2019-10-20   13:20:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 3    Utskriftsdatum  14 november 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  19:14   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2015         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Järfälla S  2001  Järfälla Simsällskap            4:11.68   
  Simon Fröde  2003      30.91  1:03.17      1:03.17   
  Elias Fröde  2001      33.18  1:12.12      2:15.29   
  Robin Hanson  2001      26.69  58.12      3:13.41   
  Erik Almvret  2002      27.70  58.27      4:11.68   
                     
Södertörns SS  2001  Södertörns Simsällskap            4:15.38   
  Anton Mylläri  2001      30.86  1:04.94      1:04.94   
  Klaudius Schreck  2001      29.69  1:07.23      2:12.17   
  Max Lundberg  2001      30.29  1:05.55      3:17.72   
  Elliot Nyström  2002      27.29  57.66      4:15.38   
                     
Spårvägens SF  2001  Spårvägen Simförening            4:23.25   
  Gustav Henriksen  2002      32.72  1:07.91      1:07.91   
  Arvid Styrman  2002      35.36  1:15.40      2:23.31   
  Jonas Malmring  2001      27.35  1:01.75      3:25.06   
  Andreas Wallén  2002      27.91  58.19      4:23.25   
                     
Stockholmspolisens IF SF  2001  Stockholmspolisens IF SF            4:27.64   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      31.73  1:05.77      1:05.77   
  Alexandr Sidorov  2002      35.31  1:15.91      2:21.68   
  Tyrone Nilsson-Deya  2001      29.92  1:06.46      3:28.14   
  David Stålmarck  2001      28.06  59.50      4:27.64   
                     
Väsby SS  2001  Väsby Simsällskap            4:29.04   
  William Lernå  2002      32.64  1:07.53      1:07.53   
  Dag Unevik  2001      34.14  1:13.65      2:21.18   
  Theodor Sköld  2001      30.68  1:07.88      3:29.06   
  Martin Melinder  2001      29.10  59.98      4:29.04   
                     
Täby Sim  2001  Täby Sim            4:31.30   
  Wilhelm Muzikants  2001      33.74  1:10.45      1:10.45   
  Axel Nordén  2001      33.53  1:12.93      2:23.38   
  Jonas Al-Khalili  2002      31.83  1:07.87      3:31.25   
  Andres Pöllänen  2001      28.33  1:00.05      4:31.30   
                     
Stockholms KK  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            4:33.06   
  Isak Gustafsson  2001      32.43  1:07.08      1:07.08   
  Linus Thörn  2002      37.89  1:20.86      2:27.94   
  Fredrik Jacobsson  2001      29.89  1:05.61      3:33.55   
  Carl Wennerholm  2002      28.28  59.51      4:33.06   
                     
Solna Sundbyberg SS 04  2001  Solna Sundbyberg SS 04            4:36.48   
  Philip Bentzer  2001      34.51  1:11.55      1:11.55   
  Johan Hennert  2001      34.59  1:14.15      2:25.70   
  Leonardo Montes  2002      30.36  1:05.97      3:31.67   
  Karl Voigt  2001      30.33  1:04.81      4:36.48   
                     
Skuru Ik  2001  Skuru Idrottsklubb            4:41.74   
  Hugo Lindskog  2002      34.29  1:13.71      1:13.71   
  Lukas Åkerblom  2002      37.70  1:19.23      2:32.94   
  Axel Flykt-Rosén  2002      31.20  1:08.55      3:41.49   
  Ludvig Grape Glennhage  2001      28.15  1:00.25      4:41.74   
                     
10  SK Neptun  2001  Simklubben Neptun            4:42.31   
  Dexter Dalsgaard  2001      35.38  1:14.15      1:14.15   
  Felix Andersson  2002      38.57  1:23.17      2:37.32   
  Oliver Rehn  2001      28.53  1:02.43      3:39.75   
  Oscar Mogard Linden  2002      29.79  1:02.56      4:42.31   
                     
11  Järfälla S Lag 2  2001  Järfälla Simsällskap            4:43.21   
  Linus Nykvist  2001      33.42  1:08.61      1:08.61   
  Anton Adelöw  2001      35.68  1:16.26      2:24.87   
  Rasmus Hanson  2003      33.59  1:14.93      3:39.80   
  Markus Larsson  2002      29.56  1:03.41      4:43.21   
                     
12  Spårvägens SF Lag 2  2001  Spårvägen Simförening            4:43.66   
  Gordon Ölund  2002      33.86  1:10.52      1:10.52   
  William Bernhardsson  2002      36.37  1:17.88      2:28.40   
  Herman Nilsson  2002      31.50  1:11.02      3:39.42   
  Aaron O´malley  2002      31.20  1:04.24      4:43.66   
                     
13  Täby Sim Lag 2  2001  Täby Sim            4:50.30   
  Anton Forsberg  2001      34.01  1:10.77      1:10.77   
  Hugo Westholm  2004      38.70  1:23.03      2:33.80   
  Lukas Roosmark  2002      32.25  1:11.66      3:45.46   
  Erik Åstrand  2003      30.76  1:04.84      4:50.30   
                     
14  Södertörns SS Lag 2  2001  Södertörns Simsällskap            4:51.34   
  Alexis Camacho  2001      35.14  1:15.71      1:15.71   
  Markus Charlton  2001      37.40  1:20.70      2:36.41   
  Kevin Cheng  2002      31.92  1:12.44      3:48.85   
  Gustav Jonsson  2002      28.92  1:02.49      4:51.34   
                     
15  Södertälje SS  2001  Södertälje Simsällskap            4:56.85   
  Erik Lööw  2003      35.56  1:14.40      1:14.40   
  Axel Bystedt  2001      36.94  1:20.58      2:34.98   
  Theo Oerther  2003      34.98  1:15.66      3:50.64   
  Erik Bergstrand  2002      31.16  1:06.21      4:56.85   
                     
16  Södertörns SS Lag 3  2001  Södertörns Simsällskap            4:57.22   
  Nikhil Srikkanth  2001      36.81  1:18.22      1:18.22   
  Robin Wallengren  2002      38.17  1:22.81      2:41.03   
  Photsawa Phootepkhum  2002      33.49  1:14.33      3:55.36   
  Jonathan Sandqvist  2003      29.16  1:01.86      4:57.22   
                     
17  Spårvägens SF Lag 3  2001  Spårvägen Simförening            5:02.35   
  Ludvig Jansson  2002      35.93  1:14.90      1:14.90   
  Martin Hallbäck  2001      38.72  1:23.05      2:37.95   
  Gustav Gaunitz  2001      34.24  1:16.08      3:54.03   
  Matyas Török  2002      31.53  1:08.32      5:02.35   
                     
18  Stockholmspolisens IF Lag 2  2001  Stockholmspolisens IF SF            5:04.49   
  Edvin Wirdby Myren  2002      35.86  1:15.01      1:15.01   
  Kiflom Mogos  2001      41.27  1:29.55      2:44.56   
  Elias Wirdby Myren  2002      32.72  1:12.17      3:56.73   
  Daniel Löwenberg  2003      31.67  1:07.76      5:04.49   
                     
Södertörns SS Lag 4  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
  Henry Plavans  2005      39.59  1:25.44      1:25.44   
  Adam Sehmi  2001      35.34  1:16.36      2:41.80   
  Victor Lindbom  2004      38.95  2:01.48      4:43.28   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  14 november 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  19:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner