 58.88 | 1:29.62 | 1:59.59 | |||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.77 | 58.64 | 1:29.41 | 2:00.52 | |||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.09 | 59.42 | 1:31.38 | 2:02.90 | |||
6 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | 1:00.98 | 1:32.85 | 2:03.72 | |||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.03 | 1:00.43 | 1:32.99 | 2:05.37 | |||
8 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:02.28 | 1:35.70 | 2:07.64 | |||
9 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | 1:02.15 | 1:35.64 | 2:07.65 | |||
9 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.82 | 1:01.64 | 1:34.90 | 2:07.65 | |||
11 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.72 | 1:01.79 | 1:35.28 | 2:07.68 | |||
12 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.46 | 1:03.05 | 1:37.18 | 2:09.14 | |||
13 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.17 | 1:03.68 | 1:38.67 | 2:11.56 | |||
14 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.14 | 1:37.52 | 2:11.64 | |||
15 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 29.62 | 1:03.05 | 1:37.79 | 2:11.90 | |||
16 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.89 | 1:06.60 | 1:42.08 | 2:15.79 | |||
17 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:05.41 | 1:40.73 | 2:15.83 | |||
18 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:07.60 | 1:44.11 | 2:17.59 | |||
19 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:07.24 | 1:43.18 | 2:18.34 | |||
20 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.82 | 1:05.08 | 1:41.61 | 2:18.49 | |||
21 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 32.74 | 1:09.55 | 1:46.62 | 2:23.27 | |||
22 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.73 | 1:09.38 | 1:46.61 | 2:23.87 | |||
23 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 32.64 | 1:10.55 | 1:49.13 | 2:25.70 | |||
24 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.61 | 1:11.55 | 1:50.12 | 2:28.34 | |||
25 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.09 | 1:11.19 | 1:50.06 | 2:29.30 | |||
26 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 33.98 | 1:12.57 | 1:52.02 | 2:29.84 | |||
27 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 36.46 | 1:18.99 | 2:02.91 | 2:44.73 | |||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HP Holding AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 37.06 | 1:20.18 | |||||
2 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.85 | 1:20.42 | |||||
3 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.21 | 1:22.75 | |||||
4 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.98 | 1:23.91 | |||||
5 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.64 | 1:25.67 | |||||
6 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.60 | 1:25.99 | |||||
7 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 38.79 | 1:26.05 | |||||
8 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 38.94 | 1:27.39 | |||||
9 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 39.93 | 1:29.27 | |||||
10 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.65 | 1:31.27 | |||||
11 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.36 | 1:32.24 | |||||
12 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.26 | 1:35.82 | |||||
13 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.17 | 1:37.93 | |||||
14 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.54 | 1:37.96 | |||||
15 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.83 | 1:41.89 | |||||
16 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.91 | 1:51.35 | |||||
17 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.85 | 2:06.13 | |||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: HP Holding AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.41 | 1:05.60 | |||||
2 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.57 | 1:10.85 | |||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.48 | 1:10.86 | |||||
4 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.69 | 1:12.39 | |||||
5 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.59 | 1:12.97 | |||||
6 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.12 | 1:13.42 | |||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.41 | 1:13.88 | |||||
8 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.85 | 1:14.16 | |||||
9 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.11 | 1:16.08 | |||||
10 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.89 | 1:16.47 | |||||
11 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.40 | 1:17.69 | |||||
12 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.80 | 1:19.50 | |||||
13 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 36.84 | 1:19.98 | |||||
14 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.54 | 1:24.57 | |||||
15 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.53 | 1:26.45 | |||||
16 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.92 | 1:26.93 | |||||
17 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.46 | 1:30.69 | |||||
18 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.34 | 1:30.81 | |||||
19 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.16 | 1:31.27 | |||||
20 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.55 | 1:31.81 | |||||
21 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.06 | 1:32.63 | |||||
22 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.35 | 1:46.48 | |||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.16 | 1:19.39 | |||||
2 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.95 | 1:24.12 | |||||
3 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.81 | 1:27.88 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.36 | 1:28.30 | |||||
5 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.64 | 1:38.08 | |||||
6 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.92 | 1:38.73 | |||||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:02.83 | |||||
2 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.49 | 1:03.43 | |||||
3 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.61 | 1:04.03 | |||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:06.30 | |||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 31.96 | 1:08.86 | |||||
6 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.73 | 1:13.26 | |||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.88 | 1:13.31 | |||||
8 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.33 | 1:14.30 | |||||
9 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.43 | 1:14.53 | |||||
10 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.02 | 1:16.48 | |||||
11 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.92 | 1:17.71 | |||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.03 | 1:28.13 | |||||
13 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.45 | 1:41.83 | |||||
- | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Lindsténs Elektriska AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.31 | ||||||
2 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.25 | ||||||
3 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.68 | ||||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.37 | ||||||
5 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.40 | ||||||
6 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.65 | ||||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.88 | ||||||
8 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.06 | ||||||
9 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.08 | ||||||
10 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.09 | ||||||
11 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 46.65 | ||||||
12 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.68 | ||||||
13 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 48.63 | ||||||
14 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.98 | ||||||
15 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.30 | ||||||
16 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Hemrex AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 37.87 | ||||||
2 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.98 | ||||||
3 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 42.57 | ||||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.68 | ||||||
5 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.95 | ||||||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.20 | ||||||
7 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.61 | ||||||
8 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.67 | ||||||
9 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.72 | ||||||
10 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.33 | ||||||
- | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Ystads Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.52 | 1:12.86 | |||||
2 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.71 | 1:20.80 | |||||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 40.08 | 1:22.49 | |||||
4 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.68 | 1:26.34 | |||||
5 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 41.48 | 1:27.23 | |||||
6 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.69 | 1:27.69 | |||||
7 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.14 | 1:27.83 | |||||
8 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.75 | 1:28.57 | |||||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.55 | 1:29.32 | |||||
10 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:34.95 | 1:34.95 | |||||
11 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.80 | 1:35.17 | |||||
12 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.40 | 1:35.43 | |||||
13 | Tea Bengtsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.22 | 1:39.42 | |||||
14 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.00 | 1:39.68 | |||||
15 | Matilda Persson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:41.37 | 1:41.37 | |||||
16 | Emi Prior | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.96 | 1:45.32 | |||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Ystads Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.09 | 1:04.95 | |||||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.61 | 1:11.27 | |||||
3 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.34 | 1:12.48 | |||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.10 | 1:12.80 | |||||
5 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 36.61 | 1:13.82 | |||||
6 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.58 | 1:14.08 | |||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.35 | 1:14.76 | |||||
8 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:15.50 | |||||
9 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.07 | 1:15.51 | |||||
10 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 36.89 | 1:16.01 | |||||
11 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.95 | 1:16.28 | |||||
12 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 35.67 | 1:17.05 | |||||
13 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 36.84 | 1:17.66 | |||||
14 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 38.56 | 1:17.82 | |||||
15 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 38.43 | 1:18.44 | |||||
16 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.46 | 1:18.69 | |||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.03 | 1:19.31 | |||||
18 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 38.97 | 1:19.46 | |||||
19 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.79 | 1:19.72 | |||||
20 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.38 | 1:20.05 | |||||
21 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.15 | 1:20.80 | |||||
22 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.48 | 1:21.01 | |||||
23 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.90 | 1:21.79 | |||||
24 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.97 | 1:22.92 | |||||
25 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.85 | 1:23.75 | |||||
26 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.87 | 1:23.81 | |||||
27 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.77 | 1:26.96 | |||||
28 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.47 | 1:29.26 | |||||
29 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.61 | 1:31.03 | |||||
30 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.33 | 1:32.25 | |||||
31 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 45.45 | 1:32.48 | |||||
32 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.13 | 1:33.18 | |||||
33 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.10 | 1:37.63 | |||||
34 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.95 | 1:46.63 | |||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.52 | 1:15.00 | |||||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 37.67 | 1:18.43 | |||||
3 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.11 | 1:22.82 | |||||
4 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.31 | 1:22.91 | |||||
5 | Carl Nordholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.77 | 1:25.29 | |||||
6 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 43.02 | 1:27.92 | |||||
7 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.78 | 1:28.94 | |||||
8 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.22 | 1:29.06 | |||||
9 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.59 | 1:30.23 | |||||
10 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.77 | 1:34.81 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.01 | 59.90 | |||||
2 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.88 | 1:02.16 | |||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:02.28 | |||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.23 | 1:03.61 | |||||
5 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:04.08 | |||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.98 | 1:05.50 | |||||
7 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.45 | 1:06.37 | |||||
8 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:08.02 | |||||
9 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.22 | 1:08.48 | |||||
10 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.38 | 1:08.86 | |||||
11 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.33 | 1:09.25 | |||||
12 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.03 | 1:09.45 | |||||
13 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.19 | 1:10.78 | |||||
14 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 36.73 | 1:14.91 | |||||
15 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.96 | 1:16.28 | |||||
16 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.06 | 1:17.09 | |||||
17 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.45 | 1:17.47 | |||||
18 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.61 | 1:19.70 | |||||
19 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.65 | 1:23.79 | |||||
20 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 41.72 | 1:24.64 | |||||
21 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 43.22 | 1:28.03 | |||||
22 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.34 | 1:30.34 | |||||
23 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.47 | 1:31.62 | |||||
24 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:31.70 | 1:31.70 | |||||
25 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.16 | 1:54.98 | |||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Ystads Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 38.33 | 1:20.13 | |||||
2 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.89 | 1:28.86 | |||||
3 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.35 | 1:29.18 | |||||
4 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.95 | 1:33.41 | |||||
5 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.99 | 1:33.53 | |||||
6 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.37 | 1:34.83 | |||||
7 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.15 | 1:34.92 | |||||
8 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.36 | 1:37.05 | |||||
9 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.28 | 1:38.14 | |||||
10 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.42 | 1:38.87 | |||||
11 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 47.40 | 1:40.89 | |||||
12 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.91 | 1:46.98 | |||||
13 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.07 | 1:50.26 | |||||
- | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
- | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.22 | 1:24.07 | |||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 43.01 | 1:27.10 | |||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 44.04 | 1:29.05 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.26 | 1:29.26 | |||||
5 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.36 | 1:31.24 | |||||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.43 | 1:40.27 | |||||
7 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:44.19 | 1:44.19 | |||||
8 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.33 | 1:52.42 | |||||
9 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.35 | 2:11.42 | |||||
10 | Alfons Rosén | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:08.64 | 2:23.96 | |||||
- | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 41, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: iKi Assistans AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.03 | 1:19.25 | 2:02.13 | 2:44.19 | |||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.16 | 1:21.37 | 2:06.68 | 2:51.36 | |||
3 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.10 | 1:25.89 | 2:11.95 | 2:58.17 | |||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.73 | 1:26.10 | 2:13.01 | 2:59.51 | |||
5 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.88 | 1:27.91 | 2:16.45 | 3:03.14 | |||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.48 | 1:28.55 | 2:16.98 | 3:04.08 | |||
7 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.31 | 1:28.94 | 2:17.47 | 3:05.15 | |||
8 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 40.37 | 1:26.52 | 2:16.16 | 3:06.53 | |||
9 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.83 | 1:30.96 | 2:19.41 | 3:07.94 | |||
10 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.93 | 1:29.85 | 2:19.02 | 3:08.11 | |||
11 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.01 | 1:30.39 | 2:19.36 | 3:08.33 | |||
12 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.92 | 1:29.20 | 2:18.43 | 3:08.68 | |||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 42.34 | 1:30.33 | 2:20.69 | 3:10.09 | |||
14 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.51 | 1:32.89 | 2:24.02 | 3:15.49 | |||
15 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.77 | 1:33.92 | 2:25.62 | 3:16.00 | |||
16 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.23 | 1:36.01 | 2:27.86 | 3:18.20 | |||
17 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 43.91 | 1:34.11 | 2:25.19 | 3:18.21 | |||
18 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.37 | 1:34.04 | 2:26.37 | 3:18.62 | |||
19 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.75 | 1:36.24 | 2:27.56 | 3:21.75 | |||
20 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 47.50 | 1:40.32 | 2:33.50 | 3:22.49 | |||
21 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 46.78 | 1:40.06 | 2:33.09 | 3:23.95 | |||
22 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.24 | 1:42.35 | 2:36.46 | 3:29.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bareko Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.32 | 1:13.93 | 1:53.90 | 2:34.08 | |||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:14.53 | 1:54.70 | 2:34.63 | |||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.01 | 1:15.80 | 1:56.85 | 2:37.77 | |||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.37 | 1:21.50 | 2:05.78 | 2:48.40 | |||
5 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.55 | 1:19.98 | 2:04.66 | 2:49.96 | |||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:22.02 | 2:06.28 | 2:49.97 | |||
7 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.64 | 1:23.67 | 2:08.74 | 2:50.85 | |||
8 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.48 | 1:23.45 | 2:07.67 | 2:51.52 | |||
9 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 43.54 | 1:32.48 | 2:23.01 | 3:11.55 | |||
10 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.52 | 1:36.34 | 2:29.36 | 3:20.23 | |||
11 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 50.63 | 1:50.15 | 2:48.84 | 3:47.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 43, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer [2004] | 2004 | Trelleborg Sim | 2:08.32 | ||||||
Vilma Andersson | 2004 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 32.76 | 1:02.71 | |||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 33.00 | 1:35.71 | |||||||
Linnea Christensen | 2004 | 32.61 | 2:08.32 | |||||||
2 | Ystads SS Tjejer Lag 1 | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:12.82 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Johanna Jönsson | 2005 | 36.03 | 1:06.47 | |||||||
Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 33.60 | 1:40.07 | |||||||
Irma Nilsson | 2004 | 32.75 | 2:12.82 | |||||||
3 | Vellinge-N Damer [2005] | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:13.82 | ||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 32.63 | 1:04.78 | |||||||
Amanda Persson | 2005 | 34.89 | 1:39.67 | |||||||
Hanna Stenskepp | 2005 | 34.15 | 2:13.82 | |||||||
4 | Ystads SS Tjejer Lag 2 | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:26.61 | ||||||
Anna Melgar | 2004 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Liv Martinsson | 2004 | 36.99 | 1:13.86 | |||||||
Nellie Emilsson | 2005 | 39.10 | 1:52.96 | |||||||
Linn Martinsson | 2004 | 33.65 | 2:26.61 | |||||||
- | Vellinge-N Damer 2 [2005] | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vellinge-N Herrar [2005] | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:11.10 | ||||||
Carl Nordholm | 2004 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Noel Ahlbin | 2004 | 31.30 | 1:04.72 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 33.20 | 1:37.92 | |||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 33.18 | 2:11.10 | |||||||
2 | Trelleborg Herrar [2005] | 2005 | Trelleborg Sim | 2:11.18 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Max Ringström | 2004 | 32.57 | 1:04.57 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 33.55 | 1:38.12 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 33.06 | 2:11.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 45, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Jörnelius Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 20.75 | ||||||
2 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 20.91 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.38 | ||||||
4 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 21.87 | ||||||
5 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.63 | ||||||
5 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 22.63 | ||||||
7 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 23.13 | ||||||
8 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.34 | ||||||
9 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.97 | ||||||
10 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.00 | ||||||
11 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.25 | ||||||
12 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 46, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 17.97 | ||||||
2 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 47, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Jörnelius Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 16.31 | ||||||
2 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.69 | ||||||
3 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 18.06 | ||||||
4 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 18.25 | ||||||
5 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 19.75 | ||||||
6 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.37 | ||||||
7 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 20.47 | ||||||
8 | Ajla Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.06 | ||||||
9 | Elina Olsson | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 23.13 | ||||||
10 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.34 | ||||||
11 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 24.53 | ||||||
12 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 25.03 | ||||||
13 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.41 | ||||||
14 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.75 | ||||||
15 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.97 | ||||||
16 | Christina Nordlander Johnsen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 48, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 20.22 | ||||||
2 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 20.88 | ||||||
3 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.06 | ||||||
4 | Davit Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.78 | ||||||
5 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.37 | ||||||
6 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.44 | ||||||
- | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 49, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 51.17 | ||||||
2 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 51.89 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.11 | ||||||
4 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.86 | ||||||
5 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 55.11 | ||||||
6 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.28 | ||||||
7 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 58.75 | ||||||
8 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.85 | ||||||
9 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 1:02.13 | ||||||
10 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.75 | ||||||
11 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.19 | ||||||
12 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:04.29 | ||||||
13 | Olivia Stenberg | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:09.97 | ||||||
14 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.48 | ||||||
- | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 50, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Hemrex AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 51.47 | ||||||
2 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.58 | ||||||
3 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.12 | ||||||
4 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.61 | ||||||
5 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 51, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.41 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.19 | ||||||
3 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.46 | ||||||
4 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.46 | ||||||
5 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.17 | ||||||
6 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.20 | ||||||
7 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 53.86 | ||||||
8 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.35 | ||||||
9 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.64 | ||||||
10 | Elina Olsson | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 57.70 | ||||||
11 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 57.89 | ||||||
12 | Clara Erlandsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 57.92 | ||||||
13 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 59.10 | ||||||
14 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.92 | ||||||
15 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.48 | ||||||
16 | Ajla Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.19 | ||||||
17 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 1:04.28 | ||||||
18 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.09 | ||||||
19 | Christina Nordlander Johnsen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 52, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Hemrex AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 50.25 | ||||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.80 | ||||||
3 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 50.87 | ||||||
4 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.70 | ||||||
5 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.30 | ||||||
6 | Davit Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.98 | ||||||
7 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 53, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Lindsténs Elektriska AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 39.25 | ||||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.48 | ||||||
3 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 43.00 | ||||||
4 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.26 | ||||||
5 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 44.86 | ||||||
6 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 46.10 | ||||||
7 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.61 | ||||||
8 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 48.18 | ||||||
9 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.31 | ||||||
10 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 50.74 | ||||||
11 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.03 | ||||||
12 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.28 | ||||||
13 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.53 | ||||||
14 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 57.79 | ||||||
15 | Olivia Stenberg | 2008 | Ystads Simsällskap | 58.49 | ||||||
- | Elin Törnquist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 54, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 39.68 | ||||||
2 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.57 | ||||||
3 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.87 | ||||||
4 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 50.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 55, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Lindsténs Elektriska AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.87 | ||||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.97 | ||||||
3 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.08 | ||||||
4 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.11 | ||||||
5 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.95 | ||||||
6 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.32 | ||||||
7 | Ajla Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.08 | ||||||
8 | Elina Olsson | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 42.84 | ||||||
9 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.03 | ||||||
10 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.43 | ||||||
11 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.98 | ||||||
12 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 47.15 | ||||||
13 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.35 | ||||||
14 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.00 | ||||||
15 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.67 | ||||||
16 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.91 | ||||||
17 | Clara Erlandsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 56.44 | ||||||
18 | Elina Palm | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.76 | ||||||
19 | Christina Nordlander Johnsen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.53 | ||||||
20 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 1:02.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 56, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 37.79 | ||||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.67 | ||||||
3 | Davit Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.74 | ||||||
4 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.77 | ||||||
5 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 40.78 | ||||||
6 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.34 | ||||||
7 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 57, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Kronan på verket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ystads SS Tjejer Lag 1 | 2006 | Ystads Simsällskap | 2:54.01 | ||||||
Hannah Nilsson | 2006 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 45.20 | 1:33.08 | |||||||
Frida Jansson | 2006 | 40.12 | 2:13.20 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 40.81 | 2:54.01 | |||||||
2 | Ystads SS Tjejer Lag 2 | 2006 | Ystads Simsällskap | 3:31.19 | ||||||
Tindra Alstierna | 2006 | 51.51 | 51.51 | |||||||
Elsa Lundstedt | 2007 | 53.65 | 1:45.16 | |||||||
Alice Strömberg | 2007 | 59.11 | 2:44.27 | |||||||
Olivia Malmborg | 2006 | 46.92 | 3:31.19 | |||||||
3 | Ystads SS Tjejer Lag 3 | 2006 | Ystads Simsällskap | 4:00.14 | ||||||
Molly Emilsson | 2008 | 57.74 | 57.74 | |||||||
Emma Nilsson | 2008 | 1:09.42 | 2:07.16 | |||||||
Selma Forssell | 2006 | 1:02.88 | 3:10.04 | |||||||
Isabelle Leo | 2009 | 50.10 | 4:00.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 59, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.11 | 2:18.61 | 3:32.10 | 4:45.93 | 9:41.82 | ||
6:00.44 | 7:14.57 | 8:28.70 | ||||||||
2 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.03 | 2:26.77 | 3:44.01 | 5:01.72 | 10:13.02 | ||
6:19.56 | 7:37.73 | 8:56.10 | ||||||||
3 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:11.35 | 2:30.59 | 5:15.14 | 7:18.88 | 10:41.87 | ||
10:03.11 | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 60, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Ystads Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:05.32 | 2:16.80 | 3:27.38 | 4:38.74 | 9:24.99 | ||
5:50.77 | 7:02.81 | 8:15.42 | ||||||||
2 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:54.37 | 3:17.54 | 5:23.35 | 8:10.69 | 10:50.08 | ||
10:50.08 | ||||||||||
- | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 61, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: PMC Hydraulics AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 46.79 | 1:38.75 | |||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.92 | 1:47.64 | |||||
3 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.46 | 1:50.05 | |||||
4 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 52.41 | 1:50.77 | |||||
5 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 52.55 | 1:54.52 | |||||
6 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.72 | 2:06.11 | |||||
7 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.08 | 2:13.09 | |||||
8 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.83 | 2:19.94 | |||||
- | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:19 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 62, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Bil-Bengtsson AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:37.68 | ||||||
2 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:55.73 | ||||||
3 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:03.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:19 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:38 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 63, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: PMC Hydraulics AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.20 | 1:21.76 | |||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.40 | 1:33.32 | |||||
3 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.13 | 1:36.03 | |||||
4 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.90 | 1:40.40 | |||||
5 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.43 | 1:41.42 | |||||
6 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.26 | 1:46.18 | |||||
7 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:46.50 | ||||||
8 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.78 | 1:48.92 | |||||
9 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 47.10 | 1:49.60 | |||||
10 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:53.55 | ||||||
11 | Elina Olsson | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 1:55.37 | ||||||
12 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.78 | ||||||
13 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:57.77 | ||||||
14 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:02.22 | ||||||
15 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:07.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:38 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:23 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 64, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Bil-Bengtsson AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 47.45 | 1:39.39 | |||||
