2019-10-16   01:45:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 3    Utskriftsdatum  15 november 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2015         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.30  1:10.67  1:47.59    2:23.64   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    34.59  1:11.55  1:48.31    2:23.84   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    33.63  1:10.10  1:48.12    2:26.48   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.54  1:11.83  1:49.52    2:27.03   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    34.57  1:11.76  1:50.10    2:27.90   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.39  1:11.88  1:50.57    2:28.14   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    35.60  1:12.82  1:51.33    2:29.25   
Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    33.86  1:11.26  1:50.70    2:30.09   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    36.26  1:13.88  1:52.37    2:30.45   
10  Karin Thorén  1999  Täby Sim    35.17  1:13.29  1:52.51    2:31.72   
11  Julia Franks  2000  Täby Sim    35.37  1:13.82  1:53.57    2:33.16   
12  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.91  1:15.00  1:55.27    2:34.66   
13  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    36.15  1:15.49  1:55.37    2:35.08   
14  Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    34.59  1:13.81  1:54.38    2:35.69   
15  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    36.06  1:16.10  1:56.64    2:36.84   
16  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    35.86  1:15.04  1:56.83    2:39.07   
17  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    38.11  1:18.75  1:59.13    2:39.49   
18  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    37.56  1:19.41  2:01.48    2:41.85   
19  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    38.30  1:19.32  2:01.04    2:43.04   
20  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF    38.54  1:19.96  2:02.60    2:44.81   
21  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    38.55  1:20.29  2:02.67    2:45.01   
22  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    38.20  1:20.67  2:04.14    2:46.23   
23  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    38.53  1:21.32  2:05.70    2:49.57   
24  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    39.78  1:24.45  2:11.56    2:57.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  15 november 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner