2019-10-14   06:13:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 3    Utskriftsdatum  14 november 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2015         
 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    27.40  57.46  1:26.86    1:54.15   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    27.34  57.19  1:26.55    1:55.10   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    27.36  57.63  1:27.20    1:56.38   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    27.86  58.55  1:29.22    1:58.63   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    28.03  58.68  1:30.13    2:00.36   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    28.07  58.74  1:30.18    2:01.23   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    28.19  58.79  1:31.13    2:03.27   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    28.25  59.68  1:32.29    2:04.03   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    29.02  1:00.54  1:32.54    2:04.28   
10  Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    28.97  1:00.61  1:33.22    2:05.15   
11  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    29.28  1:01.07  1:33.49    2:05.54   
12  Gustav Barnå  1999  Täby Sim    29.89  1:02.25  1:35.17    2:07.89   
13  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    29.23  1:01.20  1:34.97    2:08.54   
14  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    29.93  1:03.07  1:36.49    2:09.15   
15  Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    30.07  1:03.02  1:36.25    2:09.47   
16  Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim    29.69  1:01.95  1:35.50    2:09.52   
17  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    29.63  1:02.39  1:37.34    2:10.89   
18  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    29.58  1:01.74  1:35.49    2:10.90   
19  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    30.34  1:03.60  1:38.56    2:11.44   
20  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.93  1:04.03  1:38.80    2:12.23   
21  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    30.25  1:04.33  1:39.45    2:14.65   
22  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    30.04  1:04.19  1:40.08    2:15.09   
Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  14 november 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  16:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner