Tulokset SUM-SIM Region 3, Södertälje
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 2 Lördagen 14 november 2015 kl. 16.00
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim Region 3 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 november 2015 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.89 | 57.16 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.75 | 57.25 | |||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.12 | 59.18 | |||||
4 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.36 | 59.51 | |||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.30 | 1:00.98 | |||||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 29.19 | 1:01.12 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.34 | 1:01.70 | |||||
8 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.14 | 1:01.71 | |||||
9 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.92 | 1:02.26 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.03 | 1:03.44 | |||||
11 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.11 | 1:03.84 | |||||
12 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 30.86 | 1:04.03 | |||||
13 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 31.42 | 1:04.18 | |||||
14 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.84 | 1:04.23 | |||||
15 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.00 | 1:04.40 | |||||
16 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.92 | 1:04.51 | |||||
17 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.98 | 1:04.88 | |||||
18 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.31 | 1:05.34 | |||||
19 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.55 | 1:05.36 | |||||
20 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.47 | 1:06.39 | |||||
21 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.18 | 1:06.99 | |||||
22 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.19 | 1:07.16 | |||||
23 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 32.66 | 1:08.63 | |||||
24 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.17 | 1:09.31 | |||||
25 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.17 | 1:10.20 | |||||
26 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.25 | 1:10.90 | |||||
27 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.52 | 1:13.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:34 |