2 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 47.19 | 1:39.79 | |||||
3 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.15 | 1:52.36 | |||||
4 | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.80 | 1:53.16 | |||||
5 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:00.22 | 2:00.22 | |||||
6 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.83 | 2:05.47 | |||||
7 | Aron Wessén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.22 | 2:14.32 | |||||
- | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:23 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 65, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: HP Holding AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 46.20 | ||||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.72 | ||||||
3 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.62 | ||||||
4 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 50.77 | ||||||
5 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 51.93 | ||||||
6 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 52.00 | ||||||
7 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 54.28 | ||||||
8 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.92 | ||||||
9 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 54.96 | ||||||
10 | Agnes Olsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.27 | ||||||
11 | Emma Nilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 55.94 | ||||||
12 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.52 | ||||||
13 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 66, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 47.84 | ||||||
2 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.80 | ||||||
3 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 67, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: HP Holding AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.53 | ||||||
2 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.12 | ||||||
3 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.26 | ||||||
4 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.61 | ||||||
5 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 47.77 | ||||||
6 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.41 | ||||||
7 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.78 | ||||||
8 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 50.97 | ||||||
9 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.27 | ||||||
10 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 52.97 | ||||||
11 | Ella Vroland | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.65 | ||||||
12 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.74 | ||||||
13 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 68, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 45.90 | ||||||
2 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 47.50 | ||||||
3 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.03 | ||||||
4 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.91 | ||||||
5 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.11 | ||||||
6 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.14 | ||||||
7 | Aron Wessén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.87 | ||||||
- | Bruno Herstedt | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 69, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Bareko Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ystads SS Tjejer Lag 1 | 2006 | Ystads Simsällskap | 2:37.09 | ||||||
Frida Jansson | 2006 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 42.07 | 1:15.31 | |||||||
Alice Strömberg | 2007 | 44.25 | 1:59.56 | |||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 37.53 | 2:37.09 | |||||||
2 | Ystads SS Tjejer Lag 2 | 2006 | Ystads Simsällskap | 3:06.20 | ||||||
Hannah Nilsson | 2006 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Elsa Lundstedt | 2007 | 51.47 | 1:31.56 | |||||||
Olivia Malmborg | 2006 | 46.55 | 2:18.11 | |||||||
Tindra Alstierna | 2006 | 48.09 | 3:06.20 | |||||||
3 | Ystads SS Tjejer Lag 3 | 2006 | Ystads Simsällskap | 3:48.38 | ||||||
Isabelle Leo | 2009 | 49.76 | 49.76 | |||||||
Molly Emilsson | 2008 | 50.25 | 1:40.01 | |||||||
Tindra Karlsson | 2006 | 2:08.37 | 3:48.38 | |||||||
Emma Nilsson | 2008 | 3:48.38 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 71, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Danone |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.26 | 2:20.33 | 3:34.20 | 4:48.28 | 18:23.62 | ||
6:01.99 | 7:16.03 | 8:29.89 | 9:44.04 | |||||||
10:58.07 | 12:12.18 | 13:26.46 | 14:41.07 | |||||||
15:55.97 | 17:10.39 | |||||||||
2 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:15.22 | 2:35.26 | 3:55.77 | 5:15.89 | 19:56.38 | ||
6:36.34 | 7:56.14 | 9:16.45 | 10:36.74 | |||||||
11:57.98 | 13:18.78 | 14:39.63 | 15:59.26 | |||||||
17:19.93 | 18:39.98 | |||||||||
3 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.41 | 2:31.83 | 3:51.95 | 5:11.95 | 19:58.31 | ||
6:32.59 | 7:53.31 | 9:13.77 | 10:34.75 | |||||||
11:55.50 | 13:16.44 | 14:37.11 | 15:57.79 | |||||||
17:19.32 | 18:40.00 | |||||||||
4 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:14.14 | 2:35.82 | 3:59.04 | 5:23.15 | 20:54.98 | ||
6:48.08 | 8:13.79 | 9:39.32 | 11:05.83 | |||||||
12:30.86 | 13:55.15 | 15:19.11 | 16:43.66 | |||||||
18:08.03 | 19:32.23 | |||||||||
5 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:25.51 | 3:02.84 | 4:42.08 | 6:21.21 | 25:06.02 | ||
8:00.66 | 9:42.10 | 11:24.77 | 13:06.51 | |||||||
14:50.28 | 16:34.52 | 18:19.38 | 20:03.68 | |||||||
21:46.52 | 23:26.71 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 72, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:15.97 | 2:40.44 | 4:05.32 | 5:31.68 | 21:13.69 | ||
6:57.39 | 8:23.12 | 9:50.12 | 11:16.60 | |||||||
12:42.87 | 14:08.80 | 15:33.56 | 17:00.18 | |||||||
18:26.36 | 19:52.53 | |||||||||
2 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:10.58 | 2:32.10 | 3:59.13 | 5:29.28 | 22:40.73 | ||
7:00.70 | 8:35.54 | 10:09.64 | 11:44.14 | |||||||
13:18.82 | 14:52.52 | 16:24.92 | 18:01.74 | |||||||
19:37.83 | 21:10.21 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